Hello!
Hello Cheeky
Bye-bye
 • Dzień Dziecka w grupie Pracowite Misie.
  Pierwszy czerwca to ulubiona data wszystkich dzieci. To właśnie dziś na całym świecie obchodzimy Dzień Dziecka. Również i u nas od samego rana było bardzo wesoło. Były i wesołe zabawy w sali, na świeżym powietrzu; bańki mydlane, popcorn, lody, Hot dogi, malowanie na folii, kartonach, malowanie twarzy oraz dziecięca dyskoteka. Wszystkiego najlepszego kochane przedszkolaki. Wielu radosnych dni , zdrowia i spełnienia marzeń.
 • Pracowite Misie w Zalpakoo- Małe Peru.
  Dziś nasza grupa Pracowitych Misiów w ramach prezentu z okazji Dnia Dziecka, ufundowanego przez Radę Rodziców – odwiedziła na kórnickiej promenadzie Zalpakoo- Małe Peru i jego mieszkańców- alpaki o imionach Bon- bon, Ferdek, Vito . Oprócz obcowania ze zwierzętami ( dokarmiania marchewkami) na dzieci czekała pyszna wata cukrowa i warsztaty dla dzieci. To był dzień pełen wrażeń.
 • Pracowite Misie na wiosennej łące.
  Dziś Pracowite Misie rozmawiały o faunie I florze łąki. Wykonywały zakodowane zadania matematyczne. Odczytywały hasła i dopasowywały do odpowiednich obrazków. Na zakończenie malowały farbami plakatowymi obraz wiosennej łąki.
 • Pracowite Misie w arboretum.
  Dziś, korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybraliśmy się do naszego pobliskiego arboretum, aby podziwiać piękno przyrody. Teraz jest pora kwitnienia wielu gatunków krzewów – szczególnie urokliwie są azalie i rododendrony.
 • Dzień Mamy i Taty w grupie Pracowite Misie.
  Dziś w auli naszego przedszkola odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Było pięknie i wzruszająco.
 • Wycieczka do Stadniny Koni ,, Słoneczna Zagroda”- ciąg dalszy
 • Pracowite Misie na wycieczce do Stadniny koni ,, Słoneczna Zagroda” w Nekielce.
  Dziś nasza grupa wraz z grupą ,, Wesołe Misie” udała się rano na wycieczkę do Stadniny Koni ,, Słoneczna zagroda” w Nekielce. Dzieci po wysłuchaniu zasad bezpieczeństwa obowiązujących w zagrodzie poszły obejrzeć zwierzęta gospodarskie tam dostępne. A więc były i wesołe, różnych odmian kurki, całe stado kóz, dwie owce i młoda krówka. Potem przeszliśmy do zagrody koni, które stały w boksach. Niektóre można było nawet pogłaskać. Pani pokazała nam elementy uprzęży- kantary, siodła, toczki oraz przybory do czyszczenia koni. Potem pozwoliła nam je samemu wyczyścić co było dużą frajdą. Tak wyczyszczone kucyki zabraliśmy na łąkę, gdzie mogliśmy sobie pojeździć- oczywiście […]
 • Pracowite Misie na koncercie zespołu Pro Sinfonika pt: ,, Podróż do ZOO”.
  Dnia 19 maja w auli naszego przedszkola odbył się kolejny koncert zespołu Pro Sinfonika pt: ,,Podróż do ZOO’”, gdzie poznaliśmy brzmienie takich instrumentów muzycznych jak puzon, pianino elektryczne i kontrabas. Dzięki wydawane przez te instrumenty rzeczywiście przypominały prawdziwą dżunglę.
 • Piżama party w grupie Pracowite Misie.
  Dziś w ramach podsumowania ,, Tygodnia Tolerancji i Empatii” wszystkie grupy przedszkolne ubrane w piżamki i z poduszkami w rękach spotkały się w auli naszego przedszkola na tak zwanym piżama party. Wyjaśniliśmy sobie skąd dziś ta piżamka. Otóż dla chorych dzieci jest ona często niestety strojem codziennym. Przypomnieliśmy sobie, jakie aktywności podejmowaliśmy przez cały tydzień. Oglądaliśmy prezentację zdjęć całego przedszkola z tego tygodnia oraz film o Maciusiu i tolerancji. Na zakończenie dnia były tańce w rytm ulubionych przebojów, odznaczenia przez panie prowadzące naklejkami oraz uroczyste wręczenie w grupach podstemplowanych kart aktywności. Dziś również panie przeszy się po grupach i zebrały […]
 • Tydzień Tolerancji i Empatii w grupie Pracowite Misie- ciąg dalszy.
  W środę 10 mają dzieci z wszystkich grup w ramach solidaryzacji z osobami niepełnosprawnymi wykonały serduszka z symbolem osób z niepełnosprawnością ruchową, które zawiesiły na drzewku mieszczącym się na holu głównym przedszkola. W czwartek natomiast przyniosły wykonane w domu wspólnie z rodzicami oryginalne, zabawne nakrycia głowy. Pomysłowości i kreatywności nie było końca. Dziękujemy Rodzicom za tak wielkie zaangażowanie i wkład pracy. Nakrycia głowy mogliśmy zaprezentować na pokazie mody w auli naszego przedszkola, gdzie obejrzeliśmy filmik o naszym Olku Nowackim- chorym na neuroblastomę chłopcu, na rzecz którego zbieramy fundusze.
 • Pracowite Misie i Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.
  Wczoraj nasza grupa wraz z grupą Przyjazne Misie wyruszyła do Biblioteki Publicznej na spotkanie z naszą panią bibliotekarką Elą. Jak wiadomo miesiąc maj jest poświęcony czytelnictwu , a na początku tego miesiąca ogłoszono Tydzień BIbliotekarzy i Bibliotek. Pani Ela jak zwykle przygotowała nam ciekawe zajęcia- tym razem robiliśmy instrumenty muzyczne I na nich Na zakończenie wręczyliśmy pani Eli laurkę z życzeniami I zostaliśmy ugoszczeni zdrowymi owocami, soczkami i cukierkami. Oto fotorelacja.
 • Imieniny Stasia w grupie Pracowite Misie.
  Wszystkiego co najlepsze Stasiu. Spełniaj swoje dziecięce marzenia.
 • Pracowite Misie i Tydzień Tolerancji i Empatii.
  W ramach realizacji zadań wyznaczonych w pierwszym dniu obchodów tego tygodnia Pracowite Misie przyniosły do przedszkola plastikowe nakrętki. Oglądały filmy o tolerancji i niepełnosprawności. Na podstawie obrazków tematycznych wskazywały podobieństwa i różnice między dziećmi z różnych stron świata. Omawiały rodzaje niepełnosprawności i sposoby radzenia sobie z nią. Jak same zauważyły osoby z niepełnosprawnością mogą również osiągać w życiu różne cele. Są znanymi muzykami, naukowcami. Rozgrywane są mecze sportowe dla osób po kontuzjach rąk, nóg…. Wyjaśnialiśmy sobie pojęcia tolerancja, niepełnosprawność. Układaliśmy z rozsypanki literowej wyraz TOLERANCJA. Bawiliśmy się w zabawę dydaktyczną-,, Jestem podobny do” oraz ,, Najbardziej różnię się od….” Dzieci […]
 • ,,Dzień Flagi ” w grupie Pracowite Misie.
  Dziś nasze przedszkolaki ubrane na galowo ,wzięły udział w uroczystości z okazji Dnia Flagi. Recytowały wiersze i śpiewały patriotyczne piosenki w auli naszego przedszkola. Po uroczystym apelu wyruszyliśmy z czterema grupami przedszkolnymi na rynek kórnicki, aby wspólnie z innymi przedszkolami i w asyście naszego pana Burmistrza odśpiewać o godz.12:00 hymn Polski. Był to bardzo podniosły dzień 🇵🇱
 • Dzień Książki w grupie Pracowite Misie.
  26 kwietnia w auli naszego przedszkola świętowaliśmy z wszystkimi grupami przedszkolnymi ,,Dzień Książki”. Uroczystość poprowadziła pani Joanna Wszelaki wraz z zaproszoną przez nią panią bibliotekarką Honoratą z Biblioteki Publicznej w Kórniku. Dzieci poznały różnego rodzaju książki, jakie są w zasobach naszej biblioteki oraz miały okazję poznać bibliotecznego misia, który jak pani stwierdziła ,,pilnuje książek nocą” 🙂 Dzieci wspólnie tańczyły przy piosence ,, Witajcie w naszej bajce” . Odszukiwały swoich par podczas zabawy ruchowej. Dowiedziały się jak ważna jest troska o książki i wymieniły sposoby dbania o nie. Każda grupa opowiadała o swojej ulubionej grupowej książeczce. My wybraliśmy książkę o przygodach […]
 • ,,Jak powstaje książka?”w grupie Pracowite Misie.
  W tym tygodniu nasze przedszkolaki rozmawiały o książkach. Poznały ich historię, rodzaje oraz ich drogę powstania od pomysłu do czytelnika. Wskazywały podobieństwa i różnice pomiędzy księgarnią, antykwariatem, a biblioteką. Dzieliły wyrazy na sylaby i układały z dostępnych sylab wyrazy. Liczyły książki w zbiorach i dzieliły na różne rodzaje.
 • ,,Dzień Ziemi” w grupie Pracowite Misie.
  22 kwietnia obchodzimy jak co roku Dzień Ziemi. W tym roku przypadało ono na sobotę, więc o tak ważnym dniu nie zapomnieliśmy porozmawiać w poniedziałek 24 kwietnia. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą ochrony naszej planety. Same na podstawie własnych doświadczeń podawały różne sposoby troski o Ziemię i składały uroczystą przysięgę młodego ekologa. Na zakończenie dnia powstały ciekawe prace plastyczne malowane farbami pt: ,, Planeta Ziemia- mój dom.”
 • Pracowite Misie w poszukiwaniu Wiosny.
  Dziś zaraz po koncercie kierowani ciepłymi promykami słońca poszliśmy z grupami Serdeczne i Przyjazne Misie do parku. Ależ było tam cudnie🌞🐌🦋☘️⚘️🦅 Drzewa w świeżej okrywie zieleni , nieśmiało przeglądały się w stawie…. Wokół było słychać śpiew ptaków, bzyczenie owadów, przywołanych zapachem pierwszych wiosennych kwiatów. Widzieliśmy ślimaki, biedronki, motylki, wiewiórki….. Ech- to była bardzo udana wyprawa. Wiosna na dobre zagościła w naszym kraju.
 • Pracowite Misie w Kosmosie.
  Dziś w naszym auli naszego przedszkola odbył się kolejny z cyklu koncert zespołu,,Pro Sinfonika ” z Poznania pt: ,,Pan Świerszcz w Kosmosie”. Podczas koncertu mogliśmy wykazać się wiedzą o układzie słonecznym, a także śpiewaliśmy i słuchaliśmy piosenek o gwiazdach, planetach itp. Jednym słowem było tajemniczo i kosmicznie.
 • Pracowite Misie i zabawa w teatr.
  W tym tygodniu Pracowite Misie w ramach zajęć o kulturze dużo rozmawiały o kinie, teatrze. Poznały osoby odpowiedzialne za aranżację przedstawienia teatralnego i wszystkie ważne miejsca w teatrze. Wiedzę swą mogły sprawdzić podczas wykreślanek . Same przygotowały postacie bajkowe i ochoczo bawiły się w teatr z podziałem na role. W każdej grupie aktorskiej nie mogło zabraknąć reżysera, choreografa no i oczywiście biletera. Każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami.
 • Urodziny Adasia w grupie Pracowite Misie.
  Swoje urodziny w naszej grupie obchodził Adaś. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego tronu, sto lat oraz osobistych życzeń. Wszystkiego co najlepsze Adasiu- spełnienia wszystkich marzeń.
 • Pracowite Misie w krainie kultury i sztuki.
  W tym tygodniu Pracowite Misie rozmawiały o sztuce , tj: malarstwie, rzeźbie itp. Zapoznały się z funkcją ,,muzeum” – wyjaśniły pojęcia ,,wystawa” , ,,eksponat”. Wymieniły różne rodzaje muzeum i wskazały co się w nich gromadzi ( np. Muzeum zabawek, Muzeum minerałów, Muzeum Wojska Polskiego …) Utworzyły również kodeks prawidłowego zachowania się w tych miejscach. Poznały także nową literę f jak farby i same namalowały prawdziwe dzieła sztuki.
 • Pracowite Misie poznają oś symetrii.
  Wczoraj nasze przedszkolaki zapoznały się z osią symetrii na podstawie własnego ciała . Wyszukiwały w innych przedmiotach, obrazkach osi symetrii oraz układały własne symetryczne dzieła. Oto efekty ich pracy.
 • Pracowite Misie w poszukiwaniu wielkanocnego zajączka.
  Dzieci od dłuższego czasu przygotowywały się na przyjście zajączka. Śpiewały piosenki, wykonywały ozdoby wielkanocne. Środę 5.04. rozpoczęły od tradycyjnego , wielkanocnego śniadania, na którym gościło jajko, biała kiełbaska i rzeżucha. Obiad zaś stanowił przepyszny żurek. Najważniejszym jednak punktem dnia było oczekiwanie na zająca wielkanocnego. Zostawił on nam list z ukrytymi zadaniami na pisankach. Po ich rozwiązaniu dzieci wyruszyły na przedszkolny plac zabaw w poszukiwaniu prezentów. Radości dzieci nie było końca, gdy odszukały swoje koszyczki wypełnione upominkami. To był dzień pełen wrażeń.
 • Pracowite Misie poznają tradycje Świąt Wielkanocnych.
  Przez minione dwa tygodnie dzieci z naszej grupy zapoznawały się z tradycjami Świąt Wielkanocnych na podstawie własnych doświadczeń, obrazków tematycznych oraz filmów edukacyjnych. Pracowite Misie dowiedziały się również, że mamy kilka rodzaji palm, układały zdania i liczyły wyrazy w zdaniu.
 • Założenia dydaktyczno- wychowawcze na miesiąc kwiecień w grupie Pracowite Misie.
  Tematy kompleksowe: Tydzień I (3.04.2023r.- 7.04.2023r.)- Wielkanoc Tydzień II ( 10.04.2023r.- 14.04. 2023r.)- Z kulturą za pan brat. Tydzień III (17.04.2023r- 21.04.2023r.)- Jestem kulturalny. Tydzień IV ( 24.04.2023r.- 28.04.2023r.)- Książka- mój przyjaciel. Cele ogólne: -rozwijanie biernego i czynnego słownika dzieci o pojęcia dotyczące wartości: tradycja, szacunek oraz pojęć związanych ze Świętami, np. palma, kraszanki, pisanki, miejscami użyteczności publicznej: kino, teatr, muzeum, kukiełka, marionetka, a także zawodami: scenarzysta, aktor, kostiumograf, etnograf. -rozwijanie umiejętności budowania logicznej wypowiedzi i mowy opowieściowej, w trakcie tworzenia fabuły opowiadania: rozwijanie wyobraźni dzieci -doskonalenie percepcji słuchowej przez identyfikowanie dźwięków, dokonywanie analizy i syntezy sylabowej oraz głoskowej wyrazów, […]
 • Urodziny Mikołaja w grupie Pracowite Misie.
  Dziś swoje urodziny obchodził Mikołaj. Wszystkiego co najlepsze dla jubilata- samych radosnych dni, dużo zdrowia, spełnienia marzeń.
 • Pracowite Misie w oczekiwaniu na Wielkanoc.
  Pracowite Misie w oczekiwaniu na święta Wielkiej Nocy obejrzały dziś film edukacyjny pt:, Tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych” Dzieci wymieniły wszystkie polskie tradycje Świąt Wielkanocnych np: robienie świątecznych porządków, , sianie owsa, rzeżuchy, zdobienie jajek, pieczenie babek, mazurków, palmy na niedzielę palmową, święcenie potraw, szukanie prezentów od zajączka, i tradycyne śniadanie wielkanocne. W grupie sialiśmy wspólnie rzeżuchy, aby zabrać na święta do domu, a także wykonywaliśmy palmy wielkanocne.
 • Urodziny Maciusia w grupie Pracowite Misie.
  26 marca w poczet 7- latków wstąpił nasz kolega Maciuś. Dziś podczas naszej przedszkolnej uroczystości nie zabrakło tronu, śpiewu 100 lat, osobistych życzeń i pysznych cukierków. Wszystkiego najlepszego Maciusiu- samych wspaniałych kolegów I koleżanek, dużo zdrowia i spełnienia marzeń🎂🎁
 • Siejemy i sądzimy w grupie Pracowite Misie.
  Dziś mimo chłodu na dworze poszliśmy do przedszkolnego ogródka, aby przygotować go na wiosnę. Najpierw zgodnie ze sztuką ogrodniczą wypieliliśmy wszystkie chwasty, przekopaliśmy grządki, zagrabiliśmy, zrobiliśmy dołki u powsiewaliśmy nasionka kwiatów i warzyw, cebulki oraz sadzonki niezapominajek. Nie zabrakło tu nasionek rzodkiewki, sałaty, pietruszki, bazylii, kopru, fasoli, szczypiorku. Wszyscy ochoczo brali się do pracy w ramach rozgrzewki. Teraz oczekujemy na wzejście naszych plonów….
 • Pracowite Misie na zajęciach ruchowych z Akademii Reisa.
  Pracowite Misie wzięły dziś udział w pokazowych zajęciach ruchowych prowadzonych przez trenera – pana Patryka z Akademii Reisa. Radość dzieci ogromna ⛹️‍♂️⚽️🥎
 • Pracowite Misie na koncercie zespołu Pro- Sinfonika.
  Dziś Pracowite Misie w auli naszego przedszkola wysłuchały kolejnego koncertu zespołu Pro- Sinfonika pt:,,Wiosenne trele- morele”. ,,Pani Wiosna” przedstawiła nam 3 ptaki- kawkę I sowę, które grały na różnych instrumentach muzycznych tj, flecie prostym, oboju , fagocie. Dzieci poznały budowę tych prostych instrumentów oraz posłuchały ich brzmienia.
 • Pracowite Misie i zajęcia szachowe.
  Dziś przyszedł do nas pan Jakub – trener gry w szachy i warcaby. Dzieci poznawały różne tajniki gry. Idzie im to coraz lepiej.
 • Pracowite Misie obchodzą Światowy Dzień Wody.
  22 marca 2023 roku Pracowite Misie obchodziły uroczyście Światowy Dzień Wody. Dzień rozpoczęły od zabaw ruchowych , orientacyjno- porządkowych typu: ,, Kałuża, jezioro, rzeka” oraz zabaw z chustą animacyjną,,Burza na morzu” Obejrzały filmy edukacyjne dotyczące obiegu wody w przyrodzie oraz właściwości wody. Porozmawialiśmy sobie o tym, do czego potrzebna jest wodą i w jaki sposób należy ją oszczędzać. Zagraliśmy sobie również w grę – ścigankę, którą pomogły konstruować dzieci z grupy. Same układały pytania na kropelkach wody, zadania do wykonania że wszystkich dziedzin( i te sportowe, matematyczne, przyrodnicze) Na koniec porozmawialiśmy sobie o naszych emocjach i malowaliśmy garbami kropelki wody, […]
 • Pracowite Misie witają wiosnę.
  Na nadejście tej upragnionej wiosny oczekiwaliśmy dość długo i czyniliśmy do tego stosowne przygotowania. Dnia 21 marca nadszedł w końcu ten wielki dzień. Wszystkie przedszkolaki ubrane pięknie na zielono z gaikami w rękach i piosenką na ustach poszły w kolorowym pochodzie z Marzannę na przedzie żegnać zimę i witać panią Wiosnę. Miejmy nadzieję, że pani Wiosna nas usłyszała i częściej uraczy nas promykami ciepłego słońca. Dziękujemy Rodzicom za tak piękne przygotowanie zielonych ubrań dla Państwa dzieci. Wyglądały tak optymistycznie- prawdziwie wiosennie. Witaj Wiosno 🪻☘️⚘️🌷🐞🦋🐌
 • Pracowite Misie poznają literę J elementami Metody Dobrego Startu.
  Pracowite Misie rozpoczęły cykl wiosennych tematów- tym razem dotyczących wiejskiego podwórka. Dlatego też powstała ,,Mleczna mapa”- na której dzieci przyklejały przetwory z mleka wraz z podpisami. Rozwiązywały zagadki dotyczące zwierząt wiejskich. Układały z sylab wyrazy: koza, krowa, owca. Rozpoznawały inne zwierzęta gospodarskie I określały co z nich mamy, np: jaja, pierze, mięso itp. Poznały literkę j, J w sposób graficzny i niegraficzny. Wysłuchiwały głosek na początku, w środku i na końcu wyrazu. Układały wyrazy z głosek na literę j, J i wykonywały ćwiczenia na kartach pracy zgodnie z ideą Metody Dobrego Startu Podejmowały również próby czytania prostych tekstów literackich. To […]
 • Pracowite Misie na warsztatach wielkanocnych w Biskupinie.
  Dziś grupy Pracowite i Przyjazne Misie miały okazję być na warsztatach Wielkanocnych w Biskupinie. Mieliśmy okazję zrobić drewniane jaja, robić palmy, mazurki, ubijać masło w kierzynkach i robić własnoręcznie baranki. Po takiej intensywnej pracy wszyscy zasiedliśmy do wielkanocnego śniadania. To był dzień pełen wrażeń.
 • Pracowite Misie i koncert z okazji Dnia Kobiet.
  16 marca w auli naszego przedszkola odbył się koncert z udziałem wszystkich grup przedszkolnych, na który zaprosiliśmy wszystkie mamy, babcie, ciocie, siostry, kuzynki…. Każda z grup zaprezentowała się w piosence, bądź tańcu, aby uczcić to święto. Nasza grupa zaśpiewała i zatańczyła do piosenki Alicji Majewskiej ,,Gdybym mogła być mężczyzną….” Po koncercie nasza grupa roznosiła jeszcze na tacach słodkie ciasteczka dla zaproszonych gości. Oto fotorelacja.
 • Pracowite Misie i lekcje biblioteczne.
  Pracowite Misie bardzo lubią comiesięczne spotkania z literaturą w naszej bibliotece publicznej. Tym razem treść lekcji dotyczyła baśni. Pani bibliotekarką czytała baśń o dzielnym ołowianym żołnierzyku, dziewczynce z zapałkami. Kolorowały i wycinały jajka wielkanocne z ulubionymi bohaterami książkowymi.
 • Pracowite Misie poznają nową wartość jaką jest duma z pracy.
  Pracowite Misie coraz lepiej radzą sobie w świecie wartości. Kolejną wartością z jaką się zapoznały na podstawie opowiadania,, Domek dla owadów”, była właśnie duma z pracy. Duma jest stanem zadowolenia z siebie lub z innych, przekonanie o własnej wartości i godności. Każda praca jest ważna. Dzieci oglądały również domki dla owadów, rozmawiały o zbliżającej się wiośnie i jej oznakach. Poznały również literę c jak cebulki . Oto fotorelacja
 • Pracowite Misie i zegary.
  Pracowite Misie uczyły się odczytywać pełne godziny na zegarach. Poznały rolę wszystkich wskazòwek w zegarze. Same wykonywały swoje zegary ,ustawiały na nich godziny.
 • Pracowite Misie przeliczają do 20.
  W tym tygodniu Pracowite Misie posługiwały się liczbami w aspekcie kardynalnym i porządkowym do 20. Ustalały kolejność liczb w zakresie 20, przeliczały wskazaną przez liczbę ilość elementów, rozszyfrowywały numery telefoniczne, odkrywając co drugą, co trzecię itp liczbę. Próbowały również swych sił w dodawaniu i odejmowaniu w zakresie 20. Wskazywały liczbę np: większą od 9, a mniejszą od 15 itp.
 • Pracowite Misie tworzą własne wynalazki.
  W tym tygodniu Pracowite Misie same stanęły się konstruktorami i z materiałów z recyklingu: kartonów , tektury, plastikowych kubeczków, nakrętek – same stworzyły własne wynalazki. Pomysły dzieci były naprawdę ogromne.
 • Pracowite Misie w świecie wynalazków.
  W tym tygodniu Pracowite Misie poznawały różnego rodzaju wynalazki, stworzone przez człowieka na przestrzeni dziejów. Wymieniały najważniejsze z nich, takie jak: żarówka, koło, telefon, komputer itp. Poznały również historię światła – od łuczywa do żarówki w oparciu o obrazki tematyczne I filmy edukacyjne.
 • Dzień Kobiet w grupie Pracowite Misie.
  .8 marca w naszej grupie obchodziliśmy bardzo uroczyście. Nie zabrakło zabaw ruchowych, tanecznych oraz swoistej rewii mody i drobnych upominków dla naszych małych księżniczek, chłopców i pań Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie. Dziewczynki- jesteście niepowtarzalne😍
 • Pracowite Misie poznają litery W, w, elementami Metody Dobrego Startu.
  Pracowite Misie poznały w tym tygodniu kolejną literę alfabetu W, w- jej kształt graficzny, litery pisane, drukowane. Wyszukiwały wyraz na daną literę w najbliższym otoczeniu. Dzieliły na sylaby, wyróżniały głoski w wyrazach, układały wyrazy z rozsypanki literowej. Pisały literę W,.w w powietrzu, po śladzie i samodzielnie w liniaturze.
 • Dzień Dinozaura w grupie Pracowite Misie.
  26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura. W tym roku wypadł on w niedzielę, a my postanowiliśmy go uczcić w poniedziałek. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci do tego dnia- dino- elementy ubioru, dość liczne kolekcje dinozaurów, albumy, atlasy, kolorowanki, łamigłówki oraz puzzle o dinozaurach. W tym dniu nie zabrakło zabaw muzyczno- ruchowych. Nauczyliśmy się piosenki,, Dino, dino, dinozaury…” Oglądaliśmy filmy edukacyjne o tych prehistorycznych zwierzętach- poznaliśmy ich nazwy, dzieliliśmy na roślinożerne i mięsożerne oraz wodne, lądowe i powietrzne. Zapoznaliśmy się również z przypuszczalnymi przyczynami ich zagłady. To był bardzo aktywny dzień.
 • Pracowite Misie poznają literę P elementami Metody Dobrego Startu.
  Pracowite Misie poznały kolejną literę p, P na przykładzie wyrazu ,,planeta”. Dzieci porównywały litery p, P drukowane i pisane. Odtwarzały obraz litery graficznie i niegraficznie. Wyszukiwały wyrazy na literę p z otoczenia, dzieliły na sylaby oraz głoski. Układały wyrazy na literę p z dostępnych liter. Układały w grupach opowiadanie z wylosowanym wyrazem na literę p oraz rysowały swoją planetę. Oto efekty ich pracy.
 • Pracowite Misie posługują się jednostkami miary.
  Pracowite Misie mierzą przedmioty za pomocą kroków, stopa za stopą, łokciami, dłonią. Mierzą również przedmioty, odcinki za pomocą miary krawieckiej oraz linijki.
 • Pracowite Misie poznają literę G elementami Metody Dobrego Startu.
  W minionym tygodniu dzieci z naszej grupy poznały kolejne litery G, g z naszego alfabetu. Nie zabrakło oczywiście zabaw muzyczno- ruchowych, wyszukiwania wyrazów na daną literę w otoczeniu, wysłuchiwania pierwszej i ostatniej głoski w wyrazie, głoskowania , układania wyrazów z liter oraz pisania liter G, g najpierw po śladzie, a potem samodzielnie.
 • Pracowite Misie tworzą własny wulkan.
  Pracowite Misie po obejrzeniu filmów edukacyjnych o wulkanach , trzęsieniach ziemi i tsunami same postanowiły stworzyć własny wulkan. Efekt był piorunujący, a dzieci zachwycone, gdy popłynęła z niego ,,prawdziwa , lawa.
 • Tłusty czwartek w grupie Pracowite Misie.
  Ja polska tradycja głosi i nakazuje czwartek w ostatnim tygodniu karnawału jest dniem pączkowej rozpusty. Tak było też i u nas- co prawda nie pączki, a faworki zagościły na naszym stole, a całości imprezy dopełniały zabawy ruchowe, pączkowe matematyka oraz śmieszna praca plastyczno- techniczna pt: ,,Pączkożerca” z donatem i prawdziwą posypką na nim. To był kolejny, wesoły dzień.
 • Walentynki w grupie Pracowite Misie.
  14 lutego jak tradycja nakazuje, uroczyście świętowaliśmy Walentynki. Pięknie ubrani na czerwono, wymienialiśmy się Walentynkowymi kartkami, tańczyliśmy , a nawet wszystkie dziewczynki zostały obdarowane różami, cała grupa zaś cukierkami i innymi przysmakami. Bardzo dziękujemy Rodzicom za żywe włączenie się w uatrakcyjnienie nam tego dnia: piękne stroje, słodkości, różyczki. Było bardzo sympatycznie❤️❤️❤️
 • Pracowite Misie poznają minerały.
  W tym tygodniu również Pracowite Misie miały okazję zobaczyć kolekcję minerałów zbieranych przez wychowawcę. Zobaczyły na mapie Polski, gdzie są złoża minerałów, zachwycały się ich pięknem oraz uczyły trudnego nazewnictwa.
 • Pracowite Misie w świecie żywiołów.
  W tym tygodniu Pracowite Misie rozmawiały o czterech żywiołach: wodzie, ogniu , ziemi i powietrzu oraz o ich pozytywnych i negatywnych stronach. Układały puzzle, wyrazy z rozsypanki literowej, oglądały filmy edukacyjne oraz obrazki tematyczne. Wiedzą, że te 4 żywioły są nam bardzo potrzebne oraz, że należy obchodzić się z nimi z dużym szacunkiem.
 • Pracowite Misie dbają o ochronę środowiska.
  Pracowite Misie po tygodniu zajęć o ochronie środowiska, recyklingu, popartych wiedzą z obrazków tematycznych, filmów edukacyjnych wiedzą już jak należy dbać o środowisko, aby służyło nam długie lata. Wiemy już, jak należy dbać o lasy, wodę i w jaki sposób segreguje się śmieci. Były i liczne zabawy sportowe utrwalające nam wiedzę o segregacji. Powstały piękne rysunki przedstawiające nam troskę o lasy, wody oraz segregację odpadów.
 • Pracowite Misie poznają literę R, elementami Metody Dobrego Startu.
  Nieubłaganie zbliża się koniec roku i poznaliśmy już prawie wszystkie litery alfabetu. Podczas wprowadzenia liter R, r na przykładzie wyrazu recykling nie obyło się bez wspólnych zabaw muzyczno- ruchowych, ćwiczeń graficznych i wyrazowych. Dzieci coraz sprawniej układają wyrazy z rozsypanki literowej i czytają pojedyncze wyrazy, a niekiedy i zdania.
 • Założenia dydaktyczno- wychowawcze na miesiąc luty w grupie Pracowite Misie.
  TEMATY KOMPLEKSOWE: III tydzień (13.02.2023 r- 17.02.2023r.) SIŁY PRZYRODY. IV tydzień (20.02.2023r.- 24.02.2023r.) CZTERY ŻYWIOŁY. Cele ogólne: -rozwijanie biernego i czynnego słownika dzieci o pojęcia dotyczące wartości: szacunek, odkrywanie, pojęcia dotyczące najbliższego otoczenia dziecka, np. surowce wtórne, bioodpady oraz inne pojęcia, np.żywioły, wulkan, halit, ametyst: stwarzanie okazji do posługiwania się nimi podczas wypowiedzi; -rozwijanie pamięci słuchowej dzieci przez pamięciowe opanowanie wierszy, tekstów piosenek; -kształtowanie umiejętności argumentowania swojego zdania podczas wypowiadania się na określony temat; -rozwijanie percepcji słuchowej przez identyfikowanie dźwięków, dokonywanie analizy i syntezy sylabowej oraz głoskowej, czerpanie radości z umiejętności samodzielnego odczytywania krótkich wyrazów, zdań oraz prostych tekstów słowno- […]
 • Urodziny Gabrysi w grupie Pracowite Misie.
  Dziś swoje urodziny w jakże pięknym dniu miała nasza Gabrysia. Dziś oprócz życzeń i cukierków wszyscy bawiliśmy się na pięknym balu. Wszystkiego najlepszego Gabrysiu. Spełnienia marzeń.
 • Balik w grupie Pracowite Misie- część II.
 • Bal karnawałowy w grupie Pracowite Misie.
  W karnawale same bale.Jak sama nazwa mówi- dziś ten długo oczekiwany bal był u nas w auli naszego przedszkola. Od rana zaroiło się od księżniczek, kotów, policjantów, Spidermanów, Batmanów i innych postaci bajkowych i telewizyjnych. Zabawę w auli prowadzili artyści z Filharmonii Pomysłów, zachęcając nas do tańców i różnych konkurencji. Było oczywiście magicznie, bajkowo i intensywnie. Bal uważamy za udany.
 • Pracowite Misie I zabawy konstrukcyjne.
  Pracowite Misie bardzo lubią zabawy klockami lego. Potrafią stworzyć naprawdę ciekawe konstrukcje, naprawdę warte uchwycenia. Tym razem praca zbiorowa chłopców- most zwodzony z armatami i całym wyposażeniem dziedzińca.
 • Pracowite Misie ćwiczą dodawanie i odejmowanie na konkretach.
  W tym tygodniu dzieci słuchały opowiadania pani i ilustrowały na swoich dywanikach treść zadania i rozwiązanie. Zastosowaliśmy znaki + i – oraz =, które ułożyliśmy z patyczków logopedycznych. Wynik działania natomiast zapisywaliśmy na kartce liczbą. Dzieci bardzo ładnie radziły sobie z tego typu zadaniami.
 • Pracowite Misie i zajęcia z logorytmiki.
  Pracowite Misie uwielbiają zajęcia z panią Joanną Antkowiak Mizera i lalą Alą. W poniedziałek dopasowywały puzzle, zawierające fragmenty obrazków do odpowiednich kolorów- np. bakłażan do koloru fioletowego. Zajęcia te pozwalały nam ćwiczyć koncentrację uwagi, pamięć oraz wyobraźnię.
 • Pracowite Misie poznają literę N elementami Metody Dobrego Startu.
  Pracowite Misie poznały kolejną literę N, n elementami Metody Dobrego Startu. Odtwarzaĺy jej obraz graficznie I niegraficznie. Przechodziły stopa za stopą po schemacie litery N. Rozwiązywały zagadki słowne. Porównywały litery pisane i drukowane. Wyszukiwały wyrazów na literę N, n. Dzieliły wyrazy na sylaby i głoski. Wysłuchiwały pierwszej i ostatniej głoski w wyrazie. Układały wyrazy z rozsypanki literowej. Układały kształt litery z dostępnych materiałów: patyczków, kryształków, klamerek, Pisały kształt litery N, n palcem w powietrzu, po śladzie oraz samodzielnie.
 • Urodziny Oliwiera w grupie Pracowite Misie.
  Dziś w naszej grupie wielka uroczystość- urodziny naszego kolegi Oliwierka, który powiększył grono siedmiolatków. Jak zwykle nie zabrakło tradycyjnego sto lat, osobistych życzeń oraz słodkiego poczęstunku. Wszystkiego najlepszego jubilacie- samych pogodnych dni i spełnienia marzeń.
 • Pracowite Misie układają kalendarze, w których są: dni i noce, dni tygodnia, pory roku oraz miesiące w roku.
  Celem dzisiejszych zajęć, miało być dostrzeżenie rytmu i stałego następstwa dni i nocy, pór roku, dni tygodnia i miesięcy w roku oraz układanie kalendarzy ( kodowanie i odczytywanie uwzględnionych tam regularności ( dekodowanie) Uświadomienie dzieciom, że słowo ,,tydzień” ma dwa znaczenia: nazwy kolejnych dni poczynając od poniedziałku lub okres siedmiu dni liczony od dowolnego dnia. Po zajęciach że zgromadzonych na tackach, kolorowych figur geometrycznych dzieci mogły ułożyć swoje kolorowe obrazki.
 • Koncert zespołu Pro Sinfonika pt: ,,Śpiewać każdy może, czyli przeboje przedszkolaka” w grupie Pracowite Misie.
  Dnia 20 stycznia w auli naszego przedszkola odbył się kolejny z cyklicznych koncertów zespołu Pro Sinfonika działającego przy poznańskiej Filharmonii. Dzieci miały okazję posłuchać i nawet zatańczyć do znanych dziecięcych przebojów z filmu Pocahontas, Zwierzogród oraz do utworu Sanah ,,Ale jazz!” Dzieci poznały również dwa nowe instrumenty- pianino elektryczne oraz gitarę elektryczną. Takie wesołe, przedszkolne utwory, jaki same stroje artystów doskonale wprowadziły nas w okres karnawału.
 • Dzień Babci i Dziadka w grupie Pracowite Misie.
  Dnia 18 stycznia mieliśmy zaszczyt zaprosić nasze najukochańsze Babcie oraz wspaniałych Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Nie zabrakło wzruszających wierszy, piosenek, a także jasełek z udziałem naszych małych aktorów. Na zakończenie uroczystości wręczyliśmy dziadkom własnoręcznie zrobione upominki oraz zaprosiliśmy ich na słodki poczęstunek. To był dzień pełen wzruszeń i niezapomnianych wrażeń. Naszym drogim Babciom i Dziadkom życzymy z okazji ich zbliżającego się święta dużo zdrowia, pociechy z nas- wnucząt. Słowem szczęścia, spełnienia marzeń.
 • Pracowite Misie w Bibliotece Publicznej.
  Pracowite Misie jak co miesiąc, udały się dziś do biblioteki publicznej na tak zwaną lekcję biblioteczną . Tym razem poświęcona ona była poezji Jana Brzechwy. A więc wspólnie recytowaliśmy Samochwałę, Kaczkę dziwaczkę, Ptasie Radio, a nawet razem śpiewaliśmy i graliśmy ,,Na wyspach Bergamutach…” Wyszukiwaliśmy głównych bohaterów tego wiersza w kolorowanjach oraz rozwiązywaliśmy krzyżówkę polegają na zaznaczaniu prawdy i fałszu w poznanych wierszach. To była jak zwykle bardzo pouczająca lekcja. Dziękujemy Bibliotece Publicznej za jej organizację.
 • Urodziny Natalki w grupie Pracowite Misie.
  Dziś swoje siódme urodzinki świętowała z nami nasza Natalia. Rośnij nam zdrowo Natalko i bądź szczęśliwa🙂🎁🎂🎉🎈
 • Pracowite Misie poznają litery B, b elementami Metody Dobrego Startu.
  Dziś Pracowite Misie poznawały litery b, B elementami Metody Dobrego Startu na przykładzie wyrazu babcia. Przedszkolaki opowiadały o swoich najukochańszych babciach. Uczyły się pisać litery b, B w powietrzu, na kaszce mannie, w liniaturze. Układały również poznane litery z kryształków, sznurków, drucików kreatywnych. Wyszukiwały wyrazów na poznane litery w najbliższym otoczeniu. Wysłuchiwały pierwszej i ostatniej głoski w wyrazie. Głoskowały, dzieliły na sylaby. Samodzielnie pisały litery w ćwiczeniach. Bawiły się w różne zabawy muzyczno- ruchowe.
 • Założenia dydaktyczno- wychowawcze na miesiąc styczeń w grupie Pracowite Misie.
  Tematy kompleksowe przerabiane w miesiącu styczniu to: Tydzień I: Płynie czas, Tydzień II: Młodsi i starsi, Tydzień III: Sport to zdrowie, Tydzień IV: Dbam o zdrowie. Utrwalane wartości: pomoc i uczciwość. Poznane litery: z Z, b B, n N, s S Cele ogólne: -rozwijanie umiejętności uważnego słuchania tekstów literackich, wyciągania wniosków na podstawie ich treści, oceny postępowania bohaterów, budowania wypowiedzi na określony temat pod względem gramatycznym i logicznym, ładnego recytowania zapamiętanych tekstów. -rozwijanie biernego i czynnego słownika dzieci o pojęcia dotyczące wartości: pomoc, uczciwość oraz pojęcia dotyczące najbliższego otoczenia dziecka, np. bilion, monety, hartowanie, morsowanie; stwarzanie możliwości do prowadzenia dialogu, […]
 • Poznajemy literę Z i różnego rodzaju zegary w grupie Pracowite Misie.
  W ubiegłym tygodniu Pracowite Misie zapoznały się z nową literką elementami Metody Dobrego Startu. Układaliśmy wyrazy z literą ,,z „.Dzieliliśmy wyrazy na sylaby, głoski. Wysłuchiwaliśmy pierwszej i ostatniej głoski w wyrazach… Zapoznaliśmy się również z różnego rodzaju zegarami, służącymi na przestrzeni dziejów do pomiaru czasu.
 • Pracowite Misie witają Nowy 2023 Rok.
  Dzieci z grupy Pracowite Misie weszły w nowy rok z różnymi planami, marzeniami, celami do zrealizowania, którymi dzieliły się podczas zajęć. Pierwsze kroki w Nowym Roku zaczęliśmy od wesołych zabaw z chustą animacyjną , pozwalających nam utrwalić sobie pory roku, miesiące, dni tygodnia. Poznaliśmy różnego rodzaju kalendarze, które odliczają nam kolejne dni. Wymienialiśmy również cechy charakterystyczne dotyczące danych pór roku i wykonaliśmy pracę plastyczno- techniczną pt: ,,Witamy Nowy Rok:”.
 • Życzenia Noworoczne w grupie Pracowite Misie.
  Zbliżający się Nowy Rok 2023 niesie wszystkim nadzieję na uspokojenie, życzliwość, spełnienie marzeń. W te piękne i jedyne w roku chwile chcemy złożyć najlepsze życzenia pogodnych , zdrowych i radosnych dni. Wychowawczynie: Pani Grażyna, Justyna i Ania.
 • Rozstrzygnięcie konkursu ,, Eko Mikołaj” w grupie Pracowite Misie.
  Przed świętami również nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na Mikołaja eko czyli zrobionego z recyklingu. Jak zawsze pomysłowości dzieci i rodziców nie zabrakło. Od kartonowych po butelkowe, a nawet z Mikołaje z wydmuszek. Brawa dla wszystkich twórców za pomysłowość. U nas nagrodzeni zostali: Wiktoria Błaszak, Wincenty Walentynowicz, Adam Kaczmarek, Tymoteusz Gajowczyk oraz Staś Pawłowski.
 • Wigilia w grupie ,,Pracowite Misie”.
  Dnia 22 grudnia dzieci z grupy Pracowite Misie odświętnie ubrane oczekiwały od rana na Gwiazdora. Po obejrzeniu przedstawienia teatralnego pt:” Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu nauczycielek z naszego przedszkola i oficjalnej wizycie Gwiazdora w auli przedszkolnej – na nasze Pracowite Misie prezenty czekały pod choinką. Radość dzieci – ogromna. Ale to nie koniec atrakcji tego dnia. Po nacieszeniu się prezentami wszyscy zasiedliśmy do uroczystej , grupowej wigilii poprzedzonej wzajemnymi życzeniami świątecznymi.
 • Pracowite Misie na spotkaniu z magikiem Piotrem Szumnym.
  Dnia 21 grudnia w auli naszego przedszkola przedświątecznie czarował dla nas magik- Piotr Szumny. Dla naszych dzieci było to o tyle ciekawe, że same stawały się bohaterami jego czarów. Najwięcej sensacji wzbudził wśród naszych najmłodszych stolik unoszący się nad ziemią i magicznie pokolorowana przez wszystkich książka.
 • Jasełka w wykonaniu dzieci z grupy ,,Pracowite Misie”.
  Dnia 20 grudnia dzieci z naszej grupy wystąpiły z jasełkami dla wszystkich grup przedszkolnych i rodziców naszych aktorów. Jasełka przedstawiały całą historię narodzenia Pana Jezusa i przeplatane były znanymi kolędami i piosenkami świeckimi, w które zaangażowana była całą społeczność przedszkolna oraz goście. Brawa dla naszych małych artystów, a dla Rodziców podziękowania za tak cudowne przygotowanie strojów i innych akcesoriów naszych aktorów.
 • Pracowite Misie na spektaklu ,, Bombka z gwiazdką”.
  Dnia 19 listopada grupy Pracowite i Leśne Misie wybrały się na spektakl teatralny pt:,, Bombka z gwiazdką.” do Teatru Animacji w Poznaniu. Akcja przedstawienia toczyła się w ,,pociągu”, którym aktorzy ,,jechali” na święta do swoich bliskich, lub uciekali od tego świątecznego zgiełku. Razem z nimi w przedziale jechał również Mikołaj. Ludzie siedzący w przedziałach byli bardzo różnych poglądów. Był Skroog, który nie znosił świąt i próbował od nich ucieć, oraz pani Jessica , która planowała święta w Egipcie, a także rodzina spodziewająca się dziecka oraz pewna Ukrainka, która bardzo chciała spotkać się z bliskimi. Wszystkich tych ludzi połączył wspólny stół […]
 • Pracowite Misie na koncercie zespołu Pro- Sinfonika.
  16 grudnia w auli naszego przedszkola odbył się koncert zespołu z poznańskiej Filharmonii ,, Pro- Sinfonika” pt: ,,Anielskie głosy”. Tym razem artyści- muzycy przebrani byli za anioły. A świerszcz, który zawsze wesoło nas witał nosił Mikołajkową czapkę. Zaśpiewano dla nas piękne świąteczne piosenki, które brzmiały jak anielskie trele. My sami również pomagaliśmy artystom śpiewając razem z nimi.
 • Pracowite Misie i świąteczne zabawy z literami.
  Pracowite Misie coraz lepiej radzą sobie z rozpoznawaniem liter, a nawet układaniem z nich wyrazów. Tym razem każdy z nich układał z dostępnych liter wyraz związany ze Świętami Bożego Narodzenia tj: gwiazda, prezent, opłatek, anioł itp. Następnie dzieci odczytywały krótkie wyrazy i wykonywały do nich ilustracje. Pracowite Misie- brawo👏
 • Świąteczne wypieki w grupie Pracowite Misie.
  W piątek Pracowite Misie wraz z paniami zarobiły ciasto na pierniczki po to, aby w poniedziałek oddać się satysfakcjonującej pracy – wałkowaniu ciasta i wykrawaniu pożądanych przez siebie kształtów. Najwięcej amatorów było na choinki 🌲 i piernikowe ludki . Potem już tylko czekaliśmy, aż się nasze smakowitości upieką. Przed nami teraz najciekawszy etap – zdobienie 😍
 • Pracowite Misie potrafią dodawać po kilka i odejmować po kilka.
  Celem naszych zajęć matematycznych było kształtowanie umiejętności dodawania po kilka, np: Cztery i cztery, i cztery albo trzy i trzy i trzy( po każdym dodaniu dzieci ustalają ile jest). Kształtowanie umiejętności odejmowania po kilka. Na przykład jest dwanaście odjąć trzy, odjąć trzy, odjąć trzy( po każdym odejmowaniu dzieci ustalają, ile zostało. Wdrażanie dzieci do uważnego słuchania złożonych poleceń i respektowania ich. Rozwiązywanie zadań w dobrym tempie. Okazało się, że dodawanie I odejmowanie naszym przedszkolakom poszło bardzo sprawnie.
 • Pracowite Misie i zimowe spotkania z poezją.
  W ubiegłym tygodniu w czwartek tj 8 grudnia nasze przedszkolaki wzięły udział w Zimowym spotkaniu z poezją, które miało miejsce w auli naszego przedszkola. Pracowite Misie zaprezentowały zimową piosenkę pt: Pada śnieg przedstawiając krótki układ choreograficzny i grając na instrumentach. Zimowego uroku piosence dodawał fakt iż nasze tancerki w białych spódnicach wyglądały jak prawdziwe śnieżynki.
 • Pracowite Misie na spotkaniu z pisarką Moniką Sawicką.
  Dziś Pracowite Misie udały się na comiesięczne warsztaty do Biblioteki Publicznej . Tym razem było to spotkanie z pisarką Moniką Sawicką, która wkładając słowa w pyszczek głównego bohatera swych opowiadań i zarazem domownika – pieska Kajtka- opowiadała nam o zwyczajach i tradycjach Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Dzieci oglądając slajdy i bajki o świętach przypominały sobie zdobytą wcześniej wiedzę. Opowiadały jak to wygląda u nich w domach. Śpiewały wspólnie z pisarką piosenkę ,, Zimą, zima, zima” oraz kolędę ,, Przybieżeli do Betlejem Pasterze”. Pani pisarka przeprowadziła również wśród nas quiz wiedzy o Bożym Narodzeniu. Pani Monika Sawicka opowiedziała dzieciom również […]
 • Mikołajkowa rytmika w grupie Pracowite Misie.
  Dziś na zajęciach z rytmiki dzieci oprócz utrwalania świątecznej piosenki bawiły się tworząc Mikołajkowe zaprzęgi, malując palcami w powietrzu wymarzony prezent oraz naśladując renifery, Mikołaja, choinkę, gwiazdeczkę. To były bardzo ciekawe muzyczno- rytmiczne doznania.
 • Mikołajki w grupie Pracowite Misie.
  Dziś był długo wyczekiwany przez przedszkolaki dzień- Mikołajki. Pracowite Misie ubrane na czerwono i w Mikołajkowych czapkach od rana wypatrywały Świętego Mikołaja za oknami. I po śniadaniu przyszedł sam on. Może nie odwiedzał wszystkich grup po kolei w sali, ale machał nam za oknem. To było niezwykłe przeżycie. Mikołaj zostawił nam w szatni drobne upominki oraz list, w którym prosił nas, abyśmy byli wobec siebie grzeczni, mili, dzielili się zabawkami. To bardzo mądre przesłanki. A w każdej grupie pozostawił jeden duży upominek. Tym razem był to cudowny, drewniany domek dla lalek, który zyskał wiely zwolenników.
 • Wyniki konkursu ,, Moja książka o…”w grupie Pracowite Misie.
  Pracowite Misie chętnie biorą udział w konkursach organizowanych przez naszą placówkę. Tak było i tym razem. 6- latki wykonały naprawdę ciekawe prace, opisując różne przygody. Na wyróżnienie w naszej grupie zasłużyli: Wiktoria Błaszak, Kinga Kozłowska oraz Adaś Kaczmarek. Nagrodzonym- serdecznie gratulujemy.
 • Urodziny Stasia i Kuby w grupie Pracowite Misie.
  Dziś w naszej grupie swoje szóste urodziny świętowali hucznie Staś Pawłowski oraz Jakub Piotrowski. Jak tradycja każe chłopcy zasiedli na urodzinowym tronie i po odśpiewaniu 100 lat ,wysłuchaniu życzeń od rówieśników , poczęstowali wszystkich cukierkami. Wszystkiego co najlepsze chłopcy, spełnienia marzeń.
 • Akcja ,, Idą święta, nie o smsie lecz o kartce pamiętaj” w grupie Pracowite Misie.
  Celem tej akcji jest kultywowanie tradycji podtrzymywania więzì rodzinnych, koleżeńskich poprzez pisanie i wysyłanie kartek świątecznych, a nie składanie życzeń poprzez wiadomość SMS. Również dzieci z naszej grupy żywo włączają się do tej akcji. Od samego rana w sali Pracowitych Misiów panowało wielkie poruszenie. Dzieci przynosiły adresy swoich najbliższych do których miała trafić ich kartka. Adresatami dziecięcych kartek byli: dziadkowie, wujostwo, kuzynostwo, koleżeństwo, a także rodzice. Dzieci własnoręcznie napisały WESOŁYCH ŚWIĄT i podpisały się, a potem ochoczo całą gromadą wybraliśmy się na pocztę, gdzie wrzuciliśmy nasze kartki do skrzynki pocztowej. Z pewnością nasze świąteczne życzenia wywołają na czyjejś twarzy niejeden […]
 • Przygotowania zwierząt do zimy w grupie Pracowite Misie.
  Pracowite Misie doskonale wiedzą, że zima to czas, do którego należy się szczególnie przygotować. Robią to zarówno ludzie, rośliny jak i zwierzęta. Ludzie ubierają się ciepłej, robią zapasy na zimę.Rośliny gubią liście i zapadają w okres wegetacji aż do wiosny , a zwierzęta- niektóre zmieniają futro na cieplejsze, odlatują do ciepłych krajów, robią zapasy, albo zapadają w sen zimowy. Dzieci doskonale wiedzą, jakie są zimowe mieszkania zwierząt i zrobiły ciekawą pracę plastyczno- techniczną pt: ,, Sen misia”.
 • Wizyta górnika gazowego w grupie Pracowite Misie.
  Dziś naszą grupę odwiedził jakże szczególny gość- dziadek naszego Filipka. Atrakcyjności wizyty dodawał fakt iż był ubrany w galowy, czarny garnitur, a na głowie miał czarne czako z białymi piórami. Okazało się, że nasz gość wykonywał zawód górnika, ale gazowego i odwiedził nas z okazji zbliżającego się święta patronki górników- świętej Barbary. Dziadek Filipka wskazał nam różnice między górnikiem gazowym, naftowym i węglowym. Pokazał lampę naftową, opowiedział co można wydobywać z ziemi i jak wygląda taka kopalnia gazowa. Powiedział nam również do czego wykorzystujemy gaz. Nazwał również elementy ubioru górnika i dodał jako ciekawostkę ,że pióra na czako mogą mieć […]
 • Pracowite Misie poznają literę K, k elementami Metody Dobrego Startu
  Dziś Pracowite Misie poznały nową literę K, k elementami Metody Dobrego Startu. Zajęcia przeplatane oczywiście były szeregiem zabaw ruchowych: wyścigami zaprzęgów koników, zabawami w kocach, robieniem kociego grzbietu itp. Podczas poznawania nowej literki były ćwiczenia ruchowo- słuchowo- wzrokowe, uczenie się wielozmysłowe, niegraficzne odtwarzanie wzoru, graficzne odtwarzanie wzoru, analiza i synteza słuchową wyrazów zawierających głoskę k, wyszukiwanie liter K, k doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem tekstu słowno- obrazkowego.
 • Założenia dydaktyczno- wychowawcze na miesiąc grudzień w grupie Pracowite Misie.
  TEMATY KOMPLEKSOWE: I tydzień( 28.XI- 2.XII) Nadchodzi zimą II tydzień ( 5.XII- 9.XII) Coraz zimniej. III tydzień (12 XII- 16.XII) Świąteczne przygotowania. IV tydzień (19.XII- 23.XII) Wesołych Świąt! V tydzień ( 26.XIi- 30.XII) Zajęcia opiekuńczo- wychowawcze ( W oczekiwaniu na Nowy Rok) Cele ogólne: – rozwijanie umiejętności uważnego słuchania tekstów literackich, wyciągania wniosków na podstawie ich treści, oceny postępowania bohaterów, budowania wypowiedzi na określony temat poprawnej pod względem gramatycznym i logicznym, ładnego recytowania zapamiętanych tekstów; – poszerzenie słownictwa czynnego dzieci o pojęcie dotyczące wartości odpowiedzialność, życzliwość, dobro oraz pojęcia dotyczące najbliższego otoczenia dziecka: lampiony, girlandy, reżyser, scenograf, sufler, kostiumograf, kolęda, […]
 • Rodzice czytają dzieciom w grupie Pracowite Misie.
  Dziś przyszła do nas mama Natalki aby przeczytać nam jakże ciekawą serię opowiadań z książki pt:Dzieci z Bullerbyn. Na osłodę lupiła nam po mlecznej bułeczce.
 • Dzień Pluszowego Misia w grupie Pracowite Misie część 2
  Druga część dnia była równie atrakcyjna jak pierwsza. Dzieci w sali przedstawiły swoje misie, ustawiały je od najmniejszych do największych, wymieniały wszystkie znane sobie misie, poznały genezę Dnia Misia, wykonywały miśki z rolek po papierze toaletowym,a nawet miały misiową dyskotekę. Na zakończenie dnia udały się z kocami do auli, aby tam wspólnie zaśpiewać sto lat i zjeść kawałek misiowego tortu 🐻🎂
 • Dzień Pluszowego Misia w grupie Pracowite Misie cz.I
  25 listopada jak co roku to dzień pełen wrażeń. Właśnie dzisiaj do przedszkola przychodzimy z naszymi pluszowymi misiakami, aby uczcić ich święto. A więc w całym przedszkolu , w każdej sali gościły pluszowe misie począwszy od tych najmniejszych , do tych największych, większych niejednokrotnie od ich właścicieli. Zaraz po samodzielnie przygotowanym śniadanku o godz. 8:30 poszliśmy do auli, gdzie czekała na nas pierwsza niespodzianka- misiowy escape room, w którym były zadania pobudzające naszą sensorykę. Na każdą grupę dzieci czekał panel świetlny, za pomocą którego dopasowywaliśmy cienie misi do ich postaci. Po wykonaniu tego zadania otrzymaliśmy punkty- miodki i przeszliśmy po […]
 • Pracowite Misie sami przygotowują sobie śniadania.
  Piątki są dniami, w których to nasi milusińscy sami przygotowują sobie kanapki na śniadanie. Mogą poćwiczyć zarówno sprawność manualną, jak i mieć poczucie sprawczości. Każdy robi taką kanapkę na jaką ma ochotę 😋🥪