• Mikołajki u Wesołych Misiów
  W poniedziałek do naszego przedszkola zawitał św. Mikołaj! Pomachał dzieciom przez okno, a w przedszkolu ukrył prezenty. Tego dnia dekorowaliśmy również choinkę, ozdobami wykonanymi przez dzieci.
 • Wesołe Misie obchodzą Dzień Pluszowego Misia
  Pluszowy Miś, to zabawka, która jest chyba w każdym domu. Miś jest milutki, miękki, pomaga zasnąć i zna najskrytsze marzenia. 25 listopada obchodzony jest dzień tej niezwykłej przytulanki. Wesołe Misie zaśpiewały 100 lat wszystkim misiom i zaprosiły je do wspólnej zabawy.
 • Wesołe Misie i ich zabawy
  W ostatnim tygodniu dzieci świetnie się bawiły. Poznawały właściwości piasku kinetycznego, rysowały w mące, bawiły się gazetami. To wszystko to nie tylko ciekawa zabawa, ale również ćwiczenia usprawniające między innymi sprawność manualną, rozwijające kreatywność.
 • Wesołe Misie
  Czesław Janczarski “Barwy ojczyste” Powiewa flaga,gdy wiatr się zerwie.A na tej fladzebiel jest i czerwień.Czerwień to miłość,biel – serce czyste.Piękne są naszebarwy ojczyste.
 • Wesołe Misie lubią witaminki
  Jesienią, kiedy z drzew spadają liście, w ogrodzie i sadzie zbieramy plony. Warzywa i owoce są nie tylko zdrowe ale i pyszne. Wesołe Misie mogły się o tym przekonać robiąc sok warzywno-owocowy oraz szaszłyki z owoców. Uczestniczyły również w spotkaniu z Panią Komisarczyk, która zachęcała dzieci do zdrowego odżywiania się. Pracowały również na tablicy multimedialnej poznając jakie warzywa rosną nad ziemią, na ziemi, a jakie pod ziemią.
 • Wesołe Misie kodują z Misiem Uszatkiem
  Kodowanie to nie tylko świetna zabawa, ale również nauka logicznego myślenia i umiejętności matematycznych. W ramach Code Week 2020, dzieci układały rytmy z darów jesieni oraz kolorowych kubków.
 • Wesołe Misie spacerują
  Ostatnie dni były bardzo słoneczne i ciepłe. Piękna pogoda zachęcała do spacerów i łapania promieni słonecznych.Dzieci z grupy Wesołe Misie wychodząc na spacer zabierały ze sobą lupy, aby z bliska obejrzeć liście czy biedronkę, która również korzystała z przyjemnej pogody. Podczas spacerów dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami na temat zmian jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, poznawaliśmy okolicę naszego przedszkola.Spacer to również doskonała okazja do zapoznania się z zasadami ruchu drogowego, zasadami bezpiecznego poruszania się po chodniku i przechodzenia przez pasy. Wychodząc na spacer uczymy się również chodzenia w parach.Przed wyjściem należy się ubrać i jest to kolejna umiejętność jaką ćwiczymy. Samodzielna […]
 • Wesołe Misie zostały dumnymi przedszkolakami
  W czwartek, 8 października, w naszym przedszkolu odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka! Starsze dzieci przywitały swoich nowych kolegów piosenką oraz przygotowały dyplomy.
 • Wesołe Misie – Pasowanie na Przedszkolaka
  Drodzy Rodzice. W czwartek, 8.10.2020 r., o godzinie 9.30 odbędzie się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Prosimy o odświętny strój w tym dniu oraz strój na zmianę.
 • Wesołe Misie obchodziły Dzień Kropki
  Kiedy dzieci weszły we wtorek do przedszkola, od razu zauważyły, że coś się zmieniło. Na przedszkolnym korytarzu pojawiło się mnóstwo kolorowych kropek!To dlatego, że 15 września obchodzony jest Dzień Kropki, który ma na celu pobudzić kreatywność, pomysłowość dzieci, pomóc w odkryciu w sobie talentu. Z jednej małej kropki mogą powstać wspaniałe dzieła! W tym dniu Wesołe Misie obejrzały krótki film o dziewczynce Vashti, rysowały swoje kropki w mące i bawiły się “z kropką”. Dzień minął bardzo szybko, a po minach dzieci było widać, że Dzień Kropki im się spodobał.
 • Wesołe Misie – Pierwsze dni w przedszkolu już za nami.
  Pierwsze dni w przedszkolu już za nami. Dzieci poznały swoje Panie, zapoznały się ze swoją salą i zabawkami, powstały pierwsze prace plastyczne. Jednak to dopiero początek wielkiej przygody jaką jest przedszkole. Mamy nadzieję, że będziecie ją miło wspominać.