Hello
Bananas on my plate
Three red apple
Bye-bye
Bye-bye Cheeky
 • BALIK KARNAWAŁOWY I URODZINY KAROLA
  W piątek w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Ten wyjątkowy dzień dostarczył wszystkim niesamowitych przeżyć i wiele radości. Również w tym dniu, swoje urodziny obchodził Karol, któremu oczywiście życzymy dużo radości i samych szczęśliwych dni.
 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA
  Dnia 24.01. 2023 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W pięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed najbliższymi, recytowały wiersze i śpiewały piosenki, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały również dla swoich ukochanych dziadków drobny upominek. Po występie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych […]
 • KONCERT
  W piątek, 20 stycznia, odbył koncert zespołu „Pro Sinfonika” pt. „Przeboje przedszkolaka” Maluchy mogły posłuchać swoich ulubionych dziecięcych utworów z filmów, np. z bajki Pocahontas, Zwierzogród oraz innych przebojów… Był karnawałowy nastrój oraz dużo zabawy.
 • NA ZIMĘ, CZY NA LATO ?
  W tym tygodniu rozmawialiśmy na temat zimy. Dzieci poznawały fakturę różnych  tkanin, zastanawiały się czy jest odpowiednia na ubrania letnie czy zimowe, przeliczały oraz dobierały takie same fragmenty tkanin.
 • URODZINY MARTY
  W tym miesiącu obchodziliśmy również urodziny Marty. Jak zwykle nie zabrakło tradycyjnego 100 lat, życzeń oraz słodkiej niespodzianki. Martusi jeszcze raz życzymy samych szczęśliwych dni oraz spełnienia wszystkich marzeń.
 • POZNAJEMY ZAPIS SWOJEGO IMIENIA
  „Wesołe Misie” zapoznają się z zapisem swojego imienia według metody I. Majchrzak – „Odimienna metoda nauki czytania”  i wkraczają w świat liter. Dziecko poprzez własne imię, z którym się utożsamia, rozbudza swoje zainteresowanie pisaniem i czytaniem. Zabawy są wspólne dla wszystkich, jednak każdy działa na własnej wizytówce. W pierwszym etapie dzieci rozpoznają zapis własnego imienia a jednocześnie dostrzegają różnice między kształtem poszczególnych liter w jego zapisie.
 • URODZINY W GRUPIE WESOŁE MISIE
  W tym tygodniu obchodziliśmy w naszej grupie urodziny Jagny i Kuby. Było tradycyjne 100 lat, składanie życzeń, słodka niespodzianka oraz wspaniała zabawa.
 • DZIEŃ i NOC
  Dzieci z naszej grupy poznawały przemienność dnia i nocy. Aby dostrzec rytmiczne następstwo dnia i nocy układały kalendarze kołowe oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych.
 • Założenia dydaktyczno- wychowawcze na miesiąc styczeń w grupie Wesołe Misie.
  TEMATY KOMPLEKSOWE: I Tydzień – „Płynie czas” ( wartość- PUNKTUALNOŚĆ)  II Tydzień : „Młodzi  i starsi” ( wartość- SZACUNEK) III Tydzień  –  „Sport to zdrowie” ( wartość- ZDROWIE) IV Tydzień  –  „Dbam o zdrowie” ( wartość- ZDROWIE) Cele ogólne:
 • Świąteczny czas…
  Ostatni tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia, to bardzo intensywny czas. Działo się wiele – we wtorek najstarsza grupa przygotowała przedstawienie jasełkowe dla całego przedszkola W środę swój wspaniały, radosny pokaz dał pan Iluzjonista oraz nastąpiło rozwiązanie konkursu „EKOMIKOŁAJ”. Natomiast w czwartek panie nauczycielki wystąpiły w świątecznym spektaklu pt.: „Dziewczynka z zapałkami”. Następnie odwiedził nas długo oczekiwany gość, ukochany przez maluchy Gwiazdor. Po obejrzeniu prezentów zasiedliśmy do uroczystego, świątecznego obiadu. Było wiele radości i emocji. Wszystkim Państwu, małym i dużym: życzymy Świąt Bożego Narodzenia pełnych miłości, rodzinnego ciepła oraz dobra. Zatrzymania się na moment przy choince i radosnego świętowania.
 • WESOŁE MISIE I PIERNIKOWE WYPIEKI
  W poniedziałek, 12 grudnia, zgodnie z miłą i lubianą przez dzieci tradycją, Wesołe Misie piekły pierniczki. Mikołaje, piernikowe ludziki, gwiazdki, choineczki, bałwanki….. foremek było od koloru do wyboru. Każdy mógł znaleźć swój ulubiony kształt. Maluchy przypomniały sobie zapach przyprawy piernikowej, zapach kojarzący się z wyjątkowym, świątecznym czasem…
 • Piątkowe spotkanie z logopedią
  Jeśli piątek, to, u Wesołych Misiów, zabawy z logopedią podczas realizacji programu pt. : „Oddycham nosem cały rok”. W miniony piąte, 18 grudnia, dzieci ponownie miały okazję w ciekawy sposób poćwiczyć aparat mowy oraz motorykę rąk i paluszków.
 • WESOŁE MSIE WYSYŁAJĄ KARTKI
  W tym tygodniu przedszkolaki poznawały pracę listonosza, sposoby przekazywania sobie informacji oraz uczyły się jak wysłać kartkę lub list. Wiedząc już jak, wysłać kartkę  „Wesołe Misie”  przyłączyły się do akcji „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Celem tej akcji jest kultywowanie tradycji podtrzymywania więzi rodzinnych, koleżeńskich poprzez pisanie i wysyłanie kartek świątecznych, a nie składanie życzeń poprzez wiadomości SMS. Z przygotowanymi kartkami udaliśmy się na pocztę, aby wysłać kartki do swoich bliskich.
 • WYSTĘPY ARTYSTYCZNE
  W czwartek dzieci z naszego przedszkola prezentowały swoje talenty artystyczne. Każda grupa przygotowała i zaprezentowała piosenkę lub wiersz o tematyce zimowej. Nasza grupa wykonała piosenkę „Idzie zima zła”. Gratulujemy pięknego występu.
 • MIKOŁAJKI
  6 grudnia „Wesołe Misie” jak wszystkie dzieci czekały na Świętego Mikołaja. Tego dnia, aby zachęcić Go do przybycia, wykonały jego portret oraz pięknie ubrały choinkę. Było dużo radości, gdy wreszcie pojawił się za oknem i gdy okazało się, że zostawił wszystkim dzieciom upominki. Święty Mikołaj nie zapomniał także o prezencie dla całej grupy. Dziękujemy i zapraszamy Świętego Mikołaja za rok.
 • Kilka ujęć Wesołych Misiów!
  Oto krótka migawka z minionych dni…..
 • Zajęcia w ramach projektu „Oddycham nosem cały rok”
  W minionym tygodniu na zajęciach logopedycznych w ramach projektu „Oddycham nosem cały rok” Wesołe Misie „oswajały” syczącą głoskę „s”. Maluchy, w ramach podziękowań dla Mikołaja, wykonały dla Świętego „Mikołajkową gimnastykę narządów mowy”- dzieci losowały ćwiczenie za pomocą „koła fortuny z graficznie przedstawionymi ćwiczeniami narządów artykulacyjnych”. Było wiele ciekawych zabaw, min. zabawa oddechowa „Wirujące węże”, podczas której dzieci dmuchając na papierowe węże sprawiały, że zaczynały one pięknie tańczyć, wirować. Największe wrażenie zrobiła na dzieciach zabawa pt. : „Logopedyczne jajka sadzone”. Dzieci wcielały się w małych kucharzy i „rozbijały jajka” na patelnię, „smażyły” jaka sadzone, na których ukryły się szumiące głoski „s”. […]
 • Założenia dydaktyczno- wychowawcze na miesiąc grudzień
  I Tydzień – Listonosz Cele ogólne: II Tydzień – Świąteczne przygotowania – DOBROCZYNNOŚĆ Cele ogólne: TYDZIEŃ III– Cele ogólne: – Wesołych świąt- DOBROCZYNNOŚĆ
 • ŚWIĘTO MISIA
  W piątek przedszkolaki świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko w tym dniu miało ze sobą swojego ulubionego misia.  Z tej okazji w przedszkolu było wiele atrakcji. „Wesołe Misie” zrobiły sobie „Misiowe opaski”, aby każdy pamiętał, jakie święto obchodzimy.  Następną atrakcją był misiowy escape room, w którym przedszkolaki musiały wykonać zadania: dopasować cienie misi do ich postaci, pokonać ścieżkę sensoryczną, odszukać puzzle w hydrożelu oraz w grupach je ułożyć, następnie przejęć przez gawrę do misia. Na zakończenie w nagrodę dzieci otrzymały misiowe ciasteczka. W drugiej części dnia udaliśmy się do auli , gdzie wspólnie śpiewaliśmy dla Misia „Sto lat” i […]
 • Poszukiwanie dźwięków
  W minionym tygodniu podczas zajęć dzieci rozwijały kreatywność. Tym razem szukaliśmy przedmiotów, które mogą zastąpić nam instrumenty muzyczne. Pierwszym takim zastępczym instrumentem było nasze ciało. Dzieci klaskały, tupały, uderzały dłońmi różnych części swojego ciała w określony rytm. Następnie dzieci szukały w otoczeniu innych przedmiotów, które wydają dźwięki, były to drewniane klocki, kartonowe pudełka, kartki, folia itd. Na koniec robiliśmy doświadczenia z wodą, aby sprawdzić czy za każdym razem odgłos wody jest taki sam.
 • ORIENTACJA PRZESTRZENNA
  „Wesołe misie” utrwalają stosowanie określeń dotyczących orientacji przestrzennej: na, pod, nad, obok, z przodu, z tyłu.
 • Metoda E. Gruszczyk- Kolczyńskiej oraz E. Zielińskiej „Dzieci uczą misie wierszy”
  „Wesołe Misie” wraz z pluszowymi przyjaciółmi wyruszyły w nową, edukacyjną przygodę. Maluchy ucząc swoje misie wiersza, same szybko zapamiętują jego treść. Dobrze się przy tym bawią. Jest to ciekawy i atrakcyjny sposób na naukę wierszy.
 • WESOŁE MISIE NA KONCERCIE
  W piątek, w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert Filharmonii Poznańskiej Pro-Sinfonika pt.: „Paczka w pointach”. Tym razem dzieci zapoznały się z tematem baletu. Przedszkolaki wiedzą już, że paczka to strój baletnicy, pointy to twarde baletki, natomiast baletowy ubiór męski to trykot.
 • POZNAJEMY PRACĘ LEŚNIKA
  We wtorek w naszej grupie odbyło się spotkanie z wyjątkowym gościem- panią Anią, która wykonuje pracę leśnika. Podczas spotkania pani opowiedziała nam, na czym polega jej praca. Dzieci dowiedziały się również, w jaki sposób należy się zachowywać w lesie. Poznały zwyczaje wybranych zwierząt ( dzik, sarna, jeleń, borsuk, lis, jeż) oraz w jaki sposób można pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Pani Ania w szczególności zachęcała dzieci do dokarmiania ptaków. Dziękujemy za ciekawą edukację przyrodniczą.
 • Logopedia u Wesołych Misiów
  W piątek, 18 listopada, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu profilaktyki logopedycznej „Oddycham nosem cały rok”. Wesołe Misie aktywnie ćwiczyły aparat mowy oraz motorykę ciała. Masażyk na powitanie sprawił dzieciom dużo radości.
 • PIES W ROLI GŁÓWNEJ
  Środowe zajęcia nosiły tytuł „Mieć psa”. Wesołe Misie opowiadały o swoich psich pupilach oraz jak należy o nie dbać. Poznawaliśmy różne rasy psów, była psia matematyka oraz praca plastyczno-techniczna. Nie mogło zabraknąć rozmowy o bezpiecznym zachowaniu w stosunku do nieznajomych psów – dzieci wiedzą, że nie zawsze można podejść i pogłaskać pieska.
 • KREATYWNOŚĆ
  W poniedziałek, 14 listopada, Wesołe Misie uczestniczyły w zajęciach związanych z kreatywnością. Na początek wysłuchały opowiadania „Zapraszamy kreatywność” M. Szeląg i na podstawie tego, co usłyszały oraz własnych doświadczeń próbowały odpowiedzieć na pytanie co, to jest kreatywność. Następnie miały okazję do pełnego wykorzystania omawianej wartości poprzez dowolne zabawy, artystyczne poczynania..
 • SYMBOLE NARODOWE
  11 listopada obchodzimy  Święto Niepodległości, dlatego w minionym tygodniu dzieci poznały symbole narodowe oraz zapoznały się z mapą Polski.
 • POZNAJEMY NASZE MIASTO
  „Wesołe Misie” podczas zajęć poznawały różne rodzaje domów, opisywały ich wygląd stosując określenia mały – duży, wysoki – niski. Na prezentowanych zdjęciach rozpoznawały charakterystyczne miejsca w naszym mieście.
 • „Wycieczka po Polsce”
  W środę, 9 listopada, Wesołe Misie razem z całą społecznością przedszkolną, oglądały spektakl „Teatru Kurtynka” pt.: ,, Wycieczka po Polsce”. Wraz z bohaterką, Kasią, za namową Orła Białego, maluchy odkrywały piękno naszego kraju. Odwiedziliśmy morze, góry oraz kilka ważnych miast. Nie mogło zabraknąć Poznania oraz niesfornych koziołków, które uciekły z ratusza. Poznawaliśmy zwyczaje, ciekawostki, odkrywaliśmy mapę Polski. Tańczyliśmy góralski taniec oraz pomagaliśmy Kasi rozwiązać muzyczny quiz dotyczący Bałtyku.
 • CZYTANIE NA DYWANIE Z MAMĄ MARTY
  W minionym tygodniu Wesołe Misie odwiedziła mama Marty. Przeczytała książki o koniach – jest to pasja Marty oraz jej mamy. Dzieci mogły zobaczyć akcesoria oraz strój odpowiedni do jazdy konnej oraz usłyszeć wiele ciekawostek, np. jak wygląda i nazywa się najmniejszy kucyk. Mamie Marty bardzo serdecznie dziękujemy 🙂
 • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
  W piątek, czwartego listopada, Wesołe Misie obchodziły bardzo radosne i lubiane przez dzieci święto: DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Maluchy przebrały się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów, przyniosły ich atrybuty, maskotki. Tego dnia sala stała się jeszcze bardziej kolorowa niż zwykle- zamieniliśmy ją w bajkową krainę. Były pokazy strojów, bajkowa dyskoteka, zadania i konkursy, odgadywanie z jakiej bajki pochodzi dana piosenka oraz poczęstunek. Buzie Wesołych Misiów były roześmiane i rumiane od wrażeń oraz tańców…
 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU
  Dzieci, które uczestniczyły w konkursie plastyczno – technicznym pt: „ Czarodziejskie drzewo” otrzymały dyplom oraz drobne upominki.
 • WESOŁE MISIE ODWIEDZAJĄ MIEJSCA PAMIĘCI
  Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy święto Wszystkich Świętych oraz Święto Niepodległości. Pamiętając o osobach, które swoje życie poświęciły obronie ojczyzny udaliśmy się na cmentarz, aby zapalić symboliczny znicz.
 • DZIEŃ DYNI
  W poniedziałek, 31 października, Wesołe Misie obchodziły Dzień Dyni. Dzieci dowiedziały się, jakie właściwości odżywcze ma dynia. Poznały jej budowę. Były konkurencje, dyniowe tańce oraz małe łakocie.
 • ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE
  I Tydzień – Nasza mała ojczyzna – WOLNOŚĆCele ogólne:• poznanie pojęcia „wolność”•budowanie poczucia tożsamości• poznawanie różnych rodzajów domów• poznawanie określeń opisujących wysokość budynków i przedmiotów• posługiwanie się określeniami wysoki- niski• rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat I I Tydzień – Mój dom – Polska – WOLNOŚĆCele ogólne:• poznanie polskich symboli narodowych• poznawanie nazwy stolicy Polski i jej symbolu• rozwijanie mowy komunikatywnej• poznawanie różnych krajobrazów występujących w Polsce• rozbudzanie zainteresowań pięknem przyrody polskiej• uwrażliwianie na potrzeby innych TYDZIEŃ III- „ Moje hobby” – KREATYWNOŚĆCele ogólne:• Poznanie wartości: kreatywność• Poszerzanie wiedzy na temat zwierząt domowych• Rozwijanie umiejętności liczenia w zakresie 1-4• […]
 • CZYTANIE NA DYWANIE
  W tym tygodniu naszą grupę odwiedziła mama Jagny. Pani Ania przyniosła ze sobą ulubione książeczki swojej córki i przeczytała dzieciom opowiadania z serii „Jadzia Pętelka”. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.
 • DESZCZOWA JESIEŃ
  W minioną środę poznawaliśmy humory jesiennej pogody, min. kapuśniaczek, deszcz i ulewę. Tańczyliśmy deszczowy taniec, tworzyliśmy pracę plastyczną pt.: „Parasol” łączonymi technikami- stemplowaniem oraz wyklejaniem plasteliną.
 • WESOŁE MISIE NA KONCERCIE
  W piątek w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny w wykonaniu „Prosynfoniki” pt: „Witamy w krainie muzyki”. Podczas koncertu dzieci poznały instrumenty takie jak: kontrabas, saksofon oraz pianino elektryczne.
 • „CZYTANIE NA DYWANIE” Z MAMĄ MARCELINKI
  W czwartek, 20 października, Wesołe Misie odwiedziła mama Marcelinki. Przeczytała dzieciom wiersz Juliana Tuwima pt.: „Lokomotywa”- było to aktywne czytanie, podczas którego dzieci odpowiadały na pytania, naśladowały odgłosy, inscenizowały tekst ruchem. Dzieci wykonały dla naszego gościa laurkę, na której zrobiły paluszkowe pieczątki. Mamie Marcelinki serdecznie dziękujemy!
 • JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKAMI CZYLI PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
  Dzień 19 października był dla nas dniem wyjątkowym. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęły występy artystyczne, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności– dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Z tej okazji wystąpiła również najstarsza grupa czyli „Pracowite Misie”. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Pani Dyrektor oficjalnie przyjęła dzieci do grona społeczności przedszkolnej. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale oraz drobne upominki. Wszystkim podobała się uroczystość, chociaż w niejednym oku pojawiły się łzy wzruszenia.
 • GRZYBEK TU, GRZYBEK TAM…
  Jesień to pora roku,  która obdarza nas bogactwem leśnych skarbów. W tym tygodniu podczas zajęć dzieci dowiedziały się jakie grzyby są jadalne, a które są trujące. Dowiedziały się także, że nie powinno się niszczyć grzybów, gdyż są one pożywieniem dla leśnych zwierząt. Wykorzystując sylwety grzybów dzieci przeliczały, kończyły rozpoczęty rytm oraz segregowały. W celu utrwalenia wyglądu grzybów dzieci wykonały pracę plastyczną.
 • PROGRAM PROFILAKTYKI LOGOPEDYCZNEJ PT.: „ODDYCHAM NOSEM CAŁY ROK”
  W październiku Wesołe Misie rozpoczęły realizację profilaktycznego programu logopedycznego pt.: „Oddycham nosem cały rok”. Ma on na celu min. uświadomienie dzieciom oraz rodzicom, jak ważne dla mowy, jest prawidłowe oddychanie przez nos. Były rozmowy, rozważania oraz ciekawe dla maluchów zabawy i zadania.
 • DZIEŃ DRZEWA
  W miniony poniedziałek Wesołe Misie świętowały Dzień Drzewa. Były drzewiaste zabawy oraz konkurencje. Maluchy tworzyły piękne drzewa z wykorzystaniem metody stemplowania własnymi rączkami.
 • PUNKT KULMINACYJNY PROJEKTU DRZEWO
   W piątek odbył się punkt kulminacyjny czyli podsumowanie projektu DRZEWO. W tym dniu dzieci zaprezentowały rodzicom swoją wiedzę i umiejętności na temat drzew. Były piosenki, wierszyki, zagadki oraz wystawa prac. Gratulujemy dzieciom wspaniałego występu a rodzicom dziękujemy za przybycie.
 • PROJEKT DRZEWO – CIĄG DALSZY
  W tym tygodniu nadal realizowaliśmy projekt edukacyjny DRZEWO. „Wesołe Misie” kreatywnie spędzały czas i bawiły się materiałami przyniesionymi z parku i lasu. Dzieci zapoznały się z wyglądem drzewa w poszczególnych porach roku przy użyciu materiałów edukacyjnych na tablicy multimedialnej. Materiał przyrodniczy wykorzystywały również w zabawach matematycznych, prowadziły wnikliwe obserwacje przy użyciu lupy, tworzyły prace plastyczne.
 • JESIENNY PROJEKT „DRZEWO” TRWA…
  W minionym tygodniu Wesołe Misie rozpoczęły projekt edukacyjny „Drzewo”. Maluchy poznawały budowę drzew, zastanawiały się dlaczego są one tak ważne. Dzieci przyniosły dary jesieni i nasze centrum badawczo-przyrodnicze zalśniło pięknymi kolorami oraz zapachami. Zagościły tam również figurki zwierząt leśnych, którymi dzieci chętnie się bawią przy okazji ucząc. Wesołe Misie tworzyły prace plastyczne wykorzystując do tego min. liście rozmaitych drzew. Nawlekały czerwone korale jarzębiny ćwicząc paluszki. Przed nami kolejny ekscytujący tydzień projektu.
 • PUNKT KULMINACYJNY ORAZ PASOWANIE
  DRODZY RODZICE ! 14.10.2022r. (piątek) o godzinie 10.00 odbędzie się Punkt Kulminacyjny Projektu „Drzewo”. Zapraszamy Rodziców na krótkie spotkanie prezentujące zdobyte przez dzieci umiejętności oraz galerię prac naszych Wesołych Misiów związaną z tematem „Drzewo”. 19.10.2022r. (środa) o godzinie 10.00 odbędzie się Pasowanie na Przedszkolaka. Zapraszamy Rodziców na Pasowanie na Przedszkolaka (pasowane będą nowoprzyjęte dzieci, cała grupa zaprezentuje się na uroczystości, zatem prosimy, by wszystkie dzieci przyszły ubrane w galowy strój). Z pozdrowieniami: p. Asia i p. Madzia
 • Prace w przedszkolnym ogródku
  Jesień to odpowiednia pora na sadzenie cebulek wiosennych kwiatów. „Wesołe Misie” korzystając z ładnej pogody z zaangażowaniem przystąpiły do działania i sadziły cebulki. Każdy miał okazję posadzić swoją cebulkę. Dzieci obiecały, że będą pielęgnować swój ogródek. Już czekamy na wiosnę, aby cieszyć się pięknymi kwiatami.
 • DZIEŃ CHŁOPAKA
  W piątek 30 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta dla chłopców było oczywiście „Sto lat…” życzenia i prezenty. Dzień upłynął nam na wesołych zabawach.
 • MALOWANIE FARBAMI
  Malowanie farbami to podstawowa technika plastyczna bardzo lubiana przez dzieci. „Wesołe Misie” w tym tygodniu malowały sylwety owoców. Po wyschnięciu prac dzieci zapoznawały się z zasadami bezpiecznego posługiwania się nożyczkami. Z pomocą nauczyciela podejmowały próby wycinania.
 • OWOCOWO-WARZYWNY TYDZIEŃ
  Miniony tydzień upłynął nam pod znakiem owoców oraz warzyw. Wesołe Misie poznawały i utrwalały nazewnictwo : nazwy owoców, warzyw, nazwy miejsc, w których rosną, np. sad, ogród, drzewka owocowe, jabłonie, śliwy, grusze, grządki… Nauczyły się rymowanki pt.: „Wpadła gruszka”. Była „Owocowa gimnastyka”, podczas której dzieci wcieliły się w czerwone jabłuszka, żółte gruszki oraz śliweczki i dzielnie zmagały się z ćwiczeniami oraz zadaniami. Wesołe Misie rysowały pastelami jesienny sad oraz kolorowały owoce i warzywa na kartach pracy, malowały farbami. W środę dzieci były bardzo podekscytowane ponieważ wykonywaliśmy własny, zdrowy, świeżo wyciskany sok, a potem degustowaliśmy go- był pyszny. Wesołe Misie wiedzą, […]
 • Założenia dydaktyczno – wychowawcze na miesiąc październik w grupie Wesołe Misie
  TEMATY KOMPLEKSOWE: I Tydzień  i  II Tydzień : Projekt „Drzewo” – SZACUNEK DO PRZYRODY Budowanie wiedzy o drzewach (w szczególności o częściach drzewa i ich funkcjach) Wzbogacanie dziecięcego słownika o pojęcia związane z drzewem Rozbudzanie zainteresowania światem przyrody Kształtowanie postawy szacunku wobec roślin i zwierząt Tworzenie warunków do samodzielnego poznawania rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwowanie, eksperymentowanie, eksplorowanie. Rozwijanie języka w aspekcie komunikacyjnym III Tydzień  – „Jesienna przyroda” – PRACOWITOŚĆ Poznanie wartości: pracowitość Poznanie zwierząt zbierających zapasy jesienią Poznawanie własnych emocji Kształtowania poczucia wspólnoty Kształtowanie właściwych postaw społecznych IV Tydzień  –  „Idzie jesień przez świat” – SZACUNEK DO PRZYRODY Budowanie wiedzy o […]
 • BEZPIECZEŃSTWO
  W minionym tygodniu Wesołe Misie dużo rozmawiały o bezpieczeństwie, porządku, zastanawiały się po co są zasady. Poznały zawód policjanta i strażaka. Wykonywały policyjne lizaki oraz wystąpiły w naszych grupowych „Wiadomościach” z ciekawymi informacjami….
 • WESOŁE MISIE SPRZATAJĄ ŚWIAT
  Wesołe Misie dołączyły do akcji ,,Sprzątanie Świata”. Maluchy z wielkim entuzjazmem, zaopatrzone w rękawiczki, z workiem na śmieci wyruszyły, by posprzątać okolice swojego przedszkola. Przed wyprawą porozmawialiśmy o tym, jak ważne jest to, by dbać o nasz świat i nawet mały przedszkolak może mieć w tym swój wkład…
 • Dzień Przedszkolaka
  We wtorek, 20 września, Wesołe Misie uczestniczyły w bardzo ważnym dla naszej przedszkolnej społeczności święcie: Dniu Przedszkolaka. Jak na takie święto przystało było bardzo kolorowo, wesoło i radośnie. Naszą przedszkolną aulę wypełniły roześmiane przedszkolaki, które śpiewały, tańczyły, brały udział w zabawach i konkurencjach, a niektóre nawet na małą chwilkę stały się dorosłymi…. Wszystkie grupy dołączyły do konkursu „Marzenie przedszkolaka” organizowanego przez „Uszatkowe Przedszkole” z Gryfina, a efekty pracy dzieci można było podziwiać podczas uroczystości. Na zakończenie wszystkie maluchy dostały balonik oraz słodki poczęstunek. Była także niespodzianka od rodziców.
 • ZNAKI DROGOWE
  Wesołe Misie poznawały figury – znaki drogowe. Rozmawialiśmy o konieczności przestrzegania przepisów i znaków drogowych oraz ćwiczyliśmy przechodzenie przez przejście dla pieszych.
 • PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE
  W piątek „Wesołe Misie” oglądały przedstawienie teatru Kurtyna pt.: „ Diamentowa podróż Zosi”.
 • Dzień Kropki
  W czwartek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Tego dnia wszyscy mieliśmy kropki na swoim ubraniu, kropki towarzyszyły nam również w zabawach ruchowych i plastycznych.
 • Bezpieczeństwo na drodze
  W tym tygodniu „Wesołe Misie” poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez ulicę podczas zabaw a podczas spaceru utrwalały wiedzę z zakresu poprawnego i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię w miejscu gdzie są pasy. Zwróciły również uwagę na sposób oznakowania przejścia dla pieszych.
 • CO SŁYCHAĆ U WESOŁYCH MISIÓW
  W drugim tygodniu przedszkola, który nosił tytuł „Zuch przedszkolak”, działo się wiele ciekawych rzeczy: maluchy poznawały nową piosenkę, tworzyły pierwsze prace plastyczne, poznawały kolory przedszkola min. poprzez zabawę z chustą animacyjną, uczyły się spacerować w parach, poznawały zasady „Kodeksu grupy”. Dla niektórych Wesołych Misiów wszystko jest nowe, czasem trochę niepokojące, ale nasze Misie to prawdziwe zuchy….
 • PIERWSZE CHWILE W PRZEDSZKOLU
  Miniony tydzień był dla nas szalenie emocjonujący, szczególnie dla tej części dzieci, które progi naszego przedszkola przekraczały pierwszy raz. Od poniedziałku do środy maluchy uczęszczały na zajęcia adaptacyjne, by poznać nieco Panie i przedszkole. Czwartek i piątek nasze dzielne Wesołe Misie poznawały kolegów, swoje znaczki, zabawki, zwyczaje i rytm życia przedszkolnego…. Wszystkim Dzieciom oraz Rodzicom życzymy udanego roku przedszkolnego, dobrych wrażeń i wielu wspaniałych przygód: p. Asia i p. Magda
 • ZAŁOŻENIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE NA MIESIĄC WRZESIEŃ
  Tematy kompleksowe realizowane w miesiącu wrześniu: I Tydzień –  „ Powitanie przedszkola” II Tydzień – „ Zuch przedszkolak” III Tydzień – „Bezpieczny przedszkolak” IV Tydzień – „Pomocna dłoń” V Tydzień – „W gospodarstwie”  Wartości, jakie poznamy w tym miesiącu to: życzliwość, odpowiedzialność. Cele ogólne: Poznanie imion swoich kolegów, doskonalenie umiejętności nawiązywania pozytywnych kontaktów z innymi osobami – integrowanie dzieci w grupie. Poznanie pomieszczeń przedszkolnych i zasad korzystania z nich zgodnie z przeznaczeniem. Wdrażanie dzieci do podejmowania bezpiecznych działań na terenie przedszkola. Poznanie zasad obowiązujących podczas posiłków. Wspieranie dzieci w radzeniu sobie z emocjami związanymi z rozstaniem z rodzicami. Poznanie zasad […]