• Magiczne Andrzejki
  W naszym przedszkolu w dniu 30 listopada zapanowała magiczna atmosfera, wszystkie przedszkolaki świętowały Andrzejki, to jeden z wyjątkowych i magicznych dni w roku. Tradycja wróżenia sięga zamierzchłych czasów, pierwsze pisemne wzmianki pochodzą z XVI wieku. W Polsce obchodzone w noc z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Ten dzień był dla naszych przedszkolaków wyjątkowy, dzieci poznały tradycję wróżenia, nie zabrakło ustawiania bucików, nakłuwania serduszek z imionami, rzucania monetami do miski z wodą, ciasteczek z wróżbami dotyczącymi przyszłych zawodów, a także tradycyjnego lania wosku. Wróżby przeplatane były tańcami przy wesołej i skocznej muzyce, a magiczna atmosfera towarzysząca wróżbom dostarczyła […]
 • Światowy Dzień Pluszowego Misia
  Jak co roku 25 listopada świętujemy “Dzień Misia”, w tym dniu wszystkie Misie na całym świecie obchodzą swoje święto. W naszym przedszkolu ten dzień był wyjątkowy! Uroczysty dzień rozpoczął się od rysowania miśków i nadawania im imion, następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej krainy misiowej zabawy. Były tańce, piosenki, zabawy ruchowe, zdjęcia w foto-budce, zabawa z balonami i wiele innych atrakcji. Zgodnie z tradycją przedszkola, jak co roku dzieci zaśpiewały 100 lat Misiowi i otrzymały słodki poczęstunek w postaci wspaniałego tortu z wizerunkiem Misia Uszatka, na który czekały z wielką niecierpliwością i radością. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy i pełen […]
 • Jesienne porządki
  Piękna kolorowa jesień za oknami, mnóstwo spadających kolorowych liści, a nasze przedszkolaki gotowe do pracy. 18 listopada Serdeczne Misie z wielką radością i zapałem porządkowały plac zabaw grabiąc liście. Pogoda nam dopisywała, a kolorowe liście zachęcały do zabawy. Dzieci były zachwycone i bardzo dumne!
 • JESIENNE LIŚCIE
  “Serdeczne Misie” bardzo lubią prace plastyczne i chętnie w nich uczestniczą. Kreatywność i wyobraźnia jak widać nie zna granic 🙂 Po raz kolejny przedszkolaki wyczarowały wspaniałe obrazy z których były bardzo dumne a przy tym świetnie się bawiły. Podczas zajęć rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie, rozwiązywaliśmy zagadki związane z jesienią a także słuchaliśmy muzyki klasycznej Antonio Vivaldiego – Cztery pory Roku ” Jesień”.
 • 11 LISTOPADA – DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
  W dniu 10.11.2020r. pielęgnując tradycje polskie w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dzieci z grupy “Pracowite Misie” przygotowały wspaniałe przedstawienie, którego celem było kształtowanie miłości do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji a także poznanie symboli narodowych. Bardzo wzniosłym momentem było wspólne odśpiewanie “Mazurka Dąbrowskiego”. Ten uroczysty dzień, przeżyty dumnie z pewnością przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych przedszkolaków. Po zakończonym przedstawieniu dzieciom zostały wręczone dyplomy “Młodego Patrioty”.
 • Jesienne drzewo
  Kreatywność naszych dzieci nie zna granic! 🙂 Przedszkolaki na podsumowanie zajęć dydaktycznych dotyczących jesieni ułożyły “kasztanowe drzewo” z zebranych podczas spaceru darów jesieni. Wszyscy działali z wielkim zapałem i radością, a efekt był zachwycający 🙂
 • Pamiętamy – zapalamy!
  Serdeczne Misie w dniu 3.XI.2020 r.udały się pod tablicę upamiętniającą zbrodnie hitlerowskie rozstrzelanych Polaków podczas II wojny światowej. Zapaliły znicze i chwilą ciszy uczciły pamięć ofiar hitleryzmu.
 • Serdeczne Misie – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania- naszym gościem była Pani Dyrektor Beata Krakowska.
 • Serdeczne Misie – Jesień
  Serdeczne Misie w poszukiwaniu oznak jesieni. Pięknie się prezentujemy??? 
 • Sprzątanie świata
  W dniu 18.09.2020 Serdeczne Misie brały udział w akcji ” Sprzątanie Świata “. Nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki chętnie pomagały w sprzątaniu terenu w pobliżu przedszkola.Dzięki temu wokół przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie. 
 • Serdeczne Misie – Spacer po Parku Kórnickim
  Spacer przyrodniczy po Parku Kórnickim, szukanie pierwszych oznak zbliżającej się jesieni – obserwacje przyrodnicze.