• Zajęcia muzyczne u Misiaczków
  Drodzy Rodzice. Podczas zajęć muzycznych np. przy osłuchaniu z piosenką często wykorzystujemy instrumenty. Dziś podczas nauki piosenki pt. “Jesienne czary” towarzyszyły nam grzechotki. Misiaczki bardzo lubią zajęcia muzyczne.
 • Praca plastyczna na temat: “Sweterek dla Misia”
  Drodzy Rodzice, Misiaczki bardzo lubią aktywność plastyczną dlatego też stanowi ona istotną część naszych działań. Tym razem dobrze już znaną dzieciom techniką – stemplowania Misiaczki zaprojektowały sweterek dla Misia na nadchodzące zimowe chłody.
 • Dzień Pluszowego Misia
  Drodzy Rodzice, dnia 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia Misiaczkom towarzyszyły ich ulubione pluszowe misie. Były zabawy, wspólne tańce do misiowych przebojów, słodki poczęstunek, a na koniec pamiątkowe dyplomy dla każdego dziecka.
 • Certyfikat
  Szanowni Rodzice, miło mi poinformować Państwa, że nasza grupa otrzymała certyfikat za zrealizowanie pierwszej części projektu czytelniczego “Mały Miś w świecie wielkiej literatury – emocje” pod patronatem wydawnictwa MAC oraz czasopisma Bliżej Przedszkola.
 • Słoik spokoju
  Drodzy Rodzice, w minionym czasie rozmawialiśmy o emocjach- o tych dobrych, jak i tych złych. Misiaczki już wiedzą jak sobie radzić ze smutkiem, czy złością. Stworzyliśmy kuferek emocji, jak również słoik spokoju. Każdy miał wkład w tworzenie słoika – dzieci wrzucały do niego brokaty, koraliki, sznurki itp. A kiedy jesteśmy źli lub mamy zły nastrój wtedy potrząsamy słoikiem i obserwujemy jak wszystko pięknie w nim wiruje i…uspokaja.
 • Realizacja projektu “Mały Miś w w świecie wielkiej literatury”
  Drodzy Rodzice, w ramach realizacji projektu czytelniczego “Mały Miś w świecie wielkiej literatury” Misiaczki wykonały własnego misia “Tedy” według własnego pomysłu – dobierając kolory oraz ozdabiając. Jak zwykle praca plastyczna sprawiła dzieciom dużą radość.
 • Ogólnopolski projekt czytelniczy pt. “Mały Miś w świecie wielkiej literatury”
  Szanowni Rodzice, nasza grupa realizuje ogólnopolski projekt czytelniczy pt. “Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Projekt ma na celu rozwój czytelnictwa. W realizacji projektu towarzyszy nam miś Tedy – imię wymyśliły dzieci. W ostatnich dniach rozmawialiśmy na temat emocji tych dobrych i tych złych oraz o tym, w jaki sposób sobie z nimi radzić. Stworzyliśmy też kuferek emocji, w którym znajdują się przedmioty, których możemy użyć kiedy jesteśmy źli lub smutni. Tworzyliśmy też pracę plastyczną – Misia Tedy oraz obejrzeliśmy teatrzyk o “Złej królewnie”, która straciła przyjaciół.
 • Logorytmika
  Drodzy Rodzice, w każdy poniedziałek Misiaczki mają zajęcia z logorytmiki. Czym natomiast zajmuje się ta dziedzina? Otóż logorytmika łączy w sobie terapię logopedyczną oraz rytmikę. Takie zestawienie ma na celu zaktywizowanie sfery ruchowej oraz słuchowej. Nasze zajęcia opierają się na ćwiczeniach ruchowych, słuchowych, oddechowych, słownych i muzycznych, co pozwala wspierać rozwój mowy u dzieci. A oto Misiaczki podczas zajęć.
 • Język angielski u Misiaczków
  Szanowni Rodzice, w każdy wtorek o godzinie 14.45 Misiaczki mają zajęcia z języka angielskiego z Panią Grażynką. Podczas ostatnich zajęć Misiaczki utrwaliły poznane wcześniej piosenki oraz poznały kolor żółty – w języku angielskim. Zadaniem Misiaczków było m.in. odszukanie koloru żółtego w sali. Podczas zajęć tradycyjnie dzieciom towarzyszyła małpka “Cheeky”. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne zajęcia.
 • Dzień Jeża u Misiaczków
  Drodzy Rodzice, we wtorek obchodziliśmy w grupie Dzień Jeża. Był wiersz o Jeżyku, do którego ilustrowania użyliśmy zwykłej kartki, co bardzo spodobało się Misiaczkom. Poznaliśmy ciekawostki z życia jeżyka oraz jego zwyczaje. Wysłuchaliśmy też piosenkę o Jeżyku, były zabawy ruchowe, a na koniec każdy wykonał własnego jeżyka. A efekty naszej wspólnej zabawy w fotorelacji.
 • Polska – Moja Ojczyzna
  Szanowni Rodzice, podczas poniedziałkowych zajęć Misiaczki poznały dwa symbole narodowe – flagę oraz godło, a zainspirował nas do tego wiersz pt. “Barwy Ojczyste”. Próbowaliśmy również rozkodować flagę Polski, szukaliśmy flagi Polski spośród innych, wykonaliśmy patriotyczne serca metodą stemplowania, a zwieńczeniem zajęć było rozdanie medali Małego Patrioty.
 • Jesienne spacery Misiaczków
  Drodzy Rodzice, jesień sprzyja spacerom, które Misiaczki uwielbiają! Mamy wtedy wiele okazji do prowadzenia obserwacji jesiennej przyrody oraz pogody. A oto fotorelacja z jednego z naszych codziennych spacerów.
 • Spotkanie z dietetykiem
  Drodzy Rodzice, w minionym czasie odwiedziła nas pani dietetyk – Anna Komisarczyk. Dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat zdrowego żywienia, tego, co należy jeść, aby dostarczać witamin, a także czego unikać. Dziękujemy Pani Annie za poświęcony czas.
 • Dzień Jeża
  Szanowni Rodzice, informuję, że 10 listopada będziemy obchodzić w grupie Dzień Jeża. Proszę, aby tego dnia dzieci były ubrane – w miarę możliwości na brązowo.
 • Urodziny u Misiaczków
  Drodzy Rodzice, w minionym czasie Misiaczki świętowały urodziny swoich kolegów i koleżanek. Był “tron”, odśpiewaliśmy uroczyste “Sto lat”, a na koniec słodki poczęstunek. Wszystkiego najlepszego!
 • Zajęcia sportowe z wykorzystaniem piłki
  Szanowni Rodzice, informuję, iż od dnia 3 listopada Misiaczki będą uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem piłki prowadzonych przez trenera p. Patryka. Zajęcia będą odbywały w każdy wtorek od 11.00 do 11:30 w auli przedszkolnej.
 • Dzień Dyni
  Poniedziałek u Misiaczków był Świętem Dyni. Dzieci miały okazję wzbogacić wiedzę na temat tego warzywa, brać udział w zabawach muzyczno – ruchowych, nauczyliśmy się także rymowanki o dyni. Zwieńczeniem świętowania była wspólna praca plastyczna oraz rozdanie medali.  
 • Działalność plastyczna Misiaczków
  Drodzy Rodzice, nasze maluszki uwielbiają poznawać nowe techniki plastyczne. Tym razem wykonały pracę na temat “Jesienne liście” techniką frottage. Polega ona na odciśnięciu faktury dowolnego przedmiotu na kartce poprzez pocieranie np. kredką. Do naszej pracy użyliśmy jesiennych liści zebranych podczas naszych licznych spacerów w okolicy przedszkola. Misiaczkom prace plastyczne sprawiają wiele radości!
 • Misiaczki uczą się kodować
  W naszym przedszkolu już blisko trzy lata trwa Code Week pod hasłem “Kodowanie z Misiem Uszatkiem”. Projekt ma na celu zapoznanie dzieci z pojęciami z zakresu kodowania oraz programowania. Misiaczki również uczestniczyły w projekcie ucząc się kodowania.
 • Misiaczki działają plastycznie
  Przy okazji omawiania tematu “Jesienne owoce i warzywa” Misiaczki miały okazję poznać nową technikę plastyczną – stemplowanie. Dzieci stemplowały połówkami jabłka.
 • Misiaczki poznają jesienne owoce i warzywa
  W mijającym tygodniu Misiaczki oprócz zapoznania z jesiennymi owocami i warzywami poznały także ich niewątpliwe walory smakowe i odżywcze. Dzieci określały ich kształty, wielkości, a także kolory. Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy muzyczne, ruchowe oraz prace plastyczne, w których doskonalimy technikę malowania farbami.
 • Sok owocowy
  W ostatnich dniach Misiaczki miały okazję zaobserwować proces powstawania soku jabłkowego z owoców zaprzyjaźnionego z przedszkolem sadownika. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się całemu procesowi, a na koniec każde dziecko mogło delektować się smacznym i zdrowym sokiem. Na zdrowie!
 • Jesienny spacer
  Jesienne spacery to doskonała okazja do obserwacji zmian w przyrodzie. Misiaczki w towarzystwie gąsienicy Krysi wybrały się na pierwszy jesienny spacer w okolicy przedszkola.
 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
  Dnia 17 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Były konkurencje sportowe, zabawa w rytmie dziecięcych przebojów, a na każde dziecko czekała niespodzianka. Radości dzieci nie było końca!
 • Misiaczki – Język angielski
  Szanowni Rodzice! W każdy wtorek o godzinie 14.45 w naszej grupie odbywa się nauka języka angielskiego z Panią Grażynką. Każde zajęcia urozmaica małpka “Cheeky” oraz jej wesołe przygody. Dzieci wraz z małpką uczą się m.in. poszczególnych części ciała. Z przyjemnością czekamy na kolejne zajęcia!
 • Misiaczki – Jesteśmy samodzielni!
  Drodzy Rodzice! Oto jak Misiaczki radzą sobie przy stole…
 • Misiaczki – Pierwsze dni w przedszkolu…
  Drodzy Rodzice!Pierwsze dni w przedszkolu już za nami! Dla maluszków to dopiero początek wielkiej przygody!Nowe otoczenie, zabawki, wspólne zabawy integracyjne oraz serdeczne rozmowy niewątpliwie miały wpływ na łagodną adaptację naszych “Misiaczków”. Poniżej pierwsze zabawy na tarasie przedszkolnym.