Hi!
Hello Cheeky
Farmer Brown
Bye-bye Cheeky
 • Pierwsze zbiory z naszego ogródka warzywnego.
  W tym tygodniu kosztowaliśmy pierwsze zbiory z naszego ogródka przedszkolnego. Była to sałata, rukola oraz rzodkiewka. Dzieci zrobiły samodzielnie kanapki. Było pysznie, zdrowo i kolorowo.
 • Dzień Dziecka:)
  Dzień Dziecka, był u nas dniem pełnym uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! Były tańce, pyszne lody, zamek dmuchany, balony. To był wspaniały dzień!!!!
 • Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty…
  W dniu 21 marca 2024 r. dzieci wzięły udział w tradycyjnym pożegnaniu zimy i powitaniu wiosny. To wyjątkowe wydarzenie wzbudziło wśród przedszkolaków spore emocje. Wiosna rozpoczęła się pracowicie, dzieci ozdabiały salę, sądziły kwiaty i warzywa w przedszkolnym ogródku. Jednocześnie przygotowywaliśmy się do świat wielkanocnych. Spacer po kórnickim arboretum był w tym roku wyjątkowy. Magnolie zachwyciły swym pięknem małych miłośników przyrody i zainspirowały do hodowli swoich roślinek.
 • Balik karnawałowy.
  Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.
 • Święty Mikołaj w przedszkolu:)
 • Biblioteka, opowieść o św. Mikołaju.
  W miniony tygodniu wybraliśmy się do Biblioteki, gdzie dzieci wykonały pracę plastyczną- drewniane Mikołajki oraz wysłuchały opowieści czytanej przez panią Elę o świętym Mikołaju.
 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA:)
  24 listopada przedszkolaki ze wszystkich grup w naszym przedszkolu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, a zwieńczeniem tego dnia był wspólny misiowy tort!Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.
 • Kotek Kajko:)
  W zeszłym tygodniu odwiedziła nas mama Marceliny, pani Magda razem z kotem Kajko rasy Ragdoll. Opowiedziała nam jak należy dbać o kotka, a na koniec pozwoliła każdemu pogłaskać i poczuć jak miękkie ma futerko.Jeszcze raz bardzo dziękujemy za poświęcony czas i podzielenie się z nami swoją miłością do kotka!!!
 • Dzień Niepodległości.
  Dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.
 • Biblioteka
  „Dzień Niepodległości” w Bibliotece.
 • Zamierzenia dydaktyczno- wychowawcze na m- c listopad.
  Tematy kompleksowe: 1.     JESIENNA PRZYRODA- PIEKNO PRZYRODY 2.     MÓJ DOM – POLSKA – MIŁOŚĆ DO OJCZYZNY 3.     NASZA MAŁA OJCZYZNA- MIŁOŚĆ DO OJCZYZNY 4.     DESZCZ I SŁOTA- PIEKNO PRZYRODY 5.     ULUBIONE ZAJĘCIA Realizacja elementów planu daltońskiego Cele ogólne: – poznawanie warunków życia wybranych zwierząt – dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie – poznawanie wybranych gatunków zwierząt i środowiska ich życia – zapoznanie ze zmianami w wyglądzie i zachowaniu zwierząt ze względu na porę roku – poznanie sposobów przygotowania się zwierząt do zimy – poznawanie i wyjaśnienie znaczenia wartości – poznawanie ważnych miejsc i osób dla danej miejscowości, roli i znaczenia instytucji publicznych – przypomnienie znaczenia symboli […]
 • Dyniowe babeczki.
  W tym miesiącu dzięki przyniesionym dyniom mogliśmy upiec dyniowe babeczki. Mieliśmy przy tym fajną zabawę, naukę, a zwieńczeniem naszej pracy była degustacja naszych własnych, przepysznych babeczek:)
 • Jem zdrowo:)
  Szaszłykowe szaleństwo, czyli robimy zdrowe, owocowe przekąski!
 • Pizza:)
  W piątek wybraliśmy się na zaległą pizzę do restauracji Ventus z okazji Dnia Chłopaka:) dziękujemy rodzicom za całą organizację!!!
 • Spotkanie z policjantem.
  W czwartek nasze przedszkolaki miały możliwość poznania zawodu policjanta, dzięki spotkaniu z panem Patrykiem. Pan policjant omawiał jak bezpiecznie poruszać się podczas drogi do przedszkola oraz jak należy się zachowywać również w przedszkolu, aby nikomu nie stała się krzywda.
 • Jesienne porządki.
  Dzisiaj Leśne Misiaczki wybrały się do ogródka przedszkolnego. Jesień to odpowiedni czas na sadzenie cebulek kwiatowych, które wiosną ozdobią naszą rabatkę w ogrodzie przedszkolnym.
 • Realizacja programu „ZDROWO I SPORTOWO”.
  Przez miniony cały tydzień nasza grupa realizowała program „Zdrowo i sportowo”, którego celem było zwiększanie świadomości dzieci na temat roli i wagi aktywności fizycznej jak i również odpowiedniego odżywiania.
 • KOLOROWO NA SPORTOWO Z MISIEM USZATKIEM.
 • DZIEŃ CHŁOPAKA:)
  Z okazji Dnia Chłopaka wszystkim naszym LEŚNYM CHŁOPCOM życzymy wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości!Świetnej zabawy i mnóstwo słodyczy, Tego Wam dzisiaj każda dziewczynka i pani życzy:)
 • DZIEŃ JABŁKA
  Zielone, czerwone, okrągłe, pachnącea jako przekąska niezwykle sycące…Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!
 • Teatr Vaška
  We wtorek Leśne Misie pierwszy raz w tym roku szkolnym uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym Vaška pt.” Zagrajmy razem”. W spektaklu głównymi aktorami były tym razem nasze przedszkole dzieci.
 • Raben Gądki.
  Dzisiaj naszą grupę odwiedziła firma Raben Gądki. Dzieci oglądały film przygotowany dla nich oraz co najważniejsze miały możliwość posiedzieć za kierownicą ogromnej ciężarówki. Otrzymały również upominki, za które bardzo dziękujemy!!!! Dziękujemy również mamie Amelki, pani Magdzie za zorganizowanie całego spotkania oraz mamie Szymona, pani Marcie za pomoc!!!!!!
 • Dzień Kropki
  Międzynarodowy Dzień Kropki to popularne święto kreatywności i zabawy obchodzone 15 września. W grupie „Leśne Misie” powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła. Był to wspaniały czas zabaw i odkrywania talentów.
 • Witamy w nowym roku szkolnym:)
  Serdecznie witamy wszystkie Dzieci i ich Rodziców w Nowym Roku Szkolnym 2023/24. Wszystkim dzieciomżyczymy wielu radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu, nowo przyjętym dzieciom szybkiej adaptacji, dużo uśmiechu, wspaniałych zabaw w miłej i przyjaznej atmosferze.Rodzicom dużo cierpliwości, satysfakcji z dokonań swoich dzieci.