Hi!
Hello Cheeky
Farmer Brown
Bye-bye Cheeky
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w grupie „Leśne Misie”.
  W tym roku nasze przedszkole i nasza grupa włączyły się w akcję dla WOŚP. Z tej okazji zrobiliśmy duże serce i wrzuciliśmy pieniądze do puszki. Dziękujemy wszystkim, którzy zasilili naszą puszkę.
 • Co robiły Leśne Misie w styczniu?
  Nowy rok rozpoczęliśmy od odkrywania tajemnic świata teatru. Poznaliśmy zawód aktora oraz dowiedzieliśmy się, że istnieją różne rodzaje teatrów: teatr cieni, kukiełkowy, lalek czy pantomima. Zorganizowaliśmy kącik teatralny, który pozwolił nam inscenizować przeróżne postacie z naszych baśni (czyli takich, które sami tworzyliśmy). Zabawa była wyśmienita! W kolejnych tygodniach poznaliśmy bliżej środki społecznego komunikowania o szerokim zasięgu czyli mass media.  Dyskutowaliśmy na temat internetu: czy jest potrzebny i czy jest bezpieczny, wymyśliliśmy nowe nazwy dla sprzętu komputerowego i stworzyliśmy grafikę do własnej gry komputerowej. Określaliśmy do czego służą radio, telewizja i gazeta. Odwiedził nas też tata Tosi, który opowiedział nam o […]
 • Bajki, bajeczki, opowiadania, wiersze…
  Od początku roku do naszej grupy przyszło wielu rodziców, którzy czytali dzieciom książki. Bardzo się cieszymy, że tak chętnie odwiedzacie nasze przedszkole i mamy nadzieję, że po feriach również będziemy Państwa u nas gościć. Dziekujemy siostrze Mai, mamie i tacie Tosi, Babci Ignasia, siostrze Maurycego oraz mamie Oliwki.
 • Dzień Babci i Dzień Dziadka w grupie Leśne Misie.
  19 stycznia do naszego przedszkola przybyli bardzo wyjątkowi goście – Babcie i Dziadkowie. Dzień ten był bardzo uroczysty. Dzieci przygotowały z tej okazji jasełka, a po zakończonym występie był słodki poczęstunek i kawa. Drogie Babcie i Dziadkowie, życzymy Wam dużo czasu wolnego, samych przyjemności,jak najmniej kłopotów i wiele radości! Dziękujemy, że byliście z nami. Rodzicom dziękujemy za wspaniałe przygotowanie strojów oraz zapewnienie poczęstunku.
 • Warcaby to świetna gra.
  Nasze przedszkole odwiiedza Pan Jakub aby uczyć dzieci gry w szachy. Jednak tym razem mieliśmy niespodziankę. Graliśmy w warcaby w wymiarze XXL! Pan Jakub wraz ze swoim synem, absolwentem naszego przedszkola, przypomniał nam zasady gry w warcaby. Było dużo emocji i świetnej zabawy.
 • Zimowe show!
  Z okazji zbliżających się świąt oraz nadchodzącej zimy, dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały swoje talenty i umiejętności na dużej scenie. Każda grupa wystąpiła przed kolegami i koleżankami oraz zaproszonymi rodzicami. Leśne Misie zaprezentowały się w piosence „Ding dong spadł już śnieg.”
 • Mikołajki!
  Leśne Misie cały rok pracowały pilnie. Robiły zadania, pomagały w obowiązkach domowych, były miłe dla innych. Dlatego Św. Mikołaj postanowił obdarować dzieci małymi upominkami. DZIĘKUJEMY!
 • Rybi król i świąteczny lew…
  Pod koniec listopada odwiedził nas kolejny rodzic. Tym razem była to Pani Kasia. Przeczytała dzieciom niesamowite opowieści „Mały Rybi król” oraz „Jak schować lwa w święta.” Dziękujemy za miłe odwiedziny!
 • Dzień Misia.
  W tym roku obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszym przedszkolu były inne niż zawsze. Dzieci weszły do sali a tam… ciemno! Zadaniem przedszkolaków było rozwiązanie kilku zagadek oraz przedostanie się przez tor przeszkód. Na końcu czekał na dzieci skarb – pyszne misiowe ciastka. Na zakończenie wszystkie dzieci spotkały się aby zaśpiewać „Sto lat” wszystkim Misiom oraz zjeść tort.
 • Przygody Tupcia Chrupcia.
  Przez cały obecny rok szkolny zapraszamy rodziców, dziadków, babcie, ciocie, wujków, rodzeństwo do naszej sali aby przybliżyli dzieciom literaturę dziecięcą. Dla dzieci jest to wielka radość, kiedy mogą gościć u siebie kogoś z rodziny. Dzisiaj odwiedziła nas Pani Natalia, która przeczytała nam książkę o przygodach Tupcia Chrupcia. Czekamy z niecierpliwością na kolejnych gości!
 • Popołudniowe czytanie.
  W piątek odwiedziły nas uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku. Przeczytały dzieciom krótkie historyjki jakie spotkały dzielne sarniątko Bambi.
 • „Paczka w pointach”.
  18 listopada odbył się koncert Filharmonii Poznańskiej Pro-Sinfonika pt. „Paczka w pointach”. Dzieci poznały nazwy obuwia do tańca ludowego i baletu oraz nazwy strojów (paczka i trykot :-))
 • Narodowe Święto Niepodległości.
  W minionych tygodniach rozmawialiśmy na temat Polski. Poszerzaliśmy już zdobytą wiedzę na jej temat. Dowiadywaliśmy się nowych faktów. Wybraliśmy się też na spacer aby poszukać symboli narodowych. 10 listopada wzięliśmy udział w uroczystości z okazji Dnia Niepodległości przygotowanej przez najstarszych przedszkolaków.
 • Teatrzyk „Piękna nasza Polska.”
  Nasza grupa wzięła udział w przedstawieniu, który opowiadał o urokach naszego kraju. Wybraliśmy się w podróż po Polsce i dowiedzieliśmy się kilku faktów na jej temat.
 • Wizyta strażaków.
  Do naszej sali przyszli strażacy z OSP Kórnik. Opowiedzieli nam o zasadach obowiązujących podczas pobytu w lesie, wyjaśnili dlaczego nie należy samemu rozpalać ogniska czy palić liści. Pokazali prezentację podczas której opowiedzieli o swoich doświadczeniach, przeżyciach. Dowiedzieliśmy się, że praca strażaka jest niezwykle trudna i pełna wyrzeczeń. Dziękujemy dzielnym strażakom za odwiedziny.
 • „Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości.”
  Cynamon i Trusia to dwoje sympatycznych bohaterów wierszy, dzięki którym poznajemy emocje z którymi na codzień musimy sobie radzić. Dziękujemy Pani Natalii za przybliżenie man tych wspaniach postaci.
 • Koncert w przedszkolu.
  Nasz pierwszy koncert Prosynfoniki pt. „Witamy w krainie muzyki”. Na koncercie dowiedzieliśmy się, że muzyka i instrumenty mieszkają w Filharmonii, poznaliśmy 3 instrumenty: saksofon, pianino elektryczne i kontrabas.
 • Wycieczka do lasu.
  Nadleśnictwo Łękno – to tam wybraliśmy się na wycieczkę. Podczas spaceru z leśnikiem poznawaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po lesie oraz gatunki drzew. Podziwialiśmy piękne widoki i dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta można zobaczyć w lesie. Po spacerze czekała na nas ciepła herbata oraz kiełbaska z ogniska – wspaniałe zakończenie wycieczki.
 • Leśne Misie kodują.
  W minionym tygodniu nasza grupa brała udział w Code Week.  Podczas Code Week (Europejski Tydzień Kodowania) ćwiczyliśmy umiejętności programowania i umiejętności cyfrowe w ciekawy i interesujący sposób. Po południu dzieci mogły również pobawić się i budować z kolorowych kubków.
 • „Przygody jeża Szymona”.
  We wtorek poznaliśmy sympatycznego jeża Szymona. Posłuchaliśmy o tym jakie miał przygody i jak przygotowuje się do zimy. Wszystko to za sprawą Pani Joanny, która odwiedziła naszą grupę. Pani Asia obiecała nas jeszcze odwiedzić i poczytać nam o przygodach jeża Szymona oraz pewnej (nie)zwykłej mamie… Dziękujemy!
 • Wizyta Pana Marka.
  W poniedziałek odwiedził nas Pan Marek, dziadek Adama. Opowiedział nam o tym jakie karmniki można zrobić dla ptaków. Pan Marek przyniósł ze sobą wszystkie potrzebne sprzęty i pod jego czujnym okiem dzieci same wbijały gwoździe, kleiły, sypały ziarno. Było wiele pracy ale też świetnej zabawy. Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję, za fantastyczną atmosferę i poświęcony nam czas. Dla Pana Marka wielkie ❤️!
 • Pomaganie jest super!
  Leśne Misie czynnie biorą udział w różnych akcjach. Tym razem pomagamy bezdomnym zwierzętom. Zebraliśmy już dużo, a ciągle są donoszone nowe dary. Akcja trwa do 26 października. Nawet mały gest się liczy!
 • Leśne Misie z wizytą w bibliotece.
  11 października odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną w Kórniku. Pani zapoznała nas z zasadami obowiązującymi w bibliotece, powiedziała co należy zrobić aby móc wypożyczyć książkę oraz jak należy obchodzić się z książkami. Dowiedzieliśmy się też jakie ciekawe i różnorodne mogą być książki: malutkie, wielkie a nawet rozkładane. Z pewnością zawitamy jeszcze nie raz do biblioteki aby dowiedzieć się więcej i wyporzyczyć jakieś książki.
 • Spacer po parku.
  Jesienna pogoda sprawiła, że nie mogliśmy siedzieć w sali. W piątek wybraliśmy się na spacer do parku, aby pozbierać jesienne kolorowe liście, kasztany, żołędzie. Znaleźliśmy liście pachnące ciasteczkami, a niektórzy zbierali też chrust na zimę 🙂. Po powrocie do przedszkola wszystkie skarby uporządkowaliśmy, zrobiliśmy jesienny bukiet, a niektóre liście zasuszyliśmy.
 • Przygody Puchatka.
  Do naszej grupy, w piątek 7 października, przybył sympatyczny gość. Pani Weronika odwiedziła Leśne Misie i przeczytała dwie przygody Kubusia Puchatka i ich przyjaciół. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i słodką niespodziankę dla dzieci!
 • Leśne Misie na wycieczce.
  Wycieczka do Zamku i Instytutu PAN-u. Poznaliśmy imię Białej Damy, nazwę armatki , z której strzelano na wiwat. Oglądaliśmy zbroję husarzy i sprzęt, który pozwalał utrzymywać ciało w czystości.Po zwiedzaniu Zamku przeszliśmy do Instytutu PAN-u, w którym oglądaliśmy różne nasiona i poznaliśmy sposoby ich przechowywania.
 • Podsumowanie projektu Gospodarstwo.
  W okresie od 12 do 30 września nasza grupa realizowała projekt „Gospodarstwo – pole”. Realizujac projekt dowiedzieliśmy się wiele o roślinach rosnących na polu, poznaliśmy produkty ich przetwarzania, prace rolnika i jego maszyny. Dowiedzieliśmy się, że na polu rosną różne rodzaje zbóż. Zboże daje nam ziarno, z którego robi się mąkę; na polu rosną ziemniaki i kukurydza. Z nich też możemy zrobić mąkę; buraki cukrowe i rzepak też rosną na polu. Z buraków cukrowych robi się cukier, a z rzepaku olej; pole trzeba zaorać i obsiać, a dojrzałe zboże skosić; z różnych rodzajów mąki piecze się różne rodzaje pieczywa. W […]
 • Dzień Chłopaka.
  30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji chcemy złożyć wszystkim, dużym i małym chłopcom życzenia radości i uśmiechu!
 • Leśne Misie sprzątają okolice przedszkola.
  W środę wybraliśmy się na spacer. Tym razem naszym zadaniem było posprzątanie śmieci w okolicach przedszkola. Braliśmy bowiem udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Podczas sprzątania rozmawialiśmy o tym, dlaczego tak bardzo jest ważna troska o naszą planetę.
 • Dzień Przedszkolaka
  We wtorek dzieci świętowały Dzień Przedszkolaka. Podczas obchodów tego wyjątkowego dnia nie zabrakło śpiewu, wspólnego tańca, zabaw i gier. Każde dziecko na zakończenie zabrało ze sobą balon oraz małą przekąskę.
 • Mamo, poczytaj mi.
  W piątek odwiedziła nas Pani Anna, aby przeczytać dzieciom książkę. Mama Majki zapoznała nas z miłym bohaterem jakim jest Pucio. Dowiedzieliśmy się jakie przygody miał ten sympatyczny chłopiec w mieście i co ciekawego zobaczył. Pani Ania przyniosła też ze sobą dekoracje do naszej sali i mały upominek dla dzieci. Dziękujemy! Ciekawe kto i z jaką ciekawą książką zawita do nas niedługo?
 • Teatrzyk „Diamentowa podróż Zosi”.
  W piątek, 16 września, nasza grupa wybrała się na przedstawienie. Dzieci wraz z Zosią przeniosły się do Afryki w celu poszukiwania przygód i cennego prezentu dla mamy Zosi – diamentu. Spotkały tam zwariowanego lwa, zebrę i żyrafę, a nawet rdzennego mieszkańca. Zosia jednak nie znalazła wymarzonego prezentu, ale dowiedziała się, że to ona sama jest największym skarbem dla swojej mamusi, dużo cenniejszym od diamentu.
 • Urodzinki w Leśnych Misiach.
  Nasza koleżanka Maja obchodziła w piątek swoje piąte urodziny. Wszyscy zaśpiewliśmy „Sto lat”, a Maja poczęstowała nas pysznymi cukierkami. Majce życzymy wszystkiego najlepszego, samych słonecznych chwil, wielu przyjaciół i niesamowitych przygód.
 • Czytamy książki.
  W tym roku nasza grupa zaprasza do przedszkola rodziców oraz najbliższych do przedszkola, aby przeczytali dzieciom dowolną opowieść. Podczas tej akcji, chcemy przybliżyć dzieciom świat pełen niesamowitych historii, pokazać, że książka może może nas wiele nauczyć i przenieść nas w świat wyobraźni. W czwartek, 15 września, odwiedził nas dziadek Adama, który przeczytał dzieciom książkę. Był to niesamowity gość, pełen uśmiechu i pozytywnej energii. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania a po zakończeniu zaprosiły do wspólnego zdjęcia. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie 🙂
 • Pan Jakub odwiedził naszą grupę.
  Kiedy bawiliśmy się w „Gorącego ziemniaka”, do naszych drzwi zapukał gość. Był to Pan Jakub, który przyszedł opowiedzieć nam o niezwykłej przygodzie jaką odbył wraz ze swoją rodziną. Głównym celem podróży były zawody szachowe, jednak po drodze dużo zwiedzali. Pan Jakub będzie do nas przychodził co tydzień aby uczyć nas gry w warcaby i szachy.
 • Leśne Misie korzystają z słonecznych dni.
  Pierwsze dni września upłynęły nam bardzo radośnie. W końcu mogliśmy spotkać naszych kolegów i nasze koleżanki z grupy. Pogoda była piękna, więc często wychodziliśmy i łapaliśmy promyki słońca. Jesteśmy już starsi i wiemy, że oprócz zabawy jest też czas na pracę.