Hi!
Hello Cheeky
Farmer Brown
Bye-bye Cheeky
 • Tęczowe Misie z wizytą w przedszkolnym ogródku
  Drodzy Rodzice, Tęczowe Misie udały się do przedszkolnego ogródka, w którym wyrosły dorodne truskawki!
 • Tęczowe Misie i wakacyjne dekoracje
  Szanowni Rodzice, podczas edukacji plastycznej Tęczowe Misie wykonały wakacyjne dekoracje – rozgwiazdy. Wykorzystaliśmy dobrze nam już znaną technikę stempli. Oto efekty.
 • Dzień Mamy i Taty w grupie Tęczowe Misie
  W dniu 7 czerwca Tęczowe Misie obchodziły uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały wierszyki, piosenki oraz taniec. Nie zabrakło również życzeń dla ukochanych Rodziców. Serdecznie dziękuję wszystkim Państwu za przybycie, zaangażowanie oraz wspólne chwile podczas świętowania. Z pozdrowieniami, Nina Badurska
 • Imieniny Kuby z grupy Tęczowe Misie
  Drodzy Rodzice, w minionym czasie swoje święto obchodził nasz Kuba. Jak zwykle nie zabrakło tronu, oryginalnych życzeń oraz słodkiego poczęstunku dla dzieci. Wszystkiego najlepszego dla Kuby!
 • Dzień Dziecka w grupie Tęczowe Misie
  Szanowni Rodzice, w dniu 31 maja na dzieci czekała moc atrakcji w związku z obchodami Dnia Dziecka. Były „dmuchańce”, bańki mydlane, malowanie twarzy, pyszna wata cukrowa, nie zabrakło również skocznej, dziecięcej muzyki oraz uwielbianych przez dzieci hot – dogów. Wszystkie Tęczowe Misie bawiły się znakomicie, a ten dzień na pewno na długo zagości w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniałe atrakcje! Zapraszam do galerii.
 • Założenia dydaktyczne na miesiąc czerwiec dla grupy Tęczowe Misie
  Szanowni Rodzice, w miesiącu czerwcu Tęczowe Misie realizować będą następujące tematy kompleksowe: I tydzień – Dzieci mają swoje święto II tydzień – Podróże małe i duże III tydzień – Nadchodzi lato,  nadchodzą wakacje IV tydzień – Bezpieczne wakacje Podczas czerwcowych zajęć Tęczowe Misie doskonalić będą umiejętności uważnego słuchania utworów literackich, dzieci zapoznają się również z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa oraz konieczności przestrzegania tych zasad – szczególnie w czasie wakacji. Stwarzać będziemy także warunki do nazywania i rozpoznawania przez dzieci niebezpiecznych sytuacji. Z pozdrowieniami, Nina Badurska
 • Dzień Mamy i Taty w grupie Tęczowe Misie
  Szanowni Państwo! Uprzejmie informuję, iż uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty w naszej grupie odbędzie się 7 czerwca o godzinie 12.30. Z pozdrowieniami, Nina Badurska
 • Tęczowe Misie doskonalą przeliczanie
  Drodzy Rodzice, Tęczowe Misie doskonalą umiejętność przeliczania z wykorzystaniem kostek oraz patyczków.
 • Tęczowe Misie i matematyka
  Drodzy Rodzice., podczas piątkowych zajęć Tęczowe Misie doskonaliły umiejętności matematyczne, a dokładniej – symetrię. Podczas zajęć okazało się, że mamy w grupie świetnych matematyków! Zapraszam do galerii.
 • Tęczowe Misie i kodowanie
  Drodzy Rodzice, Tęczowe Misie doskonalą umiejętności matematyczne poprzez kodowanie z wykorzystaniem symboli figur geometrycznych.
 • Tęczowe Misie i rytmika
  Drodzy Rodzice, oto Tęczowe Misie podczas minionych zajęć z rytmiki, które wyjątkowo odbyły się w naszej sali. Dzieci odtwarzały muzyczne rytmy, utrwalały poznaną piosenkę, nie zabrakło także zajęć ruchowych.
 • Tęczowe Misie realizują projekt czytelniczy „Mały miś w świecie wielkiej literatury”
  Drodzy Rodzice, w minionym tygodniu Tęczowe Misie realizowały projekt czytelniczy pt. „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Zaprosiliśmy Panią Wicedyrektor, która przeczytała nam historię o Basi, realizujemy także inne „misiowe zadania” między innymi projektowanie zakładek do książki, misiowe kolorowanki, a także czytamy książki, które przyniosły dzieci. Zapraszam do galerii.
 • Tęczowe Misie i wizyta pszczelarza
  Drodzy Rodzice, w miniony piątek w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pszczoły. Z tej okazji odwiedził nas Pszczelarz, który z wielką pasją opowiedział nam o hodowli pszczół. Dzieci miały także okazję degustować miód. Zapraszam do galerii.
 • Urodziny Fabiana z grupy Tęczowe Misie
  Drodzy Rodzice, w minionym tygodniu Tęczowe Misie świętowały urodziny Fabiana. Jak zwykle był urodzinowy tron, poczęstunek oraz oryginalne życzenia od koleżanek i kolegów z grupy. Wszystkiego najlepszego dla Fabiana!
 • Tęczowe Misie i zajęcia sportowe
  Drodzy Rodzice, w każdy czwartek w auli przedszkolnej odbywają się zajęcia sportowe z wykorzystaniem piłki oraz przyrządów gimnastycznych. Oto Tęczowe Misie podczas minionych zajęć.
 • Założenia dydaktyczne na miesiąc maj w grupie Tęczowe Misie
  Szanowni Rodzice, w miesiącu maju Tęczowe Misie realizować będą następujące tematy kompleksowe: I oraz II tydzień – Świat muzyki nas zaprasza – dźwiękami smutki rozprasza! III tydzień – Moja rodzina IV tydzień – Święto rodziny V tydzień – Dzieci mają swoje święto Podczas majowych zajęć dydaktycznych rozmawiać będziemy o rodzinie, o tym, jak ważny jest dla nas dom rodzinny, określać będziemy relację między członkami rodziny, jak również rozwijać będziemy zainteresowanie pracą naszych rodziców. Rozwijać będziemy także czytelnictwo poprzez realizację projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Tęczowe Misie przeniosą się również w zaczarowany świat muzyki… Z pozdrowieniami, Nina Badurska
 • Urodziny Antosi z grupy Tęczowe Misie
  Drodzy Rodzice, w minionym czasie swoje święto obchodziła nasza Antosia. Jak zwykle odśpiewaliśmy uroczyste sto lat, był także tron oraz poczęstunek dla wszystkich dzieci. Wszystkiego najlepszego dla Antosi!
 • Wiosna u Tęczowych Misiów
  Drodzy Rodzice, Tęczowe Misie miały okazję obejrzeć film edukacyjny o wędrówkach Skrzata Borówki, który odwiedził wiosenną łąkę. Zainspirowani pięknem wiosennej przyrody namalowaliśmy wiosenne motyle wykorzystując w tym celu technikę malowania farbami oraz stemplowania.
 • Tęczowe Misie malują wiosenną łąkę
  Drodzy Rodzice, podczas minionych zająć z edukacji plastycznej Tęczowe Misie obejrzały film edukacyjny na temat najbardziej charakterystycznych wiosennych kwiatów. Dzieci zapoznały się z ich wyglądem i kolorystyką. Zainspirowani pięknem wiosennej przyrody postanowiliśmy namalować własną łąkę pełną kwiatów. Zapraszam do galerii.
 • Tęczowe Misie doskonalą motorykę małą
  Drodzy Rodzice, w minionym tygodniu Tęczowe Misie wykonały pracę plastyczną na temat „Wiosenna kura”. Dzieci wycinały doskonaląc motorykę małą oraz ozdabiały swoje prace. Zapraszam do galerii.
 • Tęczowe Misie i tradycje wielkanocne
  Drodzy Rodzice, podczas minionych zajęć Tęczowe Misie zapoznały się z tradycjami Świąt Wielkanocnych. Na początku ułożyliśmy wspólnie napis „Wielkanoc” dopasowując odpowiednie sylwety pisanek. Dzieci wysłuchały także wiersza, odpowiadały na pytania, dzieliły na sylaby, zwieńczeniem zajęć była praca plastyczna na temat „Pisanka” techniką rysowania pastelami. Warto zauważyć, że choć temat pracy dla wszystkich był taki sam, to każda praca jest inna.
 • Tęczowe Misie stemplują na temat „Wielkanocny Zając”
  Drodzy Rodzice, oto Tęczowe Misie podczas aktywności plastycznej na temat „Wielkanocny Zając” wykonany dobrze już znaną techniką stemplowania.
 • Tęczowe Misie w poszukiwaniu Wielkanocnego Zająca
  Drodzy Rodzice, w środę tuż przed świętami Tęczowe Misie wybrały się do ogrodu przedszkolnego w poszukiwaniu wielkanocnego zająca. I choć zajączka nie znaleźliśmy, to na wszystkie dzieci czekał świąteczny upominek. Dziękujemy za wszystkie miłe upominki i czekamy do następnego roku bo przecież tradycje należy podtrzymywać!
 • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w grupie Tęczowe Misie
  Drodzy Rodzice, 4 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tęczowe Misie zaakcentowały to jakże ważne wydarzenie przychodząc do przedszkola ubrane na niebiesko. Dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Jaś i niebieskie motyle”, a także wykonały grupowy plakat symbolizujący to wydarzenie. Zapraszam do galerii.
 • Tęczowe Misie trenują wycinanie nożyczkami
  Drodzy Rodzice, podczas minionych zajęć z edukacji plastycznej Tęczowe Misie wykonały wiosenne motyle z wykorzystaniem mozaiki geometrycznej. Dzieci wycinały dowolne wzory doskonaląc przy tym motorykę małą.
 • Urodziny Alicji z grupy Tęczowe Misie
  Drodzy Rodzice, w minionym tygodniu swoje urodziny obchodziła nasza Alicja. Był tradycyjny tron, odśpiewaliśmy uroczyste „Sto lat”, były również oryginalne życzenia od koleżanek i kolegów z grupy oraz słodki poczęstunek. Wszystkiego najlepszego dla Ali!
 • Tęczowe Misie pielęgnują grupowy ogródek
  Szanowni Rodzice, minionym czasie Tęczowe Misie udały się do naszego grupowego ogródka, gdzie zaczynają zakwitać pierwsze wiosenne kwiaty. Dzieci wiedzą już co jest potrzebne do wzrostu roślin, wiedzą także w jaki sposób należy je pielęgnować. Zapraszam do galerii.
 • Założenia dydaktyczne na miesiąc kwiecień dla grupy Tęczowe Misie
  Szanowni Rodzice, w miesiącu kwietniu Tęczowe Misie realizować będą następujące tematy kompleksowe: I tydzień – Wiosna na działce II tydzień – Wielkanoc III tydzień – Pogoda i zjawiska pogodowe IV tydzień – Wiosna na łące Podczas kwietniowych zajęć dzieci będą miały okazję poszerzyć wiadomości o wiośnie oraz o wiosennej przyrodzie i zmianach zachodzących wraz z nową porą roku. Będziemy także obserwować wiosenną przyrodę poprzez obserwację ptaków i ich zwyczajów podczas spacerów w okolicy. Tęczowe Misie będą również wysłuchiwały utworów literackich analizując ich treść oraz wyciągając wnioski. Wzbogacą też wiedzę dotyczącą Świąt Wielkanocnych. Z pozdrowieniami, Nina Badurska
 • Tęczowe Misie dekorują salę na wiosnę
  Drodzy Rodzice, w minionym czasie Tęczowe Misie wykonały wiosenne dekoracje do naszej sali. Taka dekoracja sali wykonana przez dzieci jest najpiękniejsza! Przy okazji doskonaliliśmy motorykę małą poprzez wycinanie. Zapraszam do galerii.
 • Tęczowe Misie powitały wiosnę
  Szanowni Rodzice, w poniedziałek 21 marca tuż po zajęciach udaliśmy się na przedszkolną aulę na uroczystość powitania wiosny, gdzie zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę pt. „Maszeruje wiosna”, zaprezentowaliśmy także grupową Marzannę wykonaną z materiałów ekologicznych oraz wiosenny okrzyk. Zwieńczeniem uroczystości był pochód w okolicy przedszkola.
 • Tęczowe Misie ćwiczą motorykę małą z wykorzystaniem koralików
  Drodzy Rodzice, podczas minionych zajęć Tęczowe Misie nawlekały kolorowe kwiaty według wzoru doskonaląc przy tym motorykę małą.
 • Wiosenne zagadki oraz ćwiczenia buzi i języka w grupie Tęczowe Misie
  Szanowni Rodzice, oto Tęczowe Misie podczas zajęć z edukacji językowej – wiosenne zagadki oraz ćwiczenia buzi i języka. Zapraszam do galerii.
 • ZEBRANIE Z RODZICAMI
  Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na zebranie, które odbędzie się 23 marca 2022 roku o godzinie 17.00 w sali „Tęczowych Misiów”. Celem zebrania jest podsumowanie minionego półrocza oraz przedstawienie założeń dydaktyczno – wychowawczych na kolejne półrocze. Z pozdrowieniami, Nina Badurska
 • Założenia dydaktyczne na miesiąc marzec w grupie Tęczowe Misie
  Szanowni Rodzice, w miesiącu marcu Tęczowe Misie realizować będą następujące tematy kompleksowe: I tydzień – projekt Mleko II tydzień – Przedwiośnie III tydzień – Marcowa pogoda IV tydzień – Przyszła do nas Pani Wiosna – kolorowa i radosna! Podczas marcowych zajęć dzieci zapoznają się z wartościami płynącymi z picia mleka oraz spożywania produktów mlecznych. Doskonalić będziemy także umiejętność określania pogody oraz nazywania zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla przedwiośnia. Dzieci utrwalą także cechy charakterystyczne dla wiosny, prowadzić będziemy również obserwacje przyrodnicze podczas wiosennych spacerów. Z pozdrowieniami, Nina Badurska
 • Tęczowe Misie i koncert Filharmonii Pomysłów
  Szanowni Rodzice, w minionym czasie w naszym przedszkolu odbył się koncert Filharmonii Pomysłów pt. „Pierwsze urodziny Muzolka”. Tęczowe Misie z zainteresowaniem przyglądały się temu, co działo się na przedszkolnej scenie. Zapraszam do galerii.
 • Tęczowe Misie świętują Dzień Kobiet
  Drodzy Rodzice, 8 marca w grupie świętowaliśmy Dzień Kobiet. Tego dnia podczas zajęć wysłuchaliśmy wiersza, rozwiązywaliśmy zagadki, których rozwiązaniem były zawody wykonywane przez kobiety, braliśmy udział w rozmaitych zabawach muzycznych oraz ruchowych. Każda dziewczynka otrzymała upominek, nie zabrakło oryginalnych życzeń, były także laurki wykonane przez naszych chłopców oraz medale. To był naprawdę wyjątkowy dzień!
 • Tęczowe Misie podczas zajęć z rytmiki
  Drodzy Rodzice, w każdy poniedziałek Tęczowe Misie biorą udział w zajęciach z rytmiki. Podczas minionych zajęć Tęczowe Misie utrwalały poznaną piosenkę pt. „Precz zimo”. Dzieci również brały udział w zabawach ruchowych przy muzyce, rozwiązywały muzyczne zagadki, a także powtarzały rytmy.
 • Tęczowe Misie i przebiśniegi
  Szanowni Rodzice, podczas minionych zajęć Tęczowe Misie wykonały pracę plastyczną na temat „Przebiśnieg”. W tym celu wykorzystaliśmy technikę wydzierania, stemplowania oraz malowania farbami. Zapraszam do galerii.
 • Święto Olka z grupy „Tęczowe Misie”
  Drodzy Rodzice, w piątek swoje święto obchodził nasz Olek. Nie zabrakło tradycyjnego tronu, oryginalnych życzeń oraz słodkiego poczęstunku. Wszystkiego najlepszego dla Olka!
 • Tęczowe Misie kodują
  Szanowni Rodzice, podczas minionych zajęć matematycznych Tęczowe Misie kodowały. Zadaniem dzieci było wylosowanie i nazwanie odpowiedniej figury geometrycznej i koloru oraz ułożenie jej w odpowiednim polu na planszy. Dzieci z zadaniem poradziły sobie wspaniałe!
 • Olimpiada zimowa
  Szanowni Rodzice, w minionym tygodniu Tęczowe Misie wzięły udział w olimpiadzie zimowej, która odbyła się w przedszkolnej auli. Był tor przeszkód, „bitwa” na „śnieżki”. Tęczowe Misie bawiły się znakomicie, nie zabrakło także wzajemnego dopingu. Zapraszam do galerii.  
 • Tęczowe Misie i rytmika
  Drodzy Rodzice, podczas poniedziałkowych zajęć z rytmiki Tęczowe Misie utrwalały poznane dotąd piosenki, brały udział w zabawach muzycznych, powtarzały dźwięki, nie zabrakło także zajęć ruchowych. Zapraszam do galerii.
 • Tęczowe Misie rozmawiają o zwierzętach domowych
  Drodzy Rodzice, w minionym czasie Tęczowe Misie rozmawiały na temat zwierząt domowych. Podczas zajęć dzieci między innymi rozwiązywały zagadki dotyczące tematu „Zwierzeta domowe”, przeliczały, dzieliły na sylaby, podejmowały próby wyodrębniania głosek w nagłosie oraz wykonały grupową pracę plastyczną na temat „papuga”. Zapraszam do galerii.
 • Założenia dydaktyczne na luty w grupie Tęczowe Misie
  Szanowni Rodzice, w kolejnych tygodniach Tęczowe Misie omawiać będą poniższe tematy kompleksowe: Tydzień I – w karnawale same bale, Tydzień II – czworonożni przyjaciele, Tydzień III – cztery żywioły, Tydzień IV – projekt edukacyjny „Powietrze”. Tęczowe Misie wzbogacą zasób słownictwa, będą doskonaliły poczucie rytmu podczas zabaw muzycznych. Kształtować będziemy także opiekuńczy stosunek do zwierząt, poznamy również zasady bezpieczeństwa w kontaktach z domowymi pupilami oraz utrwalimy i usystematyzujemy wiedzę na temat żywiołów. Zwieńczeniem będzie projekt edukacyjny „Powietrze”. Z pozdrowieniami, Nina Badurska
 • Tęczowe Misie i bal karnawałowy
  Drodzy Rodzice, 4 lutego w piątek Tęczowe Misie bawiły się na balu karnawałowym. Nie zabrało znanych, dziecięcych przebojów, wspólnych zabaw muzyczno ruchowych oraz smacznego poczęstunku. Zabawa była bardzo udana! Zapraszam do galerii.
 • W karnawale same bale…
  Drodzy Rodzice, w minionym tygodniu Tęczowe Misie rozmawiały o karnawale. Podczas wtorkowych zajęć Dzieci podawały swoje skojarzenia dotyczące zabaw karnawałowych, które zapisaliśmy w formie „burzy mózgów”. Następnie rozwiązywaliśmy zagadki, dopasowywaliśmy właściwe ilustracje, dzieliliśmy i liczyliśmy sylaby, a także utrwalaliśmy orientacje przestrzenną z pomocą pajacyka Fik – Myka.
 • Tęczowe Misie i rytmika
  Drodzy Rodzice, w każdy poniedziałek Tęczowe Misie mają zajęcia z rytmiki. Podczas dzisiejszych aktywności dzieci osłuchały się z nową piosenką o tematyce zimowej, a także brały udział w zabawach muzyczno ruchowych.
 • Bal karnawałowy
  Szanowni Państwo, w dniu 4 lutego (piątek) w przedszkolu odbędzie się bal karnawałowy. Dzieci bawić się będą w swoich salach od godziny 9. Z pozdrowieniami, Nina Badurska
 • Założenia dydaktyczne na miesiąc styczeń dla grupy Tęczowe Misie
  Szanowni Rodzice, w ciągu najbliższych dwóch tygodni Tęczowe Misie realizować będą tematykę związaną z upływem czasu oraz bezpieczeństwem podczas zimowych zabaw. Podczas zajęć rozmawiać będziemy na temat przemian związanych z upływem czasu, poznamy zjawiska, które w przyrodzie występują rytmicznie (dzień – noc). Tęczowe Misie utrwalą także zasady bezpiecznej zabawy na śniegu lub lodzie. 14 stycznia zostanie nagrany występ z okazji Dnia Babci i Dziadka.
 • Tęczowe Misie stemplują
  Drodzy Rodzice, pozostając w zimowym klimacie Tęczowe Misie wykonały zimowe szaliki dobrze już znaną techniką stemplowania. Warto zwrócić uwagę, że choć temat pracy dla każdego był taki sam, to każda praca jest inna.
 • Tęczowe Misie tworzą zimowy krajobraz
  Drodzy Rodzice, oto Tęczowe Misie podczas zajęć plastycznych na temat „Zimowy krajobraz”. W tym celu wykorzystaliśmy technikę rysowania pastelami oraz stemplowania. Zapraszamy do galerii.
 • Tęczowe Misie i rytmika
  Drodzy Rodzice, podczas minionych zajęć z rytmiki z Panią Natalią Tęczowe Misie utrwalały piosenkę pt. „Zimowy bałwanek”, brały udział w zabawach ruchowych przy muzyce, a także ćwiczyły grę na instrumentach. Zapraszamy do galerii.
 • Tęczowe Misie i wizyta Gwiazdora
  Drodzy Rodzice, w środę 22 grudnia Tęczowe Misie odwiedził Gwiazdor, któremu zaśpiewaliśmy piosenkę i który obdarował dzieci prezentami. Dzieci były bardzo szczęśliwe! Ze swojej strony życzymy zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
 • Tęczowe Misie i Świąteczna logorytmika
  Drodzy Rodzice, w środę 22 grudnia odbyły się ostatnie, przedświąteczne zajęcia z logorytmiki z Panią Asią. Podczas zajęć Tęczowe Misie rozwiązywały zagadki o tematyce świątecznej, brały udział w zabawie ruchowej oraz ćwiczyły swoje buzie. Zapraszamy do galerii.
 • Tęczowe Misie i warsztaty czytelnicze
  Szanowni Rodzice, 16 grudnia nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – Pani Małgorzata Swędrowska autorka przepięknych książek dla dzieci. Podczas spotkania Tęczowe Misie zostały zaczarowane magicznymi opowieściami.
 • Urodziny Krysi z grupy Tęczowe Misie
  Szanowni Rodzice, w minionym czasie urodziny obchodziła nasza Krysia. Nie zabrakło urodzinowego tronu, słodkiego poczęstunku oraz pięknych życzeń od dzieci. Wszystkiego co najlepsze Krysiu!
 • Tęczowe Misie i ozdoby choinkowe
  Szanowni Rodzice, w minionym czasie Tęczowe Misie stworzyły ozdoby choinkowe wykorzystując suszone plastry pomarańczy, następnie udały się na przedszkolny hol, aby przyozdobić nimi choinkę. Zapewniamy Państwa – błyszczą najmocniej ze wszystkich ozdób!
 • Tęczowe Misie dekorują przedszkolną choinkę
  Szanowni Rodzice, Tęczowe Misie aktywnie uczestniczą w przygotowaniach do Świąt dlatego też udaliśmy się na hol gdzie dzieci stroiły przedszkolną choinkę.
 • Tęczowe Misie i świąteczne zajęcia
  Drodzy Rodzice, podczas minionych zajęć Tęczowe Misie pozostając w świątecznym klimacie wykonały pracę plastyczną na temat „Choinka” z wykorzystaniem techniki wydzierania oraz stemplowania.
 • Zapach choinki- zajęcia zdalne dla gr. Tęczowe Misie
  Jak pachnie choinka? Jaka jest w dotyku? Jaki ma kolor? Jaki ma kształt?- tym wszystkim dziś się zajmiemy. Najpierw jednak zajrzymy do magicznego worka Gwiazdora. Chciałabym, aby w nim wasi Rodzice umieścili kilka przedmiotów, które kojarzą im się ze świętami. Waszym zadaniem będzie dotykanie tego co się tam znajduje i za pomocą zmysłu dotyku odgadnięcie, co to są za przedmioty (mogą to być: pomarańcze, jabłka, gałązki choinki, plastikowe bombki, łańcuch choinkowy). Następnie możecie odwrócić role, wy chowacie przedmioty- wasi Rodzice zgadują. Ile przedmiotów udało wam się rozpoznać? Kolejne zadanie mogą wykonać Ci, którzy w swoich domach mają już żywe choinki. […]
 • Choinka piękna jak las- nauczanie zdalne gr. Tęczowe Misie
  Grudzień to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Co roku z przyjemnością celebrujemy wszelkie Bożonarodzeniowe tradycje. Jakie są wasze ulubione? Przeczytajcie z rodzicami wiersz pt. „Choinka”, możecie powtarzać słowa wiersza. „Choinka” Anna Łada Grodzicka Stoi u nas choinka, Jak zielona dziewczynka. Cała w bombki przystrojona, Światełkami mruga do nas Jak wygląda wasza choinka? Jak chcielibyście żeby wyglądała? W co przystrajamy choinkę? Zapraszam was do ubrania waszej choinki na kartce (załączony szablon). Możecie ozdobić ją tak jak tylko chcecie, ale możecie również ozdobić ją na wzór tej, którą macie w domu. Choineczka Zabawa ruchowa z rymowanką Hej choinko, choineczko,                   Dzieci chodzą […]
 • Urodziny Ani z grupy Tęczowe Misie
  Drodzy Rodzice, we wtorek tuż po śniadaniu Tęczowe Misie świętowały urodziny naszej Ani. Był tradycyjny tron, uroczyste „Sto lat”, a także oryginalne życzenia i słodki poczęstunek. Wszystkiego najlepszego dla Ani!
 • Tęczowe Misie i rozmowy o chmurach
  Drodzy Rodzice, podczas minionych zajęć Tęczowe Misie rozmawiały na temat chmur. Wysłuchaliśmy wiersza, przeliczaliśmy, braliśmy udział w zabawie naśladowczej, oglądaliśmy różne rodzaje chmur określaliśmy ich kształty, a na koniec każdy spróbował namalować swoją chmurę.
 • Tęczowe Misie i świąteczne przygotowania
  Drodzy Rodzice, u Tęczowych Misi przygotowań świątecznych ciąg dalszy. Przygotowaliśmy pomarańcze, które w grudniu będą dekoracjami naszej choinki. W całej sali unosi się zapach pomarańczy, więc powoli wprowadzamy świąteczną atmosferę. Zapraszamy do galerii.
 • Dzień Pluszowego Misia
  Drodzy Rodzice, 25 listopada – jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Nasze Misie dziś poczuły się naprawdę wyjątkowe, przez cały dzień troszczyliśmy się o nie, opowiadaliśmy o tym co lubią a czego nie. Porozmawialiśmy również o emocjach i jak sobie z nimi radzić. Zjedliśmy przepyszny tort, zaśpiewaliśmy naszym solenizantom 100 lat i jak zawsze świetnie się bawiliśmy. Zapraszamy do galerii.
 • Tęczowe Misie tworzą pocztówki
  Drodzy Rodzice, oto Tęczowe Misie podczas aktywności plastycznej – dzieci tworzą pocztówki techniką stemplowania, które zostaną dostarczone wraz ze znaczkami do wybranych przez dzieci osób.
 • Tęczowe Misie i doradztwo zawodowe
  Drodzy Rodzice, Tęczowe Misie w ramach doradztwa zawodowego zapoznały się z zawodem listonosza oraz instytucją poczty. W naszej sali powstaje także kącik pocztowy. Zapraszamy do galerii.
 • Tęczowe Misie działają plastycznie
  Szanowni Rodzice, podczas piątkowych zajęć Tęczowe Misie wykonały pracę plastyczną na temat „Mój dom, moja okolica”. W tym celu wykorzystaliśmy technikę rysowania pisakami. Zapraszamy do galerii.
 • Tęczowe Misie ćwiczą wycinanie
  Drodzy Rodzice, w minionym czasie Tęczowe Misie ćwiczyły wycinanie i klejenie w szablonie, co przygotowuje nasze dzieci do nauki pisania. Oto jeże w wykonaniu Tęczowych Misi.
 • Tęczowe Misie i logorytmika
  Drodzy Rodzice. Oto Tęczowe Misie podczas zajęć z logorytmiki. Dzieci brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych, uczyły się wierszyka o jeżyku oraz ćwiczyły swoje buzie.
 • Tęczowe Misie i język angielski
  Drodzy Rodzice. W każdą środę Tęczowe Misie uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego z Panią Grażynką. Podczas minionych zajęć dzieci poznały głównych bohaterów, którzy będą nas prowadzić podczas nauki języka, a także brały udział w zabawach ruchowych przy muzyce.
 • Tęczowe Misie i rytmika
  Drodzy Rodzice, podczas poniedziałkowych zajęć z rytmiki Tęczowe Misie poznały nową piosenkę pt. „Jeż”, brały udział w zabawach porządkowych oraz poznawały grę na instrumentach.
 • Tęczowe Misie i symbole narodowe
  Drodzy Rodzice, podczas minionych zajęć Tęczowe Misie rozmawiały na temat symboli narodowych. Poznaliśmy symbole takie jak: godło, flaga oraz hymn. Wiemy, że stolicą Polski jest Warszawa, a mieszkańcy Polski to Polacy. Każdy Tęczowy Miś otrzymał także dyplom Małego Patrioty. Zwieńczeniem zajęć była praca plastyczna na temat „Barwy ojczyste” techniką wyklejania.
 • Tęczowe Misie suszą owoce
  Szanowni Rodzice, mimo, iż do świąt jeszcze sporo czasu, to Tęczowe Misie powoli rozpoczynają przygotowania. Przedstawiamy Państwu suszenie jabłek, by móc tuż przed świętami je przyozdobić i aby mogły zdobić nasza przedszkolna choinkę. Dzięki temu ćwiczymy koncentrację i rozwijamy motorykę małą. Zapraszamy do galerii.
 • Tęczowe Misie i aktywność plastyczna
  Drodzy Rodzice, Tęczowe Misie zainspirowane jesienną aurą za oknem postanowiły wykonać pracę plastyczną na temat „Jesienne drzewa”. Wykorzystaliśmy metodę wydzierania oraz stemplowania. Warto zauważyć, że choć temat pracy dla wszystkich był taki sam, to każda praca jest inna.
 • Tęczowe Misie i ścieżka sensoryczna
  Drodzy Rodzice, w piątek tuż po zajęciach udaliśmy się do przedszkolnej auli, gdzie czekała na nas Pani Klaudia oraz sensoryczna ścieżka z wykorzystaniem jesiennych darów.
 • Tęczowe Misie świętują „Dzień Dyni”
  Szanowni Rodzice, 29 października obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Dzieci poznały strukturę, zapach, kolor i kształt dyni. Przedszkolaki również prezentowały swoją siłę oraz wykonały sensoryczne portrety dyni pobudzając przy tym zmysły: wzroku, dotyku, zapachu.
 • Tęczowe Misie i zabawa swobodna
  Drodzy Rodzice, podstawową formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa toteż stwarzamy takie sytuacje, aby dzieci chętnie ją podejmowały. Oto Tęczowe Misie podczas zabawy swobodnej.
 • Tęczowe Misie i jesienne parasole
  Szanowni Rodzice, podczas poniedziałkowych zajęć Tęczowe Misie zainspirowane zmienną, jesienną pogodą wykonały pracę plastyczną na temat „Jesienny parasol” techniką rysowania pastelami. Zapraszam do galerii.
 • Tęczowe Misie pieką ciasto
  Szanowni Rodzice, w minionym czasie Tęczowe Misie upiekły ciasto z jabłkami i śliwkami. Podczas procesu produkcji ciasta dzieci smakowały, dotykały, wąchały oraz doświadczały. Poniżej fotorelacja.
 • Urodziny Wojtka z grupy Tęczowe Misie
  Drodzy Rodzice, w minionym czasie swoje 4 urodziny obchodził nasz Wojtuś. Nie zabrakło – jak zwykle urodzinowego tronu, życzeń oraz słodkiego poczęstunku. Wszystkiego najlepszego dla Wojtusia!
 • „Tęczowe Misie” i aktywność plastyczna
  Drodzy Rodzice, podczas piątkowych zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną na temat „Jeż”. Dzieci doskonalą wycinanie oraz formy plastyczne, które już znają – stemplowanie.
 • Zajęcia sportowe z wykorzystaniem piłki
  Szanowni Rodzice, w każdy czwartek Tęczowe Misie biorą udział w zajęciach ruchowych, które odbywają się w auli przedszkolnej. Podczas zajęć dzieci biorą udział w różnorodnych formach zabawy z wykorzystaniem sprzętu sportowego.
 • Urodziny Remika z grupy „Tęczowe Misie”
  Drodzy Rodzice, w minionym swoje 4 urodziny obchodził nasz Remik. Był tradycyjny tron, odśpiewaliśmy uroczyste „Sto lat”, nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Wszystkiego najlepszego Remiku!
 • Tęczowe Misie podczas zajęć logorytmiki
  Drodzy Rodzice, w każdą środę Tęczowe Misie będą brały udział w zajęciach z logorytmiki z Panią Asią. Logorytmika to metoda wspomagająca zajęcia logopedyczne, która wspiera sferę słuchową, ruchową oraz słuchowo – ruchową. Podczas minionych zajęć Dzieci wysłuchały opowiadania, zagadek oraz ćwiczyły swoje buzie. Podczas zajęć jak zwykle towarzyszyła nam Lala Ala.
 • Tęczowe Misie tworzą jesienne ozdoby
  Drodzy Rodzice, w środę tuż po zajęciach Tęczowe Misie tworzyły jesienne ozdoby. Dzieci ozdabiały liście samodzielnie je wycinając. Teraz pięknie komponują się drzewami i zdobią przedszkolny hol.
 • „Tęczowe Misie” grają w klasy
  Szanowni Rodzice, oto Tęczowe Misie podczas aktywności na tarasie przedszkolnym.
 • Urodziny Jasia z grupy „Tęczowe Misie”
  Drodzy Rodzice, w minionym czasie swoje urodziny obchodził nasz Jasiu. Nie obyło się bez tradycyjnego tronu oraz pięknych życzeń od koleżanek i kolegów z grupy. Wszystkiego najlepszego dla Jasia!
 • „Tęczowe Misie” i Dzień Drzewa
  Drodzy Rodzice, podczas poniedziałkowych zajęć Tęczowe Misie obchodziły Dzień Drzewa. Dzieci wykonały pierwszą część pracy plastycznej na temat „Drzewa w czterech porach roku”. Przedszkolaki wykorzystały m.in. materiał przyrodniczy – liście.
 • Październik- zdobywanie nowych kompetencji.
  Październik Tęczowe Misie zaczęły od projektu DRZEWO z programu Tablit. Dzięki niemu: Budujemy wiedzę o lesie ( w szczególności o piętrach lasu, roślinach i zwierzętach leśnych oraz cyklu życia drzew). Wzbogacamy słownik o pojęcia związane z lasem. Kształtujemy postawy szacunku wobec roślin i zwierząt. Kształtujemy odpowiednie zachowania podczas wycieczek do parku. Tworzymy warunki do samodzielnego poznawania rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwowanie, eksplorowanie, eksperymentowanie. Podczas kolejnych dwóch tygodni: Poznamy wartości takie jak: pracowitość i uprzejmość. Poznamy zwierzęta, które zbierają zapasy jesienią. Kontynuujemy poznawanie własnych emocji. Kształtujemy poczucie wspólnoty. Kształtujemy postawy wspołeczne. Będziemy również uczestniczyć w wydarzeniach: Dzień Drzewa, Dzień Dyni. Pozdrawiamy serdecznie […]
 • „Tęczowe Misie” i matematyka
  Drodzy Rodzice, podczas minionych zajęć „Tęczowe Misie” doskonaliły umiejętności matematyczne z wykorzystaniem materiału przyrodniczego – kasztanów.
 • „Tęczowe Misie” i Grupowa praca plastyczna na temat „Drzewo” w ramach realizacji programu Tablit
  Drodzy Rodzice, we wtorkowe popołudnie Tęczowe Misie stworzyły grupową pracę plastyczną na temat „Jesienne drzewo”. Dzieci wykonały piękne tło z użyciem suchych pasteli, odrysowywały, wycinały oraz ozdobiły liście, które przykleiliśmy na nasze drzewo. Jak zwykle działalność plastyczna sprawiła nam wiele radości!
 • „Tęczowe Misie” podczas zajęć z rytmiki
  Drodzy Rodzice, podczas poniedziałkowych zajęć z rytmiki dzieci poznały drugą zwrotkę piosenki pt. „Jesień i chmurka”, brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych, reagowały odpowiednio do muzyki oraz wyklaskiwały podany rytm.
 • „Tęczowe Misie” tworzą jesienny frottage
  Szanowni Rodzice, Tęczowe Misie bardzo lubią aktywność plastyczną, dlatego też jest ona często wykorzystywana podczas zajęć dydaktycznych. W minionym czasie dzieci stworzyły jesienny frottage z liści z wykorzystaniem pasteli.
 • „Tęczowe Misie” na spacerze w parku
  Drodzy Rodzice, wykorzystując piękną, słoneczną pogodę „Tęczowe Misie” udały się do parku w celu obserwacji jesiennej przyrody.
 • „Tęczowe Misie” i projekt „Drzewo”
  Szanowni Rodzice, Dziś podczas zajęć Tęczowe Misie rozpoczęły projekt Tablit pt. „Drzewo”. Dzieci wysłuchiwały odgłosów lasu, oglądały i porównywały jego dary, przeliczały, a także dzieliły ich nazwy na sylaby. Zwieńczeniem zajęć była praca plastyczna na temat „Suknia Pani Jesieni” techniką stemplowania z wykorzystaniem liści. W naszej sali powstał też kącik przyrody z darów, które dzieci samodzielnie zbierały podczas spacerów.
 • „Tęczowe Misie” świętują Dzień Chłopca
  30 września Tęczowe Misie” świętowały Dzień Chłopca. Były życzenia oraz drobne upominki. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego dnia, a chłopcom życzymy wszystkiego, co najlepsze!
 • „Tęczowe Misie” pielęgnują przedszkolny ogródek
  Szanowni Rodzice, „Tęczowe Misie” regularnie odwiedzają i pielęgnują przedszkolny ogródek. Podczas ostatniej wizyty w ogródku wyrwaliśmy wszystko co niepotrzebne i przygotowaliśmy cebulki na wiosnę. Znaleźliśmy kilka dżdżownic, ale dowiedzieliśmy się, że świetnie spulchnią ziemię, dzięki czemu nasze rośliny będą lepiej rosły. Dbanie o ogródek sprawia nam wiele radości!
 • „Tęczowe Misie” malują warzywa
  Drodzy Rodzice, podczas minionych zajęć Tęczowe Misie wysłuchały wiersza pt. „Jesienny kosz”, nazywały warzywa występujące w wierszu, dzieliły ich nazwy na sylaby, zapoznały się z wyglądem i zapachem warzyw, a zwieńczeniem zajęć była praca plastyczna na temat „Warzywa” techniką stemplowania oraz malowania farbami.
 • „Tęczowe Misie” i cienie jesieni
  Drodzy Rodzice, „Tęczowe Misie” bardzo lubią aktywność plastyczną toteż często wykorzystujemy ją podczas zajęć. Tym razem dzieci tworzyły cienie jesieni. Dzieci samodzielnie odrysowywały kształty liści, malowały je oraz wycinały, finalnie przyklejając na czarna kartkę papieru. Piękne, barwne, a przede wszystkim różnorodne prace zdobią przedszkolny hol.