Hi!
Hello Cheeky
Farmer Brown
Bye-bye Cheeky
 • Założenia dydaktyczne na miesiąc styczeń dla grupy Tęczowe Misie
  Szanowni Rodzice, w ciągu najbliższych dwóch tygodni Tęczowe Misie realizować będą tematykę związaną z upływem czasu oraz bezpieczeństwem podczas zimowych zabaw. Podczas zajęć rozmawiać będziemy na temat przemian związanych z upływem czasu, poznamy zjawiska, które w przyrodzie występują rytmicznie (dzień – noc). Tęczowe Misie utrwalą także zasady bezpiecznej zabawy na śniegu lub lodzie. 14 stycznia zostanie nagrany występ z okazji Dnia Babci i Dziadka.
 • Tęczowe Misie stemplują
  Drodzy Rodzice, pozostając w zimowym klimacie Tęczowe Misie wykonały zimowe szaliki dobrze już znaną techniką stemplowania. Warto zwrócić uwagę, że choć temat pracy dla każdego był taki sam, to każda praca jest inna.
 • Tęczowe Misie tworzą zimowy krajobraz
  Drodzy Rodzice, oto Tęczowe Misie podczas zajęć plastycznych na temat „Zimowy krajobraz”. W tym celu wykorzystaliśmy technikę rysowania pastelami oraz stemplowania. Zapraszamy do galerii.
 • Tęczowe Misie i rytmika
  Drodzy Rodzice, podczas minionych zajęć z rytmiki z Panią Natalią Tęczowe Misie utrwalały piosenkę pt. „Zimowy bałwanek”, brały udział w zabawach ruchowych przy muzyce, a także ćwiczyły grę na instrumentach. Zapraszamy do galerii.
 • Tęczowe Misie i wizyta Gwiazdora
  Drodzy Rodzice, w środę 22 grudnia Tęczowe Misie odwiedził Gwiazdor, któremu zaśpiewaliśmy piosenkę i który obdarował dzieci prezentami. Dzieci były bardzo szczęśliwe! Ze swojej strony życzymy zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
 • Tęczowe Misie i Świąteczna logorytmika
  Drodzy Rodzice, w środę 22 grudnia odbyły się ostatnie, przedświąteczne zajęcia z logorytmiki z Panią Asią. Podczas zajęć Tęczowe Misie rozwiązywały zagadki o tematyce świątecznej, brały udział w zabawie ruchowej oraz ćwiczyły swoje buzie. Zapraszamy do galerii.
 • Tęczowe Misie i warsztaty czytelnicze
  Szanowni Rodzice, 16 grudnia nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – Pani Małgorzata Swędrowska autorka przepięknych książek dla dzieci. Podczas spotkania Tęczowe Misie zostały zaczarowane magicznymi opowieściami.
 • Urodziny Krysi z grupy Tęczowe Misie
  Szanowni Rodzice, w minionym czasie urodziny obchodziła nasza Krysia. Nie zabrakło urodzinowego tronu, słodkiego poczęstunku oraz pięknych życzeń od dzieci. Wszystkiego co najlepsze Krysiu!
 • Tęczowe Misie i ozdoby choinkowe
  Szanowni Rodzice, w minionym czasie Tęczowe Misie stworzyły ozdoby choinkowe wykorzystując suszone plastry pomarańczy, następnie udały się na przedszkolny hol, aby przyozdobić nimi choinkę. Zapewniamy Państwa – błyszczą najmocniej ze wszystkich ozdób!
 • Tęczowe Misie dekorują przedszkolną choinkę
  Szanowni Rodzice, Tęczowe Misie aktywnie uczestniczą w przygotowaniach do Świąt dlatego też udaliśmy się na hol gdzie dzieci stroiły przedszkolną choinkę.
 • Tęczowe Misie i świąteczne zajęcia
  Drodzy Rodzice, podczas minionych zajęć Tęczowe Misie pozostając w świątecznym klimacie wykonały pracę plastyczną na temat „Choinka” z wykorzystaniem techniki wydzierania oraz stemplowania.
 • Zapach choinki- zajęcia zdalne dla gr. Tęczowe Misie
  Jak pachnie choinka? Jaka jest w dotyku? Jaki ma kolor? Jaki ma kształt?- tym wszystkim dziś się zajmiemy. Najpierw jednak zajrzymy do magicznego worka Gwiazdora. Chciałabym, aby w nim wasi Rodzice umieścili kilka przedmiotów, które kojarzą im się ze świętami. Waszym zadaniem będzie dotykanie tego co się tam znajduje i za pomocą zmysłu dotyku odgadnięcie, co to są za przedmioty (mogą to być: pomarańcze, jabłka, gałązki choinki, plastikowe bombki, łańcuch choinkowy). Następnie możecie odwrócić role, wy chowacie przedmioty- wasi Rodzice zgadują. Ile przedmiotów udało wam się rozpoznać? Kolejne zadanie mogą wykonać Ci, którzy w swoich domach mają już żywe choinki. […]
 • Choinka piękna jak las- nauczanie zdalne gr. Tęczowe Misie
  Grudzień to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Co roku z przyjemnością celebrujemy wszelkie Bożonarodzeniowe tradycje. Jakie są wasze ulubione? Przeczytajcie z rodzicami wiersz pt. „Choinka”, możecie powtarzać słowa wiersza. „Choinka” Anna Łada Grodzicka Stoi u nas choinka, Jak zielona dziewczynka. Cała w bombki przystrojona, Światełkami mruga do nas Jak wygląda wasza choinka? Jak chcielibyście żeby wyglądała? W co przystrajamy choinkę? Zapraszam was do ubrania waszej choinki na kartce (załączony szablon). Możecie ozdobić ją tak jak tylko chcecie, ale możecie również ozdobić ją na wzór tej, którą macie w domu. Choineczka Zabawa ruchowa z rymowanką Hej choinko, choineczko,                   Dzieci chodzą […]
 • Urodziny Ani z grupy Tęczowe Misie
  Drodzy Rodzice, we wtorek tuż po śniadaniu Tęczowe Misie świętowały urodziny naszej Ani. Był tradycyjny tron, uroczyste „Sto lat”, a także oryginalne życzenia i słodki poczęstunek. Wszystkiego najlepszego dla Ani!
 • Tęczowe Misie i rozmowy o chmurach
  Drodzy Rodzice, podczas minionych zajęć Tęczowe Misie rozmawiały na temat chmur. Wysłuchaliśmy wiersza, przeliczaliśmy, braliśmy udział w zabawie naśladowczej, oglądaliśmy różne rodzaje chmur określaliśmy ich kształty, a na koniec każdy spróbował namalować swoją chmurę.
 • Tęczowe Misie i świąteczne przygotowania
  Drodzy Rodzice, u Tęczowych Misi przygotowań świątecznych ciąg dalszy. Przygotowaliśmy pomarańcze, które w grudniu będą dekoracjami naszej choinki. W całej sali unosi się zapach pomarańczy, więc powoli wprowadzamy świąteczną atmosferę. Zapraszamy do galerii.
 • Dzień Pluszowego Misia
  Drodzy Rodzice, 25 listopada – jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Nasze Misie dziś poczuły się naprawdę wyjątkowe, przez cały dzień troszczyliśmy się o nie, opowiadaliśmy o tym co lubią a czego nie. Porozmawialiśmy również o emocjach i jak sobie z nimi radzić. Zjedliśmy przepyszny tort, zaśpiewaliśmy naszym solenizantom 100 lat i jak zawsze świetnie się bawiliśmy. Zapraszamy do galerii.
 • Tęczowe Misie tworzą pocztówki
  Drodzy Rodzice, oto Tęczowe Misie podczas aktywności plastycznej – dzieci tworzą pocztówki techniką stemplowania, które zostaną dostarczone wraz ze znaczkami do wybranych przez dzieci osób.
 • Tęczowe Misie i doradztwo zawodowe
  Drodzy Rodzice, Tęczowe Misie w ramach doradztwa zawodowego zapoznały się z zawodem listonosza oraz instytucją poczty. W naszej sali powstaje także kącik pocztowy. Zapraszamy do galerii.
 • Tęczowe Misie działają plastycznie
  Szanowni Rodzice, podczas piątkowych zajęć Tęczowe Misie wykonały pracę plastyczną na temat „Mój dom, moja okolica”. W tym celu wykorzystaliśmy technikę rysowania pisakami. Zapraszamy do galerii.
 • Tęczowe Misie ćwiczą wycinanie
  Drodzy Rodzice, w minionym czasie Tęczowe Misie ćwiczyły wycinanie i klejenie w szablonie, co przygotowuje nasze dzieci do nauki pisania. Oto jeże w wykonaniu Tęczowych Misi.
 • Tęczowe Misie i logorytmika
  Drodzy Rodzice. Oto Tęczowe Misie podczas zajęć z logorytmiki. Dzieci brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych, uczyły się wierszyka o jeżyku oraz ćwiczyły swoje buzie.
 • Tęczowe Misie i język angielski
  Drodzy Rodzice. W każdą środę Tęczowe Misie uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego z Panią Grażynką. Podczas minionych zajęć dzieci poznały głównych bohaterów, którzy będą nas prowadzić podczas nauki języka, a także brały udział w zabawach ruchowych przy muzyce.
 • Tęczowe Misie i rytmika
  Drodzy Rodzice, podczas poniedziałkowych zajęć z rytmiki Tęczowe Misie poznały nową piosenkę pt. „Jeż”, brały udział w zabawach porządkowych oraz poznawały grę na instrumentach.
 • Tęczowe Misie i symbole narodowe
  Drodzy Rodzice, podczas minionych zajęć Tęczowe Misie rozmawiały na temat symboli narodowych. Poznaliśmy symbole takie jak: godło, flaga oraz hymn. Wiemy, że stolicą Polski jest Warszawa, a mieszkańcy Polski to Polacy. Każdy Tęczowy Miś otrzymał także dyplom Małego Patrioty. Zwieńczeniem zajęć była praca plastyczna na temat „Barwy ojczyste” techniką wyklejania.
 • Tęczowe Misie suszą owoce
  Szanowni Rodzice, mimo, iż do świąt jeszcze sporo czasu, to Tęczowe Misie powoli rozpoczynają przygotowania. Przedstawiamy Państwu suszenie jabłek, by móc tuż przed świętami je przyozdobić i aby mogły zdobić nasza przedszkolna choinkę. Dzięki temu ćwiczymy koncentrację i rozwijamy motorykę małą. Zapraszamy do galerii.
 • Tęczowe Misie i aktywność plastyczna
  Drodzy Rodzice, Tęczowe Misie zainspirowane jesienną aurą za oknem postanowiły wykonać pracę plastyczną na temat „Jesienne drzewa”. Wykorzystaliśmy metodę wydzierania oraz stemplowania. Warto zauważyć, że choć temat pracy dla wszystkich był taki sam, to każda praca jest inna.
 • Tęczowe Misie i ścieżka sensoryczna
  Drodzy Rodzice, w piątek tuż po zajęciach udaliśmy się do przedszkolnej auli, gdzie czekała na nas Pani Klaudia oraz sensoryczna ścieżka z wykorzystaniem jesiennych darów.
 • Tęczowe Misie świętują „Dzień Dyni”
  Szanowni Rodzice, 29 października obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Dzieci poznały strukturę, zapach, kolor i kształt dyni. Przedszkolaki również prezentowały swoją siłę oraz wykonały sensoryczne portrety dyni pobudzając przy tym zmysły: wzroku, dotyku, zapachu.
 • Tęczowe Misie i zabawa swobodna
  Drodzy Rodzice, podstawową formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa toteż stwarzamy takie sytuacje, aby dzieci chętnie ją podejmowały. Oto Tęczowe Misie podczas zabawy swobodnej.
 • Tęczowe Misie i jesienne parasole
  Szanowni Rodzice, podczas poniedziałkowych zajęć Tęczowe Misie zainspirowane zmienną, jesienną pogodą wykonały pracę plastyczną na temat „Jesienny parasol” techniką rysowania pastelami. Zapraszam do galerii.
 • Tęczowe Misie pieką ciasto
  Szanowni Rodzice, w minionym czasie Tęczowe Misie upiekły ciasto z jabłkami i śliwkami. Podczas procesu produkcji ciasta dzieci smakowały, dotykały, wąchały oraz doświadczały. Poniżej fotorelacja.
 • Urodziny Wojtka z grupy Tęczowe Misie
  Drodzy Rodzice, w minionym czasie swoje 4 urodziny obchodził nasz Wojtuś. Nie zabrakło – jak zwykle urodzinowego tronu, życzeń oraz słodkiego poczęstunku. Wszystkiego najlepszego dla Wojtusia!
 • „Tęczowe Misie” i aktywność plastyczna
  Drodzy Rodzice, podczas piątkowych zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną na temat „Jeż”. Dzieci doskonalą wycinanie oraz formy plastyczne, które już znają – stemplowanie.
 • Zajęcia sportowe z wykorzystaniem piłki
  Szanowni Rodzice, w każdy czwartek Tęczowe Misie biorą udział w zajęciach ruchowych, które odbywają się w auli przedszkolnej. Podczas zajęć dzieci biorą udział w różnorodnych formach zabawy z wykorzystaniem sprzętu sportowego.
 • Urodziny Remika z grupy „Tęczowe Misie”
  Drodzy Rodzice, w minionym swoje 4 urodziny obchodził nasz Remik. Był tradycyjny tron, odśpiewaliśmy uroczyste „Sto lat”, nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Wszystkiego najlepszego Remiku!
 • Tęczowe Misie podczas zajęć logorytmiki
  Drodzy Rodzice, w każdą środę Tęczowe Misie będą brały udział w zajęciach z logorytmiki z Panią Asią. Logorytmika to metoda wspomagająca zajęcia logopedyczne, która wspiera sferę słuchową, ruchową oraz słuchowo – ruchową. Podczas minionych zajęć Dzieci wysłuchały opowiadania, zagadek oraz ćwiczyły swoje buzie. Podczas zajęć jak zwykle towarzyszyła nam Lala Ala.
 • Tęczowe Misie tworzą jesienne ozdoby
  Drodzy Rodzice, w środę tuż po zajęciach Tęczowe Misie tworzyły jesienne ozdoby. Dzieci ozdabiały liście samodzielnie je wycinając. Teraz pięknie komponują się drzewami i zdobią przedszkolny hol.
 • „Tęczowe Misie” grają w klasy
  Szanowni Rodzice, oto Tęczowe Misie podczas aktywności na tarasie przedszkolnym.
 • Urodziny Jasia z grupy „Tęczowe Misie”
  Drodzy Rodzice, w minionym czasie swoje urodziny obchodził nasz Jasiu. Nie obyło się bez tradycyjnego tronu oraz pięknych życzeń od koleżanek i kolegów z grupy. Wszystkiego najlepszego dla Jasia!
 • „Tęczowe Misie” i Dzień Drzewa
  Drodzy Rodzice, podczas poniedziałkowych zajęć Tęczowe Misie obchodziły Dzień Drzewa. Dzieci wykonały pierwszą część pracy plastycznej na temat „Drzewa w czterech porach roku”. Przedszkolaki wykorzystały m.in. materiał przyrodniczy – liście.
 • Październik- zdobywanie nowych kompetencji.
  Październik Tęczowe Misie zaczęły od projektu DRZEWO z programu Tablit. Dzięki niemu: Budujemy wiedzę o lesie ( w szczególności o piętrach lasu, roślinach i zwierzętach leśnych oraz cyklu życia drzew). Wzbogacamy słownik o pojęcia związane z lasem. Kształtujemy postawy szacunku wobec roślin i zwierząt. Kształtujemy odpowiednie zachowania podczas wycieczek do parku. Tworzymy warunki do samodzielnego poznawania rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwowanie, eksplorowanie, eksperymentowanie. Podczas kolejnych dwóch tygodni: Poznamy wartości takie jak: pracowitość i uprzejmość. Poznamy zwierzęta, które zbierają zapasy jesienią. Kontynuujemy poznawanie własnych emocji. Kształtujemy poczucie wspólnoty. Kształtujemy postawy wspołeczne. Będziemy również uczestniczyć w wydarzeniach: Dzień Drzewa, Dzień Dyni. Pozdrawiamy serdecznie […]
 • „Tęczowe Misie” i matematyka
  Drodzy Rodzice, podczas minionych zajęć „Tęczowe Misie” doskonaliły umiejętności matematyczne z wykorzystaniem materiału przyrodniczego – kasztanów.
 • „Tęczowe Misie” i Grupowa praca plastyczna na temat „Drzewo” w ramach realizacji programu Tablit
  Drodzy Rodzice, we wtorkowe popołudnie Tęczowe Misie stworzyły grupową pracę plastyczną na temat „Jesienne drzewo”. Dzieci wykonały piękne tło z użyciem suchych pasteli, odrysowywały, wycinały oraz ozdobiły liście, które przykleiliśmy na nasze drzewo. Jak zwykle działalność plastyczna sprawiła nam wiele radości!
 • „Tęczowe Misie” podczas zajęć z rytmiki
  Drodzy Rodzice, podczas poniedziałkowych zajęć z rytmiki dzieci poznały drugą zwrotkę piosenki pt. „Jesień i chmurka”, brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych, reagowały odpowiednio do muzyki oraz wyklaskiwały podany rytm.
 • „Tęczowe Misie” tworzą jesienny frottage
  Szanowni Rodzice, Tęczowe Misie bardzo lubią aktywność plastyczną, dlatego też jest ona często wykorzystywana podczas zajęć dydaktycznych. W minionym czasie dzieci stworzyły jesienny frottage z liści z wykorzystaniem pasteli.
 • „Tęczowe Misie” na spacerze w parku
  Drodzy Rodzice, wykorzystując piękną, słoneczną pogodę „Tęczowe Misie” udały się do parku w celu obserwacji jesiennej przyrody.
 • „Tęczowe Misie” i projekt „Drzewo”
  Szanowni Rodzice, Dziś podczas zajęć Tęczowe Misie rozpoczęły projekt Tablit pt. „Drzewo”. Dzieci wysłuchiwały odgłosów lasu, oglądały i porównywały jego dary, przeliczały, a także dzieliły ich nazwy na sylaby. Zwieńczeniem zajęć była praca plastyczna na temat „Suknia Pani Jesieni” techniką stemplowania z wykorzystaniem liści. W naszej sali powstał też kącik przyrody z darów, które dzieci samodzielnie zbierały podczas spacerów.
 • „Tęczowe Misie” świętują Dzień Chłopca
  30 września Tęczowe Misie” świętowały Dzień Chłopca. Były życzenia oraz drobne upominki. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego dnia, a chłopcom życzymy wszystkiego, co najlepsze!
 • „Tęczowe Misie” pielęgnują przedszkolny ogródek
  Szanowni Rodzice, „Tęczowe Misie” regularnie odwiedzają i pielęgnują przedszkolny ogródek. Podczas ostatniej wizyty w ogródku wyrwaliśmy wszystko co niepotrzebne i przygotowaliśmy cebulki na wiosnę. Znaleźliśmy kilka dżdżownic, ale dowiedzieliśmy się, że świetnie spulchnią ziemię, dzięki czemu nasze rośliny będą lepiej rosły. Dbanie o ogródek sprawia nam wiele radości!
 • „Tęczowe Misie” malują warzywa
  Drodzy Rodzice, podczas minionych zajęć Tęczowe Misie wysłuchały wiersza pt. „Jesienny kosz”, nazywały warzywa występujące w wierszu, dzieliły ich nazwy na sylaby, zapoznały się z wyglądem i zapachem warzyw, a zwieńczeniem zajęć była praca plastyczna na temat „Warzywa” techniką stemplowania oraz malowania farbami.
 • „Tęczowe Misie” i cienie jesieni
  Drodzy Rodzice, „Tęczowe Misie” bardzo lubią aktywność plastyczną toteż często wykorzystujemy ją podczas zajęć. Tym razem dzieci tworzyły cienie jesieni. Dzieci samodzielnie odrysowywały kształty liści, malowały je oraz wycinały, finalnie przyklejając na czarna kartkę papieru. Piękne, barwne, a przede wszystkim różnorodne prace zdobią przedszkolny hol.
 • „Tęczowe Misie” podczas zajęć z rytmiki
  Drodzy Rodzice, w każdy poniedziałek nasze „Tęczowe Misie” uczestniczą w zajęciach rytmiki prowadzonych przez Panią Natalię. Podczas minionych zajęć dzieci utrwalały poznane dotychczas piosenki, a także brały udział w zabawach muzycznych oraz ruchowych.
 • „Tęczowe Misie” i jesienne bukiety
  Drodzy Rodzice, piękna, złota jesień zainspirowała nas do wykonania pracy plastycznej na temat „Jesienny bukiet”. Zastosowaliśmy technikę wyklejania plasteliną oraz stemplowania z użyciem papierowych liści. Oto efekty naszej pracy.
 • Urodziny Marcela z grupy „Tęczowe Misie”
  Drodzy Rodzice, dziś swoje 4 urodziny obchodził nasz Marcel. Nie zabrakło tronu, pięknych życzeń oraz słodkiego poczęstunku. Wszystkiego najlepszego dla Marcelka!
 • „Tęczowe Misie” i aktywność plastyczna
  Szanowni Rodzice, „Tęczowe Misie” postanowiły wykorzystać piątkowe popołudnie na działalność plastyczną na temat „Cienie jesieni”.
 • „Tęczowe Misie” doskonalą koncentrację
  Drodzy Rodzice, podczas ostatnich zajęć Tęczowe Misie brały udział z zabawach wyciszających, które to nie tylko pozwalają nam się wyciszyć, ale także uczą skupienia i pracy w parach.
 • Urodziny Wiktorii z grupy „Tęczowe Misie”
  Drodzy Rodzice, w minionym czasie swoje urodziny obchodziła nasza Wiktoria. Nie zabrakło tradycyjnego tronu, urodzinowych życzeń oraz słodkiego poczęstunku. Wszystkiego najlepszego dla Wiktorii!
 • Dzień Przedszkolaka w grupie „Tęczowe Misie”
  Drodzy Rodzice, 23 września „Tęczowe Misie” świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Aby każdy Przedszkolak miał w tym wyjątkowym dniu dobry humor wykorzystaliśmy „Magiczny pył”. Nie zabrakło konkursów, tańca, wspólnego śpiewu znanych i lubianych piosenek dla dzieci, jak również uroczystej przysięgi. Na zakończenie każdy „Tęczowy Miś” otrzymał dyplom Super Przedszkolaka oraz balony. To był dzień pełen wrażeń, który zapamiętamy na długo!
 • „Tęczowe Misie” i matematyka
  Drodzy Rodzice, w każdy czwartek nasze Tęczowe Misie ćwiczą matematykę. Podczas minionych zajęć dzieci doskonaliły orientacje w przestrzeni z wykorzystaniem balonów.
 • „Tęczowe Misie” podczas koncertu Filharmonii Pomysłów
  Szanowni Rodzice, w środę 22 września nasze Tęczowe Misie uczestniczyły w pierwszym w tym roku szkolnym koncercie Filharmonii Pomysłów. Dzieci aktywnie uczestniczyły w koncercie, a niektóre z nich wykazały się niezwykłą odwagą i wystąpiły na przedszkolnej scenie.
 • „Tęczowe Misie” i portrety
  Drodzy Rodzice, oto Tęczowe Misie podczas wtorkowych zajęć popołudniowych – dzieci wykonały pracę plastyczną na temat „Oto ja” techniką malowania farbami oraz rysowania pisakiem. Oryginalne prace dzieci pięknie zdobią przedszkolny hol.
 • „Tęczowe Misie” i zabawy ruchowe
  Drodzy Rodzice, Tęczowe Misie dobrze wiedzą, że ruch to zdrowie, dlatego też w piątek podczas zajęć uczestniczyły w zabawach ruchowych z wykorzystaniem szarf oraz woreczków gimnastycznych. Ćwiczenia sprawiają naszym Dzieciom wiele radości!
 • „Tęczowe Misie” i zajęcia sportowe
  Szanowni Rodzice, oto nasze Tęczowe Misie podczas zajęć sportowych, na których dzieci przede wszystkim ćwiczyły swoje stopy.
 • „Tęczowe Misie” i Akcja Sprzątanie Świata
  Szanowni Rodzice, 16 września nasze Przedszkolaki wzięły aktywny udział w Akcji Sprzątanie Świata. Dzieci zaopatrzone w rękawiczki jednorazowe oraz worki udały się na spacer w okolicy przedszkola, aby uporządkować jego najbliższy teren.
 • Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie „Tęczowe Misie”
  Szanowni Rodzice, 15 września Tęczowe Misie świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci wysłuchały opowiadania, brały udział w zabawach muzycznych oraz ruchowych. Nie zabrakło również pięknych prac plastycznych pt. „Kropka” techniką stemplowania.
 • Tęczowe Misie i zabawy w ogrodzie przedszkolnym
  Drodzy Rodzice, pogoda w ostatnie dni lata wyjątkowo nas rozpieszcza, dlatego też staramy się jak najwięcej czasu spędzać na powietrzu, a Tęczowe Misie wprost przepadają za zabawą na przedszkolnym placu zabaw.
 • Wrześniowe plany w grupie „Tęczowe Misie”
  Drodzy Rodzice, we wrześniu grupa „Tęczowe Misie” realizować będzie następujące tematy kompleksowe: I tydzień – „Jestem przedszkolakiem”, II tydzień – „W przedszkolu”, III tydzień – „Jestem ostrożny na drodze”, IV tydzień – „Pomocna dłoń”, V tydzień – „W gospodarstwie”. Nadchodzące święta i uroczystości: 15 września „Dzień Kropki”, 16 września „Sprzątanie Świata”, 20 września „Dzień Przedszkolaka”, 30 września „Dzień Chłopca”.
 • Rytmika w grupie „Tęczowe Misie”
  Drodzy Rodzice. Oto Tęczowe Misie podczas poniedziałkowych zajęć z rytmiki. Dzieci poznały nową piosenkę pt. „Wietrzyk i chmurka”, brały udział w ćwiczeniach oddechowych oraz ruchowych. Zwieńczeniem zajęć były zabawy relaksacyjne.
 • Urodziny Wiktorii z grupy Tęczowe Misie
  Szanowni Rodzice, w minionym czasie swoje 4 urodziny obchodziła Wiktoria. Nie obyło się bez tradycyjnego tronu, pięknych życzeń oraz słodkiego poczęstunku. Wszystkiego najlepszego dla Wiktorii!
 • Tęczowe Misie i bezpieczeństwo
  Szanowni Rodzice, podczas piątkowych zajęć Tęczowe Misie rozmawiały na temat bezpieczeństwa oraz tego, jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Dzieci poznały podstawowe znaki ewakuacyjne oraz zasady zachowania w przypadku niebezpieczeństwa. Zwieńczeniem zajęć był spacer po przedszkolu w poszukiwaniu znaków ewakuacyjnych oraz gaśnic.
 • Urodziny Kuby z grupy Tęczowe Misie
  Szanowni Rodzice, w minionym czasie swoje urodzinowe przyjęcie obchodził nasz Kuba. Był tron, uroczyste „Sto lat” oraz piękne życzenia od koleżanek i kolegów z grupy. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Wszystkiego najlepszego dla Kubusia!
 • Tęczowe Misie na placu zabaw
  Drodzy Rodzice, pogoda nas ostatnio rozpieszcza, więc każdą wolną chwilę staramy się spędzać na wesołych zabawach na placu zabaw.
 • Tęczowe Misie pielęgnują przedszkolny ogródek
  Drodzy Państwo, w czwartek tuż po zajęciach Tęczowe Misie wybrały się do ogródka przedszkolnego, aby doglądać i pielęgnować rośliny. Jak zwykle sprawiło nam to wiele radości!
 • Zajęcia matematyczne u Tęczowych Misiów
  Drodzy Rodzice, w czwartek podczas zajęć Tęczowe Misie przypominały sobie części ciała i orientację w jego schemacie. Oto fotorelacja.
 • Zabawy ruchowe u Tęczowych Misiów
  Drodzy Rodzice, przedstawiamy efekty dzisiejszych zabaw przy muzyce. Ćwiczyliśmy spostrzegawczość, koordynację słuchowo-ruchową i przy tym świetnie się bawiliśmy. Na wszystkich twarzach widzimy ogromne skupienie, by na końcu móc się zrelaksować na dywanie.
 • Spacer Tęczowych Misiów na promenadę
  Szanowni Rodzice, dziś tuż po zajęciach udaliśmy się na spacer na kórnicką promenadę, gdzie mieliśmy okazję obserwować piękno okolicznej przyrody.
 • Tęczowe Misie poznają przedszkolne zasady
  Drodzy Rodzice, dziś podczas zajęć Tęczowe Misie poznały zasady panujące w przedszkolu oraz wśród rozmaitych zawodów. Dzieci wiedzą już, że należy sprzątać po zabawie, czekać na swoją kolej, dzielić się zabawkami oraz używać „magicznych słów”. Narysowaliśmy także kontur super przedszkolaka oraz sprawdzaliśmy, czy do niego pasujemy. Na koniec wspólnie stworzyliśmy kodeks grupy, którego będziemy wspólnie przestrzegać.
 • Urodziny Franka z grupy Tęczowe Misie
  Drodzy Rodzice. W minionym czasie swoje 4 urodziny obchodził nasz Franek. Był tradycyjny tron, odśpiewaliśmy uroczyste „Sto lat”, nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Wszystkiego najlepszego Franku!
 • Zajęcia z rytmiki w grupie „Tęczowe Misie”
  Szanowni Rodzice, dziś nasze Tęczowe Misie uczestniczyły w pierwszych w tym roku szkolnym zajęciach z rytmiki. Dzieci uczyły się piosenki pt. „Sen o jabłuszku”, poznawały dźwięki i uczyły się reagować odpowiednio do muzyki. Wszystkim Tęczowym Misiom zajęcia z rytmiki bardzo się podobały.
 • Urodziny Michaliny z grupy „Tęczowe Misie”
  Drodzy Rodzice, w minionym czasie swoje 4 urodziny obchodziła Michalinka. Zgodnie z tradycją odśpiewaliśmy „Sto lat”, były także życzenia oraz słodki poczęstunek. Wszystkiego najlepszego dla Michalinki!
 • „Tęczowe Misie” na spacerze w parku
  Szanowni Rodzice, w piątek tuż po zajęciach udaliśmy się do kórnickiego parku, gdzie mieliśmy okazję podziwiać piękno naszej okolicznej przyrody. Oto fotorelacja.
 • Urodziny Danusi z grupy „Tęczowe Misie”
  Drodzy Rodzice! W minionym czasie swoje 4 urodziny obchodziła nasza Danusia. Nie obyło się bez tradycyjnego tronu, poczęstunku, uroczystego „Sto lat”, a także uroczych życzeń. Wszystkiego najlepszego dla Danusi!
 • Witamy „Tęczowe Misie” w nowym roku szkolnym
  Kochane Przedszkolaki! Drodzy Rodzice! Serdecznie witamy Was w nowym roku szkolnym po wakacyjnej przerwie. Niech ten rok będzie dla Was czasem wspaniałej zabawy i radości! Niech obfituje w ciekawe wydarzenia, zajęcia i uroczystości, a każdy dzień spędzony w naszym przedszkolu sprawi, że będziecie wracać do nas z uśmiechem każdego dnia. Tego Wam serdecznie życzymy, Nina Badurska Klaudia Kraczek