Hello!
Hello Cheeky
Bye-bye
 • Odkrywamy literę „U,u”
  Poznajemy literę „U,u” elementami Metody Dobrego Startu p. Marty Bogdanowicz. Wysłuchujemy głosek w nagłosie i śródgłosie.
 • Doświadczenia i eksperymenty w grupie Pracowite Misie.
  Dnia 27 listopada naszą grupę odwiedziła mama Zosi z ciekawymi doświadczeniami, które wywołały wiele emocji wśród naszych przedszkolaków. Asystentów do doświadczeń nie zabrakło🙂 Dziękujemy mamie Zosi za poświęcony czas i ciekawe eksperymenty.
 • Światowy Dzień Pluszowego Misia w grupie Pracowite Misie.
  Dziś był niezwykły dzień. Wszystkie Misie na całym świecie obchodziły swoje święto. Świętował również Miś Uszatek- główny patron naszego przedszkola. 24 listopada zaprosiliśmy do przedszkola swoje domowe miśki. Po śniadaniu odczytaliśmy list od Misia Uszatka, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o sławnych misiach i ich historii. Potem udaliśmy się na misiowe podchody z zadaniami. Była w nich i gimnastyka buzi i języka oraz ciała, zabawy matematyczne, rozpoznawanie znanych Misiów. Po zupie udaliśmy się do auli na pyszny misiowy tort. Wcześniej jednak zostały wręczone nam nagrody za udział w konkursie grupowym: ,,Zdrowo i sportowo z Misiem Uszatkiem. ” oraz za konkurs indywidualny ,,Miś […]
 • Czytanie na dywanie w grupie Pracowite Misie.
  21 listopada odwiedziła nas mama Alicji z bardzo ciekawą książką pt: ,, Cynamon i Trusia” . Przedstawione w niej były wierszem perypetie dwóch głównych bohaterów : Cynamona i Trusi, którzy szukali lata. Bardzo dziękujemy mamie Alicji za odwiedziny.
 • Litera E,e
  Pracowite Misie odkrywały literę E,e elementami Metody Dobrego Startu. Dzieci wysłuchiwały głoskę E w nagłosie oraz wygłosie. W czwartek obchodziliśmy światowy dzień tolerancji – każdy z nas jest inny ale wszyscy jesteśmy równi !
 • Polska Moja Ojczyzna
  Pracowite Misie utrwalały symbole Polski, zgłębiały wiedzę o miastach w Polsce przez wiele interaktywnych gier.
 • Odkrywanie litery D,d
  Odkrywanie litery D,d elementami metody Dobrego startu.Dzieci z grupy Pracowite Misie wysłuchiwały głosek w nagłosie i wygłosie oraz samodzielnie pisały poznana literę w kaszy.
 • Zajęcia matematyczne
  Zajęcia matematyczne – praca w parach Dzieci z grupy Pracowite Misie z radością wyznaczały zadania dla swojego kolegi/koleżanki. Zadania polegały na spostrzeganiu czego brakuje, o ile więcej oraz o ile mniej jest owoców.
 • Odkrywamy literę I,i
  Odkrywanie litery I,i elementami Metody Dobrego Startu. Dziękujemy również mamie naszej Lenki za czytanie na dywanie 🙂
 • Hobby w grupie Pracowite Misie.
  W piątek t.j. 17.11.2023r dzieci przyniosły do przedszkola swoje zbiory, kolekcje. Okazało się, że są one tak bogate i naprawdę różnorodne, że długo by o nich opowiadać. Każdy skarb miał inną historię. A więc były i kolekcje kamieni, morskie skarby, magnesy na lodówkę, maskotki, koniki, ludziki, karty pokemon i z piłkarzami, pojazdy z klocków lego, własnoręcznie zrobiona biżuteria. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w dostarczeniu tych skarbów.
 • Pracowite Misie i ich supermoce.
  W tym tygodniu rozmawialiśmy w naszej grupie o wyobraźni, swoich zainteresowaniach i sposobach na jesienną nudę. Czytaliśmy również książkę o supermocach. Okazało się, że ma je każdy z nas i powstało z tego ogromne ,,drzewo mocy”. Mieliśmy również wiele sposobów na jesienną nudę.
 • Pracowite Misie na koncercie Filharmonii Pomysłów.
  W tym tygodniu , 14 listopada przedszkolaki wzięły udział w koncercie Filharmonii Pomysłów z Poznania pt: ,,Szepciki i Szeptułki. Poznały skalę głosu piano, forte i mezoforte. Miały również okazję zagrać w dźwiękogrę i rozwiązać hasło, które brzmiało dynamika.
 • Czytanie na dywanie w grupie ,,Pracowite Misie”.
  W ubiegłym tygodniu odwiedziła nas mama Mai W. z ciekawą lekturą,, Feluś i Gucio wiedzą jak się zachować” Katarzyny Kozłowskiej. Bardzo dziękujemy mamie Mai za ciekawą i pełną mądrych przekazów książkę
 • Pracowite Misie zgłębiają wiedzę o Polsce- fotorelacja.
 • Święto Niepodległości w grupie ,,Pracowite Misie”.
  Dnia 10 listopada nasza grupa wzięła udział w uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę, przygotowanej przez Przyjazne Misie i Niedźwiadki. Uroczystość była o tyle podniosła, iż gościł u nas sam Pan Burmistrz- Przemysław Pacholski.
 • Pracowite Misie zgłębiają wiedzę o Polsce.
  Ostatnie dwa tygodnie poświęciliśmy zgłębianiu wiedzy o swoim kraju. Zaczęliśmy od swojego najbliższego otoczenia, w którym wzrastamy, a więc od Kórnika, jego zabytków i ciekawych miejsc( arboretum, zamku, pomników powstańców, bramy igielnej, budynku starej poczty, promenady. Poznaliśmy herb Kórnika oraz legendę o Białej Damie. Kolejne dni poświęciliśmy na pracę z mapą, a więc zaznaczenie konturów Polski na mapie, odszukanie najważniejszych rzek; Wisły, Warty i Odry oraz Morza Bałtyckiego i pasm górskich. Wyodrębniono najważniejsze miasta Polski i zaznajomiono dzieci z czego one słyną. Przedszkolaki poznały także legendy,,O Lechu, Czechu i Rusie”, ,, O poznańskich koziołkach” , ,, Warszawskiej Syrence” oraz ,,O […]
 • Czytanie na dywanie w grupie Pracowite Misie.
  3 listopada odwiedziła nas mama Maurycego. Przyniosła nam ciekawe wiersze, opowiadanie pt: ,,Niesforne ziarenko” niosące wiele treści wychowawczych oraz opowiadanie , które wzbudziło ciekawość u chłopców pt: ,Minecraft”. Bardzo dziękujemy mamie Maurycego za odwiedziny.
 • Pracowite Misie w bibliotece.
  W czwartek dnia 2.11.nasza grupa udała się do Biblioteki Publicznej na pierwszą z lekcji bibliotecznych pt: ,, POLSKA NIEPODLEGŁA”. Dzieci na początku zaznajomiły się z zasobami biblioteki, sposobem korzystania z niej oraz zachowaniem w niej. Potem pani bibliotekarka opowiedziała nam o odzyskaniu niepodległości przez Polskę i o symbolach narodowych naszego kraju. Odkodowaliśmy sobie flagę Polski i mogliśmy sprawdzić się w quizie wiedzy o naszym kraju.
 • ,,Czytanie na dywanie” z mamą Zosi w grupie Pracowite Misie.
  Bardzo się cieszymy, jak odwiedzają nas rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i inni najbliżsi- nie tylko aby porozmawiać o swoich zawodach, pokazać jakieś ciekawe doświadczenia, a szczególnie poczytać nam jakieś ciekawe pozycje z literatury dziecięcej. 31 października gościła u nas mama Zosi z książeczkami o przygodach Misia Paddingtona oraz Słonia Elmera. Po wysłuchaniu opowiadań czekała na nas słodka niespodzianka przygotowana przez Zosię wraz z mamą- a mianowicie pyszne ciasto dyniowe. Bardzo dziękujemy za odwiedziny.
 • ,,Święto dyni” w grupie Pracowite Misie.
  31 października w naszej sali gościł kolor pomarańczowy. Obchodziliśmy wesoło ,,Dzień dyni”. Oprócz projekcji filmu edukacyjnego o wartościach odżywczych i rodzajach dyń były zabawy ruchowo- językowe ,,Wędrującą dynia”, zabawy z chustą animacyjną do wierszyka o dyni, zagadki z tym warzywem, zabawy matematyczne, sportowe, a na koniec plastyczne. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie ubiorów dla dzieci, za przyniesione dynie… To był bardzo wesoły dzień.
 • Pracowite Misie przygotowują zapasy na zimę.
  26 października odwiedziła nas mama Maksymiliana i wspólnie z nią usystematyzowaliśmy swoją wiedzę dotyczącą sposobów przechowywania owoców i warzyw zimą. Mama Maksia pokazała nam między innymi sokownik i sokowirówkę i opowiedziała czym się one różnią. Pokazała i omówiła także działanie suszarki do grzybów, owoców i warzyw. Mieliśmy także okazję popróbować wszystkimi zmysłami pysznych przetworów zgromadzonych przez mamę; a więc wąchaliśmy, smakowaliśmy, oglądaliśmy… A zgromadzonych przetworów było naprawdę wiele…..ogórki kiszone, szpinak, sałatka warzywna, kompoty, dżemy, powidła, soki, a nawet ususzone gałązki kwiatów bzu.Na koniec z pomocą pań robiliśmy sok marchwiowo- jabłkowy. Był naprawdę smaczny. Dzieci wykonały również pracę plastyczną pt: ,, […]
 • Pracowite Misie na wycieczce do Rogalowego Muzeum w Poznaniu.
  18 października Pracowite Misie udały się na wycieczkę do Żywego Muzeum Rogala Świętomarcińskiego w Poznaniu. Dzieci zapoznały się z tradycją wypieku rogali świętomarcińskich, gwarą poznańską , samą postacią Świętego Marcina, a także historią poznańskich koziołków. Przedszkolaki same w parach mogły wyrabiać ciasto i zawijać je w charakterystyczne rogale, nie zapominając oczywiście o smacznej ,migdałowej masie. Na zakończenie wszyscy braliśmy udział w pokazie koziołków i otrzymaliśmy certyfikaty z muzeum.
 • Jesiennie w grupie Pracowite Misie.
  Pracowite Misie powoli przygotowują się do zimy… Poznały sposoby przetrwania zimą roślin, zwierząt i ludzi. Rozmawiały o owocach, warzywach i przetworach z nich. W zakresie edukacji przyrodniczej i polonistycznej nazywały poszczególne warzywa i owoce, dzieliły wyrazy na poszczególne głoski. Wysłuchiwały pierwszej i ostatniej głoski w wyrazach. W zakresie edukacji matematycznej natomiast tworzyły zbiory, przeliczały , używały znaków mniejszości i większości . Nauczyły się mnóstwa piosenek o tematyce jesiennej i wykonały wiele prac plastyczno- technicznych. Punktem kulminacyjnym dnia było samodzielne przygotowanie przez dzieci szaszłyków owocowo- warzywnych, które znikały w mgnieniu oka.
 • Zmysł słuchu
  W poniedziałek 16 października Pracowite Misie uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami firmy „ACS Audika”. Dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje nasz słuch i jak bardzo jest dla nas ważny. Poznaliśmy budowę ucha i mieliśmy okazje uczestniczyć w profilaktycznym badaniu słuchu.
 • Litera „T, t”
  W poniedziałkowy poranek Pracowite Misie poznały literę „T, t” elementami Metody Dobrego Startu.
 • Jesienne zadania 🙂
  Podczas czwartkowego popołudnia Pracowite Misie spacerowały korytarzami przedszkola, w poszukiwaniu zadań przygotowanych przez Panią Jesień.
 • Zbiory wiewiórki Basi
  Zajęcia matematyczne z wiewiórką Basią.Pracowite Misie wykonywały obliczenia zbiorów wiewiórki Basi. Dzieci określały liczbę zbiorów oraz potrafiły określić o ile więcej, o ile mniej.
 • Odkrywanie litery „L, l”
  W poniedziałkowy poranek dzieci z grupy Pracowite Misie odkrywały literę „L,l” elementami Metody Dobrego Startu.
 • Zajęcia matematyczne z wiewiórką Basią
  Dzieci z grupy Pracowite Misie podczas zajęć matematycznych dokonywały obliczeń zbiorów wiewiórki Basi.
 • Odkrywanie litery „M,m”
  Pracowite Misie odkrywają literę „M,m” elementami Metody Dobrego Startu. Wysłuchujemy glosę „M” w nagłosie i śródgłosie 🙂
 • Zajęcia matematyczne w grupie Pracowite Misie.
  W tym tygodniu dzieci poznawały znak większości i mniejszości ( porównywały równoliczność zbiorów) oraz dodawały i odejmowały na konkretach.
 • Pracowite Misie na koncercie.
  13 października mieliśmy okazję wysłuchać pierwszego w tym roku koncertu zespołu z Filharmonii Pomysłów pt:,, W krainie Sonostworków”. Oprócz wspólnych zabaw z muzykami, poznania tytułowych Sonostworków Helio i Uku – dźwięków mieszkających w instrumentach- dzieci dowiedziały się także jak wyglądają instrumenty muzyczne, takie jak helikon oraz ukulele.
 • Czytanie na dywanie w grupie Pracowite Misie.
  13 października odwiedziła nas mama Lenki z książeczką pt: ,,Lusia, gdzie jesteś?”” Marzeny Kwietniewskiej- Tokarczuk oraz robioną na szydełku przez babcię Lenki, maskotką kotka Lusi. Po wysłuchaniu przygód tytułowej bohaterki – dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy mamie Lenki za przybycie❤️
 • Pracowite Misie na spotkaniu z panem policjantem.
  Dziś tj.5.10. 2023r. Pracowite Misie w auli naszego przedszkola spotkały się z policjantem- panem Patrykiem. Celem naszego spotkania było omówienie kwestii bezpieczeństwa zarówno w drodze do przedszkola, jak i w samym budynku, a także zapoznanie z narzędziami pracy Pana policjanta. Po zakończonej prelekcji dzieci zadawały pytania dotyczące tematu i otrzymały pieczątkę przedstawiającą Pana Pyrka- maskotkę policji. Dużo przedszkolaków chciało zostać policjantami. Po dzisiejszym spotkaniu wiedzą, że to naprawdę trudny i niebezpieczny zawód, wymagający dużo opanowania i trzeźwości umysłu.
 • Założenia dydaktyczno- wychowawcze na miesiąc październik w grupie Pracowite Misie.
  TEMATY KOMPLEKSOWE: I TYDZIEŃ (2.10- 6.10) Idzie jesień przez świat (litera m, M) II TYDZIEŃ (9.10- 13.10) Jesienna przyroda (litera l, L) III TYDZIEŃ (16.10- 20.10) Koszyk Pani Jesieni ( litera t, T) IV TYDZIEŃ (23.10- 27.10) Skarby jesieni. (litera i, I) Cele ogólne: – rozwijanie słownika czynnego dzieci- poznanie i poszerzanie znaczenia pojęć wrażliwość, zdrowie jako wartości; poznawanie nowych pojęć np.hibernacja; różnicowanie nazw owoców i drzew owocowych; poznanie nazw wybranych grzybów jadalnych, rozumienie homonimów ( kozak, kurka) -swobodne wypowiadanie się na różnorodne tematy- prezentowanie swojego zdania, uzasadnianie wyboru, przedstawienie wyników obserwacji; -kształtowanie umiejętności słuchania I budowania wypowiedzi poprawnej gramatycznie; […]
 • Czytanie na dywanie w grupie Pracowite Misie.
  Naszą grupę chętnie odwiedzają Rodzice, rodzeństwo- czytając przedszkolakom ciekawe pozycje z literatury dziecięcej. Tym razem odwiedziły nas – siostra Mai W. z baśnią ,, Piękna i bestia” oraz mama Hani i Mateusza. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i zawsze zapraszamy 🙂
 • Kolorowo na sportowo z Misiem Uszatkiem
  W piątkowy poranek Pracowite Misie uczestniczyły w wydarzeniu „Kolorowo na sportowo z Misiem Uszatkiem”. Naszym zadaniem było wykonanie zadań ruchowych na przedszkolnym placu zabaw. Bawiliśmy się świetnie !
 • Odkrywanie litery A,a
  W poniedziałkowy poranek Pracowite Misie odkryły literę A,a elementami Metody Dobrego Startu. Świętowaliśmy urodzinki Wojtusia. Solenizantowi życzymy spełnienia wszystkich marzeń !
 • Zabawy matematyczne
  Pracowite Misie podczas zabaw matematycznych układały sekwencje za pomocą figur geometrycznych. Poznaliśmy również matę do kodowania – zakodowaliśmy bezpieczną drogę do przedszkola 🙂
 • Dzień Chłopca w grupie Pracowite Misie.
  29 września w naszej grupie uroczyście obchodziliśmy Dzień Chłopca, który jeszcze zbiegł się ze świętowaniem urodzin Wojtka i czytaniem książki pt: ,, Mama Mu sprząta ” przez mamę Maksymiliana. Wszystkiego najlepszego chłopaki🙂
 • Pracowite Misie na poszukiwaniach Jesieni.
  Pracowite Misie dziś, tj.28 września korzystając z słonecznej pogody, udały się do naszego Arboretum w poszukiwaniu oznak jesieni. Dzieci oprócz obserwacji przyrodniczych zbierały materiały przyrodnicze do kącika w sali. Oto fotorelacja.
 • Pracowite Misie w OSP Kórnik.
  .26 września nasze przedszkolaki w ramach podsumowania wiedzy o bezpieczeństwie i służbach ratunkowych wybrały się gościnnie do OSP Kórnik. Strażacy opowiedzieli nam bardzo szeroko o swoim zawodzie , dokonali prezentacji ubioru strażaka, wozów bojowych oraz ich zawartości. Wyjaśnili nam, czym zajmują się strażacy. Przypomnieli razem z nami numery alarmowe. Atrakcją było ,, gaszenie pożaru” ( lanie wody z węża przy pomocy pana strażaka) oraz quiz wiedzy o pożarnictwie, gdzie można było zdobyć nagrody – kartonowe wozy strażackie. Dzieci poznały również patrona strażaków- św.Floriana i dowiedziały się na czym polega praca w ochotniczej straży pożarnej. Mieliśmy podwójne szczęście- gdyż czekała na […]
 • Pracowite Misie na spotkaniu z teatrem Vaśka.
  Dziś wszystkie grupy przedszkolne w auli naszego przedszkola obejrzały pierwszy w tym roku spektakl teatralny pt: ’ Zagraj ze mną” w wykonaniu grupy z teatru Vaśka. W spektaklu głównymi aktorami były nasze dzieci. Najpierw sił w aktorstwie próbowały dzieci z grup młodszych, a potem z grup starszych. 3, 4 latki dostały rolę króla, królowej i lrólewny Makówki. Byli również makówkowi dworzanie, wiatr ,wróbelki i strach na wróble. Chętne 5 i 6 latki otrzymały rolę krakowiaków, krakowianek. Był wśród nich także i król i kat, a nawet elementy krakowiaka. Oto fotorelacja…
 • Odkrywanie litery „O,o”
  W poniedziałkowy poranek Pracowite Misie poznały literę „O,o” elementami Metody Dobrego Startu.
 • Dzień Kropki
  Dnia 15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Wykonaliśmy wspólne ćwiczenia z kropką oraz ćwiczenia matematyczne z krokodylem 🙂
 • Pracowite Misie w Nadleśnictwie Łękno.
  21 września- w ostatni dzień lata , nasza grupa udała się na wycieczkę do lasu. Na miejscu czekał na Nas pan lAndrzej- leśniczy , który oprowadził nas po lesie ścieżką edukacyjną. Dzięki niemu poznaliśmy tajniki pracy Pana leśniczego oraz faunę i florę naszych lasów. Na zakończenie dnia czekał na nas pyszny poczęstunek – kiełbaski z rusztu i swobodne zabawy przed wigwamem. Dzieci pełne niezapomnianych wrażeń i z torbą pełną leśnych skarbów, wróciły do przedszkola.
 • Maskotki, zabawki przytulanki- praca plastyczna. Jesteśmy ogrodnikami 🙂
  W ubiegłym tygodniu Pracowite Misie namalowały swoje ulubione zabawki i przytulanki. Zadbaliśmy również o nasze ogródki. Dziękujemy mamie naszej Mai za przyniesione wrzosy które stały się ozdobą naszego ogródka.
 • Pracowite Misie utrwalają orientację w przestrzeni.
  Pracowite Misie w dalszym ciągu ćwiczą orientację w schemacie własnego ciała, w przestrzeni, na kartce papieru oraz na dywanikach. W dalszym ciągu dla ułatwienia oznaczano stronę lewą gumką frotką. Na dywanikach układano różne przedmioty pod dyktando nauczyciela, np: ułóż w prawym górnym rogu kryształek itp.
 • Urodziny Mai w grupie Pracowite Misie.
  Dnia 18 września nasza koleżanka Majeczka obchodziła swoje urodziny. Wszystkiego co najlepsze kochana. Dużo zdrowia, samych radosnych dni i dużo przyjaciół wokół.
 • Czytanie na dywanie w grupie Pracowite Misie.
  Jest nam bardzo miło, że w związku z nowym rokiem szkolnym wznowione zostało,, Czytanie na dywanie”. Tym bardziej jest nam miło, że państwo ochoczo do Nas przychodzą sprawiając radość wszystkim dzieciom. Dnia 18 września odwiedził nas mama naszej koleżanki Mai z bardzo ciekawą książeczką: ,, Kawa odkrywa emocje” A. Załęckiej. Książka ta opowiada o historii pieska o imieniu Kawa, który odwiedzał po kolei wszystkie krainy – np.Strachu, Złości itp. Razem z mamą Mai wytupywaliśmy złość i pakowaliśmy ją do pudełka. To było bardzo ciekawe doświadczenie. Dziękujemy i zapraszamy z literaturą dziecięcą innych rodziców lub opiekunów.
 • Gimnastyka dla smyka
  Sport to zdrowie. Dzieci z grupy Pracowite Misie pracowały podczas ćwiczeń gimnastycznych z pełnym zaangażowaniem. Kształtowaliśmy koordynację ruchową, koncentracje, umiejętność współpracy oraz pobudzaliśmy nasze receptory na stopach 🙂
 • Pracowite Misie i kodeks grupy oraz zabawy na orientację w przestrzeni.
  Wiadomo od zawsze , że aby dobrze funkcjonowało się w jakimś środowisku- musi panować miła, zgodna atmosfera. Aby tak było należy wprowadzić pewne zasady , które będą obowiązywały. Tak też zrobiliśmy i my. Każdy z przedszkolaków wymienił po jednej najważniejszej dla niego zasadzie. Pani wychowawczyni spisała te najważniejsze i będziemy od tej pory codziennie do nich wracać i je utrwalać. Dzięki naszym zdolnym Pracowitym Miśkom wszystkie zasady zostały również pięknie zobrazowane. W dniu dzisiejszym również bawiliśmy się z szarfami, woreczkami utrwalając orientację w przestrzeni.
 • Pracowite Misie rozpoczynają przygodę z planem daltońskim.
  Dziś omówiona została tablica i zadania z planu daltońskiego. Każdy wybrał sobie w jakim dniu tygodnia chce je zrealizować i zaznaczył odpowiednim kolorem na tablicy. Zadania do zrealizowania na ten tydzień obejmowały: liczenie, układanie klocków , puzzli, pracę plastyczną. Po południu nastąpiło wywiązywanie się z przyjętych na poniedziałek zadań. Prace plastyczne natomiast dzieci wykonywały według umieszczonej na tablicy instrukcji….
 • Pracowite Misie i zabawa z imionami.
  Dziś pobawiliśmy się w ,, deszcz imion” gdzie dzieci z rozsypanych wizytówek wyszukiwały swoje. Otrzymały również koperty z literami. Składały z nich imiona. Imiona układały również z znalezionych w kopercie sylab. Wysłuchiwały także pierwszej i ostatniej głoski w wyrazie.
 • Witamy w grupie Pracowite Misie.
  Witamy bardzo serdecznie w nowej grupie Pracowite Misie. W tym roku z nowymi wychowawcami, ale wierzymy, że przy Waszym wsparciu pokonamy wszelkie przeciwności losu. Byłe Leśne Misie i kilkoro dzieci z grupy Serdeczne Misie zaczęło swój -już ostatni etap w przedszkolu. Stali się pełnoprawnymi zerówkowiczami. Nie zabrakło zabaw integracyjnych, poznawania norm, zasad panujących w nowej grupie, a także wakacyjnych wspomnień. Na szafkach powstały piękne własnoręcznie wykonane znaczki. Zapoznaliśmy dzieci także z elementami Planu daltońskiego, który na pewno uatrakcyjni nasze zajęcia i nauczy dzieci planowania oraz autonomii. Powodzenia kochane Pracowite Misie. Z taką drużyną damy radę💪🙂