Hello
Bananas on my plate
Three red apple
Bye-bye
Bye-bye Cheeky
 • Wesołe Misie powitały wiosnę!
  “Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!” krzyczały Wesołe Misie, kiedy wyszły na spacer. Kolorowymi opaskami, wesołymi okrzykami u uśmiechami na twarzy przywitały wiosnę. Pani Wiosna odwdzięczyła się przedszkolakom słoneczną pogodą.
 • Wesołe Misie w poszukiwaniu wiosny
  Dzisiaj Wesołe Misie wybrały się na spacer w poszukiwaniu “pączków na patykach” 😉
 • Projekt “Mleko” w grupie Wesołe Misie
  Podczas projektu poznaliśmy właściwości mleka, dowiedzieliśmy się jakie produkty powstają z mleka oraz od kogo to mleko otrzymujemy. Zrobiliśmy również własny koktajl. Dziękujemy Pani Eli za prezentację.
 • Wesołe Misie na placu zabaw
 • Wesołe Misie zaczęły poszukiwania wiosny
  Wiosna w Kórnickim Arboretum już jest! Dzieci odnalazły w parku już pierwsze oznaki wiosny. Dla Wesołych Misiów taki spacer był bardzo długi ale poradzili sobie wyśmienicie! Pogoda była tak piękna, że nie zabrakło też czasu na zabawy w naszym ogrodzie.
 • Wesołe Misie przeprowadzają doświadczenia
  Zakończyliśmy nasz projekt dotyczący czterech żywiołów: wody, ognia, ziemi i powietrza. Podczas trwania projektu zadaliśmy sobie wiele pytań. Odpowiedzi na nie szukaliśmy między innymi przeprowadzając doświadczenia czy korzystając z tablicy multimedialnej. Na zakończenie projektu dzieci stworzyły przepiękne prace przedstawiające siły przyrody.
 • Wesołe Misie ćwiczą buzię
  W piątek odwiedziała nas Pani Basia, która jest logopedą. Przeprowadziła z dziećmi wesołą gimnastykę buzi i języka. Zabawy takie doskonalą mowę dzieci, usprawniają pracę i koordynację narządów artykulacyjnych i sprzyjają współpracy w grupie.
 • Wesołe Misie na Balu
  Bal Karnawałowy w naszej grupie odbył się pod nazwą “Księżniczki i Indianie”. Akcesoria potrzebne do stroju, dzieci przygotowały w przedszkolu. Podczas balu było mnóstwo zabawy, śmiechu, przeróżnych tańców. Oczywiście nie mogło zabraknąć przekąsek! Nasz balik będziemy miło wspominać i z utęsknieniem czekać na następny, aby móc znowu wcielić się w swoją ulubioną postać.
 • Wesołe Misie poznają zawód fryzjera
  Karnawał to czas pełen radości, zabawy, tańców. Szykując się na bal, musimy pomyśleć nie tylko o stroju, ale również o fryzurze, tak, aby pasowała nam do przebrania. Przy tej okazji, Wesołe Misie miały okazję bliżej zapoznać się z zawodem fryzjera. Miały również możliwość poćwiczyć swoje umiejętności. Widać, że dzieciom ta zabawa bardzo się spodobała.
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
  Już po raz 29-ty grała WOŚP i kolejny raz nasze przedszkole wzięło udział w tej akcji. Podczas krótkiej prezentacji, została dzieciom przybliżona idea tej akcji, oraz jej cele. Chętne dzieci mogły wrzucić do puszki pieniążki, za co otrzymały serduszko. Dziękujemy rodzicom, za umożliwienie dzieciom wzięcia udziału w tej akcji.
 • Przedszkolne zabawy
  Za oknami zima. Na zewnątrz mróz i śnieg. Wesołe Misie jednak lubią spacery i chętnie na nie wychodzą. Przed spacerem jednak należy się ciepło ubrać. Przedszkolaki są już bardzo samodzielne i chętnie same zakładają buty, kurtki czy spodnie. Padający śnieg sprawił dzieciom wiele radości. Dla Wesołych Misiów był inspiracją do zrobienia pracy plastycznej “Bałwanki” oraz “Wesołe Bałwanki”. Po spacerze oraz pracy, przychodzi też czas na zabawę. Tylko gdzie się podziały dzieci? Spokojnie, to tylko część zabawy z chustą animacyjną. Dzieci chowały się przed śniegiem 🙂 W czasie wolnym dzieci wybrały się w podróż, do której wszystko same przygotowały. Dokąd może […]
 • Wesołe Misie pamiętają o Babci i Dziadku
  W styczniu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla swoich dziadków laurki oraz krótki występ. Zaśpiewały piosenkę, zagrały na instrumentach i powiedziały wierszyki. Niestety, przez panującą sytuację, nie mogliśmy w tym roku zaprosić Babci i Dziadka do naszego przedszkola. Cały występ jednak został nagrany i przekazany do rodziców, aby mogli pokazać występ seniorom. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, radości, samych pogodnych dni.
 • Mikołajki u Wesołych Misiów
  W poniedziałek do naszego przedszkola zawitał św. Mikołaj! Pomachał dzieciom przez okno, a w przedszkolu ukrył prezenty. Tego dnia dekorowaliśmy również choinkę, ozdobami wykonanymi przez dzieci.
 • Wesołe Misie obchodzą Dzień Pluszowego Misia
  Pluszowy Miś, to zabawka, która jest chyba w każdym domu. Miś jest milutki, miękki, pomaga zasnąć i zna najskrytsze marzenia. 25 listopada obchodzony jest dzień tej niezwykłej przytulanki. Wesołe Misie zaśpiewały 100 lat wszystkim misiom i zaprosiły je do wspólnej zabawy.
 • Wesołe Misie i ich zabawy
  W ostatnim tygodniu dzieci świetnie się bawiły. Poznawały właściwości piasku kinetycznego, rysowały w mące, bawiły się gazetami. To wszystko to nie tylko ciekawa zabawa, ale również ćwiczenia usprawniające między innymi sprawność manualną, rozwijające kreatywność.
 • Wesołe Misie
  Czesław Janczarski “Barwy ojczyste” Powiewa flaga,gdy wiatr się zerwie.A na tej fladzebiel jest i czerwień.Czerwień to miłość,biel – serce czyste.Piękne są naszebarwy ojczyste.
 • Wesołe Misie lubią witaminki
  Jesienią, kiedy z drzew spadają liście, w ogrodzie i sadzie zbieramy plony. Warzywa i owoce są nie tylko zdrowe ale i pyszne. Wesołe Misie mogły się o tym przekonać robiąc sok warzywno-owocowy oraz szaszłyki z owoców. Uczestniczyły również w spotkaniu z Panią Komisarczyk, która zachęcała dzieci do zdrowego odżywiania się. Pracowały również na tablicy multimedialnej poznając jakie warzywa rosną nad ziemią, na ziemi, a jakie pod ziemią.
 • Wesołe Misie kodują z Misiem Uszatkiem
  Kodowanie to nie tylko świetna zabawa, ale również nauka logicznego myślenia i umiejętności matematycznych. W ramach Code Week 2020, dzieci układały rytmy z darów jesieni oraz kolorowych kubków.
 • Wesołe Misie spacerują
  Ostatnie dni były bardzo słoneczne i ciepłe. Piękna pogoda zachęcała do spacerów i łapania promieni słonecznych.Dzieci z grupy Wesołe Misie wychodząc na spacer zabierały ze sobą lupy, aby z bliska obejrzeć liście czy biedronkę, która również korzystała z przyjemnej pogody. Podczas spacerów dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami na temat zmian jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, poznawaliśmy okolicę naszego przedszkola.Spacer to również doskonała okazja do zapoznania się z zasadami ruchu drogowego, zasadami bezpiecznego poruszania się po chodniku i przechodzenia przez pasy. Wychodząc na spacer uczymy się również chodzenia w parach.Przed wyjściem należy się ubrać i jest to kolejna umiejętność jaką ćwiczymy. Samodzielna […]
 • Wesołe Misie zostały dumnymi przedszkolakami
  W czwartek, 8 października, w naszym przedszkolu odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka! Starsze dzieci przywitały swoich nowych kolegów piosenką oraz przygotowały dyplomy.
 • Wesołe Misie – Pasowanie na Przedszkolaka
  Drodzy Rodzice. W czwartek, 8.10.2020 r., o godzinie 9.30 odbędzie się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Prosimy o odświętny strój w tym dniu oraz strój na zmianę.
 • Wesołe Misie obchodziły Dzień Kropki
  Kiedy dzieci weszły we wtorek do przedszkola, od razu zauważyły, że coś się zmieniło. Na przedszkolnym korytarzu pojawiło się mnóstwo kolorowych kropek!To dlatego, że 15 września obchodzony jest Dzień Kropki, który ma na celu pobudzić kreatywność, pomysłowość dzieci, pomóc w odkryciu w sobie talentu. Z jednej małej kropki mogą powstać wspaniałe dzieła! W tym dniu Wesołe Misie obejrzały krótki film o dziewczynce Vashti, rysowały swoje kropki w mące i bawiły się “z kropką”. Dzień minął bardzo szybko, a po minach dzieci było widać, że Dzień Kropki im się spodobał.
 • Wesołe Misie – Pierwsze dni w przedszkolu już za nami.
  Pierwsze dni w przedszkolu już za nami. Dzieci poznały swoje Panie, zapoznały się ze swoją salą i zabawkami, powstały pierwsze prace plastyczne. Jednak to dopiero początek wielkiej przygody jaką jest przedszkole. Mamy nadzieję, że będziecie ją miło wspominać.