Hello
Bananas on my plate
Three red apple
Bye-bye
Bye-bye Cheeky
 • BEZPIECZEŃSTWO
  W minionym tygodniu Wesołe Misie dużo rozmawiały o bezpieczeństwie, porządku, zastanawiały się po co są zasady. Poznały zawód policjanta i strażaka. Wykonywały policyjne lizaki oraz wystąpiły w naszych grupowych „Wiadomościach” z ciekawymi informacjami….
 • WESOŁE MISIE SPRZATAJĄ ŚWIAT
  Wesołe Misie dołączyły do akcji ,,Sprzątanie Świata”. Maluchy z wielkim entuzjazmem, zaopatrzone w rękawiczki, z workiem na śmieci wyruszyły, by posprzątać okolice swojego przedszkola. Przed wyprawą porozmawialiśmy o tym, jak ważne jest to, by dbać o nasz świat i nawet mały przedszkolak może mieć w tym swój wkład…
 • Dzień Przedszkolaka
  We wtorek, 20 września, Wesołe Misie uczestniczyły w bardzo ważnym dla naszej przedszkolnej społeczności święcie: Dniu Przedszkolaka. Jak na takie święto przystało było bardzo kolorowo, wesoło i radośnie. Naszą przedszkolną aulę wypełniły roześmiane przedszkolaki, które śpiewały, tańczyły, brały udział w zabawach i konkurencjach, a niektóre nawet na małą chwilkę stały się dorosłymi…. Wszystkie grupy dołączyły do konkursu „Marzenie przedszkolaka” organizowanego przez „Uszatkowe Przedszkole” z Gryfina, a efekty pracy dzieci można było podziwiać podczas uroczystości. Na zakończenie wszystkie maluchy dostały balonik oraz słodki poczęstunek. Była także niespodzianka od rodziców.
 • ZNAKI DROGOWE
  Wesołe Misie poznawały figury – znaki drogowe. Rozmawialiśmy o konieczności przestrzegania przepisów i znaków drogowych oraz ćwiczyliśmy przechodzenie przez przejście dla pieszych.
 • PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE
  W piątek „Wesołe Misie” oglądały przedstawienie teatru Kurtyna pt.: „ Diamentowa podróż Zosi”.
 • Dzień Kropki
  W czwartek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Tego dnia wszyscy mieliśmy kropki na swoim ubraniu, kropki towarzyszyły nam również w zabawach ruchowych i plastycznych.
 • Bezpieczeństwo na drodze
  W tym tygodniu „Wesołe Misie” poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez ulicę podczas zabaw a podczas spaceru utrwalały wiedzę z zakresu poprawnego i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię w miejscu gdzie są pasy. Zwróciły również uwagę na sposób oznakowania przejścia dla pieszych.
 • CO SŁYCHAĆ U WESOŁYCH MISIÓW
  W drugim tygodniu przedszkola, który nosił tytuł „Zuch przedszkolak”, działo się wiele ciekawych rzeczy: maluchy poznawały nową piosenkę, tworzyły pierwsze prace plastyczne, poznawały kolory przedszkola min. poprzez zabawę z chustą animacyjną, uczyły się spacerować w parach, poznawały zasady „Kodeksu grupy”. Dla niektórych Wesołych Misiów wszystko jest nowe, czasem trochę niepokojące, ale nasze Misie to prawdziwe zuchy….
 • PIERWSZE CHWILE W PRZEDSZKOLU
  Miniony tydzień był dla nas szalenie emocjonujący, szczególnie dla tej części dzieci, które progi naszego przedszkola przekraczały pierwszy raz. Od poniedziałku do środy maluchy uczęszczały na zajęcia adaptacyjne, by poznać nieco Panie i przedszkole. Czwartek i piątek nasze dzielne Wesołe Misie poznawały kolegów, swoje znaczki, zabawki, zwyczaje i rytm życia przedszkolnego…. Wszystkim Dzieciom oraz Rodzicom życzymy udanego roku przedszkolnego, dobrych wrażeń i wielu wspaniałych przygód: p. Asia i p. Magda
 • ZAŁOŻENIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE NA MIESIĄC WRZESIEŃ
  Tematy kompleksowe realizowane w miesiącu wrześniu: I Tydzień –  „ Powitanie przedszkola” II Tydzień – „ Zuch przedszkolak” III Tydzień – „Bezpieczny przedszkolak” IV Tydzień – „Pomocna dłoń” V Tydzień – „W gospodarstwie”  Wartości, jakie poznamy w tym miesiącu to: życzliwość, odpowiedzialność. Cele ogólne: Poznanie imion swoich kolegów, doskonalenie umiejętności nawiązywania pozytywnych kontaktów z innymi osobami – integrowanie dzieci w grupie. Poznanie pomieszczeń przedszkolnych i zasad korzystania z nich zgodnie z przeznaczeniem. Wdrażanie dzieci do podejmowania bezpiecznych działań na terenie przedszkola. Poznanie zasad obowiązujących podczas posiłków. Wspieranie dzieci w radzeniu sobie z emocjami związanymi z rozstaniem z rodzicami. Poznanie zasad […]