Hello!
Hello Cheeky
Bye-bye
 • Pracowite Misie na wycieczce do Deli Park.
  Dnia 13 czerwca grupy Pracowite, Niedźwiadki i Przyjazne Misie udały się na wycieczkę do Parku edukacyjno- rozrywkowego Deli Park w miejscowości Trzebaw. Czekały tam na nich liczne atrakcje; park miniatur, gigantyczne owady, minii ZOO, zwierzęta prehistoryczne, spacer po ścieżce w Podniebnej Eko- Wiosce. Mimo niezbyt sprzyjającej aury, uśmiech z twarzy przedszkolaków nie schodził. Po zwiedzaniu dzieci zatrzymały się w cafejce połączonej z małą salą zabaw na krótki odpoczynek i poczęstunek. Oto fotorelacja.
 • Czytanie na dywanie w grupie Pracowite Misie.
  We wtorek naszą grupę odwiedziła mama naszej młodszej koleżanki z Misiaczków, która na codzień pracuje jako adwokat. Postanowiła ona przybliżyć nam w ramach doradztwa zawodowego tajniki tego zawodu poprzez przeczytanie nam książeczki pt: ,,Leśne sprawy Misi Adwokatki czyli guma do żucia w mrowisku, wykop pod hotelikiem i kradzież jeziora.” Dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się adwokat, prokurator, radca prawny, sędzia. Jak długo trzeba się uczyć, aby móc wykonywać ten zawód oraz co się może z nami stać, gdy nie przestrzegamy prawa. Na zakończenie spotkania mogliśmy przymierzyć togę, czyli strój adwokata. Dziękujemy za spotkanie.
 • Pracowite Misie I Necio.
  Pracowite Misie bardzo polubiły postać Necia i postanowiły go zbudować, aby mógł im towarzyszyć w dalszych zajęciach. Wyobraźnia dzieci jak widać jest fantastyczna.
 • Dzień Dziecka w grupie Pracowite Misie.
  1 czerwca to najważniejszy dzień wszystkich dzieci na całym świecie. U nas w placówce też obchodziliśmy go szczególnie. Oprócz zabaw ruchowych, filmów edukacyjnych o dzieciach z różnych stron świata i ich ulubionych zabawach zajęcia sportowe przeprowadził z nami nasz ulubiony pan Patryk z Akademii Reisa. Nie zabrakło również dmuchańców. W ciągu dnia dzieci otrzymały także popcorn, lody, a na obiad hot- dogi.
 • Pracowite Misie I realizacja projektu ,, Necio w świecie internetu „.
  Na ostatnich zajęciach z naszą panią psycholog rozmawialiśmy o tym jak osoby podszywają się pod innych, staraliśmy się wyczuwać ich intencje. To była kolejna wartościowa lekcja poruszania się po jakże ciekawym, a zarazem niebezpiecznym świecie internetu.
 • Pracowite Misie na łące.
  W ubiegłym tygodniu dzieci z naszej grupy zapoznały się z fauną i florą naszych łąk oraz z mieszkańcami stawu. Oprócz tematycznych zabaw muzyczno- ruchowych, zagadek, opowiadań były ćwiczenia językowe. Dzieci wysłuchiwały głosek na początku i na końcu nazw roślin i zwierząt łąkowych. Układały ich nazwy z dostępnych liter. Na podstawie opowiadania poznały etapy rozwoju żaby i motyla oraz układały historyjkę obrazkową.
 • Pracowite Misie na zajęciach z Maryland.
  W przedszkolu odbyły się zajęcia pokazowe z języka angielskiego o iście wakacyjnych tematach. Prowadziła ją pani z Maryland, wraz z którą pakowaliśmy się na wyjazd. W ten sposób utrwalaliśmy sobie wyrazy w języku angielskim.
 • Pracowite Misie i koncert Filharmonii Pomysłów pt: ,,Jantarynki”
  W ubiegłym tygodniu nasze przedszkole odwiedziła grupa teatralna Filharmonii Pomysłów z przedstawieniem o iście wakacyjnym temacie pt: ,,Jantarynki”.
 • Pracowite Misie odwiedzają szkołę.
  Koniec roku już blisko i postanowiliśmy pójść z wizytą do szkoły im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku. Pod swoje skrzydła wzięła nas szkolna pani psycholog, która oprowadziła nas po całym budynku. Odwiedziliśmy sekretariat, gabinet pani dyrektor, gabinet pani wicedyrektor,, gabinet pani psycholog, salkę do gimnastyki korekcyjnej, bibliotekę, świetlicę , stołówkę i niektóre sale przedmiotowe. W bibliotece obejrzeliśmy teatrzyk o groszku, a pani sekretarka rozdała nam po balonie z logo szkoły, długopisie i cukierku. Szkoło- do zobaczenia już we wrześniu.
 • Pracowite Misie I Necio w świecie internetu- ciąg dalszy.
 • Pracowite Misie przeliczają do 20.
  Pracowite Misie coraz sprawniej dodają i odejmują w zakresie 20. Aby ułatwić im to zadanie, dzieci otrzymały maty i liczmany. Po rozwiązaniu zadań mogły utworzyć z liczmanów ciekawe kompozycje.
 • Dzień Mamy I Taty w grupie Pracowite Misie.
  21 mają w auli naszego przedszkola odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy I Taty. Były I wzruszające piosenki, wiersze oraz tańce. Na zakończenie obdarowaliśmy naszych kochanych rodziców laurkami i drobnymi prezentami. Ten pełen wzruszeń dzień zakończony został słodkim poczęstunkiem. Drodzy Rodzice- KOCHAMY WAS i dziękujemy za to, że jesteście.
 • Pracowite Misie I zasady korzystania z internetu.
  W ramach dalszej części projektu pt: ,,Necio w świecie internetu „realizowanego wraz z naszą panią psycholog, dowiedzieliśmy się jakie są zasady korzystania z internetu i z jakimi osobami można się w nim spotkać.
 • Pracowite Misie na teatrzyku marionetek pt: ,, Tygrys Pietrek”.
  Dziś tj.9.05.2024r. przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt: ,, Tygrys Pietrek” opowiadającym o próbach pokonania własnego strachu i poszukiwaniu odwagi. Dopiero chęć pomocy chorej mamie wyzwoliła w tygrysku ogromną odwagę. Nie zważając na straszną burzę, Pietrek wyruszył w poszukiwaniu lekarza. Przedstawienie to zawiera mądre przesłanie: dopiero chęć pomocy ukochanej osobie wyzwala w nas nadludzką siłę i jesteśmy w stanie dokonać niemożliwego.
 • Pracowite Misie i konkurs plastyczny pt:,,Dzieci nie lubią śmieci”.
  Pracowite Misie wzięły udział w konkursie plastycznym pt: ,, Dzieci nie lubią śmieci. „Wyróżnie otrzymał Piotr Minicki. Pozostali otrzymali nagrody pocieszenia oraz dyplomy.
 • Pracowite Misie poznają faunę i florę naszych łąk i stawów.
  Pracowite Misie na podstawie filmów edukacyjnych oraz obrazków tematycznych zaznajomiły się z fauną i florą, jaką można spotkać na naszych łąkach i w stawach. Rozwiązywały zagadki, układały wyrazy z rozsypanki literowej oraz wykonywały łąkowe prace plastyczno- techniczne.
 • Pracowite Misie i Necio w świecie internetu.
  Pracowite Misie wraz z naszą panią psycholog zaczęły realizować projekt o zagrożeniach wynikających z obcowania w sieci. Oglądały film o Neciu i jego przygodach. Dowiedziały się co to są sieciuchy, wykonywały z papieru własnego Necia , a także tworzyły z wełny własną sieć.
 • Pracowite Misie utrwalają wiedzę o Polsce.
  W maju obchodzimy bardzo ważne święta dla naszego kraju: 1 maja- Święto pracy, 2 maja- dzień flagi oraz 3 maja- Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieci na podstawie filmów edukacyjnych, obrazków tematycznych oraz własnych doświadczeń utrwalały wiedzę o Polsce. Układały nazwy pasm górskich, najważniejszych miast itp. z rozsypanki literowej, a także wykonały piękne, patriotyczne prace plastyczno- techniczne.
 • Dzień Ziemi w grupie Pracowite Misie.
  22 kwietnia nasza planeta ma swoje święto. Aby uczcić ten dzień oglądaliśmy filmy edukacyjne dotyczące ochrony środowiska. Przypomnieliśmy sobie również zasady segregacji śmieci. Od teraz już wiemy, jak się należy zachowywać, aby Ziemia długo cieszyła nas błękitem i zielenią. Na zakończenie dnia, zaopatrzeni w foliowe worki poszliśmy sprzątać najbliższą okolicę.
 • Pracowite Misie na przedstawieniu teatralnym pt: ,, Kukła z wiejskiego podwórza „.
  Bardzo lubimy, gdy do naszego przedszkola przyjeżdżają różni artyści że swoimi przedstawieniami, koncertami… Tym razem mieliśmy zaszczyt gościć w auli naszego przedszkola aktorów z Teatrzyku pod Orzełkiem z przedstawieniem pt: ,, Kukła z wiejskiego podwórza „.
 • Teatrzyk
  Teatrzyk pt. „Kot w butach”.
 • Literowa pisanka
  Pracowite Misie utrwalają litery.
 • Zajączek Wielkanocny
  Praca wieloetapowa. Razem z dziećmi przygotowaliśmy ozdobę na stół wielkanocny – zajączka w którym sialiśmy rzeżuchę.
 • Pracowite Misie w arboretum.
  Piękna pogoda sprzyja spacerom.W myśl tej zasady i nasza grupa wybrała się na spacer do kórnickiego arboretum. Mieliśmy szczęście podziwiać cudowne magnolie w pełni rozkwitu, czeremchę judaszowiec oraz posłuchać śpiewu ptaków. To był bardzo owocny dzień.
 • Pracowite Misie porządkują grupowe ogródki
  Dziś korzystając z pięknej pogody udaliśmy się do naszych grupowych ogródków, celem posprzątania ich po zimie oraz zasiania warzyw i kwiatów. Robota poszła w ruch. Dzieci ochoczo wzięły się za wyrywanie chwastów, pieliły, przekopywały i grabiły poletka. Następnie wyznaczały grządki, siały I podlewały. Teraz oczekujemy na plony🙂
 • Wiosenna matematyka w grupie Pracowite Misie.
  Dzieci z naszej grupy uczyły się przede wszystkim współpracy w losowo wybranych parach. Odkodowywały zadania , przygotowywały ,, sadzonki” i ,sadziły” je w ogrodach zgodnie z otrzymaną instrukcją.
 • Sadzimy i siejemy w grupie Pracowite Misie.
  Pracowite Misie poznały wiosenne kwiaty ogrodowe , dopasowywały nazwy do obrazków, wymieniały czynniki potrzebne roślinie do życia. Wysłuchały opowiadania ,, O żółtym tulipanie ” , a następnie ułożyły historyjkę obrazkową ,, Od cebulki do tulipana”. Obserwowały również przez lupę różnego rodzaju nasionka i próbowały odgadnąć, jaka roślina z nich wyrośnie.
 • Wiosna w ogrodzie u Pracowitych Misiów.
  W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat pracy ogrodnika i narzędzi jego pracy. Poznaliśmy również etapy uprawy ogrodu. Oto fotorelacja.
 • Pracowite Misie na koncercie Filharmonii Pomysłów pt: ,, Bajudźwięki”
  W piątek tj.22 marca nasze przedszkole odwiedzili artyści z przedstawieniem muzycznym pt: ,, Bajudźwięki” przybliżając nam znane legendy polskie. Oto fotorelacja.
 • Światowy Dzień Zespołu Downa w grupie
  21 marca obchodziliśmy również Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji dzieci z przedszkola im Misia Uszatka ubrały dwie Inne skarpetki., a podczas zajęć uczyły się akceptacji dla różnorodności i odmienności.
 • Dzień Wiosny w grupie Pracowite Misie.
  21 marca witaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę. Najpierw obejrzeliśmy w grupach prezentację multimedialną na temat tradycji topienia Marzanny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się w auli naszego przedszkola od konkursów, prezentacji grupowych okrzyków, emblematów oraz zabaw muzyczno- ruchowych o wiosennej tematyce. Przy akompaniamencie pianina śpiewaliśmy wraz z naszą panią rytmiczką piosenki ” Maszeruje Wiosna” oraz ,, Mała biedronka”. Mimo wielu atrakcji, najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przedszkolaki radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna. W barwnym pochodzie, z kolorowymi gaikami wróciliśmy do przedszkola. W ten sposób wszystkie dzieci […]
 • Pracowite Misie promują zdrowy styl życia.
  Dziś w grupach dzieci 6- letnich zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia przeprowadziła z nami pani z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Poznaniu. Między innymi układaliśmy zdrowe ,, produkty ” spożywcze na ,, papierowym talerzu” z podziałem na białka, produkty pszenne oraz owoce i warzywa. Wypełnialiśmy także dwie tabele dokładając do nich zdrowe i niezdrowe produkty. To był bardzo owocny dzień, a w nagrodę za solidna pracę dzieci otrzymały dyplom oraz drobne upominki. Pamiętaj- ŻYJ EKO.
 • Wiosenne kwiaty
  Dzieci z grupy Pracowite Misie przypomniały sobie jak wyglądają wiosenne kwiaty. Rozmawialiśmy o tym gdzie możemy je spotkać. Układaliśmy z liter nazwy poznanych kwiatów.
 • W marcu jak w garncu w grupie Pracowite Misie.
  Pracowite Misie zapoznały się z interpretacją przysłowia ,, W marcu jak w garncu”. Wymieniły składniki marcowej pogody , uczyły się piosenki,, Marzec czarodziej” oraz tworzyły pracę plastyczno- techniczną ilustrującą to znane polskie przysłowie.
 • Wiosna w grupie Pracowite Misie.
  Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. Czuć ją w otaczającym nas powietrzu i widać w budzącej się do życia przyrodzie. Pracowite Misie na przykładzie filmów edukacyjnych, obrazków tematycznych oraz własnych doświadczeń nazwały pierwsze wiosenne kwiaty. Wymieniły ptaki powracające do nas na wiosnę. Zapoznały się z ich gniazdami. Wymieniły również narzędzia służące do wykonywania wiosennych porządków. Powstały także bardzo ciekawe prace plastyczno- techniczne. WIOSNO WITAJ🌷🪻🐞🦋🐌☀️
 • Litera C,c
  W poniedziałkowy poranek  dzieci z grupy Pracowite Misie poznały literę „C, c” elementami Metody Dobrego Startu M. Bogdanowicz. 
 • Matematyka
  Przeliczamy pojazdy. Określamy o ile więcej oraz o ile mniej. 
 • Litera W,w
  W minionym tygodniu dzieci z grupy Pracowite Misie poznały literę „W,w” elementami Metody Dobrego Startu M. Bogdanowicz. 
 • Dzień Kobiet w grupie Pracowite Misie.
  Dnia 8 marca wszystkie nasze kobietki miały swoje święto. Ubrane odświętnie z koronami na głowie, jak na prawdziwe damy przystało. Oprócz życzeń od naszych wspaniałych chłopców otrzymały również po tulipanku i lusterku z dedykacją, a panie po bukieciku tulipanów, za co serdecznie dziękujemy. Dzieci same również wykonywały zwierciadełka z kartonu z imienną dedykacją. Wszystkiego co najlepsze dla wszystkich kobietek – tych dużych i tych małych życzą chłopcy z grupy Pracowite Misie🙂
 • Pracowite Misie w świecie wynalazków.
  W tym tygodniu poznaliśmy ważne, znane wynalazki, które zrewolucjonizowały nasz świat. Z filmów edukacyjnych dowiedzieliśmy się na przykład, kto stworzył żarówkę, zjawisko prądu zmiennego, samochód, wi- fi, komputer, telefon. Wykonaliśmy również pracę plastyczno- techniczną telefon i sami wymyślaliśmy różne wynalazki, które w przyszłości miałyby ułatwić nam życie. To był bardzo owocny dzień.
 • Gdzie powstaje prąd?- zajęcia w grupie Pracowite Misie.
  W dzisiejszym dniu Pracowite Misie dowiedziały się, skąd bierze się prąd w ich domach i jaką drogą do nich trafią. Poznały 4 typy elektrowni pozyskujących dla nas prąd: węglową, wiatrową, wodną i fotowoltaikę. Zaznajomiły się również z osobą pana Tesli oraz Edisona- twórcy żarówki. Wymieniały urządzenia elektryczne , mieszczące się w ich domach. Układały modele wyrazów: żarówka, lampa, laptop, telewizor, mikser, telefon itp. Poznały sposoby oszczędzania energii, umiejętnego korzystania z urządzeń elektrycznych, tworzyły sportowe iskry w dwóch drużynach. Na końcu wykonały pracę plastyczno- techniczną- Lampa.
 • Pracowite Misie poznają różne środki transportu.
  Pracowite Misie w tym tygodniu zajęły się poznawaniem różnych środków transportu. Dzieliły je ze względu na miejsce, po którym się poruszają, ilość kół, specyfikę pracy, wielkość itp. Wykonały ćwiczenia gimnastyczne , naśladując wybrane pojazdy. W trzech grupach wybierały i układały obrazki przedstawiające pojazdy wodne, powietrzne oraz lądowe. Wysłuchiwały dźwięków z otoczenia i odgadywały do jakiego pojazdu one należą. Na dywanikach układały nazwy pojazdów według wzoru; wysłuchiwały pierwszej i ostatniej głoski, dzieliły na głoski cały wyraz, a następnie szukały wśród obrazków tematycznych odpowiedniego pojazdu. Oglądały film edukacyjny o środkach transportu. Na zakończenie dnia z przyniesionych przez siebie, różnej wielkości kartonów, konstruowały […]
 • Bezpieczne Ferie w grupie Pracowite Misie.
  W minionym tygodniu na podstawie filmu edukacyjnego i obrazków tematycznych omawialiśmy z dziećmi temat bezpiecznych ferii zimowych. Dzieci na podstawie własnych doświadczeń wskazywały jak należy zachować się na lodzie, stoku, sankach itp. Kochane Pracowite Misie- pani Klaudia, Grażynka i Iwonka życzą Wam udanych ferii. Wracajcie do nas cali i zdrowi❤️
 • Pracowite Misie na koncercie Filharmonii Pomysłów.
  9 lutego w auli naszego przedszkola odbył się kolejny koncert Filharmonii Pomysłów pod tytułem ,,Bajki- Grajki- Onegdajki”. W nim przybliżono nam dawne, czasami już zapomniane zabawy i zabawki dziecięce.
 • Walentynki w grupie Pracowite Misie.
  Z racji tego iż Walentynki wypadają w ferie., postanowiliśmy poświętować sobie trochę wcześniej- w piątek 9 lutego. Dzieci świętują ten dzień w trochę inny sposób. Była to dla nas okazją to porozmawiania sobie o uczuciach. Wysłuchaliśmy opowiadania o przyjaźni i zrobiliśmy serca dla tych osób, które są dla nas w życiu najważniejsze. Wesołych Walentynek❤️
 • Karnawałowo w grupie Pracowite Misie.
  Dnia 8 lutego w naszym przedszkolu odbył się balik karnawałowy dla naszych milusińskich. Oto fotorelacja.
 • Pracowite Misie na przedstawieniu.
  W minionym tygodniu grupa dzieci 6- letnich ,, Przyjazne Misie” zaprosiła wszystkie przedszkolaki na autorskie, humorystyczne przedstawienie losów babci i Czerwonego Kapturka w oparciu o oryginalną wersję bajki o Czerwonym Kapturku.
 • Pracowite Misie i ,,Dzień bezpiecznego internetu”.
  6 lutego ustanowiony został,,Dniem bezpiecznego internetu”. Z racji tego, że dzieci coraz więcej korzystają z tabletów, komputerów, telefonów postanowiliśmy omówić sobie jak bezpiecznie należy poruszać się po sieci.
 • Projekt,,Czyste powietrze wokół nas” w grupie Pracowite Misie.
  W ubiegłym tygodniu nasza grupa zajęła się realizacją projektu ze stacji sanitarno- epidemiologicznej w Poznaniu. Omówiliśmy sobie do czego potrzebne jest nam powietrze. Wymieniliśmy jego pozytywne i negatywne skutki. Zrobiliśmy doświadczenie z ogniem oraz wykonaliśmy dwie prace plastyczne- płuca oraz wiatraczki. Oto fotorelacja z realizacji projektu.
 • Zajęcia matematyczne
  Pracowite Misie określają cyfrę usłyszanych dźwięków. Określamy o ile więcej o ile mniej. Poznajemy cyfrę 6.
 • Litera S, s
  Poznajemy literę S, s elementami metody Dobrego Startu.
 • Litera Z, z
  Poznajemy literę Z, z elementami metody Dobrego Startu – Marty Bogdanowicz.
 • Cztery żywioły w grupie Pracowite Misie.
  W tym tygodniu zajęliśmy się tematyką związaną z czterema największymi siłami przyrody. Są nimi ziemią, ogień , woda i powietrze. Pracując w grupach wyszukiwali pozytywne i negatywne skutki żywiołów. Pracowali z globusem poznając kontynenty i otaczające je morza i oceany. Wykonali pracę plastyczną ,,Ziemia nasza planeta”.
 • Pracowite Misie poznają literę R elementami Metody Dobrego Startu.
  Pracowite Misie znają już prawie wszystkie litery alfabetu. W tym tygodniu przyszła kolej na nową literę r na przykładzie wyrazu recykling. Dzieci porównywały kształty liter pisanej i drukowanej. Wysłuchiwały pierwszej i ostatniej głoski w wyrazach. Głoskowały proste wyrazy i układały modele wyrazów z dostępnych głosek na matach. Nowo poznane litery układały na matach z kryształków, klamerek i szarf. Pisały je palcem w powietrzu, w kaszy i na tablicy magnetycznej, recytując wiersz o recyklingu. Na zakończenie wykonały karty z zadaniami.
 • Pracowite Misie doskonalą liczenie w zakresie 15.
  Pracowite Misie są doskonałymi matematykami. Dobrze radziły sobie e liczeniu na konkretach: kryształach, klamerkach. Wykonywały działania typu o jeden więcej, mniej. Porównywały zbiory. Liczyły po dwa.
 • Pracowite Misie biorą udział w akcji ,, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”.
  25 stycznia w naszym przedszkolu zbieraliśmy jak co roku na WOŚP. Wcześniej w grupie była przeprowadzona pogadanka, na co idą pieniądze zebrane przez wolontariuszy i jaka jest idea tej akcji. Bo fajnie jest pomagać. Dziękujemy. ,
 • Pracowite Misie poznają sporty zimowe.
  Ostatni tydzień upłynął nam pod hasłem sportów zimowych. Oglądaliśmy filmy edukacyjne i obrazki tematyczne ucząc się nazewnictwa oraz części garderoby oraz sprzętu sportowego potrzebnego do ich wykonania. Układaliśmy modele wyrazów z dostępnych liter, podejmowaliśmy próby czytania, a także rysowaliśmy sprzęty sportowe.. Rozmawialiśmy również o bezpieczeństwie podczas uprawiania sportów zimowych i wykonaliśmy pracę plastyczno- techniczną pt: Łyżwy. Przypomnieliśmy sobie również, kiedy rozpoczyna się astronomiczna zima,jakie są jej atrybuty, wymieniliśmy zimowe miesiące oraz podaliśmy pomysły na ciekawe spędzanie czasu zimą.
 • Dzień Babci i Dziadka w grupie Pracowite Misie.
  Dnia 16 stycznia o godz.12:00 nasza grupa wystąpiła z jasełkami i piosenką na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po uroczystym powitaniu dzieci przedstawiły historię narodzin pana Jezusa, odwiedzin pasterzy, królów i dzieci, zakończoną wspólnymi życzeniami i piosenką pt: ” Pytania do babci i dziadka”. Po wspólnych zdjęciach, wręczeniu upominków- wszyscy udali się na słodki poczęstunek.
 • Pracowite Misie na koncercie pt: ,, Restauracja Tonacja”
  Dziś artyści Filharmonii Pomysłów z Poznania zaprosili nasze przedszkolaki na kolejny spektakl z cyklu,, To i owo koncertowo” pt: ,, Restauracja Tonacja”. Spektakl ten opowiadał o perypetiach tak zwanej kolekcjonerki piękna, która gromadziła i ważyła wszystkie unikatowe rzeczy, np: naszyjnik z pereł, pierścień, sok itp. Trafiając do ,, Restauracji Tonacji” , gdzie pani kelnerka serwowała dania muzyczne, postanowiła również złapać i kolekcjonować muzykę. Czy jej się to udało??? Oprócz dobrej muzyki ,dzieci otrzymały jak zawsze partię dobrej zabawy.
 • Pracowite Misie i nauka miesięcy.
  W naszej grupie cenimy sobie współpracę w zespołach. Również w zespołach podjęliśmy się nauki miesięcy, korzystając z kartonowych pomocy. Zajęcia poprzedzone były wysłuchaniem opowiadania Janiny Porazińskiej ,, O dwunastu miesiącach”. Dzieci wymieniły głównych bohaterów opowiadania i opowiedziały o ich przygodach. Wymieniły w kolejności nazwy miesięcy oraz opowiedziały o cechach dla nich charakterystycznych, np: w kwietniu kwitną fiołki, w maju bzy itp. Dzieliły również nazwy miesięcy na wiosenne , letnie, jesienne, zimowe.
 • Pracowite Misie odmierzają czas.
  Spotkaliśmy się po przerwie świątecznej w Nowym 2024 roku. Po powrocie zajęliśmy się upływem czasu i narzędziami służącymi do jego pomiaru. Zastanawialiśmy się również do czego służy nam ten pomiar czasu i czy jest on niezbędny…. Poznaliśmy również historię zegara na przestrzeni dziejów. Od zegara słonecznego po elektroniczny. Na koniec dnia sami wykonaliśmy swoje zegary i próbowaliśmy ułożyć i odczytać na nich pełne godziny.
 • Odwiedziny Gwiazdora.
  Dnia 22 grudnia odbyła się uroczysta Wigilia poprzedzona wspólnym śpiewaniem kolęd oraz wizytą długo wyczekiwanego Gwiazdora w auli przedszkolnej.
 • Teatrzyk Kamishibai
  Razem z dziećmi podjęliśmy decyzję o formie spędzenia czasu podczas poobiedniej relaksacji. Zazwyczaj są to czytane opowiadania, książki. Tym razem dzieci chciały zobaczyć i poznać Teatrzyk Kamishibai.
 • Nasze prace
  W miniony wtorek dzieci narysowały list do Świętego Mikołaja z wymarzonymi zabawkami.W czwartek stworzyliśmy nasze zimowe miasteczka.
 • Czytanie na dywanie
  W minionym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć mamę Oliwii oraz tatę Antosi, którzy umilili nam czas czytając.Dziękujemy za poświęcony czas.
 • Sztuczny śnieg
  Do wykonania naszego śniegu potrzebowaliśmy mąkę ziemniaczaną oraz jogurt naturalny. To była świetna sensoryczna zabawa !
 • Litera Y,y
  Odkrywamy literę Y,y elementami Metody Dobrego Startu.Wysłuchujemy głoskę „Y” w śródgłosie i wygłosie.
 • Zimowe sudoku
  Dzieci z grupy Pracowite Misie rozwiązują zimowe sudoku. Sudoku to prawdziwa gimnastyka dla umysłu!
 • Litera K,k
  Odkrywamy literę K,k elementami Metody Dobrego Startu M. Bogdanowicz.
 • Czytanie na dywanie w grupie Pracowite Misie.
  W Mikołajki odwiedził nas tata Tosi z książeczką wprowadzającą nas w zadumę nad sensem Świąt Bożego Narodzenia. Była to ,, Opowieść wigilijna”, a po niej oczywiście słodki poczęstunek.
 • Mikołajki w grupie Pracowite Misie.
  Dziś od samego rana wyczekiwaliśmy tego szczególnego gościa. Nasłuchiwaliśmy, czy nie słychać gdzieś dzwoneczków reniferów. W ubiorach naszych królowała czerwień- ulubiony kolor Świętego Mikołaja. Doczekaliśmy się i otrzymaliśmy słodkie niespodzianki. Mikołaj lubił psikusy, bo pozamieniał nam buty. To był dzień pełen emocji🤗
 • Matematyka na wesoło 🙂
  Podczas zajęć matematycznych dzieci przeliczały zbiory figur geometrycznych. Poznaliśmy znak „=”.
 • Odkrywamy literę „U,u”
  Poznajemy literę „U,u” elementami Metody Dobrego Startu p. Marty Bogdanowicz. Wysłuchujemy głosek w nagłosie i śródgłosie.
 • Doświadczenia i eksperymenty w grupie Pracowite Misie.
  Dnia 27 listopada naszą grupę odwiedziła mama Zosi z ciekawymi doświadczeniami, które wywołały wiele emocji wśród naszych przedszkolaków. Asystentów do doświadczeń nie zabrakło🙂 Dziękujemy mamie Zosi za poświęcony czas i ciekawe eksperymenty.
 • Światowy Dzień Pluszowego Misia w grupie Pracowite Misie.
  Dziś był niezwykły dzień. Wszystkie Misie na całym świecie obchodziły swoje święto. Świętował również Miś Uszatek- główny patron naszego przedszkola. 24 listopada zaprosiliśmy do przedszkola swoje domowe miśki. Po śniadaniu odczytaliśmy list od Misia Uszatka, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o sławnych misiach i ich historii. Potem udaliśmy się na misiowe podchody z zadaniami. Była w nich i gimnastyka buzi i języka oraz ciała, zabawy matematyczne, rozpoznawanie znanych Misiów. Po zupie udaliśmy się do auli na pyszny misiowy tort. Wcześniej jednak zostały wręczone nam nagrody za udział w konkursie grupowym: ,,Zdrowo i sportowo z Misiem Uszatkiem. ” oraz za konkurs indywidualny ,,Miś […]
 • Czytanie na dywanie w grupie Pracowite Misie.
  21 listopada odwiedziła nas mama Alicji z bardzo ciekawą książką pt: ,, Cynamon i Trusia” . Przedstawione w niej były wierszem perypetie dwóch głównych bohaterów : Cynamona i Trusi, którzy szukali lata. Bardzo dziękujemy mamie Alicji za odwiedziny.
 • Litera E,e
  Pracowite Misie odkrywały literę E,e elementami Metody Dobrego Startu. Dzieci wysłuchiwały głoskę E w nagłosie oraz wygłosie. W czwartek obchodziliśmy światowy dzień tolerancji – każdy z nas jest inny ale wszyscy jesteśmy równi !
 • Polska Moja Ojczyzna
  Pracowite Misie utrwalały symbole Polski, zgłębiały wiedzę o miastach w Polsce przez wiele interaktywnych gier.
 • Odkrywanie litery D,d
  Odkrywanie litery D,d elementami metody Dobrego startu.Dzieci z grupy Pracowite Misie wysłuchiwały głosek w nagłosie i wygłosie oraz samodzielnie pisały poznana literę w kaszy.
 • Zajęcia matematyczne
  Zajęcia matematyczne – praca w parach Dzieci z grupy Pracowite Misie z radością wyznaczały zadania dla swojego kolegi/koleżanki. Zadania polegały na spostrzeganiu czego brakuje, o ile więcej oraz o ile mniej jest owoców.
 • Odkrywamy literę I,i
  Odkrywanie litery I,i elementami Metody Dobrego Startu. Dziękujemy również mamie naszej Lenki za czytanie na dywanie 🙂
 • Hobby w grupie Pracowite Misie.
  W piątek t.j. 17.11.2023r dzieci przyniosły do przedszkola swoje zbiory, kolekcje. Okazało się, że są one tak bogate i naprawdę różnorodne, że długo by o nich opowiadać. Każdy skarb miał inną historię. A więc były i kolekcje kamieni, morskie skarby, magnesy na lodówkę, maskotki, koniki, ludziki, karty pokemon i z piłkarzami, pojazdy z klocków lego, własnoręcznie zrobiona biżuteria. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w dostarczeniu tych skarbów.
 • Pracowite Misie i ich supermoce.
  W tym tygodniu rozmawialiśmy w naszej grupie o wyobraźni, swoich zainteresowaniach i sposobach na jesienną nudę. Czytaliśmy również książkę o supermocach. Okazało się, że ma je każdy z nas i powstało z tego ogromne ,,drzewo mocy”. Mieliśmy również wiele sposobów na jesienną nudę.
 • Pracowite Misie na koncercie Filharmonii Pomysłów.
  W tym tygodniu , 14 listopada przedszkolaki wzięły udział w koncercie Filharmonii Pomysłów z Poznania pt: ,,Szepciki i Szeptułki. Poznały skalę głosu piano, forte i mezoforte. Miały również okazję zagrać w dźwiękogrę i rozwiązać hasło, które brzmiało dynamika.
 • Czytanie na dywanie w grupie ,,Pracowite Misie”.
  W ubiegłym tygodniu odwiedziła nas mama Mai W. z ciekawą lekturą,, Feluś i Gucio wiedzą jak się zachować” Katarzyny Kozłowskiej. Bardzo dziękujemy mamie Mai za ciekawą i pełną mądrych przekazów książkę
 • Pracowite Misie zgłębiają wiedzę o Polsce- fotorelacja.
 • Święto Niepodległości w grupie ,,Pracowite Misie”.
  Dnia 10 listopada nasza grupa wzięła udział w uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę, przygotowanej przez Przyjazne Misie i Niedźwiadki. Uroczystość była o tyle podniosła, iż gościł u nas sam Pan Burmistrz- Przemysław Pacholski.
 • Pracowite Misie zgłębiają wiedzę o Polsce.
  Ostatnie dwa tygodnie poświęciliśmy zgłębianiu wiedzy o swoim kraju. Zaczęliśmy od swojego najbliższego otoczenia, w którym wzrastamy, a więc od Kórnika, jego zabytków i ciekawych miejsc( arboretum, zamku, pomników powstańców, bramy igielnej, budynku starej poczty, promenady. Poznaliśmy herb Kórnika oraz legendę o Białej Damie. Kolejne dni poświęciliśmy na pracę z mapą, a więc zaznaczenie konturów Polski na mapie, odszukanie najważniejszych rzek; Wisły, Warty i Odry oraz Morza Bałtyckiego i pasm górskich. Wyodrębniono najważniejsze miasta Polski i zaznajomiono dzieci z czego one słyną. Przedszkolaki poznały także legendy,,O Lechu, Czechu i Rusie”, ,, O poznańskich koziołkach” , ,, Warszawskiej Syrence” oraz ,,O […]
 • Czytanie na dywanie w grupie Pracowite Misie.
  3 listopada odwiedziła nas mama Maurycego. Przyniosła nam ciekawe wiersze, opowiadanie pt: ,,Niesforne ziarenko” niosące wiele treści wychowawczych oraz opowiadanie , które wzbudziło ciekawość u chłopców pt: ,Minecraft”. Bardzo dziękujemy mamie Maurycego za odwiedziny.
 • Pracowite Misie w bibliotece.
  W czwartek dnia 2.11.nasza grupa udała się do Biblioteki Publicznej na pierwszą z lekcji bibliotecznych pt: ,, POLSKA NIEPODLEGŁA”. Dzieci na początku zaznajomiły się z zasobami biblioteki, sposobem korzystania z niej oraz zachowaniem w niej. Potem pani bibliotekarka opowiedziała nam o odzyskaniu niepodległości przez Polskę i o symbolach narodowych naszego kraju. Odkodowaliśmy sobie flagę Polski i mogliśmy sprawdzić się w quizie wiedzy o naszym kraju.
 • ,,Czytanie na dywanie” z mamą Zosi w grupie Pracowite Misie.
  Bardzo się cieszymy, jak odwiedzają nas rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i inni najbliżsi- nie tylko aby porozmawiać o swoich zawodach, pokazać jakieś ciekawe doświadczenia, a szczególnie poczytać nam jakieś ciekawe pozycje z literatury dziecięcej. 31 października gościła u nas mama Zosi z książeczkami o przygodach Misia Paddingtona oraz Słonia Elmera. Po wysłuchaniu opowiadań czekała na nas słodka niespodzianka przygotowana przez Zosię wraz z mamą- a mianowicie pyszne ciasto dyniowe. Bardzo dziękujemy za odwiedziny.
 • ,,Święto dyni” w grupie Pracowite Misie.
  31 października w naszej sali gościł kolor pomarańczowy. Obchodziliśmy wesoło ,,Dzień dyni”. Oprócz projekcji filmu edukacyjnego o wartościach odżywczych i rodzajach dyń były zabawy ruchowo- językowe ,,Wędrującą dynia”, zabawy z chustą animacyjną do wierszyka o dyni, zagadki z tym warzywem, zabawy matematyczne, sportowe, a na koniec plastyczne. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie ubiorów dla dzieci, za przyniesione dynie… To był bardzo wesoły dzień.
 • Pracowite Misie przygotowują zapasy na zimę.
  26 października odwiedziła nas mama Maksymiliana i wspólnie z nią usystematyzowaliśmy swoją wiedzę dotyczącą sposobów przechowywania owoców i warzyw zimą. Mama Maksia pokazała nam między innymi sokownik i sokowirówkę i opowiedziała czym się one różnią. Pokazała i omówiła także działanie suszarki do grzybów, owoców i warzyw. Mieliśmy także okazję popróbować wszystkimi zmysłami pysznych przetworów zgromadzonych przez mamę; a więc wąchaliśmy, smakowaliśmy, oglądaliśmy… A zgromadzonych przetworów było naprawdę wiele…..ogórki kiszone, szpinak, sałatka warzywna, kompoty, dżemy, powidła, soki, a nawet ususzone gałązki kwiatów bzu.Na koniec z pomocą pań robiliśmy sok marchwiowo- jabłkowy. Był naprawdę smaczny. Dzieci wykonały również pracę plastyczną pt: ,, […]
 • Pracowite Misie na wycieczce do Rogalowego Muzeum w Poznaniu.
  18 października Pracowite Misie udały się na wycieczkę do Żywego Muzeum Rogala Świętomarcińskiego w Poznaniu. Dzieci zapoznały się z tradycją wypieku rogali świętomarcińskich, gwarą poznańską , samą postacią Świętego Marcina, a także historią poznańskich koziołków. Przedszkolaki same w parach mogły wyrabiać ciasto i zawijać je w charakterystyczne rogale, nie zapominając oczywiście o smacznej ,migdałowej masie. Na zakończenie wszyscy braliśmy udział w pokazie koziołków i otrzymaliśmy certyfikaty z muzeum.
 • Jesiennie w grupie Pracowite Misie.
  Pracowite Misie powoli przygotowują się do zimy… Poznały sposoby przetrwania zimą roślin, zwierząt i ludzi. Rozmawiały o owocach, warzywach i przetworach z nich. W zakresie edukacji przyrodniczej i polonistycznej nazywały poszczególne warzywa i owoce, dzieliły wyrazy na poszczególne głoski. Wysłuchiwały pierwszej i ostatniej głoski w wyrazach. W zakresie edukacji matematycznej natomiast tworzyły zbiory, przeliczały , używały znaków mniejszości i większości . Nauczyły się mnóstwa piosenek o tematyce jesiennej i wykonały wiele prac plastyczno- technicznych. Punktem kulminacyjnym dnia było samodzielne przygotowanie przez dzieci szaszłyków owocowo- warzywnych, które znikały w mgnieniu oka.
 • Zmysł słuchu
  W poniedziałek 16 października Pracowite Misie uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami firmy „ACS Audika”. Dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje nasz słuch i jak bardzo jest dla nas ważny. Poznaliśmy budowę ucha i mieliśmy okazje uczestniczyć w profilaktycznym badaniu słuchu.
 • Litera „T, t”
  W poniedziałkowy poranek Pracowite Misie poznały literę „T, t” elementami Metody Dobrego Startu.
 • Jesienne zadania 🙂
  Podczas czwartkowego popołudnia Pracowite Misie spacerowały korytarzami przedszkola, w poszukiwaniu zadań przygotowanych przez Panią Jesień.
 • Zbiory wiewiórki Basi
  Zajęcia matematyczne z wiewiórką Basią.Pracowite Misie wykonywały obliczenia zbiorów wiewiórki Basi. Dzieci określały liczbę zbiorów oraz potrafiły określić o ile więcej, o ile mniej.
 • Odkrywanie litery „L, l”
  W poniedziałkowy poranek dzieci z grupy Pracowite Misie odkrywały literę „L,l” elementami Metody Dobrego Startu.