Hi!
Hello Cheeky
Farmer Brown
Bye-bye
 • „Przyjazne Misie” – informacja dla rodziców
  Szanowni Rodzice W piątek 4 lutego w naszym przedszkolu odbędzie się „Balik Karnawałowy”. Dzieci będą bawiły się w swoich grupach.
 • „Przyjazne Misie” wspierają WOŚP
  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia, ale w naszym przedszkolu pieniądze na ten cel, dzieci mogły wrzucać do puszki już w piątek. Pani Daria przygotowała dla dzieci prezentację dotyczącą tej akcji. Dzieci dowiedziały się, że zebrane w tym roku pieniądze przeznaczone będą na diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci. Dziękujemy
 • Płynie czas – zajęcia dydaktyczne
  W tym tygodniu poznaliśmy wartość „pomoc”. Dzieci rozmawiały na temat różnych sytuacji w których  możemy pomagać innym, a także dostrzegać  ludzi, którzy nam pomagają. W kolejnych dniach dzieci utrwalały nazwy dni tygodnia oraz doskonaliły umiejętność  posługiwania się takimi przyimkami jak: przedwczoraj, wczoraj, dziś, jutro, pojutrze; odczytywały globalnie te wyrazy i zawieszały w odpowiednim miejscu na przygotowanym kalendarzu, Poznały także literę Z,z.
 • ZAŁOŻENIA DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZE NA STYCZEŃ
  W pierwszym tygodniu stycznia będziemy realizować temat „Płynie czas”, natomiast w drugim temat „Młodsi i starsi”. Poznamy także kolejną wartość „pomoc”. W miesiącu styczniu będziemy realizować takie cele jak: utrwalenie informacji o cykliczności dni tygodnia, miesięcy, pór roku; rozwijanie kompetencji matematycznych poprzez utrwalenie znajomości nazw miesięcy w roku i informacji o ich przemienności;  rozwijanie spostrzegania wzrokowego poprzez wskazywanie różnic pomiędzy wyrazami; doskonalenie umiejętności posługiwania się takimi przyimkami jak: przedwczoraj, wczoraj, dziś, jutro, pojutrze; utrwalenie liczby 7 w kontekście dni tygodnia; rozwijanie pamięci poprzez omawianie tygodniowego kalendarza aktywności grupy oraz odtwarzanie informacji w nim zawartych; doskonalenie postawy szacunku wobec osób starszych; […]
 • PRZEDSZKOLNA WIGILIA
  Środa była dla „Przyjaznych Misi” dniem wyjątkowym. Był uroczysty, tradycyjny wigilijny obiad, śpiewanie kolęd oraz co dla każdego dziecka najważniejsze wizyta Gwiazdora. Gwiazdor z uśmiechem wręczył dzieciom prezenty. Bardzo dziękujemy za prezenty.
 • Pieczenie pierników
  Pieczenie pierników to jedna z wielu przedświątecznych tradycji. Dzieci przygotowały ciasto według podanego przepisu następnie ugniatały, wałkowały i za pomocą foremek wykrawały świąteczne kształty. Jednak najwięcej radości sprawiło dzieciom ozdabianie pysznych pierników. To był bardzo pracowity dzień.
 • Zimowe zabawy
 • Przygotowania do Świąt
  Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia „Przyjazne Misie” rozpoczęły od zajęć dydaktycznych związanych z tematyką świąt. Dzieci własnoręcznie robiły ozdoby i ubierały choinkę.
 • Mikołajki
  6 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu wyczekiwały wyjątkowego gościa – Świętego Mikołaja. Oczywiście jak co roku dotarł także do naszego przedszkola i obdarował dzieci prezentami.
 • Spotkanie z autorką książek dla dzieci
  W czwartek 16 grudnia odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Małgorzatą Swędrowską.
 • ZAŁOŻENIA DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZE NA GRUDZIEŃ
  W tym miesiącu będziemy realizować projekt edukacyjny EKO EKSPERYMENTARIUM. Podczas jego realizacji będziemy kształtować postawy proekologiczne. Dzieci dowiedzą się jak oszczędzać wodę i prąd podczas codziennych czynności oraz jak prawidłowo segregować śmieci. Poznamy kolejne wartości: odpowiedzialność i życzliwość. W miesiącu grudniu będziemy również realizować takie cele jak:  rozwijanie umiejętności uważnego słuchania tekstów literackich, wyciągania wniosków na podstawie ich treści, oceny postę­powania bohaterów, budowania wypowiedzi na określony temat poprawnej pod względem gramatycznym i logicznym  poszerzenie słownictwa czynnego dzieci o pojęcie dotyczące wartości odpowiedzialność, życzliwość, dobro  wprowadzanie liter k, K, y i czytanie sylab, wyrazów, krótkich tekstów słowno-obrazkowych wprowadzenie cyfr 4, 5; […]
 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
  W czwartek 25 listopada, jak co roku w naszym przedszkolu, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. W tym dniu dzieci bawiły się misiami, wykonały sobie opaski z misiem, tworzyły ”papierową” orkiestrę, oczywiście dla misia, malowały farbami wizerunek „Misia Uszatka”. Była również słodka niespodzianka. Był to dzień pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.
 • Zabawy badawcze
  Zabawy badawcze dostarczają dzieciom dużo radości i niezliczoną ilość nowych przeżyć związanych z odkrywaniem właściwości rzeczy i zjawisk. Tym razem dzieci obserwowały, co dzieje się na powierzchni wody oraz zastanawiały się, dlaczego tak się dzieje. Dzieci wykonały również pracę plastyczną „Listopadowa pogoda” techniką „mokre na mokrym”.
 • Poznajemy kolejne litery
  W tym miesiącu „Przyjazne Misie” poznawały kolejne litery. Podczas różnych zabaw z literami rozwijały także spostrzegawczość, pamięć oraz sprawność manualną.
 • INFORMACJA DLA RODZICÓW
  Szanowni Rodzice Nasza grupa przystąpiła do projektu edukacyjnego „Mamo, Tato – co Wy na to?”. Powstał on z inicjatywy pracowników Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.  Celem Programu jest zwrócenie uwagi osób dorosłych zaangażowanych w opiekę nad dziećmi – przede wszystkim rodziców – na specyfikę rozwoju dzieci, istotę zmian fizycznych i psychicznych, których doświadczają, ze szczególnym naciskiem na ich potrzeby, słabości i kryzysy. Celem Programu jest również podniesienie poziomu wiedzy osób dorosłych na temat wybranych elementów rozwoju dzieci 5-6 letnich, uwrażliwienia ich na potrzeby „małego” człowieka, budowanie relacji pełnych wzajemnego szacunku i poczucia bezpieczeństwa oraz […]
 • Przedszkolny ogródek
  „Przyjazne Misie” systematycznie dbają o swój przedszkolnu ogródek, tym razem usuwaliśmy chwasty i sadziliśmy cebulki wiosennych kwiatów.
 • Rozstrzygnięcie konkursu
  Dzieci, które uczestniczyły w konkursie „Królewskie kreacje z dyni” otrzymały dyplom i drobną niespodziankę. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom, za zaangażowanie w rozwój kreatywności u dzieci.
 • NASZA OJCZYZNA – POLSKA
  W tym tygodniu rozmawialiśmy o naszej ojczyźnie – Polsce. Dzieci zapoznały się z legendą powstania państwa polskiego „O Lechu i białym orle ”, przypomniały sobie symbole narodowe, wspólnie śpiewaliśmy hymn. Z rozsypanych liter układały słowo Polska oraz wykonały biało- czerwone kotyliony.  
 • Co będziemy robić w listopadzie
  W tym miesiącu „Przyjazne Misie” będą realizowały takie tematy jak: „Nasza mała ojczyzna”, „Mój dom – Polska”, „Moje hobby”, „Ulubione zajęcia”. W ramach tych tematów będziemy omawiać kolejne wartości, będą to:  patriotyzm i wyobraźnia. Podczas zajęć dzieci będą: poszerzać wiadomości  na temat swojego kraju: nazwa, stolica, symbole narodowe, historia powstania doskonalić słuch fonematyczny- doskonalić analizę i syntezę głoskową wyrazów, czytać globalnie słowa mapa, Polska, dom, poznawać kolejne litery d,D,e,E,u,U rozwijać umiejętności matematyczne w zakresie przeliczania, porównywania liczebności zbiorów, dodawania i odejmowania na konkretach i zbiorach zastępczych, kodowania i dekodowania informacji, wyznaczania kierunków w przestrzeni i na kartce, poznawać cyfrę 3 […]
 • Korale z jarzębiny
  Jesień to pora roku, która obfituje w ” skarby jesieni”. Dzieci chętnie wykorzystują je do różnych zabaw. Tym razem wykorzystaliśmy jarzębinę do zrobienia korali,. Nawlekanie korali to nie tylko fajna zabawa dla dzieci, ale doskonałe ćwiczenie rozwijające koordynację wzrokowo- ruchową i sprawność manualną.
 • Kodowanie
  W ubiegłym tygodniu „Przyjazne Misie” uczestniczyły w zabawach, które rozwijają umiejętności kodowania.
 • Występ dla maluchów
  Piątek był dla „Misiaczków” i „Wesołych Misi” dniem bardzo wyjątkowym. W tym dniu odbyło się „Pasowanie na przedszkolaka”  aby umilić im ten wyjątkowy dzień „Przyjazne Misie” i „Pracowite Misie” przygotowały dla nich występ artystyczny.
 • Zwiedzanie zamku
  „Przyjazne Misie” poznają ważne miejsca w naszej okolicy. W czwartek udaliśmy się na wycieczkę do Kórnickiego Zamku. Tam czekała na nas pani przewodnik, która przekazała nam dużo ciekawych informacji na temat właścicieli zamku oraz ciekawostki dotyczące zamku i przedmiotów znajdujących się w nim.
 • Soki owocowe
  „Przyjazne Misie” przygotowały sok jabłkowy, marchewkowy, pomarańczowy, z kiwi oraz wieloowocowy. Po wykonaniu każdego z nich była degustacja. Na koniec dzieci wybrały sok, który najbardziej im smakował. Wygrał sok wieloowocowy.
 • Dzień drzewa
  W naszym przedszkolu obchodziliśmy “Dzień Drzewa”. W tym dniu dzieci rozmawiały o drzewach i ich znaczeniu w życiu ludzi. Podzielone na grupy wykonały obrazy: drzewa iglastego i liściastego. Ponieważ,  każdy chciał mieć własne drzewko sadziliśmy kasztany i żołędzie w doniczce.
 • Jesienne kwiaty
  Inspiracją do wykonania tej pracy były astry, które pięknie zakwitły w naszym przedszkolnym ogródku.
 • Placek ze śliwkami
  Kilka dni temu „Przyjazne Misie” upiekły placek ze śliwkami. Prace rozpoczęliśmy od zapoznania się z przepisem i przygotowania składników, które będą nam potrzebne. Każdy miał szansę odkryć swoje kulinarne zdolności. Wspólne pieczenie było wspaniałą zabawą, ale najprzyjemniejsza była degustacja.
 • Malowanie patykiem
  Przyniesione z parku patyki dzieci wykorzystały przy tworzeniu pracy plastycznej. Wystarczyło trochę farby i zwykły patyk, aby powstały piękne obrazki.
 • Jesienne wyjście do parku
  W ubiegłym tygodniu „Przyjazne Misie” sprawdzały, jak wygląda park jesienią. Podczas spaceru obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie i zbierały „jesienne skarby”- kasztany, żołędzie, orzechy, kolorowe liście a nawet drobne gałęzie. Po powrocie do przedszkola, dzieci urządziły w swojej sali „kącik przyrodniczy”
 • Co będziemy robić w październiku
  W tym miesiącu „Przyjazne Misie” będą realizowały projekt edukacyjny pt. Drzewo (Drewno). Przez trzy tygodnie będziemy poszerzać swoją wiedzę na temat lasu i wynikających z niego korzyści, drewna orazproduktów jego przetwarzania. Dowiemy się, że:• las jest blokadą dla zanieczyszczeń oraz że produkuje czyste powietrze;• las jest doskonałym miejscem do odpoczynku;• pozostawianie śmieci w lesie może spowodować pożar;• drewno powstaje ze ściętych drzew, a można z niego zbudować różne wartościowe i przydatne naco dzień rzeczy;• z drewna robi się papier w wytwórni papieru. W kolejnych tygodniach będą realizowane tematy : „Jesienna przyroda” i „Skarby jesieni”. Poznamy kolejne wartości takie jak : […]
 • Wycieczka do zajezdni tramwajowej
  W czwartek nasza grupa uczestniczyła w wycieczce autokarowej do zajezdni tramwajowej Poznań – Franowo. Celem wycieczki było poznanie pracy motorniczego. Dzieci miały okazję zobaczyć zajezdnię a także przejechać się tramwajem.
 • Dzień Uśmiechu
  1 października obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Przez cały dzień staraliśmy się być uśmiechnięci. Z tej okazji panie upiekły dla wszystkich dzieci ciasteczka w kształcie „uśmiechniętej buźki”. Dzieci zabrały również ze sobą papierowe buźki, aby podarować uśmiech swoim rodzicom.
 • Wizyta w OSP Kórnik
  „Przyjazne Misie” udały się do pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kórniku, aby poznać na czym polega praca strażaka. Dzieci mogły obejrzeć sprzęt gaśniczy, a nawet poczuć się jak prawdziwi strażacy.
 • Dzień Chłopca
  30 września obchodziliśmy Dzień Chłopca. Był to bardzo miły dzień. Dla chłopców były życzenia i prezenty a dziewczynki otrzymały pyszne lizaki. Dziękuję bardzo rodzicom za przygotowanie upominków.
 • Chipsy z jarmużu
  Korzystając z wyhodowanego w ogródku przedszkolnym jarmużu dzieci zrobiły  zdrową przekąskę według poniższego przepisu: PRZEPIS NA CHIPSY Z JARMUŻU Składniki jarmuż 2 łyżki oliwy sól sok z cytryny Przygotowanie: Jarmuż myjemy i dokładnie osuszamy ( papierowym ręcznikiem). Z liści jarmużu usuwamy twarde części Do miski dodajemy 2 łyżki oliwy, odrobinę soli, sok z cytryny  Liście mieszamy z oliwą i przyprawami w taki sposób, aby każdy liść był pokryty oliwą. Blachę wykładamy papierem do pieczenia, na którym rozkładamy pojedynczo liście jarmużu w taki sposób, aby nie zachodziły na siebie. Pieczemy w piekarniku w temperaturze 150ºC przez około 7-10 minut uważając, aby chipsy się […]
 • Poznajemy wartości
  W miesiącu wrześniu dzieci poznały takie wartości jak: DOBRE MANIERY i ODWAGA. „Przyjazne Misie” wiedzą już, że dobre maniery to umiejętność włąściwego zachowania się w określonych sytuacjach, używanie kulturalnego słownictwa, dotrzymywanie słowa, dbanie o wygląd. Dzieci wiedzą również, że odwaga to śmiała postawa wobec niebezpieczeństwa służąca dobru innych ludzi, to obrona słabszych, którym dzieje się krzywda, to również pokonywanie nieśmiałości, podejmowanie nowych wyzwań, mówienie prawdy a także umiejętność przyznania się do błędu.
 • Zabawy z literami
  W tym miesiącu „Przyjazne Misie” poznawały litery O,o oraz Aa. W celu utrwalenia tych liter dzieci uczestniczyły w różnych zabawach: nazywały przedmioty z otoczenia, wyszukiwały litery w wyrazach, wskazywały miejsce w którym one występują, dzieliły wyrazy na sylaby i głoski, łączyły sylaby w wyrazy, układały wyrazy z podanych liter, odczytywały globalnie krótkie słowa,
 • Koncert dla dzieci
  W środę – 22 września w naszym przedszkolu odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert dla dzieci.
 • Dzień Przedszkolaka
     Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to bardzo dobra okazja do zabawy dla wszystkich przedszkolaków. W naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto w poniedziałek – 20 września. W tym dniu było bardzo wesoło. Dzieci bawiły się w swoje ulubione zabawy a także wymyślały nowe. Dzień mimął nam bardzo radośnie.
 • Bezpieczeństwo na drodze
  W tym tygodniu omawialiśmy zasady bezpieczeństwa na drodze. Dzieci poznały zasady bezpiecznego przechoszenia przez jezdnię oraz bezpiecznego poruszania się po poboczu, gdy nie ma chodnika. Wiedzą też, jak ważne są „elementy odblaskowe”. Podczas spaceru omawialiśmy znaczenie napotkanych znaków drogowych. Dzieci utrwalały również umiejętność rozróżniania prawej i lewej strony podczad różnych zabaw muzyczno – ruchowych.
 • Dzień Kropki
  W środę 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci ubrane w stroje z elementami kropek ozdobiły naszą sale w różnokolorowe kropki. Celem święta jest rozwijanie kreatywności, pomysłowości oraz uświadomienie dzieciom, że każdy posiada jakiś talent, który trzeba w sobie odkryć i go zaprezentować. Tego dnia w naszej grupie były zabawy z wykorzystaniem kropek. Dzieci wysłuchały opowiadania o Vashti- bohaterce książki K.Reynoldsa ,, The doth”. Poznały na czym polega technika malarska” pointylizm” i właśnie taką techniką wykonały swoją pracę.
 • Nasz ogródek
  „Przyjazne Misie” nadal dbają o swój przedszkolny ogródek. Dbanie o ogródek sprawia dzieciom wiele radości, szczególnie gdy można się pochwalić dorodną cebulą i pięknie kwitnącymi astrami.
 • Zajęcia z piłką
  Dzieci z naszej grupy uczestniczyły w pierwszych w tym roku szkolnym „Zajęciach ogólnorozwojowych z piłką”
 • Co będziemy robić we wrześniu
  W tym miesiącu dzieci będą realizowały takie tematy jak: „W przedszkolu”, „Nasze przedszkole”, „Jestem bezpieczny”, „Pomocna dłoń”. Podczas realizowania tematów będziemy omawiać poszczególne wartości. W miesiącu wrześniu będą to: „Dobre maniery” i „Odwaga”. W naszej grupie będziemy obchodzić: 15 września „Dzień kropki” 16 września „Sprzątanie świata” 20 września „Dzień Przedszkolaka” 30 września „Dzień Chłopca” Podczas naszych zajęć dzieci będą również:  poznawać, jak należy się właściwie zachować w trudnych sytuacjach  uczyć się mówić o swoich potrzebach w sposób kulturalny,  poznawać zawody w najbliższym otoczeniu dziecka (pracownicy przedszkola), będziemy uświadamiać sobie rolę osób dorosłych w życiu przedszkola i szacunku do wykonywanej przez […]
 • Wyjście do parku
  Korzystając z ładnej pogody „Przyjazne Misie” udały się do parku, by tam wszystkimi zmysłami podziwiać piękno otaczającej nas przyrody.
 • Informacje dla rodziców
  Szanowni Rodzice Zapraszam na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 15 września 2021 o godzinie 17.00 w auli przedszkolnej. Na zebraniu omówię bieżące sprawy dotyczące nowego roku szkolnego 2021- 2022. 2. Dla dzieci zostały zakupione ćwiczenia: – „Pisanie i czytanie” – w cenie 25 zł – „Liczenie” – w cenie 25 zł – „Kodowanie”- w cenie 30 zł Całkowity koszt książek wynosi 80 zł. Proszę o uregulowanie należności za zamówione książki u wychowawcy (będzie to można zrobić również podczas naszego spotkania). 3. W naszym przedszkolu będą odbywać się następujące zajęcia dodatkowe : Poniedziałek Logorytmika – 9.10 – 9.40 Religia – 10.00 […]