• Święto Misia
  25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo wielu zabawek jakie posiadają dzieci, miś jest nadal zabawką wyjątkową. W tym dniu dzieci poznały historię związaną z okolicznościami powstania tego święta. Każde dziecko wykonało swojego misia z papieru. Były również zabawy przy muzyce i oczywiście smaczny tort.
 • Malowanie kasztanami
  “Przyjazne Misie” poznawały kolory podstawowe, które mieszały ze sobą i obserwowały jak powstają kolory pochodne. Następnie poznały nową technikę plastyczną “malowanie kasztanami” .Pomalowane w ten sposób kartki wykorzystamy w kolejnej pracy plastycznej, do wykonania papierowego misia.
 • Zabawy badawcze z wodą
  Czy można zrobić chmurę w plastikowej butelce?, które przedmioty w wodzie toną a które wypływają? oraz czy da się malować na mokrej kartce? Na te pytania dzieci szukały odpowiedzi poprzez zabawy badawcze i eksperymenty.
 • Spektakl online
  Dzieci z naszej grupy wraz z grupą “Leśne Misie” obejrzały spektakl online pt. “O rogalach świętomarcińskich”. Przeniosły się w odległe czasy na ulicę Święty Marcin, aby dowiedzieć się kim był Marcin i co miał wspólnego z pewnym piekarzem, który postanowił zrobić coś wyjątkowego dla innych ludzi.
 • Upominki dla uczestników konkursu
  Dzieci, które brały udział w konkursie plastycznym pt. “Moja Ojczyzna” otrzymały “Dyplom Patrioty” oraz upominki. Gratuluję i zachęcam do brania udziału w następnych konkursach.
 • Święto Niepodległości
  10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ubrane na “galowo” i uroczyście świętowały ten dzień. Grupa “Pracowite Misie” wystąpiła z programem artystycznym. Przyjmując postawę “na baczność” wszyscy odśpiewali hymn. Podczas występu dzieci recytowały patriotyczne wiersze i śpiewały piosenki. Celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury oraz tradycji. “Przyjazne Misie” upamiętniły również poległych w obronie kraju zapalając symboliczny znicz.
 • D – jak dom
  Kolejnym tematem w naszej grupie był “Mój dom”. Dzieci zwróciły uwagę na to, że dom oznacza nie tylko budynek, ale przede wszystkim rodzinę. Poznały literę “D, d” a z rozsypanki literowej układały wyrazy: dom, mama, tata. Tworzyły również budynki z kartonowych pudełek, które później wykorzystały podczas wspólnej zabawy.
 • Jesienne obrazy
  Podsumowując cykl zajęć o tematyce jesieni “Przyjazne Misie” zamieniły się w artystów i tworzyły “jesienne obrazy”. Zebrane w parku liście i gałązki wykorzystały do swojej pracy. Łącząc różne materiały przyrodnicze dzieci miały okazję do rozwijania kreatywności, wyobraźni, sprawności manualnej oraz współpracy w grupie.
 • Wycieczka do parku
  Celem naszej wycieczki było utrwalenie i poszerzenie wiadomości na temat przyrody. W parku na dzieci czekał już ekspert – pracownik arboretum Pan Damian, który przekazał nam dużo różnych ciekawostek dotyczących drzew znajdujących się w naszym parku. Dzieci podziwiały jesienne barwy, słuchały odgłosów przyrody, przyglądały się korze drzew. Podążając alejami parku zbierały ciekawe okazy przyrodnicze: kasztany, żołędzie, liście… Słoneczna pogoda sprawiła, że nasz park wyglądał pięknie
 • Sok warzywno – owocowy
  Wycieczka do sadu zachęciła nas do samodzielnego przygotowania soku z jabłek i marchewki. Dzieci z naszej grupy doskonale już wiedza, że aby być zdrowym, należy się prawidłowo odżywiać czyli zjadać warzywa i owoce. Zanim przystąpiliśmy do pracy dzieci zapoznały się ze sposobem robienia świeżego soku oraz z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas używania wyciskarki do soków. Po skończonej pracy oczywiście degustacja.
 • Wycieczka do sadu
  W piękny , słoneczny, październikowy dzień “Przyjazne Misie” wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sadu. Dzięki uprzejmości właściciela, dzieci mogły zobaczyć drzewa pełne dorodnych jabłek , jak również zapoznać się z różnymi odmianami jabłoni . Poznały także sposoby segregowania i przechowywania jabłek. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pachnącymi owocami. Mamy nadzieję, że zachęci to dzieci do spożywania witamin zawartych w owocach i warzywach.
 • Bezpieczeństwo – ważna sprawa
  W celu utrwalenia wiedzy na temat bezpieczeństwa, “Przyjazne Misie” spotkały się z Panem Markiem. Na spotkaniu tym, dzieci przypomniały sobie jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, którą stroną należy się poruszać gdy nie na chodnika, oraz które znaki informują o zagrożeniach jakie mogą wystąpić na drodze. Przypomniały sobie również numery alarmowe
 • Dyplomy dla uczestników konkursu
  Dzieci, które uczestniczyły w konkursie plastycznym otrzymały dyplomy i nagrody
 • Dzień Drzewa
  10 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Drzewa. W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka i zwierząt a także wykonały jesienne drzewo z papieru.
 • Spotkanie z dietetykiem
  “Przyjazne Misie” w ramach cyklu “Spotkania z ekspertem” gościły panią Anię, która jest dietetykiem. w trakcie tego spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmuje się dietetyk, jak ważne jest jedzenie warzyw i owoców oraz jakie witaminy one zawierają. Dziękujemy Pani Ani za przybycie.
 • Dzień Chłopaka
  Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy przedszkola. Również ważne święto obchodziliśmy 30 września – Dzień Chłopaka. Z tej okazji były upominki, dużo życzeń i zabawa.
 • Dzień Głośnego Czytania
  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to okazja, by zachęcić dorosłych do czytania dzieciom. W tym dniu naszym gościem była Pani Dyrektor, która czytała przedszkolakom wiersze. Czytanie na głos ma ogromne znaczenie na rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć oraz pomaga w budowaniu więzi.
 • Przyjazne Misie – Sprzątanie świata
  Dzieci włączyły się w akcję “Sprzątania świata”, która jest aktywną formą edukacji ekologicznej. Uczestnicy otrzymali worki na śmieci, ochronne rękawiczki i rozpoczęły sprzątanie od swojej okolicy.
 • Przyjazne Misie – Dzień przedszkolaka
  Przedszkolaki, jak co roku obchodziły swoje święto Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci uczestniczyły w licznych konkursach i zabawach z balonami. Było wesoło i kolorowo. Wszystkim dzieciom życzymy dużo uśmiechu i radości.