Hi!
Hello Cheeky
Farmer Brown
Bye-bye
 • PODZIĘKOWANIE
  SZANOWNI RODZICE, DROGIE DZIECI Serdecznie dziękuję Wam drodzy Rodzice za zaangażowanie w życie całej grupy i przedszkola, za każde miłe słowo, wspólne rozmowy, uśmiech, życzliwość i wsparcie. Wam drogie Dzieci gratuluję ukończenia pierwszego etapu edukacji. Przed Wami jeszcze wiele różnych wyzwań, ale wiem, że sobie poradzicie, pamiętajcie, że jesteście wyjątkowi. Życzę Wam wielu sukcesów w szkole. Mam nadzieję , że te wspólne chwile w przedszkolu będziecie wspominać z uśmiechem na twarzy. Przed Wami wakacje, niech będą one dla Was i Waszych rodzin bezpieczne, słoneczne, pełne przygód i niezapomnianych przeżyć!
 • OSTATNIE DNI RAZEM
  Ostatnie wspólne dni w przedszkolu przeznaczyliśmy na zabawę. W środę całą grupą udaliśmy się na plac zabaw „Figlarnia, aby tam aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Atrakcji było sporo.
 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA
   W poniedziałek odbyło się uroczyste zakończenie przedszkola. „Starszaki” z łezką w oku pożegnały przedszkole. Dzieci tańczyły, recytowały wiersze i śpiewały piosenki, którymi podziękowały wszystkim Pracownikom Przedszkola za opiekę, wychowanie i przygotowanie do  podjęcia nauki w szkole.  Specjalnie dla przedszkolaków kończących przedszkole wystąpiła także grupa pięciolatków –  „Serdeczne Misie”.
 • CZERWONY KAPTUREK
  Dzieci z kółka teatralnego przygotowały dla wszystkich przedszkolaków przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Aktorom gratuluję wspaniałego występu 🙂
 • KONCERT MUZYCZNY
  W środę 15 maja odbył się kolejny już koncert Filharmonii Pomysłów
 • SPEKTAKL LALEK
  We wtorek dzieci obejrzały spektakl oparty na teatrze lalek. Celem przedstawienia było ukazanie dzieciom, co znaczy być osobą z niepełnosprawnością ruchową. Poprzez spektakl dzieci mają możliwość zobaczenia w osobie z niepełnosprawnością kogoś wartościowego i wartego poznania.
 • SPACER PO PROMENADZIE
  Ciepłe dni zachęcają do spacerów. „Przyjazne Misie” wybrały się na spacer Kórnicką Promenadą, aby aktywnie spędzić czas, jak również obserwować przyrodę. To był bardzo udany dzień. 
 • OBSERWACJE PRZYRODNICZE W PARKU
  Korzystając z pięknej pogody „Przyjazne Misie” wybrały się do parku, by obserwować przyrodę i miło spędzić czas na świeżym powietrzu.
 • DZIEŃ DZIECKA
  Tegoroczny Dzień Dziecka w naszym przedszkolu obchodziliśmy jak zwykle z uśmiechem i w miłej atmosferze. Ten wyjątkowy dzień dzieci spędziły bawiąc się w swoje ulubione zabawy. Atrakcji było dużo, dlatego wszystkie dzieci bawiły się wspaniale.
 • KONCERT MUZYCZNY
  W poniedziałek 30 maja odbył się kolejny koncert Filharmonii Pomysłów
 • CO BĘDZIEMY ROBIĆ W CZERWCU
  W czerwcu nasza grupa będzie realizować następujące tematy kompleksowe: I Tydzień : LATO CZAS ZABAWY – SZCZĘŚCIE  II Tydzień : KOLOROWE LATO – SZCZĘŚCIE III Tydzień : ŻEGNAMY PRZEDSZKOLE- ROZWAGA IV Tydzień: DO WIDZENIA! Poznamy kolejne wartości takie jak szczęście i rozwaga  a także będziemy: poszerzać słownictwo o pojęcia dotyczące wartości: szczęście, rozwaga oraz  związane z ekosystemem łąki, stawu, gór; kształtować umiejętności budowania logicz­nych i poprawnych wypowiedzi oraz argumentowania swojego zdania; posługiwać się alfabetem; układać wyrazy i  zdania z rozsypanek; doskonalić umiejętności przeliczania, dodawania i odejmowania rozwijać zainteresowania środowiskiem przyrodniczym przez obserwacje fauny i flory w różnorodnych ekosystemach – łąka, […]
 • DZIEŃ MAMY I TATY
  W piątek odbyła się w naszym przedszkolu wyjątkowa uroczystość Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki w pięknych strojach zaprezentowały swoje umiejętności. W ich repertuarze znalazły się wiersze,  piosenki, a dopełnieniem uroczystości był taniec  z chusteczkami. Dzieci obdarowały swoich rodziców własnoręcznie wykonanymi upominkami.
 • WIZYTA W BIBLIOTECE
  We wtorek „Przyjazne Misie” odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Kórniku. Dzieci dowiedziały się, jak należy się w niej zachować oraz co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Przedszkolaki zwiedzały placówkę, z wielkim zainteresowaniem. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale na pewno nie ostatnia.
 • ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ
  Z okazji „Światowego Dnia Pszczół” nasze przedszkole odwiedził pan Damian. Przekazał on dzieciom wiele ciekawych informacji na temat życia pszczół. Pokazał, jakie narzędzia potrzebne są pszczelarzowi, jak powinien być ubrany oraz jak wygląda ul w środku. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu. Dziękujemy panu Damianowi.
 • WYCIECZKA DO DELI PARKU- zabawa i odpoczynek
  Po pełnym wrażeń zwiedzaniu, był czas na odpoczynek i zabawę.
 • WYCIECZKA DO DELI PARKU – podniebna eko- wioska
  Podniebna eko- wioska to trasa wiodąca wśród drzew, na której znajdują się stacje z tablicami edukacyjnymi, zagadkami i rebusami. Dzieci mogą dowiedzieć się różnych ciekawostek na temat flory i fauny naszych lasów.
 • WYCIECZKA DO DELI PARKU – zwierzęta prehistoryczne oraz mini zoo
 • WYCIECZKA DO DELI PARKU – pieczenie bułeczek
  Podczas wycieczki dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. „Przyjazne Misie dowiedziały się jak i z czego powstają bułki. Podczas zajęć własnoręcznie wyrabiały bułki z nasionami.
 • WYCIECZKA DO DELI PARKU- papugarnia
  W czwartek 19 maja wraz z grupą Serdeczne Misie pojechaliśmy autokarem na wycieczkę do Deli Parku. Podczas wycieczki dzieci poszerzały wiedzę na temat: egzotycznych ptaków – papug prehistorycznych zwierząt owadów zwierząt domowych oraz alpak i lemurów w mini zoo przechodziły podniebną eko- wioską uczestniczyły w warsztatach – pieczenia bułeczek Był również czas na zabawę i odpoczynek
 • PRZEDSZKOLAKI W SZKOLE
  W poniedziałek „Przyjazne Misie” wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej w Kórniku. Dzieci miały możliwość zapoznania się z budynkiem szkoły, zobaczyły jak wyglądają sale zajęć, sala komputerowa, świetlica, szatnie, szkolna biblioteka, sekretariat, gabinet pani dyrektor stołówka oraz sala gimnastyczna. Przedszkolaki pełne wrażeń, z uśmiechem na twarzach wróciły do przedszkola. Niektóre z nich zapewne wrócą  tam po wakacjach już jako uczniowie.
 • ZAJĘCIA SPORTOWE
  W minionym tygodniu zajęcia sportowe odbyły się na świeżym powietrzu.
 • CO BĘDZIEMY ROBIĆ W MAJU
  W maju nasza grupa będzie realizować następujące tematy kompleksowe: I Tydzień : BAŚNIE, BAJKI, LEGENDY- WIEDZA  II Tydzień : „KSIĄŻKA – MÓJ PRZYJACIEL – WIEDZA III Tydzień : „RODZINA RAZEM SIĘ TRZYMA”- MIŁOŚĆ IV Tydzień: „JA I MOJA RODZINA”- MIŁOŚĆ Poznamy kolejne wartości takie jak wiedza i miłość a także będziemy: poszerzać słownictwo o pojęcia dotyczące wartości: wiedza, rodzina oraz środowiska społecznego dziecka, np. księgarnia, biblioteka, antykwiariat, bajka, legenda, dom rodzina bliska, rodzina daleka itp.  kształtować umiejętności budowania logicz­nych i poprawnych wypowiedzi  odnoszących się do zawodów związanych z powstawaniem i produkcją książek oraz tych wykonywanych przez rodziców; stwarzać  możliwości do […]
 • DZIEŃ FLAGI
  2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.  W piątek, by uczcić to święto, przedszkolaki z grupy „Pracowite Misie” i „Przyjazne Misie” przygotowały występ artystyczny. Tego dnia wszyscy wspaniale prezentowali się w strojach galowych. Dzieci z powagą i w pozycji na baczność odśpiewały Hymn Polski. Uroczystość miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych oraz promowanie polskich symboli narodowych.
 • OBSERWACJE PRZYRODNICZE
  Wiosna to doskonała pora roku na prowadzenie obserwacji przyrodniczych. Dzieci mogą z bliska zobaczyć jak z posianych ziarenka wyrastają rośliny a z posadzonych cebulek wyrosły piękne kwiaty. Przedszkolaki wiedzą już, że rośliny potrzebują słońca i wody, dlatego chętnie dbają o swój ogródek. Systematyczna pielęgnacja i obserwacja daje im wiele satysfakcji.
 • MALOWANE ŚWIĘTA
  Dzieci z kółka teatralnego przygotowały dla wszystkich przedszkolaków przedstawienie pt: „Malowane Święta”.
 • PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
  PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH W pierwszych tygodniach kwietnia dzieci przygotowywały się na nadejście Świąt Wielkanocnych. Zajęcia były więc związane z tą właśnie tematyką. „Przyjazne Misie” poznawały regionalne tradycje, wykonywały prace plastyczne, uczyły się piosenki pt: „Święta Wielkanocne”. W środę uczestniczyliśmy we wspólnym śniadaniu wielkanocnym, następnie dzieci szukały śladów „wielkanocnego zajączka”. Dzieci, które uczestniczyły w konkursie otrzymały dyplomy i upominki. Rodzicom i Dzieciom życzę zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Wielkanocnych.
 • Wiosenne prace w ogródku
  „Przyjazne Misie” systematycznie  dbają o swój przedszkolny ogródek. W poniedziałek udały się tam, by siać i sadzić warzywa.
 • CO BĘDZIEMY ROBIĆ W KWIETNIU
  W kwietniu będziemy realizować takie tematy jak: 1. Święta, święta , biją dzwony 3. Z kulturą za pan brat 4. Jestem kulturalny Poznamy kolejne wartości: TRADYCJA I SZACUNEK Będziemy realizować takie cele: – poznawanie zwyczajów związanych ze świętami i regionem – poszerzanie słownictwa o pojęcia dotyczące wartości: tradycja, szacunek oraz pojęć związanych ze świętami, np. palma, kraszanki, pisanki, miejscami użyteczności publicznej: kino, teatr, muzeum, kukiełka, marionetka, a także zawodami: scenarzysta, aktor, kostiumograf, etnograf – podejmowanie aktywności związane z czytaniem przez eksponowanie wyrazów do czytania globalnego związanych z omawianym tematem oraz wprowadzanie litery f, F –  doskonalenie umiejętności przeliczania, dodawania i odejmowania […]
 • POZNAJEMY PRACĘ LISTONOSZA
  W minionym tygodniu dzieci uczestniczyły w zajęciach , które przybliżyły im pracę listonosza i Urzędu Pocztowego.
 • WITAMINA NA WIOSENNĄ POGODĘ
  „Przyjazne Misie”- poznają literę C ,c oraz właściwości cytryny
 • POWITANIE WIOSNY
  W poniedziałek 21 marca świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. „Przyjazne Misie” zapoznały się ze zwyczajem żegnania zimy z wykorzystaniem Marzanny. Dzieci z naszego przedszkola wspólnie świętowały nadejście wiosny, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki, radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie.
 • PROJEKT KOSMOS CZ. 2
  W piątek podsumowaliśmy projekt „Kosmos”. Punktem kulminacyjnym projektu był quiz wiedzy na ten temat. W konkursie liczyła się wiedza, jak również szybkość. Najlepszy okazał się Karol, któremu serdecznie gratulujemy.
 • PROJEKT KOSMOS
  W  pierwszym i drugim tygodniu marca realizowaliśmy projekt „Kosmos”. Dzieci wzbogacały wiedzę i słownictwo związane z kosmosem. Poznały, czym zajmuje się kosmonauta, jak wygląda stacja kosmiczna, dlaczego kosmonauta nie może zdejmować skafandra, co to jest grawitacja.  Poznały również układ planet, wykonywały prace plastyczne na ten temat oraz nauczyły się piosenki „Kosmiczna wyprawa”. Był również eksperyment „co spadnie szybciej?”
 • DZIEŃ KOBIET
  8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jest to święto wszystkich pań, tych dużych i tych małych. Tradycyjne chłopcy z naszej grupy złożyli życzenia wszystkim dziewczynkom i paniom, zaśpiewali „Sto lat…” oraz wręczyli kwiaty i upominki. Dziewczynki dziękując za życzenia podarowały chłopcom słodkie lizaki. Dzieci zrobiły też z tej okazji laurki.
 • KONCERT MUZYCZNY
  W poniedziałek odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny.
 • POSZUKIWANIE WIOSNY
  Czy wiosna się już zbliża? W poszukiwaniu wiosny dzieci udały się na spacer do parku oraz do przedszkolnego ogródka. Po przeprowadzeniu wnikliwej obserwacji stwierdziły, że wiosna jest już blisko.
 • CO BĘDZIEMY ROBIĆ W MARCU
  W tym miesiącu nasza grupa będzie realizowała projekt „Kosmos”. Przez dwa tygodnie będziemy poszerzać wiedzę na ten temat. Dowiemy się, kim jest kosmonauta, jakich przyrządów używa się do obserwacji nieba, a jakie potrzebne są w czasie podróży kosmicznej. Będziemy oglądać filmy i ilustracje przedstawiające ten ciekawy i tajemniczy temat. Zachęcamy Rodziców do rozmawiania z dziećmi o Kosmosie – zwłaszcza wieczorami, kiedy niebo jest ciemne i widać na nim Księżyc oraz gwiazdy. W kolejnych tygodniach będziemy realizować tematy związane z nadchodzącą wiosną. Poznamy kolejną wartość, jaką jest „duma z pracy”. poznamy pojęcia związane z tematem takie jak: peleryna, rolnik, sianie, sadzenie… […]
 • Zabawy matematyczne
  W przedszkolu dbamy o wszechstronny rozwój dzieci. W tym miesiącu, w zakresie rozwijania kompetencji matematycznych dzieci uczestniczyły w wielu różnych zabawach matematycznych. Zabawy te umożliwiają dzieciom zrozumienie trudnych pojęć matematycznych oraz pozwalają na samodzielne wyciąganie wniosków.
 • DZIEŃ DINOZAURA
  W miniony piątek obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Dinozaura”. Dzieci przyniosły do przedszkola różne dinozaury. Podczas zajęć dzieci poznawały nazwy poszczególnych dinozaurów oraz jak wyglądały, czym się żywiły i gdzie zamieszkiwały. Podczas tych zajęć wykonaliśmy również „wulkan” wykorzystując do jego powstania: wodę, barwnik, sodę i ocet.
 • ZABAWY BADAWCZE
  Piątek był w naszej grupie dniem zabaw badawczych. Ich celem było poznanie właściwości soli, obserwowanie zmian oraz stawianie hipotez: co może się wydarzyć i dlaczego? Dzieci rozpuszczały sól w wodzie, barwiły ją za pomocą kredy i barwników powstałych z bibuły. W najbliższych dniach będziemy obserwować powstające kryształki soli.
 • DZIEŃ KOTA
  W czwartek 17 lutego obchodziliśmy ” Światowy Dzień Kota”. W tym dniu nasze działania  związane były z tym właśnie tematem. Dzieci bawiły się w koty, układały puzzle przedstawiające różne rasy kotów, omawiały ich wygląd i zwyczaje, dzieliły się własnymi doświadczeniami związanymi z kotami.  Pracą plastyczną w tym dniu był oczywiście kot, wykonany z rolki po papierze.
 • PRZEDSZKOLNA OLIMPIADA
  W naszym przedszkolu odbyła się „Przedszkolna  Olimpiada” . Dzieci miały okazję do sprawdzenia swojej sprawności i szybkości podczas pokonywania toru przeszkód. Najwięcej radości sprawiła dzieciom „bitwa ba śnieżki”
 • WALENTYNKI
  W poniedziałek 14 lutego, w miłej atmosferze obchodziliśmy „Walentynki”.  Szczególnie w tym dniu zachęcamy dzieci do okazywania uczuć innym ludziom. W tym dniu dzieci wykonały kartki, które następnie wrzucały do „Walentynkowej  poczty”. Na koniec dnia każde dziecko otrzymało lizaka w kształcie serca.
 • ZIMOWE KRAJOBRAZY
  Dzieci  utrwalały  wiedzę na temat charakterystycznych cech  zimy. Malowały obrazy, które ozdabiają wnętrze naszej sali oraz tworzyły efekt zamarzniętego okna wykorzystując do tego folię bąbelkową.
 • ZAJĘCIA TANECZNE
  W każdy poniedziałek „Przyjazne Misie” uczestniczą  w zajęciach tanecznych.
 • BALIK KARNAWAŁOWY
  4 lutego odbył się w naszym przedszkolu balik karnawałowy. Były wesołe tańce, poczęstunek oraz ozdabianie karnawałowych masek.
 • POZNAJEY KOLEJNĄ WARTOŚĆ
  W tym tygodniu na podstawie opowiadania Joanny Chmielewskiej „Pięć złotych” dzieci z naszej grupy poznały kolejną wartość – UCZCIWOŚĆ. Zapoznały się również z wyglądem i znaczeniem pieniędzy w życiu codziennym. Z liter układały wyrazy: monety, banknoty a także wykorzystywały pieniądze w zabawach matematycznych.
 • PLAN NA LUTY
  W miesiącu lutym „Przyjazne Misie” będą realizowały takie tematy: „Sport to zdrowie” „Dbam o zdrowie” „Siły przyrody” „Wielka wyprawa” W ramach tych tematów dzieci będą poznawać takie wartości jak uczciwość oraz  ochrona przyrody. Będziemy realizowane następujące cele ogólne: rozwijanie biernego i czynnego słownika dzieci o pojęcia dotyczące najbliższego otoczenia dziecka, np. bilon, monety, hartowanie, morsowanie; stwarzanie możliwości do prowadzenia dialogu, kształtowanie postaw prozdrowotnych i związanych z bezpieczeństwem przez dobór ubrania odpowiedniego do panujących warunków atmosferycznych oraz przestrzeganie bezpiecznych sposobów zabawy wprowadzanie liter  n, N, s, S, r, R, g,G i czytanie sylab, wyrazów, krótkich tekstów słowno-obrazkowych; kształtowanie właściwych postaw dzieci, […]
 • „Przyjazne Misie” – informacja dla rodziców
  Szanowni Rodzice W piątek 4 lutego w naszym przedszkolu odbędzie się „Balik Karnawałowy”. Dzieci będą bawiły się w swoich grupach.
 • „Przyjazne Misie” wspierają WOŚP
  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia, ale w naszym przedszkolu pieniądze na ten cel, dzieci mogły wrzucać do puszki już w piątek. Pani Daria przygotowała dla dzieci prezentację dotyczącą tej akcji. Dzieci dowiedziały się, że zebrane w tym roku pieniądze przeznaczone będą na diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci. Dziękujemy
 • Płynie czas – zajęcia dydaktyczne
  W tym tygodniu poznaliśmy wartość „pomoc”. Dzieci rozmawiały na temat różnych sytuacji w których  możemy pomagać innym, a także dostrzegać  ludzi, którzy nam pomagają. W kolejnych dniach dzieci utrwalały nazwy dni tygodnia oraz doskonaliły umiejętność  posługiwania się takimi przyimkami jak: przedwczoraj, wczoraj, dziś, jutro, pojutrze; odczytywały globalnie te wyrazy i zawieszały w odpowiednim miejscu na przygotowanym kalendarzu, Poznały także literę Z,z.
 • PLAN NA STYCZEŃ
  W pierwszym tygodniu stycznia będziemy realizować temat „Płynie czas”, natomiast w drugim temat „Młodsi i starsi”. Poznamy także kolejną wartość „pomoc”. W miesiącu styczniu będziemy realizować takie cele jak: utrwalenie informacji o cykliczności dni tygodnia, miesięcy, pór roku; rozwijanie kompetencji matematycznych poprzez utrwalenie znajomości nazw miesięcy w roku i informacji o ich przemienności;  rozwijanie spostrzegania wzrokowego poprzez wskazywanie różnic pomiędzy wyrazami; doskonalenie umiejętności posługiwania się takimi przyimkami jak: przedwczoraj, wczoraj, dziś, jutro, pojutrze; utrwalenie liczby 7 w kontekście dni tygodnia; rozwijanie pamięci poprzez omawianie tygodniowego kalendarza aktywności grupy oraz odtwarzanie informacji w nim zawartych; doskonalenie postawy szacunku wobec osób starszych; […]
 • PRZEDSZKOLNA WIGILIA
  Środa była dla „Przyjaznych Misi” dniem wyjątkowym. Był uroczysty, tradycyjny wigilijny obiad, śpiewanie kolęd oraz co dla każdego dziecka najważniejsze wizyta Gwiazdora. Gwiazdor z uśmiechem wręczył dzieciom prezenty. Bardzo dziękujemy za prezenty.
 • Pieczenie pierników
  Pieczenie pierników to jedna z wielu przedświątecznych tradycji. Dzieci przygotowały ciasto według podanego przepisu następnie ugniatały, wałkowały i za pomocą foremek wykrawały świąteczne kształty. Jednak najwięcej radości sprawiło dzieciom ozdabianie pysznych pierników. To był bardzo pracowity dzień.
 • Zimowe zabawy
 • Przygotowania do Świąt
  Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia „Przyjazne Misie” rozpoczęły od zajęć dydaktycznych związanych z tematyką świąt. Dzieci własnoręcznie robiły ozdoby i ubierały choinkę.
 • Mikołajki
  6 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu wyczekiwały wyjątkowego gościa – Świętego Mikołaja. Oczywiście jak co roku dotarł także do naszego przedszkola i obdarował dzieci prezentami.
 • Spotkanie z autorką książek dla dzieci
  W czwartek 16 grudnia odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Małgorzatą Swędrowską.
 • PLAN NA GRUDZIEŃ
  W tym miesiącu będziemy realizować projekt edukacyjny EKO EKSPERYMENTARIUM. Podczas jego realizacji będziemy kształtować postawy proekologiczne. Dzieci dowiedzą się jak oszczędzać wodę i prąd podczas codziennych czynności oraz jak prawidłowo segregować śmieci. Poznamy kolejne wartości: odpowiedzialność i życzliwość. W miesiącu grudniu będziemy również realizować takie cele jak:  rozwijanie umiejętności uważnego słuchania tekstów literackich, wyciągania wniosków na podstawie ich treści, oceny postę­powania bohaterów, budowania wypowiedzi na określony temat poprawnej pod względem gramatycznym i logicznym  poszerzenie słownictwa czynnego dzieci o pojęcie dotyczące wartości odpowiedzialność, życzliwość, dobro  wprowadzanie liter k, K, y i czytanie sylab, wyrazów, krótkich tekstów słowno-obrazkowych wprowadzenie cyfr 4, 5; […]
 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
  W czwartek 25 listopada, jak co roku w naszym przedszkolu, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. W tym dniu dzieci bawiły się misiami, wykonały sobie opaski z misiem, tworzyły ”papierową” orkiestrę, oczywiście dla misia, malowały farbami wizerunek „Misia Uszatka”. Była również słodka niespodzianka. Był to dzień pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.
 • Zabawy badawcze
  Zabawy badawcze dostarczają dzieciom dużo radości i niezliczoną ilość nowych przeżyć związanych z odkrywaniem właściwości rzeczy i zjawisk. Tym razem dzieci obserwowały, co dzieje się na powierzchni wody oraz zastanawiały się, dlaczego tak się dzieje. Dzieci wykonały również pracę plastyczną „Listopadowa pogoda” techniką „mokre na mokrym”.
 • Poznajemy kolejne litery
  W tym miesiącu „Przyjazne Misie” poznawały kolejne litery. Podczas różnych zabaw z literami rozwijały także spostrzegawczość, pamięć oraz sprawność manualną.
 • INFORMACJA DLA RODZICÓW
  Szanowni Rodzice Nasza grupa przystąpiła do projektu edukacyjnego „Mamo, Tato – co Wy na to?”. Powstał on z inicjatywy pracowników Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.  Celem Programu jest zwrócenie uwagi osób dorosłych zaangażowanych w opiekę nad dziećmi – przede wszystkim rodziców – na specyfikę rozwoju dzieci, istotę zmian fizycznych i psychicznych, których doświadczają, ze szczególnym naciskiem na ich potrzeby, słabości i kryzysy. Celem Programu jest również podniesienie poziomu wiedzy osób dorosłych na temat wybranych elementów rozwoju dzieci 5-6 letnich, uwrażliwienia ich na potrzeby „małego” człowieka, budowanie relacji pełnych wzajemnego szacunku i poczucia bezpieczeństwa oraz […]
 • Przedszkolny ogródek
  „Przyjazne Misie” systematycznie dbają o swój przedszkolnu ogródek, tym razem usuwaliśmy chwasty i sadziliśmy cebulki wiosennych kwiatów.
 • Rozstrzygnięcie konkursu
  Dzieci, które uczestniczyły w konkursie „Królewskie kreacje z dyni” otrzymały dyplom i drobną niespodziankę. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom, za zaangażowanie w rozwój kreatywności u dzieci.
 • NASZA OJCZYZNA – POLSKA
  W tym tygodniu rozmawialiśmy o naszej ojczyźnie – Polsce. Dzieci zapoznały się z legendą powstania państwa polskiego „O Lechu i białym orle ”, przypomniały sobie symbole narodowe, wspólnie śpiewaliśmy hymn. Z rozsypanych liter układały słowo Polska oraz wykonały biało- czerwone kotyliony.  
 • Co będziemy robić w listopadzie
  W tym miesiącu „Przyjazne Misie” będą realizowały takie tematy jak: „Nasza mała ojczyzna”, „Mój dom – Polska”, „Moje hobby”, „Ulubione zajęcia”. W ramach tych tematów będziemy omawiać kolejne wartości, będą to:  patriotyzm i wyobraźnia. Podczas zajęć dzieci będą: poszerzać wiadomości  na temat swojego kraju: nazwa, stolica, symbole narodowe, historia powstania doskonalić słuch fonematyczny- doskonalić analizę i syntezę głoskową wyrazów, czytać globalnie słowa mapa, Polska, dom, poznawać kolejne litery d,D,e,E,u,U rozwijać umiejętności matematyczne w zakresie przeliczania, porównywania liczebności zbiorów, dodawania i odejmowania na konkretach i zbiorach zastępczych, kodowania i dekodowania informacji, wyznaczania kierunków w przestrzeni i na kartce, poznawać cyfrę 3 […]
 • Korale z jarzębiny
  Jesień to pora roku, która obfituje w ” skarby jesieni”. Dzieci chętnie wykorzystują je do różnych zabaw. Tym razem wykorzystaliśmy jarzębinę do zrobienia korali,. Nawlekanie korali to nie tylko fajna zabawa dla dzieci, ale doskonałe ćwiczenie rozwijające koordynację wzrokowo- ruchową i sprawność manualną.
 • Kodowanie
  W ubiegłym tygodniu „Przyjazne Misie” uczestniczyły w zabawach, które rozwijają umiejętności kodowania.
 • Występ dla maluchów
  Piątek był dla „Misiaczków” i „Wesołych Misi” dniem bardzo wyjątkowym. W tym dniu odbyło się „Pasowanie na przedszkolaka”  aby umilić im ten wyjątkowy dzień „Przyjazne Misie” i „Pracowite Misie” przygotowały dla nich występ artystyczny.
 • Zwiedzanie zamku
  „Przyjazne Misie” poznają ważne miejsca w naszej okolicy. W czwartek udaliśmy się na wycieczkę do Kórnickiego Zamku. Tam czekała na nas pani przewodnik, która przekazała nam dużo ciekawych informacji na temat właścicieli zamku oraz ciekawostki dotyczące zamku i przedmiotów znajdujących się w nim.
 • Soki owocowe
  „Przyjazne Misie” przygotowały sok jabłkowy, marchewkowy, pomarańczowy, z kiwi oraz wieloowocowy. Po wykonaniu każdego z nich była degustacja. Na koniec dzieci wybrały sok, który najbardziej im smakował. Wygrał sok wieloowocowy.
 • Dzień drzewa
  W naszym przedszkolu obchodziliśmy “Dzień Drzewa”. W tym dniu dzieci rozmawiały o drzewach i ich znaczeniu w życiu ludzi. Podzielone na grupy wykonały obrazy: drzewa iglastego i liściastego. Ponieważ,  każdy chciał mieć własne drzewko sadziliśmy kasztany i żołędzie w doniczce.
 • Jesienne kwiaty
  Inspiracją do wykonania tej pracy były astry, które pięknie zakwitły w naszym przedszkolnym ogródku.
 • Placek ze śliwkami
  Kilka dni temu „Przyjazne Misie” upiekły placek ze śliwkami. Prace rozpoczęliśmy od zapoznania się z przepisem i przygotowania składników, które będą nam potrzebne. Każdy miał szansę odkryć swoje kulinarne zdolności. Wspólne pieczenie było wspaniałą zabawą, ale najprzyjemniejsza była degustacja.
 • Malowanie patykiem
  Przyniesione z parku patyki dzieci wykorzystały przy tworzeniu pracy plastycznej. Wystarczyło trochę farby i zwykły patyk, aby powstały piękne obrazki.
 • Jesienne wyjście do parku
  W ubiegłym tygodniu „Przyjazne Misie” sprawdzały, jak wygląda park jesienią. Podczas spaceru obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie i zbierały „jesienne skarby”- kasztany, żołędzie, orzechy, kolorowe liście a nawet drobne gałęzie. Po powrocie do przedszkola, dzieci urządziły w swojej sali „kącik przyrodniczy”
 • Co będziemy robić w październiku
  W tym miesiącu „Przyjazne Misie” będą realizowały projekt edukacyjny pt. Drzewo (Drewno). Przez trzy tygodnie będziemy poszerzać swoją wiedzę na temat lasu i wynikających z niego korzyści, drewna orazproduktów jego przetwarzania. Dowiemy się, że:• las jest blokadą dla zanieczyszczeń oraz że produkuje czyste powietrze;• las jest doskonałym miejscem do odpoczynku;• pozostawianie śmieci w lesie może spowodować pożar;• drewno powstaje ze ściętych drzew, a można z niego zbudować różne wartościowe i przydatne naco dzień rzeczy;• z drewna robi się papier w wytwórni papieru. W kolejnych tygodniach będą realizowane tematy : „Jesienna przyroda” i „Skarby jesieni”. Poznamy kolejne wartości takie jak : […]
 • Wycieczka do zajezdni tramwajowej
  W czwartek nasza grupa uczestniczyła w wycieczce autokarowej do zajezdni tramwajowej Poznań – Franowo. Celem wycieczki było poznanie pracy motorniczego. Dzieci miały okazję zobaczyć zajezdnię a także przejechać się tramwajem.
 • Dzień Uśmiechu
  1 października obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Przez cały dzień staraliśmy się być uśmiechnięci. Z tej okazji panie upiekły dla wszystkich dzieci ciasteczka w kształcie „uśmiechniętej buźki”. Dzieci zabrały również ze sobą papierowe buźki, aby podarować uśmiech swoim rodzicom.
 • Wizyta w OSP Kórnik
  „Przyjazne Misie” udały się do pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kórniku, aby poznać na czym polega praca strażaka. Dzieci mogły obejrzeć sprzęt gaśniczy, a nawet poczuć się jak prawdziwi strażacy.
 • Dzień Chłopca
  30 września obchodziliśmy Dzień Chłopca. Był to bardzo miły dzień. Dla chłopców były życzenia i prezenty a dziewczynki otrzymały pyszne lizaki. Dziękuję bardzo rodzicom za przygotowanie upominków.
 • Chipsy z jarmużu
  Korzystając z wyhodowanego w ogródku przedszkolnym jarmużu dzieci zrobiły  zdrową przekąskę według poniższego przepisu: PRZEPIS NA CHIPSY Z JARMUŻU Składniki jarmuż 2 łyżki oliwy sól sok z cytryny Przygotowanie: Jarmuż myjemy i dokładnie osuszamy ( papierowym ręcznikiem). Z liści jarmużu usuwamy twarde części Do miski dodajemy 2 łyżki oliwy, odrobinę soli, sok z cytryny  Liście mieszamy z oliwą i przyprawami w taki sposób, aby każdy liść był pokryty oliwą. Blachę wykładamy papierem do pieczenia, na którym rozkładamy pojedynczo liście jarmużu w taki sposób, aby nie zachodziły na siebie. Pieczemy w piekarniku w temperaturze 150ºC przez około 7-10 minut uważając, aby chipsy się […]
 • Poznajemy wartości
  W miesiącu wrześniu dzieci poznały takie wartości jak: DOBRE MANIERY i ODWAGA. „Przyjazne Misie” wiedzą już, że dobre maniery to umiejętność włąściwego zachowania się w określonych sytuacjach, używanie kulturalnego słownictwa, dotrzymywanie słowa, dbanie o wygląd. Dzieci wiedzą również, że odwaga to śmiała postawa wobec niebezpieczeństwa służąca dobru innych ludzi, to obrona słabszych, którym dzieje się krzywda, to również pokonywanie nieśmiałości, podejmowanie nowych wyzwań, mówienie prawdy a także umiejętność przyznania się do błędu.
 • Zabawy z literami
  W tym miesiącu „Przyjazne Misie” poznawały litery O,o oraz Aa. W celu utrwalenia tych liter dzieci uczestniczyły w różnych zabawach: nazywały przedmioty z otoczenia, wyszukiwały litery w wyrazach, wskazywały miejsce w którym one występują, dzieliły wyrazy na sylaby i głoski, łączyły sylaby w wyrazy, układały wyrazy z podanych liter, odczytywały globalnie krótkie słowa,
 • Koncert dla dzieci
  W środę – 22 września w naszym przedszkolu odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert dla dzieci.
 • Dzień Przedszkolaka
     Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to bardzo dobra okazja do zabawy dla wszystkich przedszkolaków. W naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto w poniedziałek – 20 września. W tym dniu było bardzo wesoło. Dzieci bawiły się w swoje ulubione zabawy a także wymyślały nowe. Dzień mimął nam bardzo radośnie.
 • Bezpieczeństwo na drodze
  W tym tygodniu omawialiśmy zasady bezpieczeństwa na drodze. Dzieci poznały zasady bezpiecznego przechoszenia przez jezdnię oraz bezpiecznego poruszania się po poboczu, gdy nie ma chodnika. Wiedzą też, jak ważne są „elementy odblaskowe”. Podczas spaceru omawialiśmy znaczenie napotkanych znaków drogowych. Dzieci utrwalały również umiejętność rozróżniania prawej i lewej strony podczad różnych zabaw muzyczno – ruchowych.
 • Dzień Kropki
  W środę 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci ubrane w stroje z elementami kropek ozdobiły naszą sale w różnokolorowe kropki. Celem święta jest rozwijanie kreatywności, pomysłowości oraz uświadomienie dzieciom, że każdy posiada jakiś talent, który trzeba w sobie odkryć i go zaprezentować. Tego dnia w naszej grupie były zabawy z wykorzystaniem kropek. Dzieci wysłuchały opowiadania o Vashti- bohaterce książki K.Reynoldsa ,, The doth”. Poznały na czym polega technika malarska” pointylizm” i właśnie taką techniką wykonały swoją pracę.
 • Nasz ogródek
  „Przyjazne Misie” nadal dbają o swój przedszkolny ogródek. Dbanie o ogródek sprawia dzieciom wiele radości, szczególnie gdy można się pochwalić dorodną cebulą i pięknie kwitnącymi astrami.
 • Zajęcia z piłką
  Dzieci z naszej grupy uczestniczyły w pierwszych w tym roku szkolnym „Zajęciach ogólnorozwojowych z piłką”
 • Co będziemy robić we wrześniu
  W tym miesiącu dzieci będą realizowały takie tematy jak: „W przedszkolu”, „Nasze przedszkole”, „Jestem bezpieczny”, „Pomocna dłoń”. Podczas realizowania tematów będziemy omawiać poszczególne wartości. W miesiącu wrześniu będą to: „Dobre maniery” i „Odwaga”. W naszej grupie będziemy obchodzić: 15 września „Dzień kropki” 16 września „Sprzątanie świata” 20 września „Dzień Przedszkolaka” 30 września „Dzień Chłopca” Podczas naszych zajęć dzieci będą również:  poznawać, jak należy się właściwie zachować w trudnych sytuacjach  uczyć się mówić o swoich potrzebach w sposób kulturalny,  poznawać zawody w najbliższym otoczeniu dziecka (pracownicy przedszkola), będziemy uświadamiać sobie rolę osób dorosłych w życiu przedszkola i szacunku do wykonywanej przez […]
 • Wyjście do parku
  Korzystając z ładnej pogody „Przyjazne Misie” udały się do parku, by tam wszystkimi zmysłami podziwiać piękno otaczającej nas przyrody.
 • Informacje dla rodziców
  Szanowni Rodzice Zapraszam na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 15 września 2021 o godzinie 17.00 w auli przedszkolnej. Na zebraniu omówię bieżące sprawy dotyczące nowego roku szkolnego 2021- 2022. 2. Dla dzieci zostały zakupione ćwiczenia: – „Pisanie i czytanie” – w cenie 25 zł – „Liczenie” – w cenie 25 zł – „Kodowanie”- w cenie 30 zł Całkowity koszt książek wynosi 80 zł. Proszę o uregulowanie należności za zamówione książki u wychowawcy (będzie to można zrobić również podczas naszego spotkania). 3. W naszym przedszkolu będą odbywać się następujące zajęcia dodatkowe : Poniedziałek Logorytmika – 9.10 – 9.40 Religia – 10.00 […]