• Leśne Misie – dokarmianie ptaków i stacja meteo
  Coraz zimniej na dworze Leśne Misie pamiętają o dokarmianiu ptaków, dlatego odwiedziły nasze przedszkolne karmniki. Leśne Misie zapoznały się też ze stacją badawczą meteo na terenie naszego przedszkola, poznały zastosowanie wiatromierza, deszczomierza i termometru.
 • Leśne Misie obchodzą Święto Misia i Andrzejki
  25 listopada Leśne Misie uroczyście obchodziły Święto Misia z tej okazji był uroczysty tort , tańce , malowanie twarzy, jak również wykonanie modelu misia z papieru, no i wiele radości. 30 listopada Leśne Misie obchodziły Andrzejki – zapoznały się ze zwyczajami i wróżbami andrzejkowymi – poznały tradycję lania wosku, wróżbę serce z imionami dzieci i wróżbę z butami.
 • Król i królowa literki E
  Leśne Misie poznały kolejną literkę alfabetu – literkę E , e. Nasza królową została Eliza.
 • Leśne Misie i jesienne inspiracje
  Jesień to doskonała pora roku do pobudzania dziecięcej aktywności twórczej. Bogactwo barw i smaków inspiruje do działania. Dzieci rozpoznają kształty, rozróżniają kolory, nazywają dary jesieni. Leśne Misie utrwaliły swoją wiedzę o lesie i zwierzętach leśnych z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Wykonały jesiennego liska techniką origami oraz zabawiły się w jesiennego fryzjera również malowały akwarelami.
 • Leśne Misie i zabawy matematyczne z kasztanami
  W związku z nadejściem jesieni Leśne Misie utrwaliły umiejętności matematyczne wykorzystując do tego kasztany. Z zebranych kasztanów tworzyły zbiory, przeliczały i dodawały poszczególne elementy, a także określały ich położenie na kartce papieru. Dzieci miały również okazję rozwijać swoją inwencję twórczą poprzez układanie z kasztanów dowolnych wzorów.
 • Leśne Misie pamiętają…
  Początek listopada to czas dla nas bardzo szczególny. Wspominamy tych, których już z nami nie ma. Poprzez odwiedziny na cmentarzu uczymy dzieci szacunku dla zamarłych i właściwego zachowania w tym szczególnym miejscu.
 • Król i królowa literki B
  Leśnie Misie poznały kolejną literkę alfabetu – literkę B, b. Naszym królem został Boguś.
 • Spotkanie z dietetykiem
  W październiku Leśne Misie odwiedziła pani Anna Komisarczyk, która jest dietetykiem. Rozmawiała z dziećmi o zdrowym żywieniu i wpływie jedzenia na zdrowie.
 • Leśne Misie – król i królowa literki A
  Poznanie litery A, a – jej miejsca w alfabecie i imionach dzieci . Wprowadzenie litery A, a wg odimiennej metody I. Majchrzak. Dzieci, których imiona zaczynają się na literkę A otrzymują tytuł króla, królowej litery A. Dzisiaj naszym królem został Antek. Pozostałe dzieci miały za zadanie odszukać w swoich imionach ( wizytówkach) literkę a.
 • Leśne Misie robią przetwory
  Leśne Misie w październiku wybrały się do sadu, z którego przyniosły jabłka i zrobiły z nich zdrowy sok. Potem utrwaliły swoją wiedzę o sadzie na tablicy multimedialnej. Na koniec wykonały pracę plastyczną “Przetwory – dżemy i kompoty”.
 • Leśne Misie i wizyty ekspertów
  W październiku odwiedziła nas mama Piotrusia. Opowiedziała nam o swojej pracy w MPK na koniec podarowała dzieciom model tramwaju do samodzielnego złożenia. W październiku odwiedził nas również p. Marek, który opowiadał dzieciom o bezpieczeństwie na drodze w ramach akcji Bezpieczny Przedszkolak.
 • Leśne Misie kodują z Uszatkiem
  W ramach programu Code Week 2020 Leśne Misie miały do wykonania zadania z kodowania “Droga dębu z warunkiem” poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie. Zajęcia z kodowania rozwijają umiejętności matematyczne i logiczne myślenie oraz są do dzieci bardzo atrakcyjne.
 • “Leśne Misie” i Święto Drzewa
  “Leśne Misie” uczciły Święto Drzewa wykonując duże drzewo z kasztanów oraz każde dziecko narysowało z tej okazji swoje drzewko. Wybrały się także do Arboretum na spotkanie z pracownikiem dendrologii.
 • “Leśne Misie” poznają grzyby
  W październiku w grupie “Leśne Misie” odbyły się zajęcia wprowadzające dzieci w ” świat grzybów”. Nasze przedszkolaki poznały budowę grzyba oraz grzyby jadalne i trujące. Przyswoiły sobie nazwy wybranych grzybów: borowik, maślak, muchomor, kurka, rydz. Na koniec wykonały samodzielnie pracę plastyczną – wycinały, naklejały, stemplowały i kolorowały. Efekty można podziwiać w naszej galerii.
 • Leśne Misie i jesienna cza cza
  ” Kolorowa jesień już chodzi po lesie, w kasztankową grę dzisiaj zagra wiatr. Wietrzyk gwiżdże cza- czę w jesiennym bukiecie, a dzieci śpiewają cza, cza , cza. W jesiennych nastrojach “Leśne Misie” śpiewają i bawią się przy dźwiękach piosenki “Jesienna cza cza “.
 • Leśne Misie i spacer do Kórnickiego Arboretum.
  Leśne Misie wybrały się do Kórnickiego Arboretum ponieważ jest to wyjątkowe miejsce na spacery o każdej porze roku, mnóstwo tu ciekawych roślin: drzew i krzewów.Spacer alejkami arboretum i szlakami edukacyjnymi był dla dzieci niezwykle atrakcyjny i intersujący, ponieważ na prawie każdym wybranym przez nas szlaku dzieci zdobywały ciekawe informacje oraz pieczątki np. z rysunkiem rośliny, drzewa z którym wcześniej się zapoznały. Leśnym Misiom udało się zdobyć aż 3 pieczątki i na koniec wycieczki wpisały się do pamiątkowego notesu. Przy okazji spaceru dzieci oglądały również Zamek Kórnicki otoczony fosą przy którym zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Dzieci były bardzo zadowolone ze swojej wyprawy.