Hello!
Hello Cheeky
Bye-bye
 • Urodziny Gabrysi w grupie Pracowite Misie.
  Dziś swoje urodziny w jakże pięknym dniu miała nasza Gabrysia. Dziś oprócz życzeń i cukierków wszyscy bawiliśmy się na pięknym balu. Wszystkiego najlepszego Gabrysiu. Spełnienia marzeń.
 • Balik w grupie Pracowite Misie- część II.
 • Bal karnawałowy w grupie Pracowite Misie.
  W karnawale same bale.Jak sama nazwa mówi- dziś ten długo oczekiwany bal był u nas w auli naszego przedszkola. Od rana zaroiło się od księżniczek, kotów, policjantów, Spidermanów, Batmanów i innych postaci bajkowych i telewizyjnych. Zabawę w auli prowadzili artyści z Filharmonii Pomysłów, zachęcając nas do tańców i różnych konkurencji. Było oczywiście magicznie, bajkowo i intensywnie. Bal uważamy za udany.
 • Pracowite Misie I zabawy konstrukcyjne.
  Pracowite Misie bardzo lubią zabawy klockami lego. Potrafią stworzyć naprawdę ciekawe konstrukcje, naprawdę warte uchwycenia. Tym razem praca zbiorowa chłopców- most zwodzony z armatami i całym wyposażeniem dziedzińca.
 • Pracowite Misie ćwiczą dodawanie i odejmowanie na konkretach.
  W tym tygodniu dzieci słuchały opowiadania pani i ilustrowały na swoich dywanikach treść zadania i rozwiązanie. Zastosowaliśmy znaki + i – oraz =, które ułożyliśmy z patyczków logopedycznych. Wynik działania natomiast zapisywaliśmy na kartce liczbą. Dzieci bardzo ładnie radziły sobie z tego typu zadaniami.
 • Pracowite Misie i zajęcia z logorytmiki.
  Pracowite Misie uwielbiają zajęcia z panią Joanną Antkowiak Mizera i lalą Alą. W poniedziałek dopasowywały puzzle, zawierające fragmenty obrazków do odpowiednich kolorów- np. bakłażan do koloru fioletowego. Zajęcia te pozwalały nam ćwiczyć koncentrację uwagi, pamięć oraz wyobraźnię.
 • Pracowite Misie poznają literę N elementami Metody Dobrego Startu.
  Pracowite Misie poznały kolejną literę N, n elementami Metody Dobrego Startu. Odtwarzaĺy jej obraz graficznie I niegraficznie. Przechodziły stopa za stopą po schemacie litery N. Rozwiązywały zagadki słowne. Porównywały litery pisane i drukowane. Wyszukiwały wyrazów na literę N, n. Dzieliły wyrazy na sylaby i głoski. Wysłuchiwały pierwszej i ostatniej głoski w wyrazie. Układały wyrazy z rozsypanki literowej. Układały kształt litery z dostępnych materiałów: patyczków, kryształków, klamerek, Pisały kształt litery N, n palcem w powietrzu, po śladzie oraz samodzielnie.
 • Urodziny Oliwiera w grupie Pracowite Misie.
  Dziś w naszej grupie wielka uroczystość- urodziny naszego kolegi Oliwierka, który powiększył grono siedmiolatków. Jak zwykle nie zabrakło tradycyjnego sto lat, osobistych życzeń oraz słodkiego poczęstunku. Wszystkiego najlepszego jubilacie- samych pogodnych dni i spełnienia marzeń.
 • Pracowite Misie układają kalendarze, w których są: dni i noce, dni tygodnia, pory roku oraz miesiące w roku.
  Celem dzisiejszych zajęć, miało być dostrzeżenie rytmu i stałego następstwa dni i nocy, pór roku, dni tygodnia i miesięcy w roku oraz układanie kalendarzy ( kodowanie i odczytywanie uwzględnionych tam regularności ( dekodowanie) Uświadomienie dzieciom, że słowo ,,tydzień” ma dwa znaczenia: nazwy kolejnych dni poczynając od poniedziałku lub okres siedmiu dni liczony od dowolnego dnia. Po zajęciach że zgromadzonych na tackach, kolorowych figur geometrycznych dzieci mogły ułożyć swoje kolorowe obrazki.
 • Koncert zespołu Pro Sinfonika pt: ,,Śpiewać każdy może, czyli przeboje przedszkolaka” w grupie Pracowite Misie.
  Dnia 20 stycznia w auli naszego przedszkola odbył się kolejny z cyklicznych koncertów zespołu Pro Sinfonika działającego przy poznańskiej Filharmonii. Dzieci miały okazję posłuchać i nawet zatańczyć do znanych dziecięcych przebojów z filmu Pocahontas, Zwierzogród oraz do utworu Sanah ,,Ale jazz!” Dzieci poznały również dwa nowe instrumenty- pianino elektryczne oraz gitarę elektryczną. Takie wesołe, przedszkolne utwory, jaki same stroje artystów doskonale wprowadziły nas w okres karnawału.
 • Dzień Babci i Dziadka w grupie Pracowite Misie.
  Dnia 18 stycznia mieliśmy zaszczyt zaprosić nasze najukochańsze Babcie oraz wspaniałych Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Nie zabrakło wzruszających wierszy, piosenek, a także jasełek z udziałem naszych małych aktorów. Na zakończenie uroczystości wręczyliśmy dziadkom własnoręcznie zrobione upominki oraz zaprosiliśmy ich na słodki poczęstunek. To był dzień pełen wzruszeń i niezapomnianych wrażeń. Naszym drogim Babciom i Dziadkom życzymy z okazji ich zbliżającego się święta dużo zdrowia, pociechy z nas- wnucząt. Słowem szczęścia, spełnienia marzeń.
 • Pracowite Misie w Bibliotece Publicznej.
  Pracowite Misie jak co miesiąc, udały się dziś do biblioteki publicznej na tak zwaną lekcję biblioteczną . Tym razem poświęcona ona była poezji Jana Brzechwy. A więc wspólnie recytowaliśmy Samochwałę, Kaczkę dziwaczkę, Ptasie Radio, a nawet razem śpiewaliśmy i graliśmy ,,Na wyspach Bergamutach…” Wyszukiwaliśmy głównych bohaterów tego wiersza w kolorowanjach oraz rozwiązywaliśmy krzyżówkę polegają na zaznaczaniu prawdy i fałszu w poznanych wierszach. To była jak zwykle bardzo pouczająca lekcja. Dziękujemy Bibliotece Publicznej za jej organizację.
 • Urodziny Natalki w grupie Pracowite Misie.
  Dziś swoje siódme urodzinki świętowała z nami nasza Natalia. Rośnij nam zdrowo Natalko i bądź szczęśliwa🙂🎁🎂🎉🎈
 • Pracowite Misie poznają litery B, b elementami Metody Dobrego Startu.
  Dziś Pracowite Misie poznawały litery b, B elementami Metody Dobrego Startu na przykładzie wyrazu babcia. Przedszkolaki opowiadały o swoich najukochańszych babciach. Uczyły się pisać litery b, B w powietrzu, na kaszce mannie, w liniaturze. Układały również poznane litery z kryształków, sznurków, drucików kreatywnych. Wyszukiwały wyrazów na poznane litery w najbliższym otoczeniu. Wysłuchiwały pierwszej i ostatniej głoski w wyrazie. Głoskowały, dzieliły na sylaby. Samodzielnie pisały litery w ćwiczeniach. Bawiły się w różne zabawy muzyczno- ruchowe.
 • Założenia dydaktyczno- wychowawcze na miesiąc styczeń w grupie Pracowite Misie.
  Tematy kompleksowe przerabiane w miesiącu styczniu to: Tydzień I: Płynie czas, Tydzień II: Młodsi i starsi, Tydzień III: Sport to zdrowie, Tydzień IV: Dbam o zdrowie. Utrwalane wartości: pomoc i uczciwość. Poznane litery: z Z, b B, n N, s S Cele ogólne: -rozwijanie umiejętności uważnego słuchania tekstów literackich, wyciągania wniosków na podstawie ich treści, oceny postępowania bohaterów, budowania wypowiedzi na określony temat pod względem gramatycznym i logicznym, ładnego recytowania zapamiętanych tekstów. -rozwijanie biernego i czynnego słownika dzieci o pojęcia dotyczące wartości: pomoc, uczciwość oraz pojęcia dotyczące najbliższego otoczenia dziecka, np. bilion, monety, hartowanie, morsowanie; stwarzanie możliwości do prowadzenia dialogu, […]
 • Poznajemy literę Z i różnego rodzaju zegary w grupie Pracowite Misie.
  W ubiegłym tygodniu Pracowite Misie zapoznały się z nową literką elementami Metody Dobrego Startu. Układaliśmy wyrazy z literą ,,z „.Dzieliliśmy wyrazy na sylaby, głoski. Wysłuchiwaliśmy pierwszej i ostatniej głoski w wyrazach… Zapoznaliśmy się również z różnego rodzaju zegarami, służącymi na przestrzeni dziejów do pomiaru czasu.
 • Pracowite Misie witają Nowy 2023 Rok.
  Dzieci z grupy Pracowite Misie weszły w nowy rok z różnymi planami, marzeniami, celami do zrealizowania, którymi dzieliły się podczas zajęć. Pierwsze kroki w Nowym Roku zaczęliśmy od wesołych zabaw z chustą animacyjną , pozwalających nam utrwalić sobie pory roku, miesiące, dni tygodnia. Poznaliśmy różnego rodzaju kalendarze, które odliczają nam kolejne dni. Wymienialiśmy również cechy charakterystyczne dotyczące danych pór roku i wykonaliśmy pracę plastyczno- techniczną pt: ,,Witamy Nowy Rok:”.
 • Życzenia Noworoczne w grupie Pracowite Misie.
  Zbliżający się Nowy Rok 2023 niesie wszystkim nadzieję na uspokojenie, życzliwość, spełnienie marzeń. W te piękne i jedyne w roku chwile chcemy złożyć najlepsze życzenia pogodnych , zdrowych i radosnych dni. Wychowawczynie: Pani Grażyna, Justyna i Ania.
 • Rozstrzygnięcie konkursu ,, Eko Mikołaj” w grupie Pracowite Misie.
  Przed świętami również nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na Mikołaja eko czyli zrobionego z recyklingu. Jak zawsze pomysłowości dzieci i rodziców nie zabrakło. Od kartonowych po butelkowe, a nawet z Mikołaje z wydmuszek. Brawa dla wszystkich twórców za pomysłowość. U nas nagrodzeni zostali: Wiktoria Błaszak, Wincenty Walentynowicz, Adam Kaczmarek, Tymoteusz Gajowczyk oraz Staś Pawłowski.
 • Wigilia w grupie ,,Pracowite Misie”.
  Dnia 22 grudnia dzieci z grupy Pracowite Misie odświętnie ubrane oczekiwały od rana na Gwiazdora. Po obejrzeniu przedstawienia teatralnego pt:” Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu nauczycielek z naszego przedszkola i oficjalnej wizycie Gwiazdora w auli przedszkolnej – na nasze Pracowite Misie prezenty czekały pod choinką. Radość dzieci – ogromna. Ale to nie koniec atrakcji tego dnia. Po nacieszeniu się prezentami wszyscy zasiedliśmy do uroczystej , grupowej wigilii poprzedzonej wzajemnymi życzeniami świątecznymi.
 • Pracowite Misie na spotkaniu z magikiem Piotrem Szumnym.
  Dnia 21 grudnia w auli naszego przedszkola przedświątecznie czarował dla nas magik- Piotr Szumny. Dla naszych dzieci było to o tyle ciekawe, że same stawały się bohaterami jego czarów. Najwięcej sensacji wzbudził wśród naszych najmłodszych stolik unoszący się nad ziemią i magicznie pokolorowana przez wszystkich książka.
 • Jasełka w wykonaniu dzieci z grupy ,,Pracowite Misie”.
  Dnia 20 grudnia dzieci z naszej grupy wystąpiły z jasełkami dla wszystkich grup przedszkolnych i rodziców naszych aktorów. Jasełka przedstawiały całą historię narodzenia Pana Jezusa i przeplatane były znanymi kolędami i piosenkami świeckimi, w które zaangażowana była całą społeczność przedszkolna oraz goście. Brawa dla naszych małych artystów, a dla Rodziców podziękowania za tak cudowne przygotowanie strojów i innych akcesoriów naszych aktorów.
 • Pracowite Misie na spektaklu ,, Bombka z gwiazdką”.
  Dnia 19 listopada grupy Pracowite i Leśne Misie wybrały się na spektakl teatralny pt:,, Bombka z gwiazdką.” do Teatru Animacji w Poznaniu. Akcja przedstawienia toczyła się w ,,pociągu”, którym aktorzy ,,jechali” na święta do swoich bliskich, lub uciekali od tego świątecznego zgiełku. Razem z nimi w przedziale jechał również Mikołaj. Ludzie siedzący w przedziałach byli bardzo różnych poglądów. Był Skroog, który nie znosił świąt i próbował od nich ucieć, oraz pani Jessica , która planowała święta w Egipcie, a także rodzina spodziewająca się dziecka oraz pewna Ukrainka, która bardzo chciała spotkać się z bliskimi. Wszystkich tych ludzi połączył wspólny stół […]
 • Pracowite Misie na koncercie zespołu Pro- Sinfonika.
  16 grudnia w auli naszego przedszkola odbył się koncert zespołu z poznańskiej Filharmonii ,, Pro- Sinfonika” pt: ,,Anielskie głosy”. Tym razem artyści- muzycy przebrani byli za anioły. A świerszcz, który zawsze wesoło nas witał nosił Mikołajkową czapkę. Zaśpiewano dla nas piękne świąteczne piosenki, które brzmiały jak anielskie trele. My sami również pomagaliśmy artystom śpiewając razem z nimi.
 • Pracowite Misie i świąteczne zabawy z literami.
  Pracowite Misie coraz lepiej radzą sobie z rozpoznawaniem liter, a nawet układaniem z nich wyrazów. Tym razem każdy z nich układał z dostępnych liter wyraz związany ze Świętami Bożego Narodzenia tj: gwiazda, prezent, opłatek, anioł itp. Następnie dzieci odczytywały krótkie wyrazy i wykonywały do nich ilustracje. Pracowite Misie- brawo👏
 • Świąteczne wypieki w grupie Pracowite Misie.
  W piątek Pracowite Misie wraz z paniami zarobiły ciasto na pierniczki po to, aby w poniedziałek oddać się satysfakcjonującej pracy – wałkowaniu ciasta i wykrawaniu pożądanych przez siebie kształtów. Najwięcej amatorów było na choinki 🌲 i piernikowe ludki . Potem już tylko czekaliśmy, aż się nasze smakowitości upieką. Przed nami teraz najciekawszy etap – zdobienie 😍
 • Pracowite Misie potrafią dodawać po kilka i odejmować po kilka.
  Celem naszych zajęć matematycznych było kształtowanie umiejętności dodawania po kilka, np: Cztery i cztery, i cztery albo trzy i trzy i trzy( po każdym dodaniu dzieci ustalają ile jest). Kształtowanie umiejętności odejmowania po kilka. Na przykład jest dwanaście odjąć trzy, odjąć trzy, odjąć trzy( po każdym odejmowaniu dzieci ustalają, ile zostało. Wdrażanie dzieci do uważnego słuchania złożonych poleceń i respektowania ich. Rozwiązywanie zadań w dobrym tempie. Okazało się, że dodawanie I odejmowanie naszym przedszkolakom poszło bardzo sprawnie.
 • Pracowite Misie i zimowe spotkania z poezją.
  W ubiegłym tygodniu w czwartek tj 8 grudnia nasze przedszkolaki wzięły udział w Zimowym spotkaniu z poezją, które miało miejsce w auli naszego przedszkola. Pracowite Misie zaprezentowały zimową piosenkę pt: Pada śnieg przedstawiając krótki układ choreograficzny i grając na instrumentach. Zimowego uroku piosence dodawał fakt iż nasze tancerki w białych spódnicach wyglądały jak prawdziwe śnieżynki.
 • Pracowite Misie na spotkaniu z pisarką Moniką Sawicką.
  Dziś Pracowite Misie udały się na comiesięczne warsztaty do Biblioteki Publicznej . Tym razem było to spotkanie z pisarką Moniką Sawicką, która wkładając słowa w pyszczek głównego bohatera swych opowiadań i zarazem domownika – pieska Kajtka- opowiadała nam o zwyczajach i tradycjach Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Dzieci oglądając slajdy i bajki o świętach przypominały sobie zdobytą wcześniej wiedzę. Opowiadały jak to wygląda u nich w domach. Śpiewały wspólnie z pisarką piosenkę ,, Zimą, zima, zima” oraz kolędę ,, Przybieżeli do Betlejem Pasterze”. Pani pisarka przeprowadziła również wśród nas quiz wiedzy o Bożym Narodzeniu. Pani Monika Sawicka opowiedziała dzieciom również […]
 • Mikołajkowa rytmika w grupie Pracowite Misie.
  Dziś na zajęciach z rytmiki dzieci oprócz utrwalania świątecznej piosenki bawiły się tworząc Mikołajkowe zaprzęgi, malując palcami w powietrzu wymarzony prezent oraz naśladując renifery, Mikołaja, choinkę, gwiazdeczkę. To były bardzo ciekawe muzyczno- rytmiczne doznania.
 • Mikołajki w grupie Pracowite Misie.
  Dziś był długo wyczekiwany przez przedszkolaki dzień- Mikołajki. Pracowite Misie ubrane na czerwono i w Mikołajkowych czapkach od rana wypatrywały Świętego Mikołaja za oknami. I po śniadaniu przyszedł sam on. Może nie odwiedzał wszystkich grup po kolei w sali, ale machał nam za oknem. To było niezwykłe przeżycie. Mikołaj zostawił nam w szatni drobne upominki oraz list, w którym prosił nas, abyśmy byli wobec siebie grzeczni, mili, dzielili się zabawkami. To bardzo mądre przesłanki. A w każdej grupie pozostawił jeden duży upominek. Tym razem był to cudowny, drewniany domek dla lalek, który zyskał wiely zwolenników.
 • Wyniki konkursu ,, Moja książka o…”w grupie Pracowite Misie.
  Pracowite Misie chętnie biorą udział w konkursach organizowanych przez naszą placówkę. Tak było i tym razem. 6- latki wykonały naprawdę ciekawe prace, opisując różne przygody. Na wyróżnienie w naszej grupie zasłużyli: Wiktoria Błaszak, Kinga Kozłowska oraz Adaś Kaczmarek. Nagrodzonym- serdecznie gratulujemy.
 • Urodziny Stasia i Kuby w grupie Pracowite Misie.
  Dziś w naszej grupie swoje szóste urodziny świętowali hucznie Staś Pawłowski oraz Jakub Piotrowski. Jak tradycja każe chłopcy zasiedli na urodzinowym tronie i po odśpiewaniu 100 lat ,wysłuchaniu życzeń od rówieśników , poczęstowali wszystkich cukierkami. Wszystkiego co najlepsze chłopcy, spełnienia marzeń.
 • Akcja ,, Idą święta, nie o smsie lecz o kartce pamiętaj” w grupie Pracowite Misie.
  Celem tej akcji jest kultywowanie tradycji podtrzymywania więzì rodzinnych, koleżeńskich poprzez pisanie i wysyłanie kartek świątecznych, a nie składanie życzeń poprzez wiadomość SMS. Również dzieci z naszej grupy żywo włączają się do tej akcji. Od samego rana w sali Pracowitych Misiów panowało wielkie poruszenie. Dzieci przynosiły adresy swoich najbliższych do których miała trafić ich kartka. Adresatami dziecięcych kartek byli: dziadkowie, wujostwo, kuzynostwo, koleżeństwo, a także rodzice. Dzieci własnoręcznie napisały WESOŁYCH ŚWIĄT i podpisały się, a potem ochoczo całą gromadą wybraliśmy się na pocztę, gdzie wrzuciliśmy nasze kartki do skrzynki pocztowej. Z pewnością nasze świąteczne życzenia wywołają na czyjejś twarzy niejeden […]
 • Przygotowania zwierząt do zimy w grupie Pracowite Misie.
  Pracowite Misie doskonale wiedzą, że zima to czas, do którego należy się szczególnie przygotować. Robią to zarówno ludzie, rośliny jak i zwierzęta. Ludzie ubierają się ciepłej, robią zapasy na zimę.Rośliny gubią liście i zapadają w okres wegetacji aż do wiosny , a zwierzęta- niektóre zmieniają futro na cieplejsze, odlatują do ciepłych krajów, robią zapasy, albo zapadają w sen zimowy. Dzieci doskonale wiedzą, jakie są zimowe mieszkania zwierząt i zrobiły ciekawą pracę plastyczno- techniczną pt: ,, Sen misia”.
 • Wizyta górnika gazowego w grupie Pracowite Misie.
  Dziś naszą grupę odwiedził jakże szczególny gość- dziadek naszego Filipka. Atrakcyjności wizyty dodawał fakt iż był ubrany w galowy, czarny garnitur, a na głowie miał czarne czako z białymi piórami. Okazało się, że nasz gość wykonywał zawód górnika, ale gazowego i odwiedził nas z okazji zbliżającego się święta patronki górników- świętej Barbary. Dziadek Filipka wskazał nam różnice między górnikiem gazowym, naftowym i węglowym. Pokazał lampę naftową, opowiedział co można wydobywać z ziemi i jak wygląda taka kopalnia gazowa. Powiedział nam również do czego wykorzystujemy gaz. Nazwał również elementy ubioru górnika i dodał jako ciekawostkę ,że pióra na czako mogą mieć […]
 • Pracowite Misie poznają literę K, k elementami Metody Dobrego Startu
  Dziś Pracowite Misie poznały nową literę K, k elementami Metody Dobrego Startu. Zajęcia przeplatane oczywiście były szeregiem zabaw ruchowych: wyścigami zaprzęgów koników, zabawami w kocach, robieniem kociego grzbietu itp. Podczas poznawania nowej literki były ćwiczenia ruchowo- słuchowo- wzrokowe, uczenie się wielozmysłowe, niegraficzne odtwarzanie wzoru, graficzne odtwarzanie wzoru, analiza i synteza słuchową wyrazów zawierających głoskę k, wyszukiwanie liter K, k doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem tekstu słowno- obrazkowego.
 • Założenia dydaktyczno- wychowawcze na miesiąc grudzień w grupie Pracowite Misie.
  TEMATY KOMPLEKSOWE: I tydzień( 28.XI- 2.XII) Nadchodzi zimą II tydzień ( 5.XII- 9.XII) Coraz zimniej. III tydzień (12 XII- 16.XII) Świąteczne przygotowania. IV tydzień (19.XII- 23.XII) Wesołych Świąt! V tydzień ( 26.XIi- 30.XII) Zajęcia opiekuńczo- wychowawcze ( W oczekiwaniu na Nowy Rok) Cele ogólne: – rozwijanie umiejętności uważnego słuchania tekstów literackich, wyciągania wniosków na podstawie ich treści, oceny postępowania bohaterów, budowania wypowiedzi na określony temat poprawnej pod względem gramatycznym i logicznym, ładnego recytowania zapamiętanych tekstów; – poszerzenie słownictwa czynnego dzieci o pojęcie dotyczące wartości odpowiedzialność, życzliwość, dobro oraz pojęcia dotyczące najbliższego otoczenia dziecka: lampiony, girlandy, reżyser, scenograf, sufler, kostiumograf, kolęda, […]
 • Rodzice czytają dzieciom w grupie Pracowite Misie.
  Dziś przyszła do nas mama Natalki aby przeczytać nam jakże ciekawą serię opowiadań z książki pt:Dzieci z Bullerbyn. Na osłodę lupiła nam po mlecznej bułeczce.
 • Dzień Pluszowego Misia w grupie Pracowite Misie część 2
  Druga część dnia była równie atrakcyjna jak pierwsza. Dzieci w sali przedstawiły swoje misie, ustawiały je od najmniejszych do największych, wymieniały wszystkie znane sobie misie, poznały genezę Dnia Misia, wykonywały miśki z rolek po papierze toaletowym,a nawet miały misiową dyskotekę. Na zakończenie dnia udały się z kocami do auli, aby tam wspólnie zaśpiewać sto lat i zjeść kawałek misiowego tortu 🐻🎂
 • Dzień Pluszowego Misia w grupie Pracowite Misie cz.I
  25 listopada jak co roku to dzień pełen wrażeń. Właśnie dzisiaj do przedszkola przychodzimy z naszymi pluszowymi misiakami, aby uczcić ich święto. A więc w całym przedszkolu , w każdej sali gościły pluszowe misie począwszy od tych najmniejszych , do tych największych, większych niejednokrotnie od ich właścicieli. Zaraz po samodzielnie przygotowanym śniadanku o godz. 8:30 poszliśmy do auli, gdzie czekała na nas pierwsza niespodzianka- misiowy escape room, w którym były zadania pobudzające naszą sensorykę. Na każdą grupę dzieci czekał panel świetlny, za pomocą którego dopasowywaliśmy cienie misi do ich postaci. Po wykonaniu tego zadania otrzymaliśmy punkty- miodki i przeszliśmy po […]
 • Pracowite Misie sami przygotowują sobie śniadania.
  Piątki są dniami, w których to nasi milusińscy sami przygotowują sobie kanapki na śniadanie. Mogą poćwiczyć zarówno sprawność manualną, jak i mieć poczucie sprawczości. Każdy robi taką kanapkę na jaką ma ochotę 😋🥪
 • Pracowite Misie i konkurs ,, Moja książka o…”
  Pracowite Misie zawsze czynnie biorą udział we wszystkich konkursach organizowanych zarówno przez naszą placówkę, jak i przedszkola ościenne. Tym razem również bardzo chętnie wykonały książeczki o koniach, swoich zwierzętach domowych, o Ashu, marchewce, a nawet flamingach w Paryżu. Wykonane do nich ilustracje były równie bogate. Nasze przedszkolaki to urodzeni autorzy🙂
 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w grupie Pracowite Misie.
  Pracowite Misie czynnie biorą udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data, która upamiętnia rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa, aby wszystkie, na całym świecie mogły żyć zgodnie i szczęśliwie. Dzień ten obchodziliśmy szczególnie w czwartek 24 listopada przychodząc do przedszkola ubrani na niebiesko w kolorze UNICEF. W każdej grupie dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą praw dziecka. Rozmawiały o swoich prawach na podstawie obrazków tematycznych i własnych doświadczeń. Same też wykonały prace plastyczne o tej tematyce. Pamiętajmy, że […]
 • Pracowite Misie i kolejna z cyklu lekcja biblioteczna.
  Dziś nasza grupa po śniadaniu wyruszyła do naszej Biblioteki Pyblicznej na kolejną już lekcję biblioteczną. Tym razem była ona poświęcona tradycji ,,Andrzejek.” Dowiedzieliśmy się , skąd się one wzięły, co one oznaczają i dlaczego akurat mają taką nazwę. Z ,, Andrzejkami”wiązało się wiele wróżb, wierzeń i wesołych zabaw. Oczywiście wszyscy dobrze wiemy, że nie należy w nie wierzyć, bo chodziło tylko o dobrą zabawę w gronie przyjaciół., która miała miejsce w nocy z dnia 29 na 30 listopada. Najpopularniejszą z wróżb było lanie wosku przez dziurkę od klucza i z uzyskanego kształtu odczytywano przepowiednię. Drugą znaną wróżbą była wróżba z […]
 • Pracowite Misie potrafią mierzyć: krokami, stopa za stopą, łokciem, dłonią i linijką.
  Na początku zajęć przybliżyliśmy dzieciom potrzebę mierzenia. Wskazywaliśmy sytuację życiowe wymagające precyzyjnego mierzenia i współdziałania. Porównywaliśmy długości: dłuższy, krótszy, tej samej długości. Zobaczyliśmy jak dawniej radzono sobie z pomiarami nie mając do tego narzędzi, a jak odbywa się to dziś. Poznaliśmy narzędzia służące do pomiarów takie jak linijka, miarą krawiecka, miarą stolarska i powiedzieliśmy sobie do czego ich się używa. Pobraliśmy również wymiary z naszej koleżanki miarą krawiecką. Mierzyliśmy dywan, salę krokami, stopa za stopą, książki linijką, a blat stołu łokciem lub dłonią i miarą stolarską. Na zakończenie dnia sami mierzyliśmy narysowane odcinki, porównując ich długości i pamiętając o właściwym […]
 • Pracowite Misie na koncercie zespołu Pro- Sinfonika ,, Paczka w pointach”.
  W piątek tj: 18 listopada w auli naszego przedszkola odbył się kolejny koncert zespołu Pro- Sinfonika, który nosił jakże zagadkowy tytuł: ,, Paczka w pointach”. Tym razem pani prowadząca wraz z zespołem wprowadziła nas w jakże ciekawy świat baletu- takie aktorstwo bez używania słów. Paczka to strój kobiecy do baletu, a pointy to obuwie baletowe stosowane na specjalnych nie śliskich powierzchniach, a trykot to ubiór baletowy męski. Parą zatańczyła dla nas układ baletowy, a my odgadywaliśmy czego mógł dotyczyć. Wykonywaliśmy również proste układy baletowe.
 • Pracowite Misie i samodzielność.
  Nasze sześciolatki potrafią bardzo dużo rzeczy robić już bez pomocy osoby dorosłej- sprawnie się ubierają, dbają o higienę… Postanowiliśmy również raz w tygodniu przygotowywać sobie samodzielnie śniadania. Zaczęliśmy od tego piątku. Zobaczcie , jakie cudne i smaczne kanapki wychodziły nam spod naszej ręki.
 • Pracowite Misie na wycieczce do zamku w Kórniku.
  Pracowite Misie udały się dzisiaj na wycieczkę do zamku w Kórniku. Na miejscu czekała na nas pani przewodnik, która w sposób dostępny dla naszej grupy wiekowej opowiedziała nam o zamku, jego mieszkańcach, ich hobby, codziennych pracach, rozrywkach,, a także o poszczególnych komnatach zamku, ich przeznaczeniu, ówczesnych meblach, zastawie stołowej, biżuterii, księgozbiorach, obrazach. W ciekawy sposób przedstawiła nam higienę mieszkańców zamku. Najciekawszymi jednak pomieszczeniami dla dzieci okazały się- obszerna ,, sala rycerska” że zbrojami, ròżnorakimi rodzajami broni zarówno palnej jak i siecznej , armatkami strzelającymi na wiwat, berłami oraz mała salka w której wyeksponowane zostały różne trofea z zagranicznych podróży: muszle, […]
 • Pracowite Misie na uroczystości z okazji ,,Narodowego Święta Niepodległości”.
  Dnia 10 listopada w auli naszego przedszkola odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości, mająca na celu przybliżyć nam wątek historyczny tego wydarzenia. Zaproszone na nią zostały dzieci z grup ,,Przyjazne Misie”, ,,Serdeczne Misie” oraz ,,Leśne Misie”, a także rodzice naszych aktorów. Nie zabrakło podniosłych wierszy, patriotycznych piosenek, a także naszego narodowego tańca krakowia, które niejednemu wycisnęły łzę z oka. Dziękujemy Rodzicom za piękne galowe stroje, kotyliony .Wielkie brawa dla naszych MAŁYCH PATRIOTÓW.
 • Pracowite Misie na przedstawieniu teatralnym ,, Wycieczka po Polsce”.
  Dziś wszystkie grupy przedszkolne miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym pt: ,, Wycieczka po Polsce”. Główną bohaterką tego teatrzyku była dziewczynka Kasia, która za nic w świecie nie chciała spędzać wakacji z tatą w Polsce, twierdząc, że to nuda. Ona to wolała by Grecję, ciepłe wyspy, a przedszkolaki dopowiadały swoje propozycje. Na drodze do przygody stanął jej globus i orzeł biały, którzy pokazali dziewczynce jak piękny i ciekawy może być nasz kraj. Dowiedzieliśmy się, że mamy morze i góry. Mieszkańcy gór to górale, a nad morzem można spotkać marynarza. Utrwaliliśmy sobie również nazwy najważniejszych naszych miast i ich położenie na […]
 • Pracowite Misie rozmawiają o polskich symbolach narodowych.
  Zbliża się 11 listopada- rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W związku z tym utrwalamy sobie symbole narodowe charakterystyczne dla naszego kraju.
 • Założenia dydaktyczno- wychowawcze na miesiąc listopad w grupie Pracowite Misie.
  Cele ogólne: -poszerzanie wiadomości dzieci na temat swojego kraju: nazwa, stolica, symbole narodowe, tradycje, historią powstania, sławne postacie; -wzbogacenie słownika dziecka o pojęcia : ojczyzna, mała ojczyzna, stolica, patriota, patriotyzm; – budowanie postawy patriotycznej przez kształtowanie umiejętności przyjmowania odpowiedniej postawy w trakcie śpiewania hymnu państwowego , budzenia poszanowania dla wszystkich symboli narodowych; -budzenie zainteresowania własnym regionem, miejscowością- poznanie zasad funkcjonowania urzędu miejskiego, gminy, pracy prezydenta, burmistrza, wójta, sołtysa, obejrzenie siedziby władz miejskich lub gminnych; poznanie ciekawych, charakterystycznych miejsc; -poznanie tradycji własnego regionu: charakterystyczny strój ludowy, mowa, tańce, pielęgnowanie tradycji regionalnych itp. – rozwijanie poczucia tożsamości narodowej, zapoznanie z historią Narodowego […]
 • Jesienne porządki w grupie Pracowite Misie.
  Piękna jesienna, słoneczna pogoda sprzyja nie tylko spacerom, ale i jesiennym porządkom. Dziś zaopatrzeni w worki na śmieci, grabie postanowiliśmy uporządkować liście na naszym przedszkolnym placu zabaw. Oprócz pracy było z tego dużo frajdy🍁🍂🍁🍂🍁🍂🍁🍂🍁🍂🍁🍂🍁🍂🍁🍂🍁🍂
 • Pracowite Misie pamiętają o zmarłych.
  W dniu dzisiejszym po uprzedniej pogadance na temat przemijania, udaliśmy się na nasz cmentarz i pod miejsce pamięci przed ratuszem w Kórniku poświęcone osobom zamordowanym przez Hitlerowców 20 października 1939 roku w naszej miejscowości. Tam zapaliliśmy symboliczne znicze i uczciliśmy pamięć zmarłych chwilą ciszy.
 • Wyniki konkursu pt:”Czarodziejskie drzewo ” w grupie Pracowite Misie.
  Dziś doszły do nas dyplomy za udział w konkursie pt:,,Czarodziejskie drzewo” organizowanym przez Przedszkole Kolorowy Świat w Szczodrzykowie. Z uwagi na dość duże zainteresowanie w naszej grupie- wszyscy biorący udział dostali dyplomy oraz drobne upominki. Osoby nieobecne odbiorą je po powrocie do przedszkola. Wiktoria Błaszak z naszej grupy zajęła w konkursie 3 miejsce i otrzymała oprócz dyplomu nagrodę. Wszystkim osobom, które złożyły u nas swoje prace gratulujemy wyobraźni, pomysłowości oraz estetycznego wykonania. Wielkie brawa dla Wiktorii, Witka, Gabrysi, Adama, Stasia P., Kingi, Maji, Tymka. Wasze drzewa były cudowne🌳🌴🤩
 • Dzień Dyni w grupie Pracowite Misie.
  Dziś w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Dyni. Na początku uświadomiliśmy sobie jakie ma ona zastosowanie, zrobiliśmy dyniowe zawody sportowe , dyniową matematykę, czyli porównywanie zbiorów, przeliczanie, nauka dni tygodnia, rytmy, porównywanie wielkości. Na zakończenie dnia powstała praca plastyczna z rosnących farb – ,, Dynia”. Dziękujemy Rodzicom za dynie i pomarańczowe stroje.
 • Zdrowo- warzywnie i owocowo w grupie Pracowite Misie.
  Dziś dzieci z grupy Pracowite Misie gościły u siebie Przyjazne Misie na wspólnych warsztatach, na których pod okiem wychowawców i pań pomocy pomagały w wytwarzaniu pysznych i zdrowych soków warzywno – owocowych. Utrwaliły sobie również nazwy poszczególnych owoców i warzyw zarówno tych krajowych , jak i zagranicznych i uświadomiły sobie jaki mają duży wpływ na nasze zdrowie, cerę, włosy… A więc JEDZMY OWOCE I WARZYWA.
 • Pracowite Misie na wycieczce do Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku.
  Dziś nasza grupa udała się z wizytą do Instytutu Dendrologii PAN w Kórniku. Dzieci poznały znaczenie słowa dendrologia. Odwiedziły trzy pomieszczenia, w tym dwa laboratoria. W jednym pan opowiedział nam o sposobach przechowywania nasion i pokazał nam ich różne rodzaje. W tym pomieszczeniu najbardziej podobał nam się termos z ciekłym azotem i butle do jego uzupełniania. W piwnicy odwiedziliśmy dwa pomieszczenia, w których leżą kiełkujące rośliny.Jedno było o temperaturze 3 stopni, a drugie 20 stopni. Były tam jeszcze pomieszczenia , w których panowały temperatury 10,15 i 25 stopni, w których rośliny się aklimatyzowały i przechodziły różne fazy wzrostu. Utrwaliliśmy sobie, […]
 • Podsumowanie akcji ,,Pełna miska dla schroniska” w grupie Pracowite Misie.
  Do dziś trwała akcja,, Pełna miska dla schroniska ” gdzie zbieraliśmy karmę, kocyki, ręczniki na rzecz psów i kotów ze schroniska w Skałowie. Nasza grupa wykazała się ogromną empatią i ochoczo włączyła się do pomocy zwierzętom. Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie. Zebrane przez całe przedszkole artykuły spożywcze i przemysłowe jutro trafią do schroniska.
 • Pracowite Misie i udział w konkursie pt:,,Czarodziejskie drzewo”.
  Grupa Pracowite Misie wzięła czynny udział w konkursie plastyczno- technicznym pt: ,, Czarodziejskie drzewo”organizowanym przez Przedszkole Kolorowy Świat w Szczodrzykowie. Konkurs trwał do 21 października. Celami konkursu jest: – rozwijanie kreatywności u dzieci. – wyrażanie siebie w różnych formach i technikach plastycznych -rozbudzenie wrażliwości estetycznej u dziecka, oraz jego indywidualnych zdolności plastycznych -uwrażliwienie na piękno przyrody jesienią -rozwijanie wyobraźni u dziecka. Technika pracy dowolna, forma płaska lub przestrzenna. Format pracy A4 lub A3. Przedmiotem konkursu było wykonanie drzewa przy użyciu różnych materiałów plastycznych, materiałów ekologicznych oraz materiałów przyrodniczych. Zainteresowanie tym konkursem było dość znaczne, a prace bardzo ciekawe. Gratulujemy pomysłowości.
 • Pracowite Misie biorą udział w ogólnopolskim projekcie ” Moje miasto- mój herb”
  Grupa Pracowite Misie bierze udział w ogólnopolskim projekcie ,, Moje miasto- mój herb”. W każdym miesiącu w związku z realizacją projektu wysyłamy do innych przedszkoli w Polsce herb Kórnika z wierszem bądź ciekawostkami o naszej miejscowości. Celem takiej wymiany między przedszkolami jest poznanie innych miejscowości w Polsce , ich herbów, tradycji, ciekawostek oraz utrwalenie sobie wiedzy o własnym mieście. Oto prace, które nasza grupa wykonała i wysłała do tej pory. W ramach wymiany otrzymała dwie prace zwrotne.
 • Pracowite Misie i zbiory owocowo- warzywne.
  Dziś Pracowite Misie przyniosły do przedszkola warzywa i owoce. Nazywały po kolei zgromadzone okazy. Wskazywały, czy rosną pod ziemią, czy nad ziemią, na drzewie, krzewie. Powiedziały, co roślinom jest potrzebne do prawidłowego rozwoju. Tworzyły różne zbiory – dzieląc zgromadzone owoce i warzywa na różne kategorie. Tak powstały: 1.Zbiór owoców i warzyw krajowych. Zbiór owoców i warzyw zagranicznych. 2 Zbiór owoców i zbiór warzyw. 3 Zbiory owoców i warzyw: czerwonych, pomarańczowych, zielonych, żółtych. 4 Zbiory owoców i warzyw okrągłych i podłużnych. 5 Zbiory owoców i warzyw rosnących nad ziemią i pod ziemią. Całość zajęć przeplatana była zabawami muzyczno- ruchowymi.
 • Pracowite Misie poznają literę I, i elementami Metody Dobrego Startu.
  Pracowite Misie poznały dziś literę I, i na przykładzie wyrazu ,, igły”. Porównywały igły drzew iglastych z igłami do szycia. Wyszukiwały wyrazów rozpoczynających się na głoskę i. Wyszukiwały pierwszej i ostatniej głoski w wyrazie. Dzieliły wyrazy na sylaby i głoski oraz układały wyrazy z rozsypanek literowych. Na zakończenie pisały litery I, i w powietrzu, po śladzie, układały litery ze sznurka i pisały samodzielnie.
 • Pracowite Misie w krainie owoców i warzyw.
  Jesień kojarzy nam się między innymi z wspaniałymi zbiorami z naszych ogrodów i sadów. Poznaliśmy nazewnictwo drzew i krzewów owocowych oraz nazwy owoców z nich pochodzących. Utrwaliliśmy sobie również nazwy warzyw i ich wartości odżywcze. Na zakończenie dnia powstała praca plastyczno- techniczna pt: ,,Zdrowie na talerzu.”
 • Pracowite Misie na koncercie ,, Prosymfoniki”.
  Dziś nasza grupa wzięła udział w koncercie ,, Prosymfoniki” pt: ,, W krainie muzyki”, który odbył się w auli naszego przedszkola z inicjatywy Rady Rodziców. Dzieci dowiedziały się, między innymi, że królowa muzyki mieszka w Filharmonii i poznały budowę instrumentów muzycznych takich jak saksofon i kontrabas. Taka ciekawostka- saksofon należy do grupy instrumentów drewnianych. Całość koncertu była przeplatana znanymi dzieciom kawałkami muzycznymi ze znanych filmów oraz piosenkami, które wspólnie śpiewaliśmy.
 • Pracowite Misie w Nadleśnictwie Łękno.
  Pracowite Misie na podsumowanie jesiennych tematów postanowiły wybrać się do lasu, aby tam zaobserwować naocznie zmiany zachodzące w przyrodzie związane z obecną porą roku. Pan leśniczy podczas spaceru leśnymi duktami opowiedział nam o faunie I florze naszych lasów, podziale na drzewa liściaste i iglaste, tamach bobrów, o dziuplach i ich mieszkańcach. My za to mogliśmy zachwycać się pięknem naszej natury. Na zakończenie wyprawy czekała nas ciepła herbata i pyszne kiełbaski z ogniska. Miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu mogli skorzystać z gry w piłkę bądź zabaw w berka.
 • Pracowite Misie biorą czynny udział w akcji ,, Pełna Miska dla schroniska „
  Pracowite Misie bardzo zaangażowały się w akcję ,, Pełna Miska dla schroniska””, a wszelkie dary trafią do schroniska w Skałowie. Nasz kantorek zapełnił się paczkami z psią karmą, kocami itp. Bardzo dziękujemy darczyńcom. Akcja trwa jeszcze do 26 października.
 • Występy grupy Pracowite Misie z okazji ,,Pasowania na przedszkolaka”.
  W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję wystąpić dla dzieci z grup 3 i 4 letnich , wstępujących w grono naszej społeczności przedszkolnej. Po przemówieniu pani wicedyrektor oraz krótkiej prezentacji maluchów, wystąpiliśmy i my. Po piosenkach i wierszykach było i nawet przedstawienie teatralne. Dziękijemy bardzo rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu przebrań dla aktorów oraz ubiorów galowych.
 • Zajęcia szachowe w grupie Pracowite Misie.
  W tym roku szkolnym w naszej grupie w środy bądź czwartki odbywają się zajęcia szachowe w wymiarze 30 minut. Dzieci uczą się podstawowych zasad gry ,doskonale ćwiczą pamięć i uczą się logicznego myślenia. Oto fotorelacja.
 • Pracowite Misie szlakiem Wisławy Szymborskiej.
  Piątek 14 października powitał nas słonecznie i nie sposób było usiedzieć w sali. Postanowiliśmy wyruszyć na kórnicką promenadę szlakiem naszej polskiej poetki, laureatki do nagrody Nobla- Wisławy Szymborskiej. Zapoznaliśmy się trochę z jej twórczością, zobaczyliśmy gdzie mieszkała i zrobiliśmy zdjęcie przy pamiątkowej ławeczce. To była bardzo ciekawa wyprawa.
 • Pracowite Misie w Bibliotece Publicznej w Kórniku.
  Dziś zaraz po śniadaniu wybraliśmy się na dłuższy spacer do biblioteki publicznej w naszej miejscowości na umówioną lekcję biblioteczną. Na pierwszych zajęciach dzieci zapoznały się z pomieszczeniami biblioteki, jej zasobami, sposobem ewidencji . Dowiedziały się jak można zostać stałym czytelnikiem. Odwiedziły również część dla dorosłych czytelników, czytelnię oraz miejsce warsztstowe służące do spotkań dzieci z literaturą i czasami i sztuką. Dzieci powiedziały nam? Jak należy dbać o książki i wysłuchały opowiadania o Felku i jego pierwszej wizycie w bibliotece. Pełne wrażeń i zapewnień, że jeszcze to miejsce odwiedzą- wróciły promenadą do przedszkola.
 • Dzień Drzewa w grupie Pracowite Misie.
  Dziś w naszej grupie obchodziliśmy ,, Dzień drzewa”. Rozmawialiśmy na temat tego,do czego potrzebne są nam drzewa. Okazało się, że nasze dzieci mają dość dużą wiedzę na ten temat i na zasadzie burzy mózgów wspólnie ustaliliśmy, że drzewa wytwarzają tlen, rzucają cień, stanowią schronienie dla zwierząt oraz materiały pod budowę mebli, zabawek, domów. Na drzewach również rosną owoce, które stanowią dla nas i dla zwierząt pożywienie. Wspólnie ustaliliśmy co należy robić, aby dbać o drzewa oraz podzieliliśmy sobie je na iglaste i liściaste. Wskazaliśmy również podziały ze względu na inne cechy tj.rodzaj kory, liści, korony drzew. Oglądaliśmy filmy edukacyjne związane […]
 • Zawitała Jesień w grupie Pracowite Misie.
  W naszej sali na dobre zagościła pani Jesień Widać to na każdym kroku- w pięknych, jesiennych dekoracjach przyniesionych przez rodziców oraz w pięknych pracach plastyczno- technicznych.
 • Matematycznie ze skarbami jesieni w grupie Pracowite Misie.
  Dziś do naszych matematycznych zabaw użyliśmy przyniesionych przez dzieci skarbów jesieni. A więc było i dodawanie, odejmowanie, porównywanie liczebności zbiorów, a także układanie rytmów i figur geometrycznych z dostępnych kasztanów, szyszek i orzechów. To był bardzo kreatywny dzień🙂
 • Pracowite Misie i spotkanie z panem policjantem.
  Dziś naszą grupę odwiedził pan policjant, który rozmawiał z nami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Utrwaliliśmy sobie znaki drogowe, zasady przechodzenia przez jezdnię oraz poboczem. Rozmawialiśmy także na temat trudnej, czasami niebezpiecznej pracy policjanta oraz narzędzi jego pracy. Panu policjantowi dziękujemy za poświęcony nam czas.
 • Imieniny Wincentego w grupie Pracowite Misie.
  W tym tygodniu nasz kolega Witek obchodził swoje imieniny. Wszystkiego co najlepsze Witku. Spełnienia marzeń.
 • Pracowite Misie rozwijają tężyznę fizyczną.
  Dzieci bardzo lubią zajęcia sportowe- i to zarówno zabawy ruchowe ze śpiewem, ,ćwiczenia gimnastyczne jak i wszelkiego rodzaju konkurencje sportowe z elementami rywalizacji. Najlepszym miejscem do ćwiczeń jest oczywiście nasz plac zabaw, a w razie niepogody przedszkolna aula bogata w wiele sprzętów sportowych rozwijających nie tylko szybkość, sprawność, co zwinność i sensorykę dziecka.
 • Urodziny Krystianka w grupie Pracowite Misie.
  Dziś swoje urodziny obchodził kolejny chłopiec z naszej grupy- Krystian. Wszystkiego co najlepsze Krystianku. Samych życzliwych ludzi wokół, spełnienia marzeń.
 • Pracowite Misie w poszukiwaniu jesieni.
  Piątek przywitał nas bardzo piękną, słoneczną pogodą. Postanowiliśmy skorzystać z nadarzającej się okazji i pójść poszukać oznak jesieni w naszym pobliskim arboretum. Oprócz pojawiających się powoli kolorowych liści, kasztanów, żołędzie i owoców buku udało nam się również zaobserwować wiewiórkę. To był bardzo przyjemny dzień i obładowani darami jesieni wracaliśmy do placówki.
 • Urodziny Leonka w grupie Pracowite Misie.
  Dziś swoje urodziny świętował z nami Leonek Oprócz tradycyjnego sto lat dzieci składały życzenia koledze osobiście. Spełnienia marzeń Leonku i samych pogodnych chwil.
 • Poznanie litery M, m elementami Metody Dobrego Startu w grupie Pracowite Misie.
  Po poznaniu samogłosek a i o przyszła pora na poznanie spółgłoski M, m. Jak wcześniej dzieci po ćwiczeniach ruchowych dotyczących orientacji w schemacie własnego ciała, umiejętności rozróżniania kierunków oraz stosowania pojęć określających relacje przestrzenne przeszły do ćwiczeń językowych czyli nauki wierszyka oraz słuchowo- językowych opartych na kontekście obrazka. Dzieci zapoznały się z obrazem graficznym liter, pisały je w powietrzu, na kaszce mannie , układały kształt ze sznurka. Pisały również litery M, m po śladzie i w liniaturze zgodnie z kierunkiem strzałek. Wyszukiwały w otoczeniu wyrazów na głoskę m. Głoskowały krótkie wyrazy oraz wysłuchiwały pierwszej i ostatniej głoski w wyrazie. Chętne […]
 • Dzień Chłopca w grupie Pracowite Misie.
  Dziś długo wyczekiwany głównie przez męską część naszej grupy dzień- Dzień Chłopca. Po porannych wesołych zabawach przyszła pora na wręczanie drobnych upominków zorganizowanych przez trójkę klasową przez nasze kochane dziewczyny. Nie obyło się również bez szczerych życzeń oraz dyplomów dla odlotowego chłopaka. Dziewczynki – aby nie było im przykro- również otrzymały drobny upominek- naszyjniki, bransoletki i komplety gumek do włosów. Dzień zakończyliśmy jak zwykle wesołą zabawą oraz słodkim upominkiem.
 • Pracowite Misie poznają literę a, A elementami Metody Dobrego Startu.
  Dziś nasze przedszkolaki poznawały literę a, A elementami Metody Dobrego Startu. Dzień rozpoczął się od zajęć ruchowych na orientację w schemacie własnego ciała, nie zabrakło również zabaw słuchowo- ruchowych, porównywania litery A do drabiny, piramidy, góry. Układania liny w kształcie litery A i marszu jak po równoważni. Porównaliśmy sobie litery pisane I drukowane, a nauczyciel pokazał właściwy tor pisania na tablicy magnetycznej. Chętne dzieci mogły również spróbować pisać w liniaturze litery a, A. Następnie dzieci kreśliły litery w powietrzu, na tacce z kaszą manną w rytm mówionego wierszyka o ananasie. Układały również literę A, a ze sznurka i patyczka laryngologicznego. […]
 • Założenia dydaktyczno – wychowawcze na miesiąc październik w grupie Pracowite Misie.
  Tematy kompleksowe: I TYDZIEŃ ( 3.10- 7.10) Idzie jesień przez świat ( litera m, M) II TYDZIEŃ (10.10- 14.10) Jesienna przyroda (litera l, L) III TYDZIEŃ (17.10- 21.10) Koszyk Pani Jesieni ( litera t, T) IV TYDZIEŃ (24.10- 28.10) Skarby jesieni ( litera I, I) Cele ogólne: – rozwijanie słownika czynnego dzieci- poznanie i poszerzanie znaczenia pojęć :wrażliwość, zdrowie jako wartości; poznawanie nowych pojęć np:hibernacja; różnicowanie nazw owoców i drzew owocowych, poznanie nazw wybranych grzybów jadalnych, rozumienie homonimów ( kozak, kurka) – swobodne wypowiadanie się na różnorodne tematy,- prezentowanie swojego zdania, uzasadnienie wyboru, przedstawienie wyników obserwacji – kształtowanie umiejętności słuchania […]
 • Pracowite Misie z wizytą w OSP.
  Dzisiaj nasza grupa na zaproszenie pana komendanta- Andrzeja Szyca udała się do pobliskiego OSP. Wycieczka poprzedzona była rozmową o odwadze, zawodach , które szczególnie jej wymagają, numerach alarmowych i atrybutach zawodu strażaka. Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzania wnętrza remizy, gdzie oglądaliśmy szafki strażaków i ich zawartości. Dowiedzieliśmy się w co jest ubrany i wyposażony strażak, mieliśmy okazję uruchomić syrenę alarmową oraz przymierzyć hełm strażaka. Na zewnątrz na placu zobaczyliśmy natomiast w co wyposażone są wozy strażackie i do czego służą poszczególne elementy. Siedzieliśmy również w wozie strażackim, oglądaliśmy rozciągniętą drabinę, aby zobaczyć z jaką wysokością muszą się zmierzyć nasi strażacy. Na […]
 • Pracowite Misie sprzątają świat.
  Jak co roku o tej porze nasze dzieci biorą udział w akcji ,,Sprzątanie Świata „. Zaopatrzeni w rękawice i worki wyruszyliśmy w okolice przedszkola, aby zaprowadzić na nich porządek. Wymarsz ten poprzedzony był pogadanką na temat tego, dlaczego tak ważne jest utrzymanie czystości na naszej planecie. Nie omieszkaliśmy również wspomnieć o recyklingu i segregacji śmieci.
 • Dzień Przedszkolaka w grupie Pracowite Misie.
  20 września przypada Dzień Przedszkolaka. To jedno z najweselszych dni, które świętują wszystkie dzieci w przedszkolu- zarówno te duże, jak i te małe. Święto to jest zawsze poprzedzone przygotowaniami, a więc dmuchaniem balonów i wykonywaniem dekoracji. W tym roku każda grupa przygotowała plakaty pt:” Marzenia Przedszkolaka”, które wezmą udział w konkursie z Bliżej Przedszkola”. Świętowaliśmy dziś więc wszyscy w pięknie ubranej auli przedszkolnej. Niektórzy z nas bardzo oryginalnie ubrani… Nie zabrakło wielu zabaw muzyczno- ruchowych oraz z balonami. To był bardzo emocjonujący dzień🤩
 • Odwiedziny Pana Burmistrza w grupie Pracowite Misie.
  Dnia 16 września nasze przedszkole odwiedził bardzo szczególny gość- Pan Burmistrz- Przemysław Pacholski w ramach realizacji projektu obywatelskiego. Radość była tym większa, ,że gościliśmy go w swojej sali wraz z czterema sześciolatkami z grup Leśnej i Serdeczne Misie. Pan Burmistrz opowiedział nam o tym, czym zajmuje się na codzień, jakie inwestycje zostały przez niego podjęte w ostatnim czasie. Pań Burmistrz zapytał również dzieci o to, kim chcą zostać w przyszłości oraz jakie historyczne i ciekawe miejsca można odwiedzić w Kórniku. Potem przyszła pora na pamiątkowe zdjęcia oraz drobne upominki w postaci książeczek do kolorowania zawierających najważniejsze zabytki naszego miasta.
 • Urodziny Magdalenki w grupie Pracowite Misie.
  Wszystkiego co najlepsze kochana- samych radosnych chwil i dużo życzliwych koleżanek I kolegów wokół. W takim super gronie to każdy smakołyk smakuje jak najlepsze delicje.
 • Dzień Kropki w grupie Pracowite Misie.
  15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Na początku przybliżyliśmy sobie historię tego dnia, a potem oddaliśmy się wesołym kropkowym zabawom .
 • Pracowite Misie na przedstawieniu teatru Kurtynka.
  Pracowite Misie oglądały dziś rano przedstawienie teatru kurtynka , przedstawiające perypetie pewnej dziewczynki, która bardzo chciała podarować swojej mamie prawdziwe diamenty na urodziny. W tym celu udała się do Afryki, gdzie miała okazję spotkać jej mieszkańców- lwa i zebrę. Czekało ją tam mnóstwo przygód, a i my zostaliśmy wciągnięci do wielu ciekawych zabaw muzyczno- ruchowych.
 • Pracowite Misie ćwiczą orientację w schemacie ciała.
  Cel tych zajęć było przede wszystkim poznanie zasad oznaczania strony prawej i lewej u innej osoby, rozwijanie świadomości w schemacie ciała w odniesieniu do innej osoby i umiejętności poruszania się w przestrzeni. Cele te utrwalaliśmy podczas dwóch zabaw na orientację w schemacie ciała pt:”Żółwik” oraz „Moja prawa, twoja lewa”. Na zajęciach plastycznych natomiast wykonywaliśmy przestrzenną pracę plastyczno- techniczną pt: ,,Moje przedszkole”.
 • Pracowite Misie matematycznie.
  Pracowite Misie po wakacjach przypomniały sobie obrazy graficzne liczb. Dodawały i odejmowały na konkretach słuchając poleceń nauczyciela np: -dopełniały, aby w drugim rzędzie było o dwa liczmany więcej niż w pierwszym – odejmowały, aby w drugim rzędzie było na przykład o trzy liczmany mniej niż w pierwszym. Weszliśmy również w tajniki kodowania, które będziemy zgłębiali systematycznie do końca roku. –
 • Rozkład zajęć dodatkowych w grupie Pracowite Misie na rok szkolny 2022/ 2023
  PONIEDZIAŁEK Religia: 11:00 – 11: 30 Logorytmika: 13:00- 14:00( z podziałem na dwie grupy) WTOREK Rytmika: 13:00- 14:00 ( podział na dwie grupy) ŚRODA Religia: 12:00- 12:30 PIĄTEK J.angielski: 10:30- 11:30( podział na dwie grupy)
 • Pracowite Misie w świecie samogłosek i dobrych manier.
  Dzień rozpoczęliśmy od porządnej sportowej zaprawy- ćwiczeń gimnastycznych z woreczkami kształtujących mięśnie grzbietu, tułowia, rąk i nóg. A więc była i kołyska, przeskoki przez woreczki, slalom na czworakach, rzuty woreczkami do celu. Potem porozmawialiśmy sobie o dobrych manierach na podstawie wiersza J. Brzechwy ,, Kwoka” oraz obrazków tematycznych. Przyszła również pora na zabawy z głoskami. Utrwalaliśmy sobie poznane samogłoski, układaliśmy wyrazy z dostępnych głosek , a pod nimi czerwone i niebieskie kartoniki odpowiadające samogłoskom i spółgłoskom w wyrazach. Rozmawialiśmy również o tym, w co ,czym i z kim lubimy bawić się najbardziej w naszym przedszkolu, a swoje spostrzeżenia przelaliśmy na […]
 • Pracowite Misie włączają się do akcji ,, To już potrafię”.
  Od miesiąca października Pracowite Misie włączają się do akcji , To już potrafię”. Celem tej akcji jest włączenie rodziców w proces dydaktyczny, zmotywowanie dzieci do osiągania coraz to nowych umiejętności oraz stwarzanie okazji do współdziałania dzieci i rodziców. Harmonogram akcji: 1 Przygotowanie przez rodziców podpisanych zeszytów 16- kartkowych. 2. Wklejenie przez nauczyciela czarno- białych kartek z umiejętnościami. 3 Zaliczanie wybranych przez siebie umiejętności z załącznika nr 1 ( kolejność dowolna) 4 Termin zaliczeń od października 2022 do 15 czerwca 2023. 5 Za zdobytą umiejętność dziecko otrzymuje jej kolorowe ksero, które nauczyciel przykleja na jej czarno- biały odpowiednik. 6 Akcję podsumujemy […]
 • Pracowite Misie i monografia cyfry 1.
  Przedszkolaki z naszej grupy oprócz rozpoznawania obrazu graficznego cyfry 1, wypełniania różnym materiałem plastycznym jej kształtu zaczęły pisać daną cyfrę, zgodnie z właściwym kierunkiem. Dzień zaczęliśmy od zabaw ruchowych , w których gościła jedynka. Wyszukiwaliśmy pojedynczych elementów w schemacie własnego ciała tj: nos, usta itp. Układaliśmy cyfrę 1 z szarf, swoich ciał. Pisaliśmy ją w powietrzu, na kartce papieru zgodnie ze wskazanym kierunkiem. Na zakończenie dnia samodzielnie napisaliśmy cyfrę 1 w liniaturze.
 • Urodziny Szymka w grupie Pracowite Misie.
  Tradycja, tradycją i nie może zabraknąć tradycyjnego tronu. Pracowite Misie odśpiewały sto lat i zasypały kolegę mnóstwem sympatycznych życzeń. Wszystkiego najlepszego Szymku- samych pogodnych dni i życzliwych koleżanek i kolegów wokół.
 • Pracowite Misie w świecie samogłosek.
  Po wakacyjnej przerwie przyszła pora na naukę, w tym utrwalanie obrazu graficznego liter. Poznaliśmy podział na samogłoski i spólgłoski. Wymieniliśmy sobie wszystkie samogłoski. Nauczyliśmy się, że w wyrazach samogłoski oznacza się czerwonymi prostokątami, a spółgłoski niebieskimi. Bawiliśmy się w zabawę pt: ,, Łap głoski”. Układaliśmy wyrazy zaczynające się na a i e z dostępnych głosek. Układaliśmy te wyrazy zastępując głoski czerwonymi i niebieskimi prostokątami. Rozwiązywaliśmy zadania wstawiając brakujące samogłoski w wyrazy. Zabawę z samogłoskami zakończyliśmy wesołym samogłosowym, muzycznym wężem.