Hi!
Hello Cheeky
Farmer Brown
Bye-bye Cheeky
 • Zabawy na tarasie.
  W minionym tygodniu, korzystając z pięknej pogody, Leśne Misie wyszły na taras gdzie czekała na nich niespodzianka. Na całym tarasie rozłożone były przeróżne masy plastyczne i piasek. Dzieci mogły swobodnie się bawić, doświadczać, chować zabawki czy formować różne kształty. Dzieciom bardzo się podobały takie zabawy. Czekamy na słoneczną pogodę aby móc to powtórzyć.
 • Leśne Misie obchodziły Dzień Dziecka.
  W tym roku w naszym przedszkolu Dzień Dziecka trwał aż dwa dni! Obchody zaczęły sie już 31 maja kiedy to zawitały do nas kolorowe dmuchańce, na których dzieci skakały do utraty tchu. Były również bańki, malowanie twarzy oraz pyszna wata cukrowa. Do dzieci zawitały również wyjątkowe postacie takie jak Myszka Miki oraz bohaterowie Psiego Patrolu! Natomiast 1 czerwca mieliśmy popcorn oraz lody! Te dni na pewno zostaną w naszej pamięci na długo.
 • Leśne Misie obchodzy dzień pszczoły.
  W piątek, z okazji Światowego Dnia Pszczół odwiedził nas bardzo miły gość. Pan Damian, który hobbistycznie opiekuje się pszczołami, opowiedział nam jak należy dbać o pszczoły oraz ule. Dzieci mogły obejrzeć ul od środka, posmakować miodu oraz zobaczyć wszystkie akcesoria niezbędne do opieki nad pszczołami. Dziękujemy Panu Damianowi i Pani Patrycji za mile spędzony czas.
 • Łapacz snów.
  Tydzień temu gościliśmy u siebie Panią Anię. Poprowadziła ona dla dzieci warsztaty podczas których dzieci wykonały swój łapacz snów. Było bardzo kolorowo i wesoło. Piękne tabliczki z napisem „jesteś super” dzieci ozdabiały kolorowymi wstążkami i kolorowały według własnego pomysłu. Już teraz na pewno żadne złe sny do dzieci nie przyjdą!
 • Co nas czeka w maju?
  Drodzy Rodzice!     Nasza grupa rozpoczyna kolejny projekt edukacyjny pt. Powietrze (Wiatr). Przez najbliższe tygodnie będziemy badaczami powietrza, dzięki czemu dowiemy się o nim wielu niezwykle interesujących faktów oraz poruszymy bardzo istotne kwestie. Dzieci dowiedzą się m.in., że:  • Wiatr to ruch powietrza.  • Wiatr porusza różnymi przedmiotami.  • Wiatr wieje z różną siłą. Może być delikatnym powiewem, silnym wichrem lub niszczącym huraganem.  • Wiatr może wiać z różnych stron.  • Wiatr może być ciepły lub zimny.  • Wiatr tworzy pogodę.  • Wiatr może być pożyteczny. Człowiek wykorzystuje go do produkowania prądu.      Poza tym będziemy ciągle bawić się wiatrem. […]
 • Ruch to zdrowie – Leśne Misie wiedzą to doskonale!
  W piątek 29 kwietnia Leśne Misie wybrały się na dużą sale, gdzie rozwijały swoje umiejętności sportowe. Dla dzieci przygotowana była ścieżka sensoryczna oraz tor przeszkód. Wszystkie dzieci świetnie sobie poradziły z przeszkodami. Zmęczenie i zadowolenie było widać na twarzach dzieci.
 • Leśne Misie na przedstawieniu
  Z okazji Dnia Flagi, dzieci starsze z naszego przedszkola wystąpiły w przedstawieniu, w którym opowiedziały nam o Polsce. Przybliżyły nam symbolikę Flagi Polski, opowiedziały czym dla nich jest ojczyzna. Wszystkie Leśne Misie, odświętnie ubrane, z uwagą oglądały występ swoich starszych kolegów.
 • Dzień Kobiet w Leśnych Misiach.
  Z okazji Dnia Kobiet, chłopcy z naszej grupy złożyli życzenia dziewczynkom. Odśpiewali piękne „Sto lat” i obdarowali upominkami. Dziękujemy za wspaniałe życzenia i piękne kwiaty.
 • Leśne Misie na koncercie
  Podczas koncertu Filharmonii Pomysłów obchodziliśmy Pierwsze Urodziny Muzolka. Jak wiadomo, urodziny to czas radości, zabawy i prezenty. Powstał więc tort z różnymi dodatkami – nastrojami występującymi w muzyce. Było odrobinę smutku, szczypta powagi, dużo radości i komizmu. Prawdziwa uczta dźwiękowa! Największym jednak wyzwaniem było przygotowanie prezentu – perpetuły muzycznej. Z tym zadaniem wszystkie dzieci poradziły sobie wyśmienicie.
 • Leśne Misie w parku
  W czwartek 3 marca, wybraliśmy się na spacer do parku. Naszym zadaniem było sprawdzenie, czy wiosna już się do nas zbliża. Jeżeli tak, to jakie są jej pierwsze zwiastuny. W parku zobaczyliśmy wiele kwiatów, które pięknie się prezentowały wśród zeschniętych liści. Mamy nadzieję, że podczas następnego naszego spaceru do parku, kwiatów będzie jeszcze więcej.
 • Marzec w grupie Leśne Misie
  W pierwszym tygodniu marca wybraliśmy się podróż różnymi pojazdami. Poznaliśmy pojazdy, którymi możemy się poruszać po lądzie, na wodzie i w powietrzu. Skoro już wiemy czym możemy podróżować, to wybierzemy się na różne kontynenty i poznamy zwierzęta tam mieszkające. Przy okazji podróży poznajemy wartość jaką jest „oszczędność”. Oszczędność nie tylko pieniędzy, aby móc realizować swoje marzenia, ale również oszczędność wody, prądu czy zabawek, słodyczy. W kolejnych tygodniach będziemy przygotowywać się do wiosny. Porozmawiamy o pogodzie, o kwiatach, zajrzymy do naszego ogródka. Zobaczymy też co słychać na wsi wiosną.
 • Leśne Misie na Zimowej Olimpiadzie Przedszkolnej
  Jak co roku, odbyła się w naszym przedszkolu Zimowa Olimpiada Sportowa. Podczas zmagań sportowych dzieci musiały się wykazać szybkością, sprawnością fizyczną i sprytem. Zabawy i śmiechu było co niemiara. Dzieci zachowując zasady fair-play dzielnie walczyły wykazując się wspaniałymi zdolnościami sportowymi. Leśne Misie zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do sali na odpoczynek i zupę.
 • Leśne Misie i ich doświadczenia
  Leśne Misie zaczęły kolejny projekt „Człowiek (odkrywamy tajemnice zdrowia)”. Podczas projektów jest bardzo dużo doświadczeń, dzięki którym dzieci uczą się poprzez samodzielną działalność. Uczą się przewidywać, co się stanie, jaki będzie efekt i w jaki sposób jest nam to potrzebne w życiu codziennym. Są to bardzo ważne umiejętności, a najważniejsze, że jest to wszystko dla nich wspaniałą zabawą. Tym razem dzieci poznają tajemnice zdrowia. Podczas doświadczeń mogły przekonać się, że wirusy, zarazki i bakterie bardzo szybko się rozprzestrzeniają, sprawdziły czy dokładnie umyły ręce i jak mydło działa na brud.
 • Leśne Misie na Balu Karnawałowym
  W piątek, 4 lutego, w naszej grupie odbył się długo wyczekiwany Bal Karnawałowy. Było to wydarzenie, które dostarczyło dzieciom wiele radości i zabawy. Dzieci wspólnie się bawiły uczestnicząc w zabawach i pląsach. W trakcie tańców było bardzo kolorowo, a uśmiech, pomimo zmęczenia nie znikał z twarzy dzieci. Dziekujemy dzieciom i rodzicom za przygotowanie pięknych strojów balowych.
 • Co Leśne Misie będą robić w lutym?
  Drodzy Rodzice!     Nasza grupa rozpoczyna właśnie nowy projekt edukacyjny pt. Człowiek (Odkrywamy tajemnice zdrowia). Przez trzy tygodnie będziemy badaczami, poznamy niezwykle interesujące fakty dotyczące naszego zdrowa. Odkryjemy m.in., że zarazki, które wywołują choroby, są wszędzie, choć ich na co dzień nie widać. Można je dostrzec, używając mikroskopu. Dowiemy się także, jak można chronić siebie i innych przed zarazkami oraz jak dbać o swoje zdrowie. Poznamy wartość zdrowego jedzenia, częstego ruchu i odpoczynku dostosowanego do wieku. Nie zabraknie także informacji o tym, jak powinniśmy się ubierać.      W związku z tym chcielibyśmy gościć specjalistów, którzy przybliżyliby nam charakter swojej pracy. […]
 • Dzień Babci i Dziadka
  Leśne Misie, z okazji nadchodzącego, bardzo ważnego święta, przygotowały piosenki, wierszyki i upominki. To Święto to oczywiście Dzień Babci i Dzień Dziadka! Wszystkim Babciom oraz Dziadkom składamy serdeczne życzenia zdrowia, uśmiechu i zadowolenia z wnuków!
 • Leśne Misie wzięły udział w akcji WOŚP
  W tym roku 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia 2022 roku i gra ona dla okulistyki dziecięcej. W naszym przedszkolu pieniądze do puszki można było wrzucić wcześniej. Dzieci z naszej grupy również wzięły udział w tej akcji. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tą akcję.
 • Styczeń w grupie Leśne Misie
  Drodzy Rodzice!     Przez najbliższe 2 tygodnie będziemy realizować tematy związane z upływem czasu.  Dowiemy się, że w przyrodzie są zjawiska, które występują rytmicznie (dzień – noc – dzień – noc…), zastanowimy się jakie są charakterystyczne czynności wykonywane przez ludzi o różnych porach dnia.     Święto Babci i Dziadka będzie świetną okazją do poznania nowej wartości – szacunku. Poznamy nowe – stare zabawy m.in.: Ojciec Wirgiliusz, Stoi Różyczka, Siała baba mak. Proszę, przynieśmy wtedy(od 10.stycznia) zdjęcia swoich dziadków, aby łatwiej było opowiadać o cudownych dziadkach. Upływ czasu zauważamy także po przekładanych lub odrywanych kartkach z kalendarza. Poznamy jego różne postacie. […]
 • Leśne Misie przygotowują się do świąt.
  Przygotowania do świąt w naszej grupie idą pełną parą. Dzieci ubrały choinkę, na której zawiesiły ozdoby zrobione przez siebie. Piękne gwiazdki obsypane brokatem oraz łańcuch, bo nic tak nie cieszy jak ozdoby zrobione własnoręcznie. Zawiesiły też na dużej choince, stojącej w holu głównym naszego przedszkola, piękne pawie oczka. Wiele radości przyniosło również dzieciom pieczenie i dekorowanie pierników. Zapach unosił się w całym przedszkolu, a po degustacji dzieci uznały, że pierniczki są pyszne! Dzieci już z niecierpliwością czekają na Wigilię i prezenty od Gwiazdora.
 • Zimowe szaleństwo!
  Zima zawitała do nas wcześniej i przyniosła uwielbiany przez dzieci śnieg. Leśne Misie były zachwycone mogąc szaleć na sankach, lepić bałwana i rzucać się śnieżkami. Jak spadnie jeszcze śnieg to na pewno znowu się wybierzemy i będziemy szaleć!
 • Zimowa rozgrzewka-nauka zdalna gr. Leśne Misie
  Za oknami zrobiło się biało i zimno. Jednak my się zimy nie boimy. Wiemy, że należy się ciepło ubrać, zjadać warzywa i owoce i dużo ćwiczyć. Dzisiaj właśnie trochę poćwiczymy. Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. „Goście w karmniku” – dziecko swobodnie biega trzymając dłonie na ramionach – to skrzydełka ptaka. Na hasło „Goście w karmniku” – dziecko wykonuje przysiad i stuka palcami o podłogę. Na hasło „Ptaki szukają jedzenia” – dziecko biega jak na początku zabawy. Zabawę należy powtórzyć kilka razy. „Kto stuka do okienka?” – dziecko stoi trzymając krążek na głowie (może to być niewielka książka, papierowy talerzyk […]
 • Laboratorium naukowców (Magnesy) w grupie Leśne Misie
  W tym tygodniu zakończyliśmy trwający 3 tygodnie projekt „Laboratorium – magnesy”. Przez ten czas dowiedzieliśmy się, że: • Jedne przedmioty są przyciągane przez magnesy, a inne nie. Magnesy mają różne kształty i wielkość.• Magnesy przyciągają przedmioty dzięki sile magnetycznej. Magnesy mają różną siłę.• Każdy magnes ma dwa końce nazywane biegunami. Końce magnesów mogą się przyciągać lub odpychać.• Magnesy przyciągają przedmioty przez niektóre materiały. Siłę magnetyczną można zablokować. Wtedy magnes nie działa.• Magnesy wykorzystujemy w codziennym życiu. Magnesy znajdują się w wielu znanych nam urządzeniach. Podczas trwania projektu poszerzaliśmy wiedzę o magnesach i sile magnetycznej przy użyciu materiałów edukacyjnych na tablicy […]
 • Leśne Misie uczą się grać w warcaby.
  Warcaby są jedną z najpopularniejszych gier strategicznych wszechczasów. Podczas gry w warcaby ćwiczymy koncentrację, pamięć, uczymy się przewidywania i logicznego myślenia. Zwycięża w niej ten, kto zastosuje lepszą strategię i umiejętniej przewidzi ruchy przeciwnika. 
 • Andrzejki w grupie Leśne Misie
  W nocy z 29 na 30 listopada obchodzimy andrzejki, które od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. W naszym przedszkolu podtrzymujemy tradycje związane z andrzejkami. Wydarzeniu temu towarzyszyły zabawy i wróżby. Nie zabrakło tradycyjnych „wyścigów butów”, losowania karteczek z zawodami, rzucania monety „spełniającej życzenia” czy losowania imienia przyszłej żony czy przyszłego męża. Ten dzień dostarczył dzieciom wielu przeżyć i emocji. Stał się doskonałą okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszych ludowych tradycji.
 • Leśne Misie obchodziły Dzień Misia
  Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Pluszowy Miś jest niezwykłą maskotką, którą ma w domu każde dziecko. Można się do niego przytulić kiedy nam smutno i bawić się z nim w różne przygody. Święto jest dla naszych przedszkolaków tym bardziej wyjątkowe, ponieważ świętujemy je razem z naszym Misiem Uszatkiem, którego nazwę ma nasze przedszkole. Podczas świętowania Dnia Misia dzieci brały udział w różnych zabawach i tańcach. Na koniec był pyszny tort a dzieci zaśpiewały swoim Misio „Sto lat.”
 • Propozycja zabaw w domu.
  Dzień dobry! Dzisiaj zaczynamy projekt „Laboratorium naukowców (Magnesy)” z programu Tablit dla 4-latków. Projekt będzie trwać 3 tygodnie (15.11. – 3.12.2021). Cele ogólne projektu: • Budowanie wiedzy o magnesach i sile magnetycznej. • Wzbogacanie dziecięcego słownika o pojęcia związane z magnesami i siłą magnetyczną. • Rozbudzanie zainteresowania zjawiskami fizycznymi. • Doskonalenie umiejętności rozróżniania i nazywania kolorów i kształtów. • Rozwijanie umiejętności posługiwania się określeniami przeciwstawnymi. • Doskonalenie orientacji przestrzennej. • Tworzenie warunków do samodzielnego poznawania rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwowanie, eksperymentowanie, eksplorowanie. • Rozwijanie języka w aspekcie komunikacyjnym. W związku z kwarantanną, jaką objęte są nasze dzieci z naszej grupy proponujemy […]
 • Listopadowe zagadnienia w grupie Leśne Misie.
  W drugim tygodniu listopada będziemy rozmawiać o Polsce. Poznamy różne krajobrazy występujące w Polsce, „odwiedzimy” Warszawę, stolicę Polski. Utrwalimy sobie wygląd symboli narodowych: godło i flagę Polski. Porozmawiamy również o wolności jako jednej z wartości. W kolejnych dniach, a dokładnie przez trzy tygodnie (15.11.2021-3.12.20201), będziemy badaczami, ponieważ rozpoczynamy kolejny projekt: Laboratorium naukowców (Magnesy). Podczas jego trwania dowiemy się, że:• magnesy mają różne kształty i wielkość;• przyciągają niektóre przedmioty dzięki sile magnetycznej; siła ta jest różna w zależności od magnesu;• każdy magnes ma dwa końce nazywane biegunami;• końce magnesów mogą się przyciągać lub odpychać;• magnesy przyciągają przedmioty poprzez niektóre materiały;• siłę […]
 • Podsumowanie projektu Drzewo
  Nasza grupa zakończyła właśnie kolejny projekt edukacyjny pt. Drzewo (Las). Przez trzy tygodnie byliśmy badaczami lasu. Dowiedzieliśmy się, że:• rośliny w lesie tworzą piętra,• piętra lasu są mieszkaniem dla wielu zwierząt,• drzewa różnią się między sobą wyglądem korony, liści, kory i owoców,• w kasztanach i żołędziach oraz noskach klonowych ukryte są nasiona,• drzewa gubią liście, aby przetrwać zimowe mrozy. Aby dokładnie poznać las, wybieraliśmy się na spacery. Zbieraliśmy liczne skarby i bawiliśmy się nimi. Znalezione podczas spacerów okazy pozwoliły nam na zrealizowanie licznych zabaw, działań konstrukcyjnych, plastycznych i badawczych. Zabawy kasztanami były świetną okazją do trenowania rachunków oraz zdolności twórczych. […]
 • Leśne Misie obchodziły Dzień Dyni
  Jesienią zbieramy różne warzywa i owoce, z których robimy wiele przetworów na zimę. Jednym z takich warzyw jest dynia. Leśne Misie obchodziły Dzień Dyni w piątek 29 października. w tym dniu ubrały się na pomarańczowo i podczas obchodów święta dyni brały udział w wielu zabawach. Poznały też właściwości dyni i dowiedziały się, że z dyni można zrobić wiele dań: zupę, ciasto, babeczki, dżem, a pestki po wysuszeniu można zjeść. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały medal z okazji Dnia Dyni.
 • Leśne Misie kodują
  Leśne Misie brały udział w Code Week. Zadaniem było poszukiwanie kolorów liści. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawie z kodowania.
 • Pyszne drożdżówki z owocami
  Latem i jesienią zbieramy dojrzałe owoce, z których można zrobić wiele pysznych i pełnych witamin przetworów czy ciast. Leśne Misie postanowiły upiec drożdżówki z owocami. Po dokładnym umyciu rąk, dzieci odmierzyły składniki potrzebne do zrobienia ciasta, po czym zaczęły je wyrabiać. Kiedy ciasto „odpoczywało”, dzieci przystąpiły do obrania śliwek. Następnie dzieci wałkowały ciasto, formowały drożdżówki, nakładały owoce i posypywały wszystko kruszonką. Po upieczeniu nastąpił czas na zrobienie lukru, który bardzo posmakował dzieciom. Z pozostałych śliwek dzieci przyrządziły powidła, które według dzieci były pyszne. Można sobie tylko wyobrazić jakie piękne zapachy unosiły się w sali…. Po skończonej pracy przyszedł czas na […]
 • Dzień Chłopca
  30 września obchodzony jest Dzień Chłopca. Z tej okazji, chłopcy z grupy Leśne Misie, otrzymali upominki. Dla wszystkich dzieci były pyszne lizaki, które dzieci zjadły z miłą chęcią. Dziękujemy rodzicom za umilenie nam tego wyjątkowego dnia.
 • Projekt Gospodarstwo
  Przez najbliższe dwa tygodnie Leśne Misie będą brały udział w projekcie Gospodarstwo. Będziemy rozmawiać o warzywach i owocach jakie rosną w ogródku i w sadzie. Dowiemy się jakie warzywa rosną nad ziemią a jakie w ziemi. Za pomocą tablicy multimedialnej odwiedzimy sad i dowiemy się jak drzewa owocowe przygotowują się do zimy. Nie zabraknie też degustacji warzyw i owoców: będziemy robić soki i upieczemy ciasto. Leśne Misie wybrały się do ogródka aby podlać rośliny i sprawdzić czy są jeszcze jakieś warzywa. Wyrwały też chwasty, a wszystkie niepotrzebne liście wrzuciły do kompostownika.
 • Leśne Misie świętują Dzień Przedszkolaka
  Podczas obchodów Dnia Przedszkolaka było dużo zabawy, tańców oraz konkursy. Leśne Misie doskonale się bawiły świętując swój dzień i przyrzekły być dumnymi przedszkolakami. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to doskonała okazja do podkreślenia jak ważne jest przedszkole i do tego, że w przedszkolu jest fajnie.
 • Akcja Sprzątanie Świata
  Jak co roku przedszkolaki biorą udział w akcji Sprzątanie Świata. W tym roku, pomimo deszczowej pogody, Leśne Misie również wzięły udział w akcji. Zebrały dużo śmieci, co było świetną okazją do tego, aby porozmawiać o segregacji śmieci. Dzieci doskonale wiedzą, że wszystkie śmieci należy wyrzucać do kosza i segregować je, aby nasza planeta była czysta.
 • Witamy Leśne Misie po przerwie
  Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice! Cieszymy się bardzo, że możemy się z Wami znowu spotkać w naszym przedszkolu! Czekają na nas nowe zabawki, nowe przygody. Będziemy razem się bawić, eksperymentować i poznawać świat!