Hello
Bananas on my plate
Three red apple
Bye-bye
Bye-bye Cheeky
 • WESOŁE MISIE I PROJEKT „ZIEMIA (ODPADY)” c.d.
  W minionym tygodniu dzieci z grupy Wesołe Misie nadal pogłębiały wiedzę na temat odpadów. Na początku stworzyliśmy „beczkę słów „- zapisując wszystkie poznane dotąd wyrazy podczas trwania projektu „Ziemia (odpady)”. Poznaliśmy kolejne nowe słowa „kompostownik” i „kompost”, a za pomocą platformy T@blit stworzyliśmy go sami. Odwiedziliśmy także kompostownik przedszkolny znajdujący się obok ogródków. Poprzez zabawę, wykorzystując kolorowe nakrętki utrwalaliśmy liczenie, klasyfikowanie i układanie według wzoru. Wykonaliśmy również wspólną pracę plastyczną, usprawniającą dłonie i palce.Najfajniejszą zabawą dla przedszkolaków było wykonanie „Ekozabawek”. Z niepotrzebnych już kartonów zrobiliśmy m.in. domki i pojazdy, które potem dzieci pokolorowały. Zabawy nie było końca, pogoda dopisywała więc […]
 • WESOŁE MISIE I TEATRZYK MARIONETEK
  Dnia 9.05.2024r. dzieci z grupy Wesołe Misie wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt: ,, Tygrys Pietrek”. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem słuchały przedstawienia, które opowiadało o tym jak pokonać własny strach i znaleźć w sobie odwagę.
 • WESOŁE MISIE ŚWIĘTUJĄ Z WIKTORIĄ I STASIEM
  W tym tygodniu swoje święto obchodzili Wiktoria i Stasiu. Dzieci zaśpiewały solenizantom gromkie „STO LAT”, po czym były życzenia i uściski. Jeszcze raz życzymy Wam zdrowia, radości i spełnienia najskrytszych marzeń. Bądźcie zawsze tacy uśmiechnięci 🙂
 • PROJEKT „ZIEMIA (ODPADY)” Z MISIEM USZATKIEM
  Grupa Wesołe Misie wraz ze Światowym Dniem Ziemi rozpoczęła kolejny projekt edukacyjny pt. Ziemia (Odpady). Jego celem jest budowanie wiedzy dzieci na temat rodzajów odpadów oraz ich utylizacji, kształtowanie postawy proekologicznej, w szczególności w aspekcie prawidłowego segregowania odpadów. Całą wiedzę na ten temat dzieci zdobywają podczas zabaw, zajęć z wykorzystaniem innowacyjnego programu wychowania przedszkolnego Tablit oraz spacerów. Zapraszamy do fotorelacji z naszego ekologicznego projektu w minionym tygodniu. Podczas spacerów obserwujemy. Tworzymy siatkę pytań. Co interesuje dzieci i czego chciałyby się dowiedzieć o odpadach (śmieciach)? Zastanawiamy się co nasza Ziemia lubi a czego nie lubi? Najpierw oglądamy i zapamiętujemy. A potem […]
 • WESOŁE MISIE I DZIEŃ ZIEMI
  22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi- największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Dzieci z grupy Wesołe Misie również świętowały ten dzień. Dowiedziały się jak ważne jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Przedszkolaki wiedzą, że mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego,na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.Dzieci wykonały także prace plastyczne: wspólny plakat „Ziemia”, a także małe kule ziemskie.
 • WESOŁE MISIE SPRZĄTAJĄ ŚWIAT
  W miniony czwartek- 18 kwietnia dzieci z grupy Wesołe Misie uczestniczyły w Akcji Sprzątania Świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać „Naszą Ziemię”. Przedszkolaki wyruszając na akcję otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Taka akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.
 • KSIĄŻKA- MÓJ PRZYJACIEL
  W minionym tygodniu dzieci z grupy Wesołe Misie rozwijały zainteresowania książką- naszym nieodzownym przyjacielem. Każdy przyniósł swoją ulubioną książeczkę. W kąciku czytelniczym dzieci poznawały różne bajki i uczyły się zrozumieć, że świat fikcji nie jest tożsamy ze światem realnym. Dzieci wykonały również kolorowe zakładki do książki.
 • URODZINKI W KWIETNIU U WESOŁYCH MISIÓW
  W kwietniu w grupie Wesołe Misie swoje urodzinki świętowali Józek i Marysia. Dzieci pięknie złożyły życzenia solenizantom. Jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego najlepszego: zdrowia, uśmiechu na każdy dzień i spełnienia marzeń.
 • WESOŁE MISIE I TEATRZYK pt. „KUKŁA Z WIEJSKIEGO PODWÓRZA”
  W piątek 12.04.2024 r. odbył się teatrzyk pt. „Kukła z wiejskiego podwórza w wykonaniu Teatru pod Orzełkiem. Wesołe Misie były oczarowane wspaniałymi i kolorowymi kukiełkami. Dzieci miały również możliwość wystąpienia z tymi kukłami. Brawa dla wszystkich małych aktorów!!!
 • WESOŁE MISIE I KOLEJNY TYDZIEŃ BYCIA KULTURALNYM
  W minionym tygodniu dzieci z grupy Wesołe Misie ćwiczyły zasady kulturalnego zachowania się przy stole każdego dnia, a także podczas uroczystości. Przygotowały również urodzinowe przyjęcie, poznając określone zasady. Utrwalały znajomość zwrotów grzecznościowych jak i magicznych słów, wykonując także piękną pracę plastyczną. A poprzez zabawę w labiryncie pytań dzieci ćwiczyły umiejętność wyrażania siebie.
 • WESOŁE MISIE Z KULTURĄ ZA PAN BRAT
  W minionym tygodniu dzieci z grupy Wesołe Misie rozwijały swoją wiedzę na temat teatru. Przedszkolaki wykonały piękne kukiełki. Poprzez zabawę próbowały odegrać przedstawienie wykorzystując wykonane prace. Dzieci poznały również inny teatr obrazkowy- Kamishibai, który ich bardzo zaciekawił.
 • WIELKANOCNE ŚNIADANIE I POSZUKIWANIA ZAJĄCZKA U WESOŁYCH MISIÓW
  Dnia 27 marca dzieci z grupy Wesołe Misie zjadły wspólnie wielkanocne śniadanie, po którym udały się na taras w poszukiwaniu wielkanocnego zajączka. Pogoda dopisała. Dzieci wraz z koszyczkami dotarły po śladach czekoladowych jajek do gniazdka, w którym zajączek zostawił dla nich upominki. Życzymy wszystkim zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych !!!
 • URODZINKI WIKTORII I PRZEDSTAWIENIE U WESOŁYCH MISIÓW
  Dnia 26 marca swoje urodzinki świętowała wraz z grupą Wiktoria. Dzieci zaśpiewały pięknie „sto lat” oraz złożyły koleżance cudowne życzenia. Jeszcze raz życzymy Ci Wiktoria wszystkiego najlepszego i spełnienia marzeń !!! Tego samego dnia Wesołe Misie udały się do auli na przedstawienie pt. „Kot w butach”. Oto fotorelacja.
 • WIOSNA I WIELKANOC U WESOŁYCH MISIÓW
  Przyszła wiosna, a wraz z nią zbliża się Wielkanoc. W ostatnich dniach dzieci z grupy Wesołych Misiów brały udział w zajęciach o tak kolorowej tematyce. Wykonały piękne prace wiosenne i wielkanocne, a także czerpały radość z zabaw ruchowych zarówno w sali jak i na świeżym powietrzu. Oto fotorelacja.
 • WESOŁE MISIE NA KONCERCIE FILHARMONII POMYSŁÓW
  Dnia 22 marca dzieci z grupy Wesołe Misie były na przedstawieniu muzycznym pt: ,, Bajudźwięki”, na którym artyści zaprezentowali polskie legendy na wesoło. Zapraszamy na fotorelację.
 • DZIEŃ WIOSNY W GRUPIE WESOŁYCH MISIÓW
  Dnia 21 marca dzieci witały wiosnę. Na początku obejrzały prezentację multimedialną na temat tradycji topienia Marzanny. Następnie udały się do auli naszego przedszkola aby wziąć udział w konkursie i zaprezentować grupowe wiosenne okrzyki. Przy akompaniamencie pianina zaśpiewały z wszystkimi dziećmi piosenki ” Maszeruje Wiosna” oraz ,, Mała biedronka”. Po ciekawych zabawach Wesołe Misie udały się na spacer, podczas którego pożegnały zimę i powitały wiosnę. Przedszkolaki z radością maszerowały w wiosennym korowodzie, a prowadziła je Marzanna. Z uśmiechem wróciły do przedszkola. Tego dnia obchodzony jest także Światowy Dzień Zespołu Downa, nasze dzieci także przyłączyły się do tej akcji zakładając dwie różne […]
 • WARSZTATY WIELKANOCNE U WESOŁYCH MISIÓW
  Dnia 18 marca dzieci brały udział w wielkanocnych warsztatach, które zostały sfinansowane z Rady Rodziców. Przedszkolaki samodzielnie wykonały piękne zajączki z drewna, które najpierw musiały wyszlifować papierem ściernym, a następnie pięknie pomalować i ozdobić.
 • PROJEKT GOSPODARSTWO Z MISIEM USZATKIEM cd.
  W drugim tygodniu projektu Gospodarstwo, Wesołe Misie pogłębiły wiedzę dotycząca produktów mlecznych. Dzieci najpierw obejrzały film edukacyjny po którym, porównywały, przeliczały, segregowały oraz badały zgromadzone materiały do kącika. Wraz z pomocą nauczyciela miały także możliwość przygotowania i skosztowania zdrowych koktajli z różnego rodzaju mleka. Oprócz poznania różnych smaków, dzieci podczas przygotowywania usłyszały także dźwięki głośne oraz ciche. Nie zabrakło kolorowych prac plastycznych rozwijających precyzję i sprawność manualną dzieci. Przedszkolaki wykonały maski krówki oraz wesołe baranki- wykorzystując różnego rodzaju materiały. Wesołe Misie także, bardzo chętnie przeglądały książki związane z gospodarstwem pogłębiając swoją wiedzę. PUNKTEM KULMINACYJNYM projektu było spotkanie z żywym kotkiem. […]
 • CZYTANIE NA DYWANIE I PRZEDSZKOLNE OGRÓDKI
  W miniony wtorek mieliśmy przyjemność gościć mamę Lilki, która umiliła nam czas czytając bajkę o przygodach Psiego Patrolu. Dziękujemy za poświęcony czas. Wesołe Misie korzystając z pięknej pogody wyszły do przedszkolnych ogródków, aby zaobserwować jak rosną posadzone przed zimą cebulki tulipanów oraz wysiać kolejne kwiatki, które będą pielęgnować.
 • PROJEKT GOSPODARSTWO Z MISIEM USZATKIEM
  W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy WESOŁE MISIE rozpoczęły zajęcia metodą projektu, na temat gospodarstwa (wiejskiej zagrody). Celem projektu jest budowanie wiedzy na ten temat, a w szczególności wiedzy o zwierzętach hodowlanych, opiece nad nimi oraz korzyściach płynących z hodowli poszczególnych gatunków. Poprzez ciekawą aranżacje kącika tematycznego dzieci samodzielnie poznają rzeczywistość przyrodniczą obserwując i eksperymentując. Tworząc siatkę pytań oraz beczkę słów Wesołe Misie wzbogacają dziecięcy słownik o pojęcia związane z tematem. Dzięki urozmaiconym propozycjom aktywności dzieci realizują podstawę programową wychowania przedszkolnego. Wesołe Misie poznają świat przez działanie, doświadczanie, odkrywanie, przeżywanie i dyskutowanie. Zapraszamy na fotorelację. cdn.
 • DZIEŃ KOBIET I AKADEMIA REISA
  Dnia 8 marca nasze kobietki miały swoje święto. Wspaniali chłopcy wręczyli im upominki oraz zaśpiewali „sto lat”, za co serdecznie dziękujemy. Po tych miłych chwilach dzieci udały się pierwszy raz na zajęcia z piłką w ramach Programu Akademia Reisa. Wszystkim się bardzo podobało.
 • KONKURS I CZYTANIE NA DYWANIE
  W minionym tygodniu – 5 marca Wesołe Misie gościły mamę Józka i Stasia. Pani Ania poznała dzieci z książkopotworkiem o imieniu GRYZAK. Po wspaniałej lekturze pełnej emocji dzieci udały się na konkurs z Okazji Dnia Logopedy, w którym wziął udział Józek. Wszyscy mu mocno kibicowaliśmy. Brawo dla Józka !!
 • URODZINKI W LUTYM
  W minionym miesiącu- lutym, grupa Wesołe Misie wspólnie świętowała urodzinki z Anią i Marysią. Jeszcze raz dla cudownych dziewczynek wszystkiego najlepszego: zdrowia, uśmiechu na każdy dzień i spełnienia marzeń.
 • DZIEŃ DINOZAURA
  W dniu dzisiejszym (26 lutego) dzieci z grupy Wesołe Misie świętowały Dzień Dinozaura. Poprzez zabawę i zajęcia pobudzały swoją ciekawość i zainteresowanie światem prehistorycznych stworzeń oraz poszerzały wiedzę na temat dinozaurów i epoki, w której żyły. Na początek z uwagą i zaciekawieniem oglądały film edukacyjny dowiadując się skąd wzięły się dinozaury. Podczas zabawy ruchowej zamieniały się w poszczególne dinozaury wykluwając się z jajek. Następnie dzieci zaprezentowały dinozaury przyniesione przez siebie i próbowały je nazwać zgodnie z tym co widziały na filmie. Były także wyścigi dinozaurów i karmienie T-Rexa. Dzieci zrobiły również piękne prace plastyczne zamieniając się w paleontologów wykonując szkielet […]
 • WALENTYNKOWO U WESOŁYCH MISIÓW
  Tuż przez feriami dzieci wykonały piękne czerwone serduszka z okazji zbliżających się Walentynek. Wesołe Misie ćwiczyły motorykę małą i miały przy tym dużo radości.
 • WESOŁE MISIE NA KONCERCIE FILHARMONII POMYSŁÓW
  W miniony piątek- 9 lutego dzieci z grupy Wesołe Misie brały udział w kolejnym koncercie Filharmonii Pomysłów pod tytułem ,,Bajki- Grajki- Onegdajki”. Dzieci miały okazję posłuchać i zobaczyć w jakie zabawy i jakimi zabawkami bawili się dawno temu ich rodzice, a nawet dziadkowie.
 • BALIK KARNAWAŁOWY
  W miony czwartek 8 lutego w naszym przedszkolu odbył się balik karnawałowy. Były zabawy w sali jak i również wspólne w auli oraz słodki poczęstunek. Zapraszamy na fotorelację.
 • POZNAJEMY UKRAINĘ
  W minionym tygodniu w grupie Wesołe Misie odbyły się zajęcia z udziałem gościa, jakim była mama naszej dziewczynki z Ukrainy- Anastasii. Dzieci wysłuchały ciekawostek jakie opowiedziała nam Pani Kasia, a Anastasiia zaprezentowała nam piękny krajowy ubiór. Mama Kasia zaproponowała nam również zabawy, w jakie lubią bawić się dzieci naszych sąsiadów. Wesołe Misie nauczyły się również mówić „Cześć” w języku ukraińskim i poznały hymn narodowy. Oglądając film dowiedziały się gdzie znajduje się Ukraina, jakie są symbole narodowe, potrawy a co ważne, w jaki sposób możemy pomóc naszym sąsiadom w ich obecnej trudnej sytuacji. Na koniec tego miłego spotkania Pani Kasia poczęstowała […]
 • ZIEMIA, RYTMIKA ORAZ GIMNASTYKA
  W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Wesołe Misie poszerzały wiedzę na temat naszej planety Ziemia. Oglądały film edukacyjny, zrobiły zadanie dotyczące czystego powietrza na Ziemi oraz wykonały pracę plastyczną naszą piękną kulę ziemską . Posiały również nasionka zdrowej rukoli. Oto krótka fotorelacja. Odbyły się także zajęcia z rytmiki. Dzieci wspaniale się bawiły przy wesołej i rytmicznej muzyce granej ma żywo. Nie zabrakło jak zawsze gimnastyki , którą niewątpliwie dzieci lubią najbardziej, również wspaniałą zabawą była ścieżka sensoryczna usprawniająca stopy naszych dzieci.
 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA
  Dnia 25 stycznia grupa Wesołych Misiów wystąpiła na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci poprzez wiersze, piosenkę i taniec umiliły czas swoim ukochanym Dziadkom i wyraziły jak najwięcej dziecięcej miłości. Po wspólnych zdjęciach oraz wręczeniu laurek, wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Poniżej zdjęcia dzieci, które pięknie wykonały portrety Babć i Dziadków.
 • BEZPIECZNE ZABAWY
  Grupa Wesołych Misiów poszerza swoją wiedzę na temat bezpiecznego organizowania zabaw na dworze. Oprócz wspólnych zabaw na świeżym powietrzu gimnastykują się także w sali świetnie sobie radzą, a przy tym doskonale się bawią.
 • DBAM O ZDROWIE
  Wesołe Misie już wiedzą, że ruch to zdrowie, dlatego każdego dnia korzystamy z uroków zimy. Lepimy bałwana, jest szaleństwo na saneczkach, jest także zabawa w psie zaprzęgi oraz rzucanie śnieżkami ponieważ zabawa na świeżym powietrzu to samo zdrowie 🙂 Zapraszamy na fotorelację 🙂
 • WESOŁE MISIE I KONCERT pt. „RESTAURACJA TONACJA”
  W dniu 16.02.2024r. dzieci z ogromnym zaciekawieniem wybrały się na koncert pt. „Restauracja Tonacja” przygotowany przez Filharmonię Pomysłów z Poznania. Wesołe Misie z radością słuchały spektaklu, miały możliwość zamówienia w restauracji dań muzycznych, jak również świetnie się bawiły tańcząc i śpiewając razem z artystami.
 • ZIMĄ DOKARMIAMY PTASZKI
  Wesołe Misie również doskonale wiedzą, że zimą należy dbać o ptaki, dlatego na tarasie przedszkolnym został zawieszony karmnik do którego każdy z ochotą sypał ziarnka dla ptaszków tych co zostały z nami na zimę. Teraz każdego dnia możemy obserwować karmnik jak i dokładać pokarm dla naszych gości 🙂
 • ZIMOWO I KOLOROWO
  Czas zimowy i czas karnawałowy trwa Wesołe Misie z radością zrobiły kolorowe maski karnawałowe, oraz zimowego bałwanka za pomocą pianki do golenia. Oto krótka fotorelacja.
 • SPOTKANIE Z GWIAZDOREM
  22 grudnia Wesołe Misie wraz z Misiaczkami miały cudowne spotkanie z Gwiazdorem, było wspólne kolędowanie po czym dzieci udały się do swoich grup, aby tam otrzymać prezenty zostawione przez Gwiazdora dla nich pod choinką, Życzymy pięknych Świąt Bożego Narodzenia. Również tuż przed świętami umilił nam czas tata Marysi, który przeczytał piękne bajeczki o Mikołaju i Bałwanku. Dziękujemy za poświęcony czas.
 • ŚWIĄTECZNY CZAS
  W minionych dniach Wesołe Misie przygotowywały świąteczne ozdoby, Pięknie wykonały kolorowy łańcuch, oraz wesołe czerwononose renifery. Dzieci miały również niespodziewanego gościa, to pomocnik Świętego Mikołaja przyszedł, aby zobaczyć czy są w naszym przedszkolu grzeczne dzieci 🙂 i poczęstował je słodkim upominkiem.
 • CZYTANIE NA DYWANIE I KONCERT U WESOŁYCH MISIÓW
  W miniony piątek odwiedziła nas mama Helenki aby przeczytać przepiękną ponadczasową opowieść pt. „Śnieżny miś”. Wszyscy wiemy, że gdy zimno i ciemno na zewnątrz, najlepiej jest we własnym domu. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały o tym co spotkało samotnego misia. Po wysłuchaniu bajki Wesołe Misie udały się do auli na koncert Filharmonii pomysłów , pt. „Recital Loli Mandoli”. Dzieci były zachwycone.
 • MIKOŁAJKI U WESOŁYCH MISIÓW
  6 grudnia- MIKOŁAJKI wyczekiwany dzień dla każdego dziecka, także nasze przedszkolaki już od samego rana nie mogły się doczekać kiedy przyjdzie ten niezwykły gość. Słysząc dzwoneczki reniferów wybiegły na korytarz aby spotkać Świętego Mikołaja, tym razem się nie udało ale w szatni dzieci znalazły przemiłe upominki które im zostawił. Wesołe Misie z wielkim uśmiechem wróciły do sali gdzie pięknie ubrały naszą świąteczną choinkę. To był wspaniały dzień pełen radości.
 • NADCHODZI ZIMA
  W minionym tygodniu Wesołe Misie poznawały i dostrzegały oznaki nadchodzącej zimy. Poprzez zabawę uczyły się jak bezpiecznie bawić się na śniegu, Dzieci poznały także rodzaje zimowych domków. Świetnie się bawiły śnieżynkami zrobionymi z papieru czy z piórek a także ciekawą zabawą było „odśnieżanie” zasp ze śniegu. Wesołe Misie wykonały również niedźwiedzie polarne wielkości ich własnych rączek jednak najwięcej radości dzieciom sprawiły prawdziwe zabawy na śniegu i szaleństwo na saneczkach. Zapraszamy na fotorelację.
 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA U WESOŁYCH MISIÓW
  25 listopada na całym świecie swoje święto obchodzą wszystkie Misie. Nasze przedszkolaki także świętowały, 24 listopada przyniosły ze sobą do przedszkola swoje ukochane pluszowe misie, które przedstawiły. Ten dzień był pełen niezapomnianych wrażeń. Po śniadaniu Wesołe Misie wraz z Misiaczkami (z I grupy), którzy tego dnia gościli u nas udały się na misiowe podchody z zadaniami. Ale najpierw odczytaliśmy list od Misia Uszatka i obejrzeliśmy prezentację o historii pluszowego misia i o sławnych misiach. Następnie dzieci wyruszyły aby iść po śladach misia i wykonywać zadania,w których było m.in gimnastyka buzi i języka oraz ciała, zabawy z kolorami oraz rozpoznawanie znanych […]
 • EKOLUDKI- DOBRE KRASNOLUDKI
  W minionym tygodniu Wesołe Misie poznawały znaczenie słowa EKOLOGIA. poprzez zabawę rozwijały zachowania proekologiczne, takie jak segregowanie śmieci czy wykorzystanie surowców wtórnych. Dzieci wykonały również zabawki antystresowe- „Gniotek Uspokajacz”, które będą pomocne w trudnych chwilach. Zapraszamy na fotorelację.
 • MISIE, NIEDŹWIADKI I PUCHATKI
  W minionym tygodniu dzieci zagłębiały wiedzę na temat misiów. Poznały rodzaje misiów, pyszności misia, jego legowisko. Nauczyły się również wesołej piosenki z pokazywaniem „Jedna łapka, druga łapka ja jestem niedźwiadek..” Podczas zabaw ruchowych m.in tropiły po śladach niedźwiedzia, baraszkowały jak małe niedźwiadki, oraz uczyły się jak radzić sobie z emocjami. Dzieci wykonały również piękne prace plastyczne. Oto krótka fotorelacja.
 • WESOŁE MISIE I KONCERT FILHARMONII POMYSŁÓW
  Dnia 14 listopada nasze przedszkolaki wzięły udział w koncercie Filharmonii Pomysłów z Poznania pt: ,,Szepciki i Szeptułki. Było wesoło i dźwiękowo dzieci świetnie się bawiły.
 • MÓJ DOM- POLSKA
  Wesołe Misie przez ostatnie dwa tygodnie zdobywały wiedzę o naszym kraju, naszym domu- Polsce, dzieci poznały również inne rodzaje domów. Nauczyły się o tym kim jest patriota, jakie są symbole narodowe, poprzez zabawę zapamiętywały kolory flagi polski, a także poznały kulturę góralską. Dzieci stworzyły również piękne prace plastyczne dotyczące naszych symboli narodowych. Poprzez zabawę z chustą animacyjną nauczyły się że, należy bronić i dbać o naszą flagę. Natomiast 10 listopada z okazji uroczystości Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę (11 listopada) Wesołe Misie otrzymały słodki poczęstunek jakim były smaczne, biało-czerwone ciasteczka.
 • PROJEKT EDUKACYJNY „JABŁKO”
  W październiku dzieci z grupy WESOŁE MISIE uczestniczyły i wspólnie tworzyły projekt edukacyjny „Jabłko”. Zapraszamy na fotorelację z bardzo ciekawego i smacznego tygodnia. Na początku stworzyliśmy siatkę tematyczną: co wiemy o jabłku i siatkę pytań: czego chcemy się o nim dowiedzieć. Następnie urządziliśmy w kąciku przyrodniczym „Kącik jabłka” z produktami spożywczymi oraz chemicznymi (świeca zapachowa) wykonanymi z jabłka, książeczkami oraz kolorowymi plakatami tematycznymi. Dzieci poznały również cykl rozwojowy jabłka oglądając film pt „Od kwiatuszka do jabłuszka”, a także z filmu pt.”Tajemnicza kuchnia” dowiedziały się co można zrobić jeszcze z jabłek. Bawiliśmy się jabłkami, jednocześnie zdobywając nowe wiadomości: segregowaliśmy jabłka wg […]
 • JESIENIĄ DBAMY O ZDROWIE
  W ubiegłym tygodniu grupa Wesołych Misiów poznała ważne zasady dotyczące profilaktyki zdrowotnej, aktywności ruchowej i właściwego ubierania się jesienią. Dzieci poznały znaczenie zwrotu „ubierać się na cebulkę”, poznały zdrowe warzywo jakim jest cebulka oraz samodzielnie wykonały z niej syrop na kaszel. Ruch to zdrowie. Wesołe Misie doskonale się bawiły z piłeczkami uświadamiając sobie przy tym jakie znaczenie dla zdrowia ma ruch. Na koniec wykonały sobie nawzajem relaksujący masaż plecków. Na koniec dzieci nauczyły się że również podczas spacerów do lasu można znaleźć coś zdrowego- piękne borowiki, które samodzielnie wykonały podczas zajęć.
 • KODUJEMY Z MISIEM USZATKIEM
  W ramach tegorocznych obchodów CodeWeek, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania Wesołe Misie wzięły udział w lekcji nauki kodowania. Dzieci poradziły sobie świetnie i doskonale się przy tym bawiły.
 • WESOŁE MISIE I KONCERT
  Dnia 13 października Wesołe Misie miały okazję wysłuchać pierwszego koncertu zespołu z Filharmonii Pomysłów pt:,, W krainie Sonostworków”. Dzieci dowiedziały się jak wyglądają instrumenty muzyczne, takie jak helikon oraz ukulele, usłyszeli dźwięki które wydają te właśnie instrumenty, a także wesoło się bawili razem z poznanymi bohaterami Helio i Uku.
 • WITAMY PANIĄ JESIEŃ
  Wesołe Misie wyruszyły na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni, niezwykle kolorowej pory roku oraz zebrania jej darów w postaci liści, kasztanów i kwiatów. Wszystkie przedszkolaki dzielnie zbierały leżące skarby aby zabrać je ze sobą do sali i tam wykonać z nich piękną Panią Jesień. Pozostałe zbiory znalazły miejsce w kąciku przyrodniczym, aby móc je podziwiać każdego dnia.
 • KOLOROWO NA SPORTOWO Z MISIEM USZATKIEM
  Dnia 29 września nasze Wesołe Misie uczestniczyły w zmaganiach sportowych zorganizowanych z okazji Europejskiego Tygodnia Sportu. Dzieci dzielnie zdobywały pieczątki i na zakończenie otrzymały dyplom oraz puzzle.
 • DZIEŃ KROPKI I DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
  Międzynarodowy Dzień Kropki jest obchodzony 15 września natomiast Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 20 września, również w tych dniach nasza grupa świętowała. Dzieci ubrane w kolorowe kropeczki wykonały wspólną pracę plastyczną, świetnie się bawiły, a na koniec udały się na pierwszy wspólny spacer. Natomiast z okazji Dnia Przedszkolaka grupa otrzymała nowe i piękne zabawki, które dały im wiele radości.
 • PIERWSZY MIESIĄC ZA NAMI
  Pierwszy miesiąc przygody z przedszkolem w grupie „Wesołe Misie” powoli dobiega końca. Początki były trudne zarówno dla maluchów jak i dla rodziców. Jednak z upływem kolejnych dni było coraz lepiej i zaczęła się fajna zabawa. Czas na krótkie podsumowanie dotychczasowych przeżyć i dokonań naszych dzielnych przedszkolaków. Zapraszamy na fotorelacje z pierwszych dni adaptacji, czyli pierwszych wspólnych zabaw, pierwszego wspólnego posiłku oraz pierwszej pracy plastycznej. 🙂 NASZE ZAJĘCIA Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z dotychczasowych zajęć naszych przedszkolaków. Dzieci z radością uczyły się wielu ciekawych rzeczy poprzez świetną zabawę, co widać po uśmiechniętych buziach.