• Optymistycznie płynie czas
  Początek stycznia a u „Misiaczków” wszyscy są bardzo zaangażowani, ponieważ zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki już przygotowują upominki i uczą się piosenek. Oczywiście czas spędzony w przedszkolu to także zabawa oraz możliwość podziwiania przyrody, podczas spacerów. Pierwszy tydzień upłynął pod znakiem refleksji na temat upływającego czasu. Natomiast w drugim tygodniu „Misiaczki” będą nadal przygotowywały niespodzianki dla Dziadka i Babci oraz rozmawiały na temat więzi rodzinnych.
 • „Misiaczki” i wizyta Gwiazdora
  W dniu dzisiejszym grupę „Misiaczków” odwiedził Gwiazdor. Dzieci otrzymały prezenty oraz niezapomniane chwile w jego obecności. W tym dniu dla przedszkolaków przeżyć było co niemiara. Radosne buzie wyrażały zachwyt z powodu spotkania z Panem Gwiazdorem.
 • „Świąteczny Anioł”
  Przedszkole im. Misia Uszatka organizuje konkurs na „Świątecznego Anioła”, dla grup przedszkolnych. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zrobienie ekologicznego anioła, anioła z recyklingu. „Misiaczki” prężnie zabrały się do pracy i oficjalnie przekazały swoją pracę na konkurs.
 • Misiaczki i warsztaty czytelnicze
  W czwartek, 16 grudnia, Misiaczki uczestniczyły w warsztatach czytelniczych, które odbyły się w naszym przedszkolu. Gościem specjalnym była Pani Małgorzata Swędrowska- praktyk, wykładowca oaz autorka niezwykłych książek dla dzieci. Maluchy miały okazję wysłuchać opowieści w wykonaniu ich twórczyni oraz uczestniczyć w ciekawych zabawach.
 • Misiaczki pieką pierniczki
  W środę, 15 grudnia, Misiaczki zamieniły się w kucharzy, cukierników podczas pieczenia świątecznych pierniczków.
 • Grudniowe plany grupy „Misiaczki”
  I Tydzień, tj. od 01.12.2021r. do 03.12.2021r. : -poznawanie oznak zimy, nazywanie ich; -kształtowanie umiejętności odróżniania prawdy od fałszu; -uwrażliwienie na potrzebę niesienia pomocy ptakom; -nazwanie i odróżnianie figur geometrycznych, ćwiczenie sprawności manualnych podczas ich wycinania. II Tydzień, tj. od 06.12.2021r. do 10.12.2021r. : -zdobywanie nowych doświadczeń plastyczno-technicznych; -rozwijanie umiejętności przeliczania; -poznanie pojęć  „zamrażanie”, „roztapianie”, określenie nasycenia barwy z użyciem przymiotników „jasny”, „ciemny”. III Tydzień , tj. od 13.12.2021r. do 17.12.2021r. -kształtowanie umiejętności pomagania w porządkach domowych; -zapoznanie z zawodem i pracą kucharza; -zdobywanie sprawności w pracach gospodarczych; – zdobywanie umiejętności odczuwania świątecznego nastroju podczas zabaw muzycznych; -usprawnianie zdolności manualnych podczas […]
 • Lodowe eksperymenty.
  Zaczarowana w lód woda znowu staje się wodą. Cuda!
 • Dzień Misia
  25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.Tego dnia rysowaliśmy misia po śladzie, odbyła się również gimnastyka z misiem , masaż misia i oczywiście tańce z naszymi kochanymi misiami. Na sam koniec była słodka niespodzianka, czyli tort, a na zakończenie naszego dnia wszystkie dzieci otrzymały dyplomy!
 • Urodzinki Marcela:)
  Najlepsze życzenia, dużo zdrówka i słonkaHumoru dobrego, życia kolorowegoI wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń życzyliśmy w tym tygodniu naszemu Marcelkowi!!!
 • Dzień Niepodległości.
  W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Z uwagi na panującą pandemię i obostrzenia uroczystość ta miała charakter niecodzienny, gdyż każda z grup obchodziła ją osobno. Nasze „Misiaczki” dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Przedszkolaki zostały zapoznane z symbolami narodowymi, a na koniec każdy wykonał pracę plastyczną „Nasza flaga”.
 • Biegam, skacze, dotykam, czyli sensorycznie się rozwijam.
  Dzięki pani Klaudii mogliśmy stymulować nasze zmysły na wykonanej ścieżce sensorycznej.
 • „Dzień dyni” ciąg dalszy…
 • Urodzinki Zosi:)
  Dzisiaj swoje urodzinki obchodziła Zosia. Jak zawsze było głośne sto lat oraz moc najlepszych życzeń:)
 • Skarby jesieni;)
  Kasztany, kolorowe liście- jesienne skarby, których nie może zabraknąć w przedszkolu. Dzisiaj stworzyliśmy ścieżkę sensoryczną z liści i kasztanów, która była świetnym połączeniem zabawy oraz stymulacji naszych zmysłów.
 • Czytanie na dywanie ciąg dalszy…
  Ostatnio w ramach naszego projektu „Czytanie na dywanie” w świat bajek wprowadziła nas mama Zuzi, pani Marta, mama Nataszy, pani Karina oraz ciocia Gabrysi, pani Sandra.
 • Tematy kompleksowe na m-c listopad.
  W listopadzie będziemy omawiać tematy kompleksowe: I: Idzie jesień przez swiat- wartość empatia; II: Mój dom- Polska- wartość patriotyzm; III: W klockolandii; IV: Moje hobby- rozwój. Nasze cele:Uwrażliwienie na piękno przyrody otaczające człowieka.Poznawanie oznak jesieni.Rozumienie pojęć mały/ duży.Orientacja w kierunkach strona lewa, strona prawa.Kształtowanie postaw patriotycznych.Rozpoznawanie symboli narodowych.Dzielenie na zbiory ze względu na jedną cechę wspólną.Rozwijanie koncentracji uwagi.Doskonalenie precyzji ruchów oraz koordynacji wzrokowo- ruchowej.Utrwalanie nazw wybranych kształtów geometrycznych.Rozwijanie kreatywności i wyobraźni przestrzennej.
 • Urodzinki;)
  Ostatnio w naszej grupie urodzinki obchodzili Emilka oraz Iwo.Były życzenia, uściski oraz słodka niespodzianka. Naszym solenizantom jeszcze raz życzymy sto lat!!!
 • Dzień Dyni:)
  Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Było mnóstwo „dyniowych zabaw”. Między innymi dzieci klasyfikowały dynie według wielkości, koloru. Na koniec zabrały się do pracy plastycznej, gdzie dynie wyklejały bibułą.
 • Śpiewamy, tańczymy, soki robimy;)
 • Dzień drzewa.
  W naszym przedszkolu obchodziliśmy „Święto Drzewa”. Dzieci poznały budowę drzewa. W czasie zabaw badawczych dotykały ich liści i gałązek. Następnie wykonały grupową pracę plastyczną, pt. „Jesienne drzewo”.
 • Urodziny Anastazji:)
  Idzie misio, idzie konik,małpka, piesek no i słonik.Wszyscy razem z balonami,z najlepszymi życzeniami.
 • Urodzinki Nataszy:)
  Zdrowia, szczęścia, pomyślności,niech od dzisiaj radość gości,lodów, ciastek i słodyczytego Tobie „Misiaczki” życzą.
 • Czytanie na dywanie.
  W ramach projektu „Czytanie na dywanie” odwiedził nas dziadek Amelki. Pan Piotr czytając wiersze J. Brzechwy wcielał się w rolę bohaterów. Dzieci jak zawsze były zachwycone. Dziękujemy panu Piotrowi za czas, który dla nas poświęcił!!!
 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.
  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.Akademie dla nas przygotowały dzieci z zerówki. Były wiersze i piosenki. Nasze dzieciaczki miały swój debiut na scenie. Wystąpiliśmy z piosenką „Jestem sobie przedszkolaczek”. Na koniec pani Dyrektor każdego mianowała na przedszkolaka swoją czarodziejską kredką. Do sali wróciliśmy z dyplomami i balonami, a nasze świętowanie zakończyliśmy słodką przekąska.
 • Strój galowy.
  DRODZY RODZICE,W PIĄTEK (15.10) O GODZ. 10.00 ODBĘDZIE SIĘ PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. PROSZĘ, ABY DZIECI W TYM DNIU BYŁY UBRANE NA GALOWO.
 • „Mój zawód, moje hobby”.
  W ramach naszego projektu „Mój zawód, moje hobby” odwiedziła nas p. Ela, mama Emilki. Pani Ela zajmuje się pokazami „LEGO”. Dzieci były przeszczęśliwe, że mogły zobaczyć, ale też pobawić się klockami, które były napędzane przez silniczek. Same umieszczały ludziki na karuzeli, która się kręciła. Ale chyba największą frajdę zrobiła na nich maszyna do karbowania papieru. Pani Eli dziękujemy i już nie możemy się doczekać kolejnego pokazu;)
 • Kolorowe jabłuszka.
  NASZE PRACE..
 • Urodzinki Amelki:)
  W naszej grupie urodzinki obchodziła Amelka, której życzyliśmy: do zabawy mnóstwo siły, żeby każdy dzień był miły oraz pełno śmiechu i radości:)
 • „Czytanie na dywanie”.
  „Czytanie na dywanie”- tym razem odwiedziła nas mam Gabrysi. Tego dnia wysłuchaliśmy przygód „Reksia”.Mamie Gabrysi jeszcze raz bardzo dziękujemy!!!
 • Zbiórka karmy dla zwierząt.
  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJIZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄTW SCHRONISKU W GAJU.
 • Tematy kompleksowe na m-c październik.
  Zaczynamy nowy miesiąc, a wraz z nim nowe tematy kompleksowe:I tydzień: „Skarby jesieni”- wartość ZDROWIEII tydzień: „Kolorowa jesień”III, IV tydzień: projekt- „Gospodarstwo- wiejska zagroda”Będziemy się uczyć, że dbanie o swoje zdrowie to zdawanie sobie sprawy, że nie można brać do ust nieznanych roślin, dotykać i zbierać nieznanych grzybów, jeść nieumytych owoców. Nasze cele ogóle na ten miesiąc:Rozpoznawanie wyglądu, smaku i koloru owoców i warzyw,Kształtowanie prawidłowych nawyków dbania o swoje zdrowie,Rozumienie znaczenia warzyw dla zdrowia,Poznanie jesiennych skarbów,Kształtowanie szacunku wobec przyrody,Budowanie wiedzy o wiejskim gospodarstwie (w szczególności o zwierzętach hodowlanych, opiece nad nimi oraz korzyściach płynących z hodowli poszczególnych gatunków)Rozwijanie umiejętności samoobsługowych […]
 • Dzień Uśmiechu.
  W piątek w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Uśmiechu” . Tego dnia przedszkolaki starały się zachować dobry humor i uśmiech na twarzy. Był to dzień pełen radości i wesołej zabawy. Wszystkim przedszkolakom życzymy, aby uśmiech gościł na ich twarzy zawsze, nie tylko od święta.
 • Dzień Chłopca.
  W czwartek świętowaliśmy Dzień Chłopaka. My dziewczynki małe i duże życzyliśmy Im dużo uśmiechu, radości i wspaniałych przyjaciół.Rodzicom dziękujemy za wspaniałe prezenty i słodkości dla wszystkich dzieci.
 • Konsultacje logopedyczne.
  Drodzy Rodzice.Dnia 07.10.2021r. (czwartek) pani Natalia zaprasza na konsultacje logopedyczne w przedszkolu w godzinach od 14.00-17.00(nasza grupa jest obecnie w trakcie badań).
 • Nasze prace:)
 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
  29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Dla nas czytała pani Ania, mama Nataniela. Wysłuchaliśmy utworu, który opowiadał o budowaniu wiary we własne siły oraz wspieraniu innych. Na koniec poznaliśmy przygody małej wiewiórki, która ukrywała swoje orzeszki.Pani Ani bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas.
 • Poznajemy warzywa.
  Dzieci w ramach zajęć mogły poznać warzywa posługując się prawdziwymi eksponatami. Uczyły się rozpoznawać i nazywać je, określać ich kształt, kolor. Miały również okazję obejrzeć teatrzyk sylwet pt. „Rozum i serce”.
 • Urodzinki Gabrysi.
  Wraz z kolegami i koleżankami Gabrysia obchodziła swoje trzecie urodzinki. Wspólnie zaśpiewaliśmy sto lat i życzyliśmy wszystkiego co najwspanialsze i najpiękniejsze.
 • Jesienny spacer po parku.
  Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Misiaczki wybrały się na spacer po parku, gdzie zbierały liście oraz kasztany w celu wzbogacenia naszego kącika przyrody.
 • Przejście przez jezdnię.
  W miesiącu wrześniu Misiaczku wybrały się na pobliskie przejście dla pieszych w celu praktycznej nauki przejścia przez jezdnię.
 • Urodzinki Marcina.
  W naszej grupie swoje 3 urodzinki obchodził Marcinek:) razem ze wszystkimi dziećmi życzyliśmy Mu, by każdy dzień był radosny i szczęśliwy, wypełniony uśmiechem!
 • Sprzątanie świata.
  Dzieci z naszej grupy poraz pierwszy wzięły udział w akcji edukacyjnej „Sprzątanie świata”. Na początku odbyliśmy krótką pogadankę, a następnie zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci wyruszyliśmy na plac wokół przedszkola w celu zbierania śmieci.
 • „Czytanie na dywanie”.
  W piątek w ramach naszego projektu „Czytanie na dywanie” odwiedziła nas mama Lilki, pani Marta. Dzieci tym razem wysłuchały bajki z serii „Kicia kocia mówi dzień dobry”. Dowiedziały się przy tym jak proste słowo może komuś sprawić wiele radości:) Dziękujemy pani Marto🥰
 • Podziękowanie!!
  Serdeczne podziękowania kieruję dla Pani Anny Grześkowiak, mamy Nataniela za doszycie ogona do naszej „Kryśki”:)
 • Międzynarodowy Dzień Kropki.
  Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia. Tego dnia poznaliśmy historię małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta podkreśliła to, że każdy z nas jest ważny, wyjątkowy oraz każdy z nas ma ukryty talent.
 • „Czytanie na dywanie.
  W piątek w ramach naszego projektu „Czytanie na dywanie” odwiedziła nas mama Madzi, pani Bogumiła. Celem naszych spotkań jest wprowadzenie dzieci w świat literatury, kształtowanie nawyku słuchania i opowiadania, wzbogacenie słownictwa dzieci. W tym dniu nasze dzieci wysłuchały m.in. wierszaJ. Brzechwy „Żaba”, miały również możliwość zapoznania się z książkami Magdy, które pani Bogumiła przyniosła do przedszkola.Jeszcze raz dziękuję pani Bogusi za poświęcony nam czas i trzymamy za słowo, że nas Pani jeszcze odwiedzi.
 • Nasze pierwsze dni w przedszkolu.
 • Witamy w przedszkolu:)
  Witam ciepło wszystkie nasze maluszki, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola. Życzę, aby ten rok szkolny przyniósł nam ze sobą wiele nowych przygód i przedszkolnych przyjaźni, beztroskiej zabawy, radości z nauki i uśmiechu od ucha do ucha.