• Świąteczne życzenia
  Szanowni Rodzice Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, dużo zdrowia, radości, spełnienia marzeń oraz Szczęśliwego Nowego Roku Magdalena Adamska
 • Spotkanie z Gwiazdorem
  Wtorek był w naszym przedszkolu dniem bardzo uroczystym i wyjątkowym. “Przyjazne Misie” wraz z innymi dziećmi udały się do przedszkolnej auli, gdzie czekał na nich Gwiazdor. Pani Magda przeczytała dzieciom wzruszającą opowieść o tym, jak obdarowywanie innych może uszczęśliwiać. Wspólnie śpiewaliśmy znane kolędy, aż wreszcie nastąpił wyczekiwany przez dzieci moment rozdania prezentów. Jak co roku był też uroczysty obiad składający się z tradycyjnych potraw wigilijnych. Był barszcz czerwony, ryba, kapusta z grzybami i oczywiście pierniki.
 • Ubieramy choinkę
  Ubieranie choinki to dla dzieci jeden z ulubionych zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Tego zwyczaju nie mogło zabraknąć w naszym przedszkolu. Każde dziecko własnoręcznie wykonało ozdoby, aby nasze drzewko wyglądało pięknie. Dzięki ozdobionej choince w naszej sali od razu zrobiło się świątecznie i wyjątkowo.
 • Pieczenie pierników
  W naszym przedszkolu zapachniało przyprawami korzennymi a to dlatego, że “Przyjazne Misie” piekły pierniczki. Najpierw odpowiednio się do tego przygotowały dbając o czyste ręce. Poznały składniki i sposób wykonania ciasta. Gdy ciasto było gotowe dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem wzięły się do wałkowania oraz wykrawania ciasteczek. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierników, które zanieśliśmy do kuchni. Tam pod czujnym okiem pani kucharki nabrały w piekarniku pięknego koloru. Na koniec najprzyjemniejsza praca – ozdabianie.
 • Kartki świąteczne
  Nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii społecznej “Idą święta, nie i sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”, której celem jest kultywowanie tradycji pisania i wysyłania kartek świątecznych. “Przyjazne Misie” ze swoimi kartkami wybrały się na pocztę, aby wysłać życzenia swoim bliskim.
 • Mikołajki
  Mikołajki to dzień na który czekają wszystkie dzieci. “Przyjazne Misie tego dnia również wypatrywały Świętego Mikołaja i oczywiście się pojawił, by zostawić dzieciom prezenty. Tego dnia dzieci ozdabiały choinkę na w holu przedszkola własnoręcznie zrobionymi gwiazdkami.
 • Zabawy na śniegu
 • Dokarmiamy ptaki
  Trudno wyobrazić sobie świat bez ptaków, które urzekają nas swoim śpiewem. Zima to dla nich bardzo trudny czas, dlatego dzieci postanowiły, że pomogą ptakom przetrwać tegoroczną zimę. Ponieważ na dworze jest już zimno i pojawił się pierwszy szron udaliśmy się do przedszkolnego ogrodu, by wrzucić do karmnika różne ziarenka.
 • Kodeks Ekologicznego Przedszkolaka
  W naszym przedszkolu realizujemy projekt edukacyjny pt. “Przedszkole jako ośrodek zrównoważonego rozwoju”. Jego celem jest wzbogacenie wiedzy o tematyce przyrodniczej, jak również uwrażliwienie dzieci i rodziców na współczesne problemy świata i środowiska lokalnego. W ramach tego projektu dzieci zapoznały się z Kodeksem Ekologicznego Przedszkolaka i uświadomiły sobie jak ważna jest ochrona środowiska.
 • Andrzejkowe wróżby
  30 listopada dzieci poznały tradycję związaną z andrzejkowymi wróżbami. Wróżba to oczywiście forma zabawy i nie należy traktować jej poważnie, może się spełnić lub nie. W naszej grupie przedszkolaki sprawdzały co ich czeka w przyszłości, poznawały znaczenie kolorów, liczb. Rzucały pieniążkami do wody, aby sprawdziły się ich najskrytsze marzenia. Za pomocą różnych rekwizytów sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Było też dużo muzyki i tańca. Czy wróżby się spełnią? tego jeszcze nie wiemy, była to jednak doskonała okazja do wspólnej zabawy i poznania tradycji.
 • Święto Misia
  25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo wielu zabawek jakie posiadają dzieci, miś jest nadal zabawką wyjątkową. W tym dniu dzieci poznały historię związaną z okolicznościami powstania tego święta. Każde dziecko wykonało swojego misia z papieru. Były również zabawy przy muzyce i oczywiście smaczny tort.
 • Malowanie kasztanami
  “Przyjazne Misie” poznawały kolory podstawowe, które mieszały ze sobą i obserwowały jak powstają kolory pochodne. Następnie poznały nową technikę plastyczną “malowanie kasztanami” .Pomalowane w ten sposób kartki wykorzystamy w kolejnej pracy plastycznej, do wykonania papierowego misia.
 • Zabawy badawcze z wodą
  Czy można zrobić chmurę w plastikowej butelce?, które przedmioty w wodzie toną a które wypływają? oraz czy da się malować na mokrej kartce? Na te pytania dzieci szukały odpowiedzi poprzez zabawy badawcze i eksperymenty.
 • Spektakl online
  Dzieci z naszej grupy wraz z grupą “Leśne Misie” obejrzały spektakl online pt. “O rogalach świętomarcińskich”. Przeniosły się w odległe czasy na ulicę Święty Marcin, aby dowiedzieć się kim był Marcin i co miał wspólnego z pewnym piekarzem, który postanowił zrobić coś wyjątkowego dla innych ludzi.
 • Upominki dla uczestników konkursu
  Dzieci, które brały udział w konkursie plastycznym pt. “Moja Ojczyzna” otrzymały “Dyplom Patrioty” oraz upominki. Gratuluję i zachęcam do brania udziału w następnych konkursach.
 • Święto Niepodległości
  10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ubrane na “galowo” i uroczyście świętowały ten dzień. Grupa “Pracowite Misie” wystąpiła z programem artystycznym. Przyjmując postawę “na baczność” wszyscy odśpiewali hymn. Podczas występu dzieci recytowały patriotyczne wiersze i śpiewały piosenki. Celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury oraz tradycji. “Przyjazne Misie” upamiętniły również poległych w obronie kraju zapalając symboliczny znicz.
 • D – jak dom
  Kolejnym tematem w naszej grupie był “Mój dom”. Dzieci zwróciły uwagę na to, że dom oznacza nie tylko budynek, ale przede wszystkim rodzinę. Poznały literę “D, d” a z rozsypanki literowej układały wyrazy: dom, mama, tata. Tworzyły również budynki z kartonowych pudełek, które później wykorzystały podczas wspólnej zabawy.
 • Jesienne obrazy
  Podsumowując cykl zajęć o tematyce jesieni “Przyjazne Misie” zamieniły się w artystów i tworzyły “jesienne obrazy”. Zebrane w parku liście i gałązki wykorzystały do swojej pracy. Łącząc różne materiały przyrodnicze dzieci miały okazję do rozwijania kreatywności, wyobraźni, sprawności manualnej oraz współpracy w grupie.
 • Wycieczka do parku
  Celem naszej wycieczki było utrwalenie i poszerzenie wiadomości na temat przyrody. W parku na dzieci czekał już ekspert – pracownik arboretum Pan Damian, który przekazał nam dużo różnych ciekawostek dotyczących drzew znajdujących się w naszym parku. Dzieci podziwiały jesienne barwy, słuchały odgłosów przyrody, przyglądały się korze drzew. Podążając alejami parku zbierały ciekawe okazy przyrodnicze: kasztany, żołędzie, liście… Słoneczna pogoda sprawiła, że nasz park wyglądał pięknie
 • Sok warzywno – owocowy
  Wycieczka do sadu zachęciła nas do samodzielnego przygotowania soku z jabłek i marchewki. Dzieci z naszej grupy doskonale już wiedza, że aby być zdrowym, należy się prawidłowo odżywiać czyli zjadać warzywa i owoce. Zanim przystąpiliśmy do pracy dzieci zapoznały się ze sposobem robienia świeżego soku oraz z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas używania wyciskarki do soków. Po skończonej pracy oczywiście degustacja.
 • Wycieczka do sadu
  W piękny , słoneczny, październikowy dzień “Przyjazne Misie” wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sadu. Dzięki uprzejmości właściciela, dzieci mogły zobaczyć drzewa pełne dorodnych jabłek , jak również zapoznać się z różnymi odmianami jabłoni . Poznały także sposoby segregowania i przechowywania jabłek. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pachnącymi owocami. Mamy nadzieję, że zachęci to dzieci do spożywania witamin zawartych w owocach i warzywach.
 • Bezpieczeństwo – ważna sprawa
  W celu utrwalenia wiedzy na temat bezpieczeństwa, “Przyjazne Misie” spotkały się z Panem Markiem. Na spotkaniu tym, dzieci przypomniały sobie jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, którą stroną należy się poruszać gdy nie na chodnika, oraz które znaki informują o zagrożeniach jakie mogą wystąpić na drodze. Przypomniały sobie również numery alarmowe
 • Dyplomy dla uczestników konkursu
  Dzieci, które uczestniczyły w konkursie plastycznym otrzymały dyplomy i nagrody
 • Dzień Drzewa
  10 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Drzewa. W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka i zwierząt a także wykonały jesienne drzewo z papieru.
 • Spotkanie z dietetykiem
  “Przyjazne Misie” w ramach cyklu “Spotkania z ekspertem” gościły panią Anię, która jest dietetykiem. w trakcie tego spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmuje się dietetyk, jak ważne jest jedzenie warzyw i owoców oraz jakie witaminy one zawierają. Dziękujemy Pani Ani za przybycie.
 • Dzień Chłopaka
  Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy przedszkola. Również ważne święto obchodziliśmy 30 września – Dzień Chłopaka. Z tej okazji były upominki, dużo życzeń i zabawa.
 • Dzień Głośnego Czytania
  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to okazja, by zachęcić dorosłych do czytania dzieciom. W tym dniu naszym gościem była Pani Dyrektor, która czytała przedszkolakom wiersze. Czytanie na głos ma ogromne znaczenie na rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć oraz pomaga w budowaniu więzi.
 • Przyjazne Misie – Sprzątanie świata
  Dzieci włączyły się w akcję “Sprzątania świata”, która jest aktywną formą edukacji ekologicznej. Uczestnicy otrzymali worki na śmieci, ochronne rękawiczki i rozpoczęły sprzątanie od swojej okolicy.
 • Przyjazne Misie – Dzień przedszkolaka
  Przedszkolaki, jak co roku obchodziły swoje święto Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci uczestniczyły w licznych konkursach i zabawach z balonami. Było wesoło i kolorowo. Wszystkim dzieciom życzymy dużo uśmiechu i radości.