• Spotkanie z Gwiazdorem w grupie Tęczowe Misie.
  Nasz świąteczny dzień w pięknych, galowych strojach. Mamy nadzieję, że dostarczył wielu wrażeń. Po tradycyjnym spotkaniu w auli z Gwiazdorem, wspólnym śpiewaniu kolędvoraz piosenek świątecznych z pokazywaniem przyszła pora na wspólny , świąteczny posiłek przy stole w grupach oraz oczywiście prezenty, jakie Gwiazdor zostawił pod choinką. To był pełen emocji, bardzo udany dzień.
 • Tradycje Świąt Bożego Narodzenia.
  Aby przybliżyć dzieciom tradycje, smaki świąt Bożego Narodzenia oraz wprowadzić radosny klimat oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana często korzystamy z naszej tablicy multimedialnej. Tym razem oglądaliśmy i nazywaliśmy tradycyjne potrawy wigilijne oraz bajkę ,,Noddy i Święty Mikołaj,, Dzieci opowiadały jak u nich w domach wyglądają przygotowania do świąt i jakie potrawy goszczą najczęściej na ich stołach.
 • Coraz bliżej święta…
  Boże Narodzenie coraz bliżej, a my przygotowujemy się do niego należycie. Naszą ulubioną formą pracy są zajęcia plastyczne, a szczególnie robienie ozdób choinkowych. Dziś malowaliśmy i ozdabialiśmy kontury bombek. Prace aż kapały od brokatu i cekinów. Będą pięknie zdobiły nasze świąteczne, domowe wnętrza.
 • Zdobienie pierniczków w grupie Tęczowe Misie.
  Dziś kolejny etap naszych piernikowych wypieków, a mianowicie zdobienie pierniczków. Ciastka aż uginają się od wielobarwnej posypki. Trudno było zdecydować się na jedną tonację kolorystyczną, a jak wiadomo- wszystkie dzieci kochają barwy. Polukrowane, ozdobione wyglądają naprawdę smakowicie. Oto efekty naszej pracy.
 • Poznajemy ptaki pozostające u nas na zimę.
  Tęczowe Misie dzisiejszy dzień poświęciły poznawaniu ptaków, które pozostają u nas na zimę. Wskazywaliśmy na obrazkach tematycznych wróble, sikorki, gile, rozmawialiśmy o ich budowie, kolorach upierzenia, ulubionych pokarmach i o sposobach pomocy im w trakcie zimy. Następnie rysowaliśmy zgodnie ze wskazówkami gile i sikorki. Jeden wzór, a jakże wiele interpretacji. Takie prace uwielbiamy najbardziej. Czyż nie są cudowne?
 • Świąteczne wypieki w grupie Tęczowe Misie.
  Jedną z tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest właśnie wypiekanie świątecznych pierniczków. Nasza grupa postanowiła również podtrzymać tę tradycję i po południu wzięła się ochoczo do pracy. Najpierw musieliśmy rozwałkować ciasto, a potem nadać mu kształt za pomocą foremek. Były i z pierniczków Mikołaje, choinki, domki, gwiazdeczki, a nawet jeże i grzybki. Okazało się, że wielu z nas jest wyśmienitymi cukiernikami. Jutro dalszy etap pracy- a więc zdobienie pierniczków. A oto nasze Tęczowe Misie podczas pracy.
 • Ubieramy przedszkolną choinkę.
  W holu głównym naszego przedszkola stoi już duża choinka. Tradycją jest, że dzieci z każdej grupy przyczyniają się do jej pięknego wyglądu. W tamtym roku ozdabialiśmy ją papierowymi aniołkami. W tym roku przedszkolnym choinkę zdobią eko- gwiazdki, wykonane przez każde dziecko z tektury, bloku technicznego, wyszywane, zdobione piórkami, posypane brokatem, a także cekinami. Najlepszym momentem był fakt iż każdy z nas mógł osobiście przywiesić na choince swoją gwiazdkę. Prawda, że nasza choinka wygląda bardzo okazale?
 • Swobodne zabawy w grupie Tęczowe Misie.
  Nasza grupa, jak i inne grupy przedszkolne otrzymała nowe zabawki. Były to układanki, gry edukacyjne, zabawki magnetyczne, zwierzęta gospodarskie, resoraki, lalki, akcesoria fryzjerskie, kosmetyczne, kuchenne. To prawdziwa uciecha dla naszych milusińskich. A oto nasze wesołe zabawy.
 • Zajęcia sportowe.
  Tęczowe Misie korzystają także z naszej auli przedszkolnej, gdzie jest więcej miejsca na zabawy sportowe. Na zajęciach poniżej ulubione zabawy z chustą animacyjną oraz skoki w workach. Prawda, że mamy kolorowo?
 • Zakończenie akcji ,,Zostań Pomocnikiem św.Mikołaja,,
  Dziś dobiegła końca wieloletnia akcja ,,Zostań Pomocnikiem św.Mikołaja,,. Zebrane zabawki, książki, gry, artykuły plastyczne, pieluchy trafią do podopiecznych szpitala im. K.Jonschera w Poznaniu oraz domowego hospicjum w Poznaniu. Dziękujemy bardzo drodzy Rodzice za Wasze ogromne zaangażowanie i te wszystkie dary, jakie od Was otrzymaliśmy. Dzięki Wam również i do szpitala zawita Święty Mikołaj🙂❤🎅
 • Tęczowe Misie wysyłają kartki świąteczne do bliskich.
  Nasze przedszkolaki wzięły udział w kampanii społecznej ,,IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS- IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ,,.. Celem tej kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, a przede wszystkim kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Zobowiązaliśmy się przy pomocy wychowawców wypisać kartki zakupione z fundacji i wysłać je do osób bliskich, samotnych. Dziś z naszymi kartkami wybraliśmy się na pocztę.
 • Urodziny Kornelki.
  Wczoraj w odświętnej, Mikołajkowej atmosferze swoje urodzinki obchodziła nasza Kornelka. Nie zabrakło tradycyjnego tronu, sto lat, życzeń od rówieśników i oczywiście cukierków. Wszystkiego co najlepsze Kornelko- samych szczęśliwych chwil.
 • Mikołajki w grupie Tęczowe Misie- ciąg dalszy.
 • Mikołajki w grupie Tęczowe Misie
  Nie od dziś wiadomo, że dla dzieci jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów w grudniowym czasie jest przyjście Świętego Mikołaja. Co prawda w tym roku Mikołajki przypadły w niedzielę, ale w poniedziałek Święty postanowił odwiedzić naszych milusińskich w przedszkolu. Tęczowe Misie od rana wyczekiwały go z niecierpliwością. Po usłyszeniu dźwięku dzwonka ochoczo ruszyły do szatni, gdzie czekały na nich w swoich półkach prezenty. Ten magiczny dzień przedszkolaki spędziły na wesołych zabawach Mikołajkowych- matematycznych, muzycznych, plastycznych i sprawnościowych . Układaliśmy świąteczne rytmy, śpiewaliśmy piosenki o Mikołaju, ćwiczyliśmy z Mikołajem, a na koniec ozdabialiśmy watą i malowaliśmy paluszkami piękne skarpety na prezenty. Ale […]
 • Urodziny Kubusia.
  Jak nasza przedszkolna tradycja każe- każde urodziny naszych Tęczowych Misiaków obchodzone są uroczyście na czerwonym tronie i z cukierkami. Najpierw wszyscy śpiewamy ,,Sto lat,, , a potem składamy życzenia. Tym razem naszym jubilatem był Kubuś. Wszystkiego najlepszego nasz Tęczowy Misiu.
 • Zimowe zabawy matematyczno- plastyczne.
  Tęczowe Misie doskonale wiedzą jakie mamy pory roku. Potrafią wymienić aktualną porę roku oraz tą, która po niej nastąpi. Dziś rozmawialiśmy o zimie i wskazywaliśmy po czym można poznać, że zagościła ona już w naszym kraju. Wśród cech charakterystycznych dla zimy- dzieci wymieniały tutaj brak liści na drzewach, opady śniegu, sen zimowy zwierząt, odlatujące ptaki, a także to, że należy ubierać się coraz coraz cieplej. Wymieniły elementy zimowego stroju takie jak:ciepły szal, czapka, sweter, rajstopy, kotki, kurtka, a na dłoniach obowiązkowo rękawiczki. Zrobiliśmy też pracę plastyczną. Powycinaluśmy z kolorowego papieru, elementy zimowego stroju dla dziecka- sweterek, czapkę i rękawice. Czapkę […]
 • Zabawy na śniegu.
  Wreszcie spadł ten wymarzony, upragniony śnieg. Biały puszek, który zaczął otulać miękko nasz przedszkolny taras i całą okolicę uniemożliwił nam prawie całkowicie przeprowadzenie zajęć. Dzieci były tak zaaferowane tym niestety już teraz niecodziennym zjawiskiem, że trzeba było wyjść na dwór i zapoznać się z nim wszystkimi możliwymi zmysłami. A więc dotykaliśmy go, badaliśmy jego twardość, ciepłotę, wąchaliśmy, a nawet smakowaliśmy. Wiemy,pod wpływem czego ten biały puch znika i w co się zamienia oraz , że jest świetnym budulcem. Radość dzieci była ogromna, zwłaszcza, że niektóre prosiły właśnie o śnieg w swoich listach do Świętego Mikołaja. Nie zabrakło również zadania domowego […]
 • Ubieramy choinkę.
  Zielone, świerkowe drzewko jest jednym z symboli świąt Bożego Narodzenia, który na pewno zagości w każdym domu. Choinkę powinno ubierać się dopiero w wigilię, czyli 24 grudnia, ale my chcemy się nią w przedszkolu , całą grupą, trochę dłużej nacieszyć. Dziękujemy państwu Hannie i Wojciechowi Świejkowskim za ufundowanie nam tego pięknego, zielonego drzewka do naszej sali. Całe czwartkowe popołudnie Tęczowe Misie miały mnóstwo pracy. Same wybrały dla naszej choinki ozdoby eko- a więc były i papierowe anioły, łańcuszki, szyszki . Po skończonej pracy nastąpiło uroczyste zapalenie choinki. Teraz w naszej grupie jest już prawdziwy klimat świąt i pięknie pachnie świerkiem.
 • Kalendarz adwentowy w grupie Tęczowe Misie.
  Adwent (łac.adventus- przyjście)- w Kościołach chrześcijańskich to okres trwający od czwartej z kolei, poprzedzającej święto Bożego Narodzenia niedzieli do zmierzchu 24 grudnia okres przypominający oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Jednocześnie jest to czas poprzedzający pamiątkę pierwszego przyjścia- znanego pod nazwą narodzin Chrystusa. Aby umilić naszym dzieciom czas oczekiwania na te najcudowniejsze, najbardziej magiczne Święta Bożego Narodzenia, stworzyliśmy dla naszych dzieci kalendarz adwentowy, w którym to umieściliśmy różne zadania , począwszy od sprawnościowych , plastycznych, muzycznych , po edukacyjne. Zadania w kopertach przymocowane są w różnych miejscach na naszym papierowym drzewku. Dzieci oprócz wykonania zadania muszą najpierw odszukać kopertę z […]
 • Kampania społeczna,,IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS- IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ,,.
  Tęczowe Misie wraz z całym przedszkolem przystąpiły do III edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej ,,Idą święta, nie o sms- ie, lecz o kartce pamiętaj., , której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. Najważniejszym jest zwrócenie uwagi wszystkich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego w świecie, w którym znaczącom rolę odgrywają technologie informacyjno- komunikacyjne, jak również- a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. W związku z tym Tęczowe Misie otrzymały przygotowane przez fundację kartki świąteczne, które zobowiązały się wypisać […]
 • Tęczowe Misie pomocnikami św.Mikołaja.
  Jak co roku rusza w naszym przedszkolu akcja,,Zostań pomocnikiem św.Mikołaja.,, Zbieramy zabawki, książki, artykuły plastyczne, gry, pieluchy dla dzieci ze szpitala im.Karola Johnsera w Poznaniu oraz dzieci będących pod opieką domowego hospicjum również w Poznaniu. Otwórzmy swoje serduszka I sprawmy tym dzieciom choć odrobinę radości w tym ogromie cierpienia. Pamiętajmy- dzielenie się jest ogromną zaletą. Artykuły na tą akcję przynosimy nowe ze względu na charakter placówki ,do jakiej one trafią. Przynosić możemy je codziennie do dnia 8 grudnia do swoich wychowawców. PAMIĘTAJMY- DOBRO WRACA❤
 • Zapoznajemy się z zasadami działania ,,stacji meteo,,.
  Na terenie naszego przedszkola jest umieszczona stacja pogodowa, której Tęczowe Misie postanowiły się bliżej przyjżeć. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi z jakich przyrządòw podstawowych się ona składa i do czego one służą. Zaobserwowaliśmy tu między innymi termometr do pomiaru temperatury, deszczomierz do pomiaru opadów deszczu oraz wiatromierz do pomiaru kierunku wiatru.
 • Jesienne obserwacje.
  Pogoda za oknem sprzyja jesiennym spacerom. Łapiemy ostatnie promyki jesiennego słoneczka i prowadzimy obserwacje zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Tęczowe Misie doskonale wiedzą, że jesienią dni są coraz krótsze, często jest szaro, pochmurno i pada deszcz.Ptaki odlatują do ciepłych krajów, drzewa gubią liście, a my ubieramy się coraz cieplej.
 • Światowy Dzień Pluszowego Misia w grupie Tęczowe Misie
  Obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zabawy, tańce, jedzenie tortu to naprawdę ciężka praca i koniecznie trzeba było każdego uczestnika nagrodzić dyplomem.
 • Mali artyści.
  Nie ma bardziej wdzięcznego tematu pracy- niż ten związany z domowym ulubieńcem. Tęczowe Misie miały za zadanie wykonać kotka według określonego wzoru. Interpretacja była różna, a dzieci miały okazję poćwiczyć wycinanie po śladzie. Oto efekty naszej pracy. Prawda, że śliczne są te nasze kocury?🙂😀
 • Czytamy globalnie.
  Tęczowe Misie kontynuując tematy związane z ulubionymi zwierzętami domowymi, dopasowywały nazwy do sylwet zwierząt. Układały odpowiednie litery pod każdym podpisem. Dzieliły nazwy zwierząt domowych na sylaby. Czytały globalnie poszczególne nazwy. Najsympatyczniejsze jednak były zajęcia na świeżym powietrzu, gdzie dzieci naśladowały głosem i ruchem poszczególne zwierzątka. Wypowiadały się na temat skojarzeń związanych z domowymi ulubieńcami.
 • Domowi ulubieńcy.
  Po tematach związanych z naszą ojczyzną przyszła pora na nasze hobby, a konkretnie zwierzęta domowe. Wielu z Nas ma jakiegoś domowego pieszczocha: psa, kota, chomika, królika, świnkę morską, rybki… Najważniejszą jednak rzeczą jest uświadomienie sobie faktu, że posiadanie zwierzątka, to nie tylko przyjemność, a przede wszystkim obowiązek. A więc rozmawialiśmy o swoich ulubieńcach, opiece nad nimi, akcesoriach potrzebnych do pielęgnacji, zabawy i ich odpoczynku. Dopasowywaliśmy sylwety zwierząt: Kot- drapak Ryba- akwarium Chomik, królik- klatka Pies- legowisko. Malowaliśmy pastelami swojego domowego, a w przypadku braku- wymarzonego ulubieńca. Oto efekty naszych działań.
 • Zabawy z jeżem- ciąg dalszy.
 • ,,Dzień jeża,,w grupie Tęczowe Misie.
  ,,Jeżyk, jeż to przemiły, mały zwierz…,, To dziś obchodził swoje święto w naszej grupie kolczasty bohater. Dzień zaczęliśmy zagadką o jeżyku, słuchaliśmy wierszyków pod tym samym tytułem,,Jeż,, Jana Brzechwy i Hanny Zdzitowieckiej. Poznaliśmy budowę, tryb życia, sposób odżywiania jeżyka oraz inne ciekawostki z jego życia. Wiemy, że jeże są pod ochroną i nie należy im zakłócać naturalnego środowiska. Były również działania matematyczne- a mianowicie każdy losował jeżyka z odpowiednią cyfrą (od 0- 4) Musiał go nakarmić taką liczbą dżdżownic, jaką cyfrę miał jeżyk na brzuszku. Całe zajęcia przeplatane były zabawami muzyczno- ruchowymi np:,,Na dywanie siedzi jeż,, ,,Jeże i jabłka,, ,,Sen […]
 • Poznajemy cyfrę 4.
  Tęczowe Misie bardzo lubią zajęcia matematyczne i manipulowanie na konkretach. Dziś poznawaliśmy cyfrę 4 . Wyszukiwaliśmy po 4 elementy i układaliśmy na kolorowych podkładkach. Wypełnialiśmy kontury cyfry wydzieranką z kolorowego papieru.
 • Poznajemy stroje regionalne naszego kraju.
  Tęczowe Misie poznały również polskie stroje regionalne. Najbardziej podobał im się strój krakowski , łowicki i góralski . Chętne dziewczynki miały okazję założyć oryginalny strój, który był charakterystyczny dla Krakowa.
 • Podsumowujemy wiadomości o Polsce.
  Tęczowe Misie wiedzą, że kraj, w którym żyją, uczą się, rozwijają- nazywa się Polska Nasze godło to orzeł biały w koronie na czerwonym tle. Flaga nasza ma barwy biało- czerwone. Najważniejszą pieśnią w naszym kraju jest Mazurek Dąbrowskiego zwany hymnem, który śpiewa się z szacunkiem w pozycji na baczność. Niektórzy z nas wskazali również prezydenta naszego kraju- Andrzeja Dudę. Wiemy, że stolica naszej ojczyzny to Warszawa, a jej herb to syrenka Poznaliśmy różne krajobrazy Polski. Śpiewaliśmy piosenkę,,Jesteśmy Polką I Polakiem,, Wykonaliśmy szereg prac plastycznych przedstawiających flagę Polski, kontury kraju, Warszawską syrenkę, krajobrazy Polski oraz naszego orła w koronie, którego skrzydła […]
 • Warszawa stolicą Polski.
  W ramach tematyki o naszej ojczyźnie Tęczowe Misie poznały bliżej stolicę Polski- Warszawę, legendę o Warsie i Sawie oraz herb Warszawy. Dowiedziały się, kto rządzi naszym krajem, gdzie mieszka i jak ma na imię. Na obrazkach tematycznych, w albumach dzieci rozpoznawały zabytki charakterystyczne dla stolicy: Zamek Królewski, Belweder, Palac Kultury i Nauki, Grób Nieznanego Żołnierza. Pomalowały również i ozdobiły Warszawską syrenkę. Najbardziej jednak podobała nam się praca z mapą, gdzie wskazywaliśmy bieg rzeki Wisły i zapamiętaliśmy najważniejsze miasta przez które przepływa i z czego one słyną. A więc kochani- Kraków to oczywiście Wawel i smok Warszawa- prezydent, syrenka, stolica Toruń- […]
 • ,,Dzień dyni w grupie Tęczowe Misie,,(30.10.2020r)
  Tęczowe Misie obchodziły uroczyście,,⁷ Dzień Dyni,, Nie byłby on taki wspaniały, gdyby nie ogromne zaangażowanie rodziców. Dziękuję bardzo za piękne, dyniowe stroje, pyszne, dyniowe babeczki, ciasteczka, mus dyniowy , lizaki, a przede wszystkim piękne dynie- te małe, i te duźe, bez których nie było by tak atrakcyjnych zawodów sportowych. A więc dziś rozwiązywaliśmy zagadki o dyni, bawiliśmy się z rymowanką, słuchaliśmy wierszyka o dyni. Zastanawialiśmy się do czego służy nam dynia, klasyfikowaliśmy dynie ze względu na kolor, wielkość i kształt. Układaliśmy dynie od najmniejszej do największej. Sprawdzaliśmy co dynia ma w środku oraz wzięliśmy udział w dyniowych zawodach sportowych. Był […]
 • Poznajemy domowe urządzenia elektryczne.
  Cały tydzień rozmawialiśmy o rodzajach domów, układzie i nazwach domowych pomieszczeń. Dziś zajęliśmy się urządzeniami elektrycznymi, bez których nie moglibyśmy właściwie funkcjonować . Dzieci odgadywały zagadki,których rozwiązaniem były nazwy domowych urządzeń elektrycznych, wypowiadały się na temat urządzeń, jakie same posiadają w domu i do czego one służą. Zwracaliśmy również uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z tych urządzeń. Każdy Tęczowy Miś wie, że korzystać można z nich tylko pod opieką i za zgodą dorosłych. Wykonaliśmy również eksperyment z suszarką i balonem. Badaliśmy zachowanie balonu pod wpływem gorącego powietrza z suszarki. Po włożeniu ręki między balon, a gorące powietrze- balon opadł. […]
 • Rozstrzygnięcie konkursu,,Pozdrowienia z mojego przedszkola,,.
  Dwójka dzieci z naszej grupy wzięła udział w konkursie plastycznym z Kamionek pt:,,Pozdrowienia z mojego przedszkola.,, Oliwierek i Witek wykonali piękne pocztówki otrzymując dyplomy i drobne nagrody. Gratulacje dla nich i zachęcamy do dalszego udziału w naszych konkursach.
 • Spotkanie z panią dietetyk.
  Tęczowe Misie w auli naszego przedszkola miały spotkanie z panią dietetyk- Anną Komisarczyk, na którym dowiedziały się o prawidłowym odżywianiu. Pani Ania powiedziała nam jakie owoce i warzywa wpływają na poszczególne narządy. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały pani Ani. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i cenną wiedzę nam przekazaną.
 • ,,Mój dom, moja okolica,,
  Po typowo jesiennej tematyce przyszła pora na zagadnienia związane z naszym krajem,domem rodzinnym, okolicą… Dziś rozmawialiśmy o naszych rodzinnych domach, utrwalaliśmy sobie adres, a także poznawaliśmy domy mieszkańców innych krajów: iglo, tipi, jurtę, murzyńską chatkę… Wykonaliśmy prace plastyczne- ,,Dom moich marzeń,, oraz ,,Polska – moja ojczyzna,,. W pierwszej pracy dzieci układały z dostępnych figur geometrycznych domki i przyklejały na kartce. Budynek oraz tło ozdabiały wg uznania. Wykonując nstomiast drugą pracę- rysowaly w konturach Polski wszystko to, co kojarzy im się z ich krajem. A więc powstały jeziora, tęcza, kwiaty, drzewa, domy, motyle, samochody, serca, balony, a nawet rodzice. Kontury Polski […]
 • Podsumowanie wiedzy o warzywach.
  Przyszła pora na podsumowanie wiadomości o warzywach. Dzieci rozwiązywały zagadki o warzywach w formie mini quizu.Zdobywając kolejne punkty, dowiadywały się jak można przechowywać warzywa zimą( kisić, zalewać zalewą octową, suszyć, mrozić, robić soki warzywne) Przedszkolaki wskazywały sposoby przetwarzania warzyw: w zupach, sałatkach i surówkach, piklach, frytkach, sokach. Dzieci bardzo chętnie próbowały kiszonych i konserwowych ogórków oraz kwaszonej kapusty. Z przyniesionych warzyw Tęczowe Misie wykonały zabawne postacie. Zajęcia przerywane były zabawami muzyczno- ruchowymi,, Burak i cebulka,, ,,Ogórek,, ,,Na marchewki urodziny,,. To był bardzo ciekawy dzień🍅🥔🥕🌽🥒🌶🥬🥦🧄🧅
 • ,,Na straganie,,- inscenizacja utworu Jana Brzechwy.
  Tęczowe Misie doskonale radzą sobie z nazewnictwem warzyw. Wskazują ich jadalne części oglądając dary jesieni przyniesione z ogródka. Dzieci miały również okazję wystąpić w teatrzyku pt: ,, Na straganie,, autorstwa Jana Brzechwy. Okazało się, że nasze przedszkolaki to urodzeni aktorzy, a występ za kurtynką sprawił im wiele radości. Brawo Tęczowe Misiaki.
 • Poznajemy cyfrę 3.
  Edukacja matematyczna w grupie Tęczowe Misie jak zawsze opiera się o szereg zachęcających do manipulacji na konkretach, ciekawych rozwiązań. Na małych dywanikach dzieci dodawały i odejmowały na konkretach, ustalały równoliczność zbiorów. Poznawały cyfrę 3 doszukując się jej podobieństwa w górach, literce E, lecącym ptaku, garbach wielbłąda… Wskazywały cyfrę 3 na palcach, wyklaskiwały, tupały o podłogę, robiły przysiady, pajacyki, podskakiwały na lewej i prawej nodze po 3 razy. W celu utrwalenia nowo poznanej cyfry, wypełniały jej kontury pastelami według własnego pomysłu.
 • Soki warzywno- owocowe.
  Po szeregu zajęć o owocach przyszła pora na pyszne i zdrowe soki warzywno- owocowe. Wytwarzanie tych soczków sprawiło dzieciom ogromną radość, co widać na zamieszczonych zdjęciach. Przedszkolaki zapoznały się z działaniem sokowirówki i zasadami bezpieczeństwa podczas wyciskania soku. Na koniec same ochoczo próbowały tych pysznych soczków.
 • Kodujemy z Misiem Uszatkiem.
  16 października w ramach code week w naszej grupie odbyły się zajęcia z jesiennego kodowania. Tęczowym Misiom bardzo spodobała się ta forma pracy i sprawnie wykonywały wszystkie polecenia.
 • DZIEŃ NAUCZYCIELA w grupie Tęczowe Misie.
  Dziś był szczególny dzień dla Wszystkich Nauczycieli. Również i o Nas pamiętały nasze Tęczowe Misie❤ Oprócz upominków od całej grupy otrzymaliśmy to co najcenniejsze, a więc prace dziecięce i szczery uśmiech🙂 Były to rysowane prezenciki od każdego dziecka.Nie zabrakło wśród nich i pięknych kwiatków, motylków, tęczy, kotków, torcików, a nawet żabki i basenu🙂 Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona. Drodzy Rodzice Tęczowych Misiów- macie naprawdę kochane, mądre dzieci. To był naprawdę wspaniały dzień. DZIĘKUJEMY🤗 A oto prace naszych przedszkolaków.
 • DZIEŃ DRZEWA w grupie ,,Tęczowe Misie,,
  9 października w Tęczowe Misie obchodziły Dzień Drzewa. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki o tematyce leśnej, zastanawialiśmy się do czego służy drzewo (schronienie dla zwierząt i ptaków, źródło tlenu, opał, papier, owoce) Dzieliliśmy drzewa na iglaste i liściaste, malowaliśmy drzewo w 4 porach roku. Na zakończenie dnia złożyliśmy uroczystą przysięgę, w której między innymi obiecaliśmy, że nie będziemy łamać drzew. Całość przeplatana była zabawami muzyczno- ruchowymi pt:,,Wiewióreczka mała,, ,,Kolorowe listki,, ,,Grzyby,, Myśliwy i zwierzyna,,. Tęczowe Misie to prawdziwi miłośnicy przyrody.
 • Zimowe mieszkania zwierząt.
  8 października Tęczowe Misie po południu słuchały opowiadania Heleny Bechlerowej pt: ,,Kolczatek,, ilustrowanego obrazkami tematycznymi oraz wykonywały ćwiczenia grafomotoryczne ,,Jeż,,
 • Sałatka owocowa.
  8 października zgodnie z obietnicą powstała pyszna i zdrowa sałatka owocowa. Każdy z Nas miał w niej swój udział. Dzieci przeliczały owoce, poznawały je za pomocą zmysłu smaku i dotyku. To był naprawdę cudowny dzień.
 • Wycieczka do sadu.
  7 października nasze dzieci wyruszyły na pieszą wycieczkę do pobliskiego sadu. Okazało się, że Tęczowe Misie są znakomitymi piechurami. Zaprzyjaźniony sadownik- pan Maciej Jańczyk pokazał nam różne odmiany jabłoni- od najmniejszych , ozdobnych do tych największych, smacznych; czerwonych, żółtych, zielonych. Na koniec zwiedzania pan Maciej zaprowadził nas do sortowni i chłodni, gdzie jabłka są przechowywane. Piękny jest nasz sad jesienią.
 • Jesień w sadzie.
  Początek października poświęciliśmy jesieni w sadzie. Rozpoczęliśmy zajęcia w dniu 6 października opowiadaniem Lucyny Krzemienieckiej pt: ,,Jak Koszałek Obałek oczarował sad.,, Dzieci nazywały przyniesione przez siebie owoce, dzieliły je na krajowe i zagraniczne, układały od najmniejszego do największego, tworzyły zbiory ze względu na kolor, przeliczały owoce w zbiorach. Na koniec zajęć pomalowały farbami piękne, dorodne jabłka.
 • Konkurs plastyczny,,Wspomnienia z wakacji,,
  Dnia 6 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla wszystkich grup wiekowych pt:,,Wspomnienia z wakacji,,. Brawa dla Witka i Kubusia z naszej grupy za wzięcie udziału w tym konkursie i piękne prace. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani dyplomami i drobnymi upominkami
 • Dzień Drzewa w grupie Tęczowe Misie.
  W piątek dnia 9 października nasza grupa obchodziła Dzień Drzewa.
 • Dzień Chłopca w grupie Tęczowe Misie.
  Dzień Chłopca i Dzień Kobiet zawsze są obchodzone szczególnie w naszej grupie. Także i teraz chłopcy obdarowani zostali drobnymi upominkami oraz dyplomami super chłopaka. Nie zabrakło i również małego prezenciku dla dziewczynek oraz słodkiego poczęstunku w postaci cukierków. Wszystkiego co najlepsze panowie.
 • Dzień Uśmiechu w grupie Tęczowe Misie.
  Nie ma nic cenniejszego w świecie niż uśmiech dziecka. Nasza grupa postanowiła uczcić to święto poprzez różne konkurencje sportowe pt:,,Podaj uśmiech,, oraz zabawy taneczne i wykonanie pracy plastycznej pt:,,Order uśmiechu,, Odchodząc do domu nasze przedszkolaki mogły zabrać ze sobą po jednym ,, uśmiechu,, i przekazać go swoim bliskim. Tęczowe Misie postanowiły obdarować orderami uśmiechu także panie :Dyrektor i Wicedyrektor naszego przedszkola, panie z administracji oraz panie z kuchni za pyszne śniadania i obiadki. Dzień Uśmiechu w naszej grupie trwa zawsze, nie tylko od święta, a więc uśmiechajmy się wszyscy do siebie szeroko🙂
 • Dzień Chłopca w grupie Tęczowe Misie.
  W naszej grupie zawsze pamiętamy zarówno o naszych chłopcach jak i dziewczynkach. W Dniu Chłopca nasi chłopcy otrzymali upominki w postaci klocków zmieniających się w autka, latawce oraz dyplomy super chłopaka. Dziewczynki natomiast obdarowane zostały kolorowymi gumkami do włosów. Całą grupę czekał słodki poczęstunek w postaci cukierków.
 • Zabawy matematyczne z materiałem przyrodniczym.
  Tęczowe Misie doskonale dodają i odejmują na konkretach, kierowane opowiadaniem nauczyciela,, Goście u wiewiórki Basi,, Przedszkolaki poznały również obraz graficzny cyfry 2. Wyklejały kontury cyfry wydzieranką z kolorowego papieru.
 • Tęczowe Misie – Dzień Głośnego Czytania
  W ramach Dnia Głośnego czytania pani wicedyrektor Joanna Kasprzak przeczytała nam w auli naszego przedszkola dwa wiersze Brzechwy- ,,Katar ,,oraz,, Kaczka dziwaczka,,.Dzieci naśladowały ruchem i głosem kaczkę i zająca oraz ,, kichały,, przy wersach drugiego wiersza.
 • Tęczowe Misie – Szukamy oznak jesieni.
  Tęczowe Misie wybrały się do Arboretum szukając oznak jesieni.Pogoda nam dopisywała- zebraliśmy do naszego kącika kasztany, liście, szyszki.Udało nam się zobaczyć także wiewiórkę.Jak prawdziwi tropiciele posługiwaliśmy się podczas obserwacji lupami i lornetkami.
 • Przygoda z globalnym czytaniem.
  Tęczowe Misie uczą się rozpoznawać swoje imiona.W związku z tym stworzyliśmy swoistą listę obecności.Dziecko po przyjściu do przedszkola wyszukuje i przywiesza karteczę ze swoim imieniem.Odchodząc do domu odwiesza ją z powrotem do koszyczka
 • Akademia Reisa
  Bardzo ważne w przedszkolu jest kształtowanie tężyzny fizycznej.Oprócz pań- zajęcia ogólnorozwojowe, a w tym wiele zabaw z piłką prowadzi raz w tygodniu pan Patryk.
 • Wesoło w grupie bawię się
  Tęczowe Misie są bardzo konstruktywne i twórcze.Nie brakuje im pomysłów na ciekawe zabawy.
 • Angielski w zabawie
  Dużym zainteresowaniem w naszej grupie cieszy się język angielski.Ostatnio dzieci poznawały nazwy części ciała
 • Sprzątanie Świata
  Tęczowe Misie również przyłączyły się do akcji.Rano zaopatrzeni w rękawice i foliowe worki poszliśmy sprzątać okolicę przedszkola.Dzień zakończyło wykonanie plakatów w dwóch grupach Ì grupa- ,, Świat bez ingerencji człowieka,,II grupa-,, Świat zanieczyszczony,,oraz mini konkurs wiedzy o ekologii.
 • Dzień Przedszkolaka(17.09.2020r.)
  W tym dniu dzieci brały udział w różnych zabawach muzyczno- ruchowych w auli przedszkolnej.Imprezę zakończyło ozdabianie kolorowych balonów oraz słodki poczęstunek.
 • Bezpiecznie przechodzimy przez jezdnię
  Tęczowe Misie uczyły się prawidłowego przejścia przez jezdnię
 • Bezpieczeństwo na drodze.
  W ramach zajęć dzieci poznały także akcesoria pracy policjanta, a także wykonywały znaki STOP potrzebne do dalszych zabaw tematycznych
 • Bezpieczeństwo na drodze(16.09.2020r.)
  Kolejny tydzień w naszej grupie poświęciliśmy bezpieczeństwu na drodze.Dzieci w ramach zajęć poznały wybrane znaki nakazu, zakazu, ostrzegawcze, informacyjne, numery alarmowe.Poznały także pracę pana policjanta i chętnie wcielały się w jego role.
 • Dzień Kropki- dyplomy
  Każdy Tęczowy Miś otrzymał dyplom za aktywny udział w ,, Dniu Kropki,,
 • Dzień Kropki (15.09.2020r.)
  W związku z Światowym Dniem Kropki przybliżyłam dzieciom historię małej Vashti z książki P.H. Reynoldsa.Nie obyło się również bez konkurencji sportowych z udziałem kropek, zabaw muzyczno- ruchowych przy piosenkach,, Piłka Oli,, oraz ,, Biedroneczki są w kropeczki,,Do gustu przypadły Tęczowym Misiom zabawy matematyczne tj:ułóż taki sam rytm z kolorowych kropek , uszereguj kropki od najmniejszej do największej.Przedszkolaki wykazały się również dużą wyobraźnią podczas pracy plastycznej,, Co można zrobić z kropki?,,Świetności dodawały niezwykłe kropkowe kreacje dzieci, a tym samym stroje biedronek, truskawki.
 • Edukacja matematyczna w grupie Tęczowe Misie.
  W ramach edukacji matematycznej nasza grupa poznała cyfrę O, wypełniając jej kształt plasteliną
 • Tęczowe Misie – Wartość ,,Przyjaźń,,
  W ramach pierwszej poznanej wartości,, Przyjaźni,, nasza grupa wykonała serduszka dla przyjaciela oraz ,, rośliny wartości,,które będziemy uzupełniać poznając inne wartości.
 • Tęczowe Misie – Omawiamy wartość ,,Przyjaźń”
  Przez cały rok szkolny nasze Tęczowe Misie będą zapoznawały się z kolejnymi wartościami.Pierwszą z nich jest PRZYJAŹŃ.Poznaliśmy ją na przykładzie wiersza M.Szeląg,, Urodziny kaczki Lusi,,Dodatkową atrakcją była możliwość wcielania się w role głównych bohaterów.
 • Poznajemy przedszkole i jego pracowników- grupa III,, Tęczowe Misie,,
  Początek września jest okresem, gdzie zapoznajemy się z przedszkolem, jego pomieszczeniami, kącikami.Jednym z tematów naszych zajęć byli pracownicy przedszkola.Tworzyliśmy zbiory narzędzi pracy dla wybranych zawodów oraz przeliczaliśmy ich liczebność w każdym zbiorze.