• ZIMOWE DRZEWO
  Ostatnio Misiaczki rozmawiały o tym jak zmienia się drzewo w trakcie pór roku. Wspólnymi siłami wykonały pracę plastyczną przedstawiającą Zimowe Drzewo.
 • Portery Babci i Dziadka
  A tak Misiaczkowymi oczami wyglądają nasi Dziadkowie 🙂
 • Guziczkowe wyrazy miłości
  Z zebranych guzików postanowiliśmy zrobić coś wyjątkowego i tak oto przyszedł pomysł na serca z guzików- prezenty dla naszych Babć i Dziadków. Podczas tworzenia nie tylko chcieliśmy obdarować naszych bliskim czymś własnoręcznie zrobionym ale i ćwiczyliśmy nasze palce przygotowując je do pisania w przyszłości.
 • Czytanie na dywanie
  W tym miesiącu odwiedziły nas: mama Mai oraz mama Antosia. Zaprezentowały nam Kicie Kocie oraz Psi Patrol. Dzieci jak zawsze zaczarowane. Gratulujemy odwagi i bardzo dziękujemy, to nie lada wyzwanie występować przed taką publicznością.
 • Zaproszenia z okazji Dnia Babci i Dziadka
  Styczeń był dla Misiaczków wyjątkowym miesiącem, nie tylko pracowity ale przede wszystkim poświęcony najbliższym. Przedstawiamy proces tworzenia zaproszeń, stworzonych z całego serca i pachnących kawą 🙂
 • Czytanie na dywanie
  Kontynuujemy realizację projektu Czytanie na dywanie! W poprzednim miesiącu zawitał do nas tata Łucji, który przedstawił nam historię i Jadzi Pętelce oraz mama Olka, która opowiedziała nam zimowy wierszyk i przedstawiła ulubioną książkę Olka. Serdecznie dziękujemy za wsparcie! Dzieci jak zwykle zaczarowane. Uwielbiamy kiedy odwiedzają nas rodzice i możemy podzielić się tym, co się u nas dzieje na żywo 😁
 • Święta u Misiaczków
  Drodzy Państwo, w zwiazku z tym, że święta już za nami, wszystkie niespodzianki trafiły do konkretnych odbiorców możemy pokazać co działo się za kulisami, czyli w Misiaczkowej sali. Grudzień wypełnił naszą sale ozdobami świątecznymi oraz zapachami: pomarańczy, pierników, goździków i czekolady. Był to okres bardzo pracowity! Wszystkie prezenty wykonaliśmy własnoręcznie by sprawić radość naszym bliskim i pokazać jak ważni dla nas są. W ostatnim dniu przed przerwą zjedliśmy uroczysty tradycyjny obiad z naszymi Paniami i poznaliśmy Gwiazdora, który zostawił dla nas cudowne prezenty.
 • Pomarańczowe bombki
  Celebrując zbliżające się Święta postanowiliśmy stworzyć własne bombki z wysuszonych wcześniej plastrów pomarańczy! Było to zadanie niezwykle… błyszczące 🙂 Tego dnia, odwiedziła nas również mama Macieja na naszym Czytaniu na dywanie. Zaczarowała nas Tupciem Chrupciem i jak to mamy w zwyczaju pożegnaliśmy ją ogromnym przytulasem. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas 😉 Maciuś, od samego rana już wspominał o tym, że przyjdzie do nas jego mama. Mamie za to zapowiedział, że będzie siedział u niej na kolanach, a jak pójdzie to będzie płakał. No i jak zapowiedział tak zrobił, z tym że na całe szczęście obyło się bez płaczu 🙂
 • Święty Mikołaj w przedszkolu
  6 grudnia, to dzień wyjątkowy. Z samego rana sprawdziliśmy nasze buty, jak tradycja mówi- wszystkie były wyczyszczone. A następnie po cichutku usiedliśmy na dywanie i nasłuchiwaliśmy: kroków, dzwonków lub może fragmentu czerwone stroju. Aż nagle- JEST! Najpierw usłyszeliśmy dzwonki, podbiegliśmy do okna i pojawił się Mikołaj we własnej osobie! Zaśpiewaliśmy mu piosenkę, pomachaliśmy i z całego podekscytowania nie powiedzieliśmy nic ale tak to bywa kiedy ogarniają nami tak silne emocje… Jak już go pożegnaliśmy w te pędy udaliśmy się do szatni, a tam… Już sami Państwo zobaczycie 🙂
 • Misiaki i hydrożel
  Początek grudnia rozpoczęliśmy doświadczeniami z hydrożelem. Stymulowaliśmy zmysł dotyku przede wszystkim ale również wzroku. Nie wszyscy początkowo chętnie brali udział w zajęciach, natomiast po zapoznaniu się z kulkami hydrożelowymi mieliśmy dużo frajdy.
 • Grudzień w grupie „Misiaczki”
  W grudniu „Misiaki” skoncentrują się na odkrywaniu tajemnic i magii zbliżających się świąt. Przygotowania i celebrowanie tego magicznego czasu głównie pochłonie nasz czas. Skoncentrujemy się na najważniejszych aspektach takich jak: czerpanie przyjemności z obdarowywania prezentami oraz ich tworzenia, nazywaniu swoich emocji i budowania świadomości rozpoznawania emocji innych, będziemy kultywować zwyczaj spotkań rodzinnych oraz zwrócimy uwagę na to, że wspólny czas jest jedną z najcenniejszych rzeczy jakie możemy mieć. Poznamy historię stajenki i szopki bożonarodzeniowej, poznamy kolędy i świąteczne piosenki, będziemy rozpoznawać cechy Mikołaja oraz połączymy je z konkretnymi atrybutami, ozdobimy choinkę, będziemy oczekiwać na prezenty. Zapoznamy się również z atrybutami […]
 • PIĄTKOWE ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE
  W piątki Misiaczki uczestniczą w zajęciach logopedycznych. Pani Natalia ćwiczenia usprawniające narządy mowy prowadzi w formie zabawy przez co dzieci wykonują je z ogromną przyjemnością.
 • Misiaczki na koncercie
  18 listopada w naszym przedszkolu odbył sie koncert Filharmonii Poznańskiej Pro-Sinfonika pt.: „Paczka w pointach”.  Misiaczki z uwagą słuchały informacji dotyczących baletu, obserwowały występ i brały aktywny udział w przygotowanych dla nas zabawach tanecznych.
 • Śnieg i jego właściwości
  Na nasze przedszkolne podwórko zawitał śnieg. Nie traciliśmy ani chwili i zabraliśmy odrobinę do naszej sali. Obserwowaliśmy, wąchaliśmy i dotykaliśmy. Sprawdzaliśmy strukturę i kolor, część śmiałków chciała testować również walory smakowe, natomiast nie ryzykowaliśmy. Nasze wnioski: śnieg jest biały, zimny, miękki, twardy, można z niego lepić kulki, bardzo szybko topnieje i zamienia się w wodę. Po całym doświadczeniu wybraliśmy się na zabawy na śniegu.
 • Czytanie na dywanie z mamą Gabrysi
  Opowieści Tupcia Chrupcia przedstawiła nam ostatnio mama Gabrysi. Dzieci oczarowane, co widać na załączonych obrazkach (miny pełne skupienia). Serdecznie dziękujemy Pani Natalii za zaangażowanie i poświęcenie nam czasu 🙂
 • Sensoryka
  Rozwijamy koordynację ruchową. Wykorzystujemy do tego sprzęty, które mamy w przedszkolu. Stymulujemy zmysł dotyku przeróżnymi strukturami, ćwiczymy zmysł równowagi. Kontrolowanie swojego ciała w tym wieku jest niezwykle trudna, natomiast nasze dzieci jak zwykle poradziły sobie doskonale z postawionymi wyzwaniami 🙂
 • Dzień Niepodległości
  Misiaczki poznają symbole narodowe: hymn, godło i flagę Polski. Postanowiliśmy odtworzyć flagę! Do pracy wykorzystaliśmy przede wszystkim swoje ręce: rwanie papieru na kawałki i przyklejanie go w odpowiednie miejsce ćwiczy nasze palce przygotowując je w przyszłości do nauki pisania!
 • Urodziny Lili i Zosi
  Niedawno obchodziliśmy urodziny Lili i Zosi, niezmiennie wykonaliśmy urodzinowy Ragtime z chustą. Misiaki, niech każdy dzień przynosi wam radość, aby nigdy nie zabrakło wam dziecięcej radości i oczywiście zdobywacie świat!
 • Listopad w grupie Misiaczki
  W tym miesiącu omawiane przez nas wartości to : PATRIOTYZM I ROZWÓJ Patriotyzm jest dla trzylatka pojęciem abstrakcyjnym, trudnym do wytłumaczenia ale spróbujemy je przybliżyć uczestnicząc w ważnych wydarzeniach, prezentując symbole narodowe, hymn, prawidłową postawę względem nich. Rozwój jest procesem przemiany. Dzieciom zostanie przedstawiony w kontekście zmian zachodzących w ich ciele oraz nabywanych przez nich umiejętności. TEMATY KOMPLEKSOWE: I tydzień- „Nasza mała ojczyzna” PATRIOTYZM II tydzień- „Mój dom – Polska” PATRIOTYZM III tydzień- „Moje hobby” ROZWÓJ IV/V tydzień- „Ulubione zajęcia” ROZWÓJ Cele ogólne: – Rozumienie pojęcia miejsce zamieszkania, numer domu, patriota – Kształtowanie umiejętności rozróżniania miasta od wsi. – Uwrażliwianie […]
 • Bułeczki dyniowe
  Jeszcze w październiku, w nawiązaniu do Dnia Dyni eksperymentowaliśmy kulinarnie piekąc dyniowe bułeczki. Wszyskie Misiaczki z wielkim zaangażowaniem wyrabiały i formowały ciasto. Nasze bułki cieszyły oko i podniebienie. Były przepyszne 😊
 • Dzień Dyni
  Misiaczki rozwijają się sensorycznie, poznają kolory, kształty, zapachy i smak dyni. Która jest cięższa? Która jest większa? Która jest najmniejsza? Która jest gładka? Która pomarańczowa? Która okrągła? No i na końcu ile pestek ma dynia? My już to wszystko wiemy, a wy? Niektórzy bardzo odważnie wykorzystują swoje zmysły do badania dyni, farby i wszelakich różności, a inni bardzo, bardzo ostrożnie podchodzą do doświadczania. Niemniej jednak każdy próbuje, a to jest najważniejsze w życiu każdego przedszkolaka. Niestraszne nam są wszelkie wyzwania!
 • Pasowanie na Przedszkolaka
  W ubiegłym tygodniu nasze Misiaki oficjalnie zostały pasowane na Przedszkolaki. Okres adaptacji oficjalnie uznajemy za zakończony! Jesteśmy dumne z naszych dzieci, świetnie sobie dają radę w naszym przedszkolu. Każdego dnia każdy Misiaczek wnosi coś nowego do grupy, a niejednokrotnie i my czerpiemy od nich inspiracje. Chciałybyśmy również podziękować naszym wspaniałym rodzicom, za poświęcony czas i wspólne celebrowanie tego bardzo ważnego i wyjątkowego dnia 🙂
 • Urodzinowy Ragtime
  Tradycja urodzinową w naszej grupie będzie Ragtime. Jest to świetna forma zabawy zarówno dla solenizantów jak i wszystkich świętujących razem z nimi. Przedstawiamy naszych dotychczasowych solenizantów: Kajtka i Antka. Chłopcy, aby wszystkie wasze marzenia się spełniły, a te dziecięce spojrzenie na świat nigdy was nie opuściło.
 • Ścieżka sensoryczna
  Misiaki każdego dnia zdobywają i ćwiczą nowe umiejętności. Wszystko odbywa się oczywiście w formie zabawy, natomiast przed dziećmi stawiane są nie lada wyzwania. Ścieżka sensoryczna, przedstawiona poniżej ćwiczy koncentrację, równowagę, pozwala dzieciom poznawać nowe struktury. Pomimo tego, że nie było to łatwe i nie dla każdego przyjemne wyzwanie Misiaczki jak zawsze świetnie sobie poradziły.
 • Dzień Przedszkolaka
  W naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzięki Pani Natalii i Pani Asi mieliśmy okazję wykonać szereg konkurencji, dowiedzieliśmy się jak to jest być dorosłym oraz tanecznie się bawiliśmy.
 • Przedszkolny ogród
  Od pierwszych dni pielęgnujemy nasz przedszkolny ogród. Postanowiliśmy, zasadzić pierwsze rośliny, które na wiosnę będą zdobic nasze przedszkole.
 • Jesienne drzewo
  Misiaki poznają świat za pomocą zmysłów, stąd pomysł na stworzenie jesiennego drzewa. Wykorzystaliśmy różne struktury, wszystkie swoje zmysły a przy tym jak widać świetnie się bawiliśmy!
 • Dzień Chłopaka u Misiaczków
  30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Po gromkim „Sto lat” dziewczynki obdarowały kolegów upominkami, na wszystkich czekała też słodka niespodzianka.
 • TEATR KURTYNKA
  16 września Misiaczki miały możliwość obejrzeć przedstawienie teatru Kurtynka pt. „Diamentowa podróż Zosi”. Aktorzy zabrali nas w niezwykłą podróż po Afryce, razem śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Dzieci świetnie się bawiły 🙂
 • Przedszkolny plac zabaw
  Pierwsze pytania podczas adaptacji: kiedy pójdziemy na plac zabaw… Oto i on! Dzieci szczęśliwe, Panie dumne! A przy tym wszystkim rozwijamy swoją koordynację ruchową, poznajemy przedszkole, uczymy się cierpliwości i świetnie się bawimy.
 • Misiaczkowe pierwsze kroki
  Pierwsze dni przygody Misiaczków w przedszkolu. Za nami pierwszy spacer z gąsienicą Basią. To ogromny sukces naszych maluchów. Poznajemy okolice przedszkola, integrujemy się z grupą i uczymy się zasad bezpieczeństwa.