• Świętowanie Pracowitych Misiów
  Za nami niezapomniane chwile… Usłyszeliśmy piękną opowieść o tym, jak dawanie może uszczęśliwiać. Czekało nas spotkanie z Gwiazdorem i wspólne śpiewanie najpiękniejszych polskich kolęd oraz oczywiście wyczekane prezenty. Był także uroczysty wigilijny obiad i moc życzeń świątecznych.
 • “Zabawa sztuką”
  “Pracowite Misie” w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Zabawa sztuką” realizowały dziś temat: “Kolor i rytm- Wassily Kandinsky i Mozart”. Poznały dzieła artysty oraz muzykę kompozytora. Odnajdywały w nich kolor i rytm. Przedszkolaki tworzyły własne małe dzieła.
 • Akcja: “Idą Święta o kartce, a nie o sms-sie pamiętaj”
  W poniedziałek, 14 grudnia, nasza grupa wyruszyła wysłać kartki świąteczne dla swoich bliskich i przyjaciół. Dzieci narysowały swoje życzenia oraz samodzielnie się podpisały, przykleiły znaczki i wrzuciły kartki do skrzynki pocztowej. Były bardzo podekscytowane i zadowolone.
 • Mikołajki:)
  W poniedziałek już od samego rana dzieci z wielką niecierpliwością czekamy na Mikołaja, nasłuchując mikołajkowych dzwoneczków. I w końcu nadszedł ten moment, dzieci zostały obdarowane wspaniałymi upominkami. Radości nie było końca…!!!
 • Pieczemy pierniczki.
  Dzisiaj odwiedziła nas osoba z wielką pasją i ❤️ czyli p. Dominika mama naszego Borysa razem z szefem kuchni p. Pawłem.Razem z szefem i szefową zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci upiekły pyszne pierniczki. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów- choinek, aniołków przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka upiekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął się unosić wspaniały zapach pieczonych pierników. Gdy pierniki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepyszne. Jeszcze raz bardzo dziękujemy załodze “Loft 46” za zorganizowanie dla nas warsztatów świątecznych!!!!
 • “Wiem, jak zachować się w sytuacji choroby…”
  W miniony wtorek w naszej grupie odbyły się zajęcia wg scenariusza prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej oraz E. Zielińskiej o tym, jak należy zachowywać się w czasie choroby. Dzieci dowiedziały się, jak diagnozuje się chorobę, dba o pacjenta oraz przypomniały sobie, jakie środki ostrożności obowiązują w czasie pandemii. Każdy miał okazję przyjść do “naszej przychodni” zbadać swojego chorego podopiecznego, wysłuchać wytycznych o sposobie leczenie, otrzymać tackę z lekarstwami (fasolkowe witaminy i żołądziowe tabletki działają cuda) oraz potrzebnymi rzeczami. Potem należało już tylko dbać o pacjenta i czekać aż wyzdrowieje…
 • Malowanie kasztanami.
  Techniki malarskie są różne, a każda z nich dostarcza dziecku nowych wrażeń i odkryć. My zaproponowaliśmy naszym Pracowitym Misiom ekspresyjne i radosne malowanie kasztanami, były przy tym mnóstwo zabawy i uśmiechu.
 • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.
 • Jesienne porządki.
  Jesień w pełni i w naszym przedszkolnym ogrodzie, o czym świadczyć mogą spadające liście. Nasza grupa z wielkim zaangażowaniem w zeszłym tygodniu wzięła się do pracy. Wiele emocji i satysfakcji dostarczyło im pakowanie liści do worków. Dzieci były zmęczone, ale jednocześnie zadowolone i dumne ze swojej pracy.
 • Pracowite Misie dla Polski !
  We wtorek, 10 listopada, nasza grupa wystawiła przedstawienie dla Ojczyzny z okazji Święta Niepodległości. Mieliśmy przyjemność pokazać kolegom z przedszkola co to jest patriotyzm i miłość do Polski. Po przedstawieniu odbyło się rozwiązanie konkursu plastycznego pt. : “Moja Ojczyzna”- wszyscy, którzy wzięli w nim udział otrzymali “Dyplom Patrioty” oraz ciekawe upominki. Naszym wspaniałym aktorom oraz ich rodzicom serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy!
 • Dzielni eksperci
  Jakiś czas temu zostaliśmy zaproszeni, przez tatusiów ekspertów- strażaków, do niesamowitej przygody, jaką było poznawanie zawodu strażaka. Mogliśmy min. dokładnie obejrzeć wozy strażackie, posłuchać syreny oraz zobaczyć szatnię dzielnych strażaków i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy…. Tatusiom: Marysi i Maksia serdecznie dziękujemy!
 • Zabawa matematyczna.
 • “Literowy tor przeszkód”.
  Na przedstawionych zajęciach była rywalizacja i dobra zabawa, czyli to co dzieci lubią najbardziej, a przy okazji odkrywaliśmy literki i szukaliśmy nowych słów na daną głoskę!!!
 • “Przedszkole pamięta”
  W minionym tygodniu, włączając się do akcji “Szkoła pamięta”, odwiedziliśmy cmentarz i oddaliśmy hołd zasłużonym Kórniczanom, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.
 • Przedstawienie z okazji Dnia Niepodległości.
  UWAGA!!! W dniu 10.11.2020r. (wtorek) odbędzie się przedstawienie z okazji Dnia Niepodległości. Proszę, aby dzieci były ubrane następująco: DZIEWCZYNKI: Oliwia, Natalia, Judyta, Sara, Marysia, Nina, Marianna, Gabrysia, Milana, Asia- STRÓJ GALOWY (biała bluzka, ciemna spódniczka) CHŁOPCY: Samir, Marcin, Radek, Kuba Z., Mateusz- STRÓJ GALOWY (biała koszula, ciemne spodnie) BABCIA: Lilka- może być długa kolorowa spódnica, chusta na głowę DZIADEK: Maciej- marynarka, krawat, laska ŻOŁNIERZE: Hubert, Wiktor, Jasiu S., Jasiu Rz., Rysiu, Borys- jeśli posiadacie państwo w domu strój żołnierza to jak najbardziej dziecko może się przebrać, jeśli nie to wystarczy jak dziecko ubierze ciemne spodnie i ciemną bluzkę (zieloną, moro)
 • Odwiedziny eksperta.
  Kolejny gość, który pojawił się w naszej grupie, to był Pan Marek Kaczmarek, były pracownik Straży Miejskiej w Kórniku. Pan Marek mówił dzieciom jak bezpiecznie należy poruszać się po drodze. Na koniec sprawdził wiedzę naszych dzieci i muszę przyznać, że zdały egzamin na sześć!!! Dziękujemy oczywiście Panu Markowi za kolejną lekcję o bezpieczeństwie !!!
 • Odwiedziny Pani dietetyk.
 • Sok owocowo-warzywny
  W miniony piątek w naszej sali było pracowicie, pysznie oraz zdrowo…. Przygotowywaliśmy pyszny sok owocowo-warzywny.
 • Tworzymy własne gry planszowe
  W minionym tygodniu nasze dzieci samodzielnie tworzyły własne gry planszowe, a potem rozgrywały pojedynki.
 • Zabawy z rytmami
  Pracowite Misie uczyły się dostrzegać regularność i rytm.
 • Owocowo-warzywna sztuka
  W minionym tygodniu nasza grupa poznawała dzieła niemalowane inspirowane sztuką Giuseppe Arcimboldo i podobnie, jak ten artysta tworzyliśmy postać z owoców i warzyw…
 • Spacer do sadu.
  Dzięki uprzejmości właściciela sadu w piękny październikowy dzień, dzieci mogły zobaczyć drzewa pełne rumianych jabłek. Na terenie zakładu sadowniczego dzieci poznały sposób przechowywania owoców. Wszyscy uczestnicy wycieczki zostali obdarowani pachnącymi i soczystymi jabłkami. Panu Jańczykowi dziękujemy za poświęcony nam czas:)
 • Rozpoznawanie warzyw i owoców tylko za pomocą jednego zmysłu.
  Zdjęcia przedstawiają jedne z październikowych zajęć, gdzie dzieci miały okazję przekonać się, że rozpoznawanie owoców i warzyw za pomocą tylko jednego zmysłu nie jest wcale takie łatwe. Więcej zdjęć oczywiście na naszej stronie FB.
 • Pracowite Misie – Wizyta ekspertów
  W piątek, 02 października, odwiedzili nas goście z Instytutu Dendrologii PAN z Pracowni Biologii Nasion- babcia Radka wraz z kolegą z pracy. Pokazali i opowiedzieli nam wiele ciekawostek o nasionach… Założyli z dziećmi hodowlę sadzonek dębu. Serdeczne podziękowania dla naszych wspaniałych ekspertów:)
 • Pracowite Misie – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
  29 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Naszym gościem była mama Jasia, która przygotowała dla nas kilka niespodzianek:) Czytała książkę pt.: “Wilczek Leon odwaga i uważność”, o tym, że każdy się czegoś boi oraz sposobach radzenia sobie ze strachem. Pani Natalka przyniosła pudełko, do którego można było “wrzucić swoje lęki i strachy”. Pani Natalii serdecznie dziękujemy za wizytę!
 • Pracowite Misie na drodze!
  Pracowite Misie odświeżyły wiedzę na temat zasad panujących na drodze: ćwiczyliśmy, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz przypominaliśmy sobie wygląd i znaczenie znaków drogowych.
 • Pracowite Misie – Eksperymenty.
  Dzisiaj robiliśmy to co uwielbiamy najbardziej, czyli eksperymenty!!!
 • Pracowite Misie – Wycieczka do parku.
  Spacer do parku. Korzystamy z ostatnich słonecznych dni;)
 • Pracowite Misie – Sprzątanie świata
  Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątanie świata. Nasze Pracowite Misie zaopatrzone w rękawice i worki również zaangażowały się w tę akcję. Dzieci chętnie sprzątały w pobliżu przedszkola. Dzięki temu wokół naszego przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie.
 • Dzień Kropki u Pracowitych Misiów
  Dzień Kropki u Pracowitych Misiów minął w radosnym, twórczym nastroju. Dzieci poznały historię małej Vashti oraz osobę i twórczość Georgesa Seura. Próbowały odnaleźć własne talenty i umiejętności w trakcie powstawania “kropkowego plakatu”. Były tańce i kropkowe wyzwania, np. wykonanie własnych obrazów z wykorzystaniem techniki malarskiej zwanej puentylizmem, których wystawę można podziwiać na naszej tablicy. Przedszkolaki mogły zaprezentować swoje stroje na “kropkowej rewii mody.