Hello
Bananas on my plate
Three red apple
Bye-bye
Bye-bye Cheeky
 • Motylki
  Drodzy Rodzice, Wesołe Misie tworzyły motylki, dobierały kolory według własnego uznania. Na zajęciach nie zabrakło też żabek, pszczółek i ptaszków.
 • KOLORY LATA
  W minionym tygodniu nasze zajęcia były bardzo „kolorowe”. Matematyka, ćwiczenia, edukacja polonistyczna oraz przyrodnicza – we wszystko wplataliśmy kolory lata. Oto krótka fotorelacja…
 • WIZYTA MAMY MARTY
  Drodzy Rodzice, w piątek, 10 czerwca, odwiedziła nas mama Marty – Pani Dorota, która wykonuje bardzo potrzebny, piękny zawód pielęgniarki. Pani Dorota opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała przedmioty potrzebne, by ją wykonywać. Słuchaliśmy nawzajem swoich serduszek przez stetoskop, wykonywaliśmy opatrunki za pomocą bandażu. Mama Marty w przystępny sposób starała się poskromić strach przed białym fartuchem, strzykawkami . Towarzyszył jej Henio – fantom, na którym dzieci mogły wypróbować, jak robi się masaż serca. Pani Dorotka porozmawiała też z dziećmi, jak dbać o zdrowie. Przeczytała książkę o przygodach Tupcia Chrupcia. Na koniec dzieci otrzymały niespodzianki: dyplomy, kolorowanki, witaminowe lizaki oraz naklejki […]
 • „Czytanie na dywanie”
  Drodzy Rodzice,31.05.2022r. Wesołe Misie odwiedził przemiły gość, Mama Cezarego. Odbyło się czytanie w ramach akcji „Czytanie na dywanie”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o przygodach samochodzika Franka. Bardzo dziękujemy Mamie Cezarego za odwiedziny ,przemiły uśmiech i poświęcony czas. Dzieci otrzymały od czytającej prezent-książeczkę. Serdecznie DZIĘKUJEMY!!!
 • Filharmonia Pomysłów
  Drodzy Rodzice, Wesołe Misie brały udział w przedstawieniu Teatru Ziuty Batuty,było to spotkanie z Filharmonią Pomysłów. Koncert sprawił dzieciom wiele radości, uśmiechy gościły na ich twarzach.
 • DZIEŃ DZIECKA
  W tym roku świętowanie zaczęliśmy już 31 maja. Na przedszkolnym placu zabaw czekała niespodzianka: kolorowe dmuchańce, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych oraz pyszna wata cukrowa. Odwiedzili nas bajkowi bohaterowie: Marshall z Psiego Patrolu, Myszka Minnie oraz sympatyczny Misiu. Obiad też był niezwykły, w piknikowym klimacie, zjedliśmy pyszne hot dogi. 1 czerwca przyniósł kolejne niespodzianki : na zajęciach królowały zabawki, chusta animacyjna oraz zabawy z różnych stron świata. Były życzenia od Pani Dyrektor oraz naszych Pań. Nie zabrakło kulinarnych niespodzianek, Wesołe Misie częstowały się popcornem oraz lodami! Jak dobrze być DZIECKIEM 🙂
 • Wizyta w Strażnicy OSP w Kórniku
  Szanowni Rodzice, w środę, 25 maja, na zaproszenie taty Nadii, odwiedziliśmy OSP w Kórniku. Emocji nie brakowało: zwiedziliśmy remizę, obejrzeliśmy stroje, wozy strażackie… Spotkaliśmy także pana Burmistrza i mieliśmy okazję zobaczyć, jak karetka wyjeżdża, by ratować komuś życie…. Tatusiowi Nadii oraz innym panom strażakom serdecznie dziękujemy!
 • Założenia dydaktyczne na miesiąc czerwiec dla grupy Wesołe Misie
  Założenia dydaktyczne I TYDZIEŃ: -Zapoznanie ze świętem Dnia Dziecka; -Stwarzanie warunków do poszerzania doświadczeń językowych; -Ćwiczenie umiejętności uważnego słuchania; II TYDZIEŃ: -Kształtowanie przyjaznego stosunku do przyrody; -Kształtowanie logicznego myślenia; -Uwrażliwianie na muzykę; III TYDZIEŃ: -Kształtowanie sprawności fizycznej i doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Nabywanie samodzielności podczas wykonywania codziennych czynności; -Rozumienie znaczeń znaków i symboli; IV TYDZIEŃ: -Kształtowanie umiejętności samodzielnego działania; – Nabywanie nowych umiejętności matematycznych; -Kształtowanie przyjaznego stosunku do środowiska przyrodniczego.
 • „Dzień Mamy”, „Dzień Taty”
  Drodzy Rodzice, dzień 23. maja był pełen wzruszeń dla Was ,jak i dla nas wychowawców. Występ Wesołych Misiów poprzedzony był wieloma próbami, dzieci stanęły na wysokości zadania. Dzielnie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Po uroczystości wszyscy smakowali przyniesione wypieki i dzielili się wrażeniami. Ta chwila na zawsze pozostanie w naszych sercach.
 • „Światowy Dzień Pszczół”
  Drodzy Rodzice, 20 maja obchodzimy „Światowy Dzień Pszczół”. Wychowawczyni jednej z grup zaprosiła swojego męża,którego hobby to pszczelarstwo.Pokazał on dzieciom ul,strój pszczelarza i opowiadał ciekawostki ,związane z produkcją miodu.To był słoneczny,pełen wrażeń dzień
 • Majowe zabawy
  Słoneczny maj sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. Wesołe Misie radośnie się bawiły a wcześniej pilnie uczyły.
 • Zajęcia sportowe na powietrzu
  Szanowni Rodzice, w miniony czwartek, korzystając z pięknej pogody, zajęcia sportowe z piłką Wesołe Misie odbyły na przedszkolnym placu.
 • SYMBOLE NARODOWE
  Z okazji majowych świąt narodowych Wesołe Misie przypomniały sobie symbole narodowe naszej Ojczyzny – Polski.
 • Słoneczny poniedziałek
  Drodzy Rodzice, słoneczko nas rozpieszcza w te majowe dni. Wesołe Misie korzystają z jego uroków pełną piersią. Doglądają ogródka , bawią się na tarasie i przybywają na obiadek o czasie.
 • Założenia dydaktyczne na miesiąc maj w grupie Wesołe Misie
  Drodzy Rodzice, w maju nasza grupa będzie realizować następujące tematy kompleksowe: I Tydzień : „WYCIECZKA PO POLSCE”- PATRIOTYZM  II Tydzień : „NA WIOSENNEJ ŁĄCE” – PIĘKNO III Tydzień : „RODZINA RAZEM SIĘ TRZYMA”- MIŁOŚĆ IV Tydzień: „JA I MOJA RODZINA”- MIŁOŚĆ Maj to miesiąc, w którym najważniejsze miejsce zajmuje RODZINA. Poruszać będziemy tematy o rodzinie, domu, miłości, bliskości oraz wzajemnym szacunku. Dzieci przygotowywać będą dla swoich kochanych Rodziców artystyczną niespodziankę. To czas pełen pięknych emocji i wzruszeń…
 • Matematyczne zabawy
  Drodzy Rodzice, Wesołe Misie nie próżnowały przed długim majowym wypoczynkiem. Intensywnie liczyły, dopasowywały odpowiednie obrazki. Z uwagą wykonywały prośby nauczyciela, były bardzo skupione i uważne.
 • Savoir-vivre
  Wesołe Misie przypomniały sobie zasady dobrego zachowania. Pomagała im w tym przedszkolna żabka. Po intensywnej nauce był też czas na zabawę, tym bardziej że pogoda dopisywała.
 • DZIEŃ KSIĄŻKI
  Wesołe Misie, w związku ze zbliżającym się Dniem Książki, miały okazję dowiedzieć się jak powstaje książka. Przedszkolaki segregowały książki według wielkości oraz dowiedziały się, jakie są rodzaje książek. Maluchy wysłuchały wiersza pt.: „Smutna książeczka”, na podstawie którego poznały zasady szanowania książek. Książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć. Pamiętajmy: WARTO CZYTAĆ !
 • Tuż przed Wielkanocą…
  W środę,13 kwietnia, odwiedził nas Zajączek, szukaliśmy niespodzianek wokół naszego tarasu. Kosztowaliśmy wielkanocnych przysmaków- jaj, żurku i baby. Malowaliśmy styropianowe jajka dla rodziców. Odbyło się rozwiązanie konkursu „Wielkanocne jajo” ( dziękujemy za liczny udział).
 • Wesołych Świąt Wielkanocnych!
  Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei i miłości. Dobrego nastroju oraz ciepła w rodzinnym gronie. Wszystkiego dobrego! Życzą: p. Asia, p. Agnieszka, p. Klaudia oraz p. Kinga
 • Oczekując na Wielkanoc
  Wesołe Misie przygotowują się do nadchodzących Świąt Wielkanocnych, poznają tradycje i zwyczaje, uczą się piosenki. Podczas zabaw ruchowych wcielają się w kurczaczki, zajączki oraz baranki. Pielęgnują wiosenny ogródek oraz dbają o hodowlę rzeżuchy- obserwują wzrost roślin. Kształtują zdolności matematyczne min. poprzez układanie wielkanocnych rytmów, czy przeliczanie pisanek, a z naszej galerii plastycznej śmieją się wielkanocne kurki, króliki, pisanki.
 • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
  W poniedziałek, 4 kwietnia, obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wesołe Misie tego dnia przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko. Próbowaliśmy zrozumieć, jak wygląda świat osób borykających się z autyzmem. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny pt. „Jaś i niebieskie motyle”.
 • Matematyka
  Drodzy Rodzice, Wesołym Misiom w matematycznych meandrach pomagają :motylki, biedronki, kwiatki. Wspólna zabawa, wspólne odkrywanie to najlepszy sposób na naukę.
 • Ogrodnicy
  Drodzy Rodzice, Wesołe Misie z radością pielęgnowały ogródek przedszkolny. Pieliły, sadziły, podlewały swoje skarby.
 • Założenia dydaktyczno- wychowawcze na miesiąc kwiecień w grupie Wesołe Misie
  I Tydzień –  –„ Święta, święta biją, dzwony”-MĄDROŚĆ (temat kompleksowy) Cele ogólne:       – poznawanie polskich tradycji ludowych, związanych z obchodzeniem świąt wielkanocnych;       – kształtowanie się umiejętności wypowiadania się na określony temat;        – uwrażliwienie na tradycję. II Tydzień-„Wielkanoc”-  MĄDROŚĆ (temat kompleksowy) Cele ogólne: – rozwijanie umiejętności przygotowania i dekorowania wielkanocnych wypieków;        – naśladowanie czynności z życia codziennego;        – wyciąganie prostych wniosków z treści obrazków;        -ćwiczenie kreatywności podczas działań plastyczno-technicznych. III Tydzień „Z kulturą za pan brat”-AKCEPTACJA (temat kompleksowy) Cele ogólne: – rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego;         – poznanie zasad zachowania w kinie;         -poszerzenie wiedzy na […]
 • NASZE AKTYWNOŚCI
  Wesołe Misie codziennie ćwiczą swoje zmysły poprzez zabawę i różnorodne aktywności, np. : zabawę „Co jest w środku?”, granie łyżkami, zabawy muzyczno- taneczne, pracę w ogrodzie itp.
 • HODOWLA RZEŻUCHY
  Wesołe Misie założyły hodowlę rzeżuchy.
 • W MARCU JAK W GARNCU
  W minionym tygodniu Wesołe Misie poznały przysłowie: „W marcu jak w garncu”. Przedszkolaki zastanawiały się, co ono oznacza. Opowiadały, jaka może być pogoda i jak nazywają się poszczególne stany atmosferyczne. Zamieniały się w kapryśny marzec, „bawiły się pogodą…”. Tworzyły własne garnki z marcową pogodą oraz trenowały przeliczanie podczas gry pt. : „Marcowa pogoda”.
 • Nadleciały bociany i jaskółki…..
  Szanowni Państwo, w miniony piątek Wesołe Misie dzielnie ćwiczyły, liczyły jaskółki i tworzyły bociany. Słoneczny dzień zachęcał do posłużenia się na zajęciach symbolami wiosny. Wesołe Misie spędziły pracowite przedpołudnie.
 • Światowy Dzień Wody
  Szanowni Rodzice 22.03.2022r. obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Wesołe Misie obejrzały film edukacyjny i uczyły się, jak oszczędzać zasoby wodne. Przekonały się o tym, że woda jest niemalże wszędzie, bez niej nie ma życia na ziemi.
 • POWITANIE WIOSNY
  W poniedziałek, 21 marca, świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Wszystkie dzieci spotkały się w naszej auli przedszkolnej, gdzie poznawaliśmy zwyczaje ludowe, którymi niegdyś witano wiosnę. Każda grupa zaprezentowała swoją Eko-Marzannę, gaik, okrzyk wiosenny oraz wiosenne ozdoby. Dzieci świetnie radziły sobie w rozwiązywaniu wiosennych zagadek. Odśpiewaliśmy dla wiosny wesołą piosenkę i wyruszyliśmy w kolorowym, wiosennym pochodzie cieszyć się pogodą.
 • CZYTANIE NA DYWNIE
  W piątek, 25 marca, odwiedziła nas babcia Kubusia i przeczytała maluchom trzy książeczki. Kubuś Puchatek przypomniał nam co można robić podczas lata, jesieni, zimy oraz wiosny. Krówka Mu odnalazła swoją mamę. Natomiast Kurczak Mały uratował planetę…… Naszemu gościowi serdecznie dziękujemy!
 • WIOSENNA RADOŚĆ
  Panią Wiosnę przywitamy w najbliższy poniedziałek, 21 marca, lecz Wesołe Misie poczuły jej klimat i energię nieco wcześniej. Słoneczko zagościło na niebie, a na twarzach przedszkolaków piękne uśmiechy.
 • MLEKO I PIRAMIDA ŻYWIENIA
  Wesołe Misie dowiedziały się co to jest piramida żywienia, które pokarmy są na jej szczycie, które na dole i co to oznacza. Odnajdywały na piramidzie min. mleko oraz produkty mleczne.
 • „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”
  Wesołe Misie zrealizowały kolejny moduł w ramach projektu „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”. Przedszkolaki wraz z Małym Misiem próbowały znaleźć sposoby na pozytywne myślenie.
 • ZEBRANIE Z RODZICAMI
  Szanowni Państwo! Zapraszamy na „Zebranie z Rodzicami”, które odbędzie się 22 marca 2022 roku o godzinie 17.00 w sali Wesołych Misiów. Celem zebrania będzie min. podsumowanie minionego półrocza, przedstawienie Państwu planów dydaktyczno-wychowawczych na kolejne półrocze oraz omówienie bieżących spraw. Z pozdrowieniami: Joanna Wszelaki oraz Agnieszka Talarska
 • PIERWSZY TYDZIEŃ PROJEKTU „MLEKO”
  W minionym tygodniu rozpoczęliśmy projekt „Mleko”. Dzieci zdobywały wiedzę na temat mleka, uczestnicząc w zajęciach, zabawach dydaktycznych i badawczych. Projekt rozpoczął się opracowaniem siatki pytań zadawanych przez maluchy, na które będziemy poszukiwać odpowiedzi. Wesołe Misie ze szczególną radością poznawały zwierzęta, które dają mleko, . tworzyły „krowią grę”, liczyły krowie łaty (woreczki). Przed nami kolejny ciekawy tydzień.
 • KONCERT FILHARMONII POMYSŁÓW
  W miniony poniedziałek Wesołe Misie miały przyjemność obejrzeć oraz wysłuchać koncertu Filharmonii Pomysłów pt.: „Pierwsze Urodziny Muzolka”. Przedszkolaki pomagały przygotowywać niespodzianki dla jubilata, np. tort z różnymi dodatkami – nastrojami występującymi w muzyce, czy też prezent dla Muzolka- niezwykłą perpetułę muzyczną.
 • Dzień Kobiet
  W dniu 8 marca wszystkie panie mają swoje święto. Dziewczynki z naszej grupy zostały obdarowane prezentami i życzeniami. Spędziły ten szczególny dzień z uśmiechem na twarzy. Na pewno to wydarzenie zagości na długo w ich pamięci.
 • JAK POWSTAJE DESZCZ
  W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat żywiołów. Wesołe Misie dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy, np. jak powstaje deszcz.
 • Rytmika
  Jak co tydzień, Wesołe Misie, uczestniczyły w zajęciach z rytmiki. Maluchy brały udział w zabawach ruchowych przy muzyce, próbowały swoich sił podczas rozwiązywania muzycznych zagadek. Poznawały nową wiosenną piosenkę o ptaszkach.
 • Biedronka, kropki i figury geometryczne
  Szanowni Rodzice ,w piątek Wesołe Misie losowały i liczyły kropeczki dla biedronki oraz wyszukiwały figury geometryczne. Zabawa była przednia i humory dopisywały.
 • Założenia dydaktyczno-wychowawcze w grupie Wesołe Misie, miesiąc marzec.
  Cele ogólne I tydzień: – Uświadomienie obecności i roli powietrza w życiu człowieka – Poszerzenie słownika czynnego o słowa: zawierucha, wicher, zefirek – Rozwijanie doświadczeń sensorycznych Cele ogólne „Projektu mleko”( II, III tydzień):        – poznanie rodzajów mleka        – rozwijanie zdolności komunikacyjnych        – rozwijanie kreatywności w zabawach z użyciem produktów spożywczych        – doskonalenie umiejętności matematycznych        – utrwalenie wiedzy, dotyczącej mleka. Cele ogólne (IV, V tydzień):         – dostrzeganie zmian w przyrodzie         – rozbudzenie chęci do samodzielnej obserwacji         – kształcenie umiejętności odczytywania symboli pogodowych         – kształtowanie określonych postaw w obcowaniu z przyrodą         – […]
 • Dinozaury z gipsu
  W miniony piątek Wesołe Misie pokonywały ścieżkę sensoryczną, odwzorowywały z patyczków postaci oraz malowały gipsowe dinozaury. To był ostatni dzień projektu o dinozaurach. Dinozaury na długo zagoszczą w sercach Wesołych Misiów.
 • PROJEKT „DINOZAURY”
  Przez minione dwa tygodnie Wesołe Misie realizowały projekt „Dinozaury”. Dzieci pogłębiały wiedzę z zakresu prehistorii. Poznawały różne gatunki dinozaurów oraz ich zwyczaje. Tworzyły własne skamieliny, rysowały prehistoryczny świat. Uczestniczyły w wielu zabaw oraz eksperymentach. Temat ten bardzo przypadł przedszkolakom do gustu. Zwieńczeniem projektu był Dzień Dinozaura, pełen zabaw konkursów oraz zagadek o dinozaurach.
 • Bałwankowa matematyka
  W piątek Wesołe Misie starały się policzyć dinozaury oraz bawiły się w bałwankową matematykę
 • Olimpiada Zimowa
  We wtorek odbyła się Olimpiada Zimowa. Był tor przeszkód oraz bitwa na śnieżki. Wesołe Misie dzielnie brały udział w zawodach. Zapraszam do obejrzenia zdjęć 🙂
 • DZIEŃ KOTA
  W czwartek, 17 lutego, swoje święto obchodziły koty, kotki i kociaki…. Wesołe Misie z radością świętowały Dzień Kota- rywalizowały w konkursie picia mleka, próbowały swojej zwinności „plując na myszkę”. Dzieci tworzyły kocie puzzle. Były zabawy z chustą animacyjną oraz kocie dyplomy.
 • WALENTYNKI
  W poniedziałek, 14 lutego, Wesołe Misie świętowały Walentynki- to u nas dzień sympatii i szacunku. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowo- tanecznych z serduszkami, szukały swojej pary, osoby która wylosowała identyczną połowę serduszka. Maluchy próbowały wyjaśnić to co znaczy, kogoś kochać, lubić, darzyć sympatią. Była również poczta walentynkowa oraz seruszkowy poczęstunek.
 • Sensoryczna pizza
  Z okazji Dnia Pizzy Wesołe Misie robiły pizze sensoryczną. „Ciasto” stanowiła pianka do golenia połączona z klejem i farbąprzy okazji odbyła się lekcja matematyki, ponieważ dzieci próbowały policzyć poszczególne składniki pizzy,które znajdowały się na „cieście”
 • CO SIĘ DZIEJE W ZIMOWYM OGRÓDKU
  Co się dzieje w zimowym ogródku? Na to pytanie próbowały odpowiedzieć sobie Wesołe Misie podczas spaceru do ogródka grupowego. Dzieci odkryły, min. to, że wykiełkowały już krokusy i hiacynty.
 • Wesołe Misie i aktywność fizyczna
  W miniony poniedziałek Wesołe Misie brały udział w zajęciach ruchowych na auli naszego przedszkola. Dzieci próbowały swoich sił podczas pokonywania „ścieżki ruchowej”.
 • Balik karnawałowy
  W miniony piątek odbył się balik karnawałowy. Dzieci przebrały się w kolorowe stroje, wszystkie wyglądały przepięknie. Sala została przystrojona, został przygotowany poczęstunek oraz moc pozytywnej energii. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
 • PRZYGOTOWANIA DO BALU
 • Założenia dydaktyczno-wychowawcze na miesiąc luty w grupie Wesołe Misie
  I Tydzień : „Dbam o zdrowie”: wartość- ZDROWIE Cele ogólne: kształtowanie nawyku dbania o zdrowie; poznanie zasad bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie; zachęcanie dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu; Przygotowywanie się do „Baliku Karnawałowego”- poznawanie tradycji oraz zabaw związanych z karnawałem. Uczestnictwo w zabawie, prezentacja strojów – przebrań.  II Tydzień : „Bezpieczna zima”: wartość- BEZPIECZEŃSTWO Cele ogólne: poznanie charakterystycznych cech zimy; uwrażliwienie na naturalne piękno zimy i zimowego krajobrazu; wdrażanie do prawidłowego ubierania się (zależnie od temperatury); wzbogacanie wiedzy o sportach zimowych; uświadomienie konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie zabaw na śniegu i lodzie; III Tydzień  i IV […]
 • Występy dla Babci i Dziadka
  Wesołe Misie przygotowały dla swoich ukochanych Dziadków niespodzianki. Zaraz po świątecznej przerwie dzieci zabrały się do pracy: tworzyły laurki dla Babci i Dziadka oraz uczyły utworów do małego przedstawienia, które zostało nagrane i przekazane poprzez media. Drogim Babciom oraz Dziadkom ślemy najlepsze życzenia.
 • Wesołe Misie i WOŚP
  W piątek, 14.01.2022 r. , w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka pieniążków dla WOŚP. Pani Daria, koordynator przedsięwzięcia, przygotowała prezentację, podczas krótkiej dzieci zapoznały się z główną ideą i celami WOŚP.
 • Wesołe Misie na rytmice
  W każdy poniedziałek Wesołe Misie umuzykalniają się na zajęciach z rytmiki. Pani Natalia przygotowuje utwory związane z porą roku lub bieżącymi wydarzeniami. Dzieci poznają nowe piosenki, instrumenty muzyczne i ciekawe zabawy muzyczno-ruchowe.
 • „Płynie czas” – plany na styczeń
  Chociaż to początek stycznia, to „Wesołe Misie” rozpoczęły przygotowania do Dnia Babci i Dnia Dziadka. Zwierają szyki, aby nauczyć się piosenek oraz przygotować niespodzianki dla Babci i Dziadka. Pierwszy tydzień stycznia upłynął  nam pod znakiem życzeń noworocznych , refleksji na temat upływającego czasu oraz ciekawych rozmów na temat optymizmu. Natomiast w drugim tygodniu będziemy kontynuować przygotowania do Święta Babci i Dziadka oraz  budować postawę  wdzięczności oraz miłości do dziadków.  
 • Świąteczne chwile i wizyta Gwiazdora
  Drodzy Rodzice! W środę, 22 grudnia, Wesołe Misie przeżyły w przedszkolu magiczne, świąteczne chwile: był uroczysty obiad wigilijny, składanie życzeń, śpiewanie kolęd oraz świątecznych piosenek. Pani Irenka zagościła u nas z pokazem i opowieścią o wigilijnym stole, potrawach, zwyczajach. Poszukiwaliśmy tego ważnego i oczekiwanego przez dzieci gościa: Gwiazdora, który nas potem odwiedził- oczywiście zostawił prezenty. To był dzień pełen wrażeń. Wszystkim Państwu, rodzinie oraz bliskim, życzymy: pogodnych, rodzinnych, spokojnych, a przede wszystkim zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!
 • Zdobienie pierniczków
  Okres przed Świętami Bożego Narodzenia kojarzy się z zapachem pierników. „Wesołe Misie” przyozdobiły zrobione przez siebie pierniki a aromat przyprawy korzennej na długo pozostał w sali.
 • Wesołe Misie na warsztatach czytelniczych
  W minionym tygodniu, 16 grudnia, odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty czytelnicze z Panią Małgorzatą Swędrowską- praktykiem, wykładowcą oaz autorką bardzo ciekawych książek dla dzieci. Wesołe Misie wysłuchały niezwykłych opowieści oraz uczestniczyły w interesujących zabawach prowadzonych przez p. Małgosię.
 • Logorytmika Wesołych Misiów
  Zajęcia z logorytmiki, z Panią Asią oraz Lalą Alą, to dla dzieci przyjemność, a szczególnie te przedświąteczne, o Świętym Mikołaju, dzwoneczkach, pełne radości i ciepła.
 • Wesołe Misie i piernikowy czas…
  W poniedziałek, 13 grudnia, Wesołe Misie mogły poczuć świąteczny nastrój podczas pieczenia pierniczków.
 • Wesołe Misie na Wystawie Ekologicznej
  Nasze przedszkole dba o kształtowanie postaw proekologicznych. W środę, 15 grudnia, nasza grupa odwiedziła wystawę gier i układanek o tematyce ekologicznej, która mieści się w auli naszego przedszkola. Kiedy zakończy się wystawa, Wesołe Misie oraz inne oddziały, będą mogły spróbować swoich sił podczas rozgrywek gier ekologicznych.
 • Zabawy na śniegu
  Śnieg jest najlepszym towarzyszem dla zabaw podczas zimy. Aura nas w tym okresie rozpieszcza i mamy go pod dostatkiem. „Wesołe Misie” harcowały po śniegu, zabawa była przednia.
 • Choineczka aż do nieba, tego nam potrzeba…
  Wesołe Misie ubrały choinkę w swojej sali. Było sporo zabawy i radości. Podczas „pracy” słuchały piosenki pt. : „Choineczka aż do nieba”
 • Mikołajki
  Mikołajki to magiczny czas. Wesołe Misie uczestniczyły w zabawach, konkursach. Dołączyły do ubierania na holu przedszkolnej choinki. Odwiedził nas Święty Mikołaj- było wiele emocji.
 • Zima tuż, tuż…
  Chociaż kalendarzowo mamy jeszcze jesień, Wesołe Misie, odkrywają uroki zbliżającej się zimy. Poznają jej atrybuty, eksperymentują, tańczą, tworzą….
 • Grudniowy spacerek
  „Wesołe Misie” wybrały się na grudniowy spacerek. W powietrzu było czuć nadchodzącą zimę. Dobre humory nas nie opuszczały.
 • W świecie bajek Disneya
  „Wesołe Misie” miały radości co niemiara. Otrzymały w prezencie książeczki z bajkami Walta Disneya. Za pewne dużo osób zdaje sobie sprawę z tego, że trudno jest zaciekawić dziecko, tak aby z zainteresowaniem wysłuchało danej bajki. Na szczęście świat Walta Disneya jest tak barwny i ciekawy, że przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały jego opowieści.
 • Zagadnienia grudniowe w grupie „Wesołe Misie”
  W pierwszym tygodniu, tj. od 01.12.2021r. do 03.12.2021r.  dzieci będą zdobywać wiedzę, dotyczącą: -poznania oznak zimy, nazwania ich; -kształtowania umiejętności odróżniania prawdy od fałszu; -uwrażliwienia na potrzebę niesienia pomocy ptakom; -nazwania i odróżniania figur geometrycznych, ćwiczenie sprawności manualnych podczas ich wycinania. W drugim tygodniu , tj. od 06.12.2021r. do 10.12.2021r.dzieci będą zdobywać wiedzę , dotyczącą: -zdobywania nowych doświadczeń plastyczno-technicznych; -rozwijania umiejętności przeliczania; -poznania pojęć  „zamrażanie”, „roztapianie”, określenia nasycenia barwy z użyciem przymiotników „jasny”, „ciemny”. W trzecim tygodniu, tj. od 13.12.2021r. do 17.12.2021r. dzieci będą zdobywać wiedzę dotyczącą: -kształtowania umiejętności pomagania w porządkach domowych; -zapoznanie z zawodem i pracą kucharza; -zdobywanie […]
 • Laureaci konkursu „Ukochany kraj”
  Zosia, Kamil oraz Czarek, to nasze Wesołe Misie, które wzięły udział w konkursie „Ukochany kraj”. Wykonali piękne patriotyczne prace. W nagrodę otrzymali dyplomy oraz puzzle o Kórniku. Serdecznie gratulujemy laureatom!
 • “Mały Miś w świecie wielkiej literatury”
  Wesołe Misie mogą pochwalić się zrealizowaniem modułu III “Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.
 • „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”
  Wesołe Misie mogą pochwalić się zrealizowaniem modułu II „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.
 • Dzień Pluszowego Misia
  W czwartek, 25 listopada, obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dla naszego przedszkola to dzień szczególny, ze względu na naszego szacownego patrona,  Misia Uszatka.  Było mnóstwo wrażeń. Misiowe tańce, konkursy, zagadki, zabawy z chustą animacyjną, sportowe wyzwania. Pani Agnieszka przygotowała dla dzieci piękną prezentację o misiach. Zgodnie z wytycznymi programu „Czytanie ma moc”, dzieci poznały opowieść o sympatycznym misiu Paddingtonie. Nie obyło się bez tortu oraz odświętnego „Sto lat” dla naszego Misia Uszatka.
 • Pani Anna i „Mały Miś”
  Odwiedziła nas Pani Anna, mama Mateusza, aby z „Małym Misiem” przeczytać dzieciom bajeczkę. „Wesołe Misie” z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o myszce, która chciała być lwem. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY 🙂 🙂 🙂
 • Późnojesienny ogródek
  Kilka dni temu Wesołe Misie wybrały się do ogródka przedszkolnego. Maluchy miały okazję zobaczyć, co się tam zmieniło, jak teraz wyglądają rośliny. Odwiedziliśmy także naszą przedszkolną stację pogodową. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, do czego służą poszczególne urządzenia.
 • Przygody z figurami geometrycznymi
  W piątek, 19. 11. 2021 r., Wesołe Misie poznawały figury geometryczne: koło, trójkąt, kwadrat.
 • Działania w ramach projektu „Woda”
  Miniony tydzień upłyną, Wesołym Misiom, na pogłębianiu wiedzy o wodzie. Dzieci poznawały właściwości wody, brały udział w zabawach badawczych. Stworzyliśmy „siatkę pytań”, na której zostały zapisane proponowane przez dzieci zagadnienia na temat wody. Maluchy mówiły, czego chciałyby dowiedzieć się o wodzie. Wypożyczone z kórnickiej biblioteki książki i książeczki o wodzie umilały odpoczynek oraz ukazywały ciekawostki i wodne przygody. Korzystaliśmy również z multimedialnego materiału edukacyjnego programu „Tablit”.
 • „Wesołe Misie” wkraczają w wodną tematykę :)w dniu dzisiejszym obserwowały, jak kolor wody może się zmienić po dodaniu różnych cieczy.
 • Kilka dni temu swoje święto obchodził jeż 🙂 „Wesołe Misie” celebrowały „Dzień Jeża”. Słuchały ciekawostek na jego temat, następnie tworzyły wesołego kolorowego jeżyka 🙂
 • Program „MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ”
  Wesołe Misie biorą udział w programie „MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ”
 • Projekt „Woda”
  Drodzy Rodzice!Nasza grupa rozpoczyna właśnie nowy projekt edukacyjny „Woda” (Woda jest niezwykła). Przez dwa tygodnie będziemy badaczami wody. Dowiemy się np., że:• woda nie ma stałego kształtu i zmienia go w zależności od naczynia, do jakiego jest przelewana,• czysta woda nie ma koloru – jest przezroczysta,• brudna woda ma kolor,• czysta, zwykła woda nie ma smaku.Poza tym będziemy m.in. przelewać wodę, rozpuszczać w niej różne substancje, a także sprawdzimy, jak rozpuszcza się cukier w zimnej, a jak w ciepłej wodzie oraz na ilemieszanie pomaga w rozpuszczaniu. Zwrócimy uwagę na to, że woda jest zdrowa i potrzebna do życia ludziom, zwierzętom […]
 • Święto Polski
  W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości, Wesołe Misie, podjęły wiele działań. Wzięły udział w III Module projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” pt.: „Opowiem Wam o Polsce”, w którym Mały Miś, za pomocom ciekawych listów, stał się przewodnikiem po trudnych dla maluchów, patriotycznych tematach. Dzieci w czynny sposób, poprzez zadania misia, uczyły się ważnych rzeczy. Maluchy oglądały prezentację multimedialną o Polsce, wykonywały patriotyczne prace plastyczne, poznały „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie” oraz śpiewały Hymn Polski oddając hołd Ojczyźnie.
 • Nasz dom Polska
  Wesołe Misie, miały możliwość pochwalić się swoimi ulubionymi miejscami w Polsce. Wspólnie tworzyliśmy plakat przedstawiający góry, jeziora, morze, miasta i miasteczka naszej Ojczyzny. W większości były to miejsca bliskie dzieciom, takie w których były, o których mogły coś powiedzieć. Kiedy zestawiliśmy je wszystkie razem maluchy mogły się przekonać, jak różnorodna, piękna i ciekawa jest nasza Polska.
 • Listopadowe zagadnienia w grupie „Wesołe Misie”
  W pierwszym tygodniu od 01.11.2021r. do 05.11.2021r.  dzieci zdobyły wiedzę, dotyczącą: -rozumienia pojęcia „miejsce zamieszkania”; -kształtowania umiejętności rozróżniania miasta od wsi, uwrażliwienie na piękno wsi; -uwrażliwienia na potrzebę znajomości adresu zamieszkania; -kształtowania postawy szacunku dla naszego kraju. Natomiast w drugim tygodniu , tj. od 08.11.2021r. do 12.11.2021r.dzieci będą zdobywać wiedzę , dotyczącą: -rozumienia pojęcia Ojczyzna; -kształtowania postaw patriotycznych; -wymienianie symboli narodowych; -nabywania szacunku do kultury góralskiej. Natomiast w III oraz IV tygodniu listopada „Wesołe Misie” będą się zagłębiały w projekt, pt: „Woda”. Dzieci zamienią się w badaczy i będą budowały swoją wiedzę o wodzie. Podczas tego projektu dziecko będzie m.in. […]
 • Polska na fotografiach
  Drodzy Rodzice, prosimy, by w najbliższy poniedziałek, 8 listopada, dzieci przyniosły do przedszkola pocztówki, fotografie lub ilustracje ciekawych miejsc w Polsce ( podpisane ołówkiem). Mogą to być miejsca, w których maluchy były i chcą o nich opowiedzieć.
 • Jesienna matematyka
  Wesołe Misie uczestniczyły w zajęciach matematycznych z wykorzystaniem darów jesieni: układały matematyczne rytmy oraz próbował przeliczać. Na koniec zajęć dzieci układały wymyśloną przez siebie kompozycję.
 • Kącik przyrodniczy
  Wesołe Misie wraz z Rodzicami wyposażyły nasz kącik przyrodniczy w wiele ciekawych eksponatów. Dary jesieni: kasztany, żołędzie, orzechy, wrzosy, dynie, kolorowe liście…. Jest pięknie i kolorowo. Dzieci chętnie wykorzystują do zabawy i pracy przyrodnicze skarby. Serdeczne podziękowania dla Rodziców!
 • Hodowla fasoli
  Wesołe|Misie założyły hodowlę fasoli .
 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
  15.10.2021r. odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 🙂 „Wesołe Misie” z wielką radością uczestniczyły w tym wydarzeniu. Ta podniosła chwila na długo zostanie w ich wspomnieniach 🙂
 • Wizyta Mamy Stasia
  W minioną środę odwiedziła nas mama Stasia, Pani Dominika, by wraz z naszym „Małym Misiem”, który zawsze wskakuje na kolana, gdy ktoś czyta w naszej grupie, przeczytać nam książeczkę. Była to piękna opowieść o więziach łączących małego chłopca oraz jego dziadka. Pani Dominice serdecznie dziękujemy!
 • Logorytmika
  Logorytmika to metoda stosowana w logopedii i rehabilitacji osób z wadami słuchu. Polega na połączeniu terapii logopedycznej z rytmiką: oddziaływaniu na sferę słuchową, słuchowo-ruchową oraz ruchową dziecka. Nasze zajęcia z logorytmiki prowadzi Pani Asia w towarzystwie Lali Ali, które zabrały nas ostatnio w podwodną podróż pełną dźwięków i ciekawych zadań.
 • Wesołe Misie i zadania „Małego Misia”
  Wesołe Misie na bieżąco wykonują zadania „Małego Misia” w ramach PROJEKTU „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”. „Mały Miś” towarzyszy nam podczas czytania, a czasami przygotowuje dla nas specjalne zadania, np. projektowanie własnych zakładek do książek, czy nauka kodowania za pomocą misiowego sudoku.
 • Wesołe Misie świętują Dzień Drzewa
  W poniedziałek,10 września, obchodziliśmy Dzień Drzewa. Maluchy poznały budowę drzewa, rodzaje drzew, zastanawiały się, jak drzewo zmienia się podczas kolejnych pór roku. Wesołe Misie stworzyły wspólne, własne drzewo.
 • PASOWANIE
  SZANOWNI RODZICE, W NAJBLIŻSZY PIĄTEK, 15 PAŹDZIERNIKA, O GODZ. 10.00, ODBĘDZIE SIĘ PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. PROSIMY, ABY DZIECI W TYM DNIU BYŁY UBRANE W GALOWY STRÓJ.
 • Wesołe Misie realizują Projekt „Ogród i sad”
  W minionym tygodniu Wesołe Misie rozpoczęły Projekt „Ogród i sad” oparty na programie „Tablit”. Było kolorowo, pachnąco i smacznie. Dzieci działały – tworzyły, smakowały, eksplorowały świat poprzez poznawcze działania.
 • Plany na październik
  W październiku Wesołe Misie będą realizowały dwa projekty oparte na programie edukacyjnym „Tablit”: I oraz II tydzień października : Projekt „Ogród i sad” cele ogólne projektu: • Budowanie wiedzy o gospodarstwie (w szczególności o uprawie warzyw i owoców w sadzie i ogrodzie, możliwościach ich wykorzystania, np. w przetworach). • Wzbogacanie dziecięcego słownika o pojęcia związane z uprawą oraz przetwarzaniem warzyw i owoców. • Rozwijanie umiejętności samoobsługowych związanych z przygotowywaniem posiłków. • Kształtowanie postawy prozdrowotnej – zachęcanie do jedzenia warzyw i owoców. • Tworzenie warunków do samodzielnego poznawania rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwowanie, eksperymentowanie, eksplorowanie. III oraz IV tydzień październik: Projekt „Drzewo” […]
 • Konsultacje z logopedą
  Szanowni Rodzice, w czwartek 07 października, w godzinach: od 14:00 do 17:00, odbędą się konsultacje indywidualne z logopedą. Dzieci, które odbyły przesiewowe badania, najpóźniej do wtorku otrzymają decyzję o zakwalifikowaniu na zajęcia logopedyczne. Pozostałe dzieci (te których nie było) zostaną zbadane w przyszłym tygodniu.