• “Wiem, jak zachować się w sytuacji choroby…”
  W miniony wtorek w naszej grupie odbyły się zajęcia wg scenariusza prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej oraz E. Zielińskiej o tym, jak należy zachowywać się w czasie choroby. Dzieci dowiedziały się, jak diagnozuje się chorobę, dba o pacjenta oraz przypomniały sobie, jakie środki ostrożności obowiązują w czasie pandemii. Każdy miał okazję przyjść do “naszej przychodni” zbadać swojego […]
 • Leśne Misie – dokarmianie ptaków i stacja meteo
  Coraz zimniej na dworze Leśne Misie pamiętają o dokarmianiu ptaków, dlatego odwiedziły nasze przedszkolne karmniki. Leśne Misie zapoznały się też ze stacją badawczą meteo na terenie naszego przedszkola, poznały zastosowanie wiatromierza, deszczomierza i termometru.
 • Leśne Misie obchodzą Święto Misia i Andrzejki
  25 listopada Leśne Misie uroczyście obchodziły Święto Misia z tej okazji był uroczysty tort , tańce , malowanie twarzy, jak również wykonanie modelu misia z papieru, no i wiele radości. 30 listopada Leśne Misie obchodziły Andrzejki – zapoznały się ze zwyczajami i wróżbami andrzejkowymi – poznały tradycję lania wosku, wróżbę serce z imionami dzieci i […]
 • Król i królowa literki E
  Leśne Misie poznały kolejną literkę alfabetu – literkę E , e. Nasza królową została Eliza.
 • Grudniowe plany
  Szanowni Państwo, w związku z przerwą świąteczną oraz feriami zimowymi, dnia 2 grudnia otrzymają Państwo deklarację obecności dziecka w przedszkolu w tym okresie. Bardzo proszę o wypełnienie deklaracji i dostarczenie jej do przedszkola do środy, 16 grudnia. Bardzo Państwa proszę o przemyślane decyzje, z uwagi na fakt, że konieczne jest zaplanowanie przeze mnie urlopów dla […]
 • Magiczne Andrzejki
  W naszym przedszkolu w dniu 30 listopada zapanowała magiczna atmosfera, wszystkie przedszkolaki świętowały Andrzejki, to jeden z wyjątkowych i magicznych dni w roku. Tradycja wróżenia sięga zamierzchłych czasów, pierwsze pisemne wzmianki pochodzą z XVI wieku. W Polsce obchodzone w noc z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Ten dzień był dla naszych przedszkolaków […]
 • Malowanie kasztanami.
  Techniki malarskie są różne, a każda z nich dostarcza dziecku nowych wrażeń i odkryć. My zaproponowaliśmy naszym Pracowitym Misiom ekspresyjne i radosne malowanie kasztanami, były przy tym mnóstwo zabawy i uśmiechu.
 • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.
 • Kampania społeczna,,IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS- IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ,,.
  Tęczowe Misie wraz z całym przedszkolem przystąpiły do III edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej ,,Idą święta, nie o sms- ie, lecz o kartce pamiętaj., , której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. Najważniejszym jest zwrócenie uwagi wszystkich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach […]
 • Tęczowe Misie pomocnikami św.Mikołaja.
  Jak co roku rusza w naszym przedszkolu akcja,,Zostań pomocnikiem św.Mikołaja.,, Zbieramy zabawki, książki, artykuły plastyczne, gry, pieluchy dla dzieci ze szpitala im.Karola Johnsera w Poznaniu oraz dzieci będących pod opieką domowego hospicjum również w Poznaniu. Otwórzmy swoje serduszka I sprawmy tym dzieciom choć odrobinę radości w tym ogromie cierpienia. Pamiętajmy- dzielenie się jest ogromną zaletą. […]
 • Zapoznajemy się z zasadami działania ,,stacji meteo,,.
  Na terenie naszego przedszkola jest umieszczona stacja pogodowa, której Tęczowe Misie postanowiły się bliżej przyjżeć. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi z jakich przyrządòw podstawowych się ona składa i do czego one służą. Zaobserwowaliśmy tu między innymi termometr do pomiaru temperatury, deszczomierz do pomiaru opadów deszczu oraz wiatromierz do pomiaru kierunku wiatru.
 • Jesienne obserwacje.
  Pogoda za oknem sprzyja jesiennym spacerom. Łapiemy ostatnie promyki jesiennego słoneczka i prowadzimy obserwacje zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Tęczowe Misie doskonale wiedzą, że jesienią dni są coraz krótsze, często jest szaro, pochmurno i pada deszcz.Ptaki odlatują do ciepłych krajów, drzewa gubią liście, a my ubieramy się coraz cieplej.
 • Wesołe Misie obchodzą Dzień Pluszowego Misia
  Pluszowy Miś, to zabawka, która jest chyba w każdym domu. Miś jest milutki, miękki, pomaga zasnąć i zna najskrytsze marzenia. 25 listopada obchodzony jest dzień tej niezwykłej przytulanki. Wesołe Misie zaśpiewały 100 lat wszystkim misiom i zaprosiły je do wspólnej zabawy.
 • Zajęcia muzyczne u Misiaczków
  Drodzy Rodzice. Podczas zajęć muzycznych np. przy osłuchaniu z piosenką często wykorzystujemy instrumenty. Dziś podczas nauki piosenki pt. “Jesienne czary” towarzyszyły nam grzechotki. Misiaczki bardzo lubią zajęcia muzyczne.
 • Praca plastyczna na temat: “Sweterek dla Misia”
  Drodzy Rodzice, Misiaczki bardzo lubią aktywność plastyczną dlatego też stanowi ona istotną część naszych działań. Tym razem dobrze już znaną dzieciom techniką – stemplowania Misiaczki zaprojektowały sweterek dla Misia na nadchodzące zimowe chłody.
 • Dzień Pluszowego Misia
  Drodzy Rodzice, dnia 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia Misiaczkom towarzyszyły ich ulubione pluszowe misie. Były zabawy, wspólne tańce do misiowych przebojów, słodki poczęstunek, a na koniec pamiątkowe dyplomy dla każdego dziecka.
 • Ekokulturalne przedszkole
 • Zabawa sztuką
 • Jesienne porządki.
  Jesień w pełni i w naszym przedszkolnym ogrodzie, o czym świadczyć mogą spadające liście. Nasza grupa z wielkim zaangażowaniem w zeszłym tygodniu wzięła się do pracy. Wiele emocji i satysfakcji dostarczyło im pakowanie liści do worków. Dzieci były zmęczone, ale jednocześnie zadowolone i dumne ze swojej pracy.
 • Święto Misia
  25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo wielu zabawek jakie posiadają dzieci, miś jest nadal zabawką wyjątkową. W tym dniu dzieci poznały historię związaną z okolicznościami powstania tego święta. Każde dziecko wykonało swojego misia z papieru. Były również zabawy przy muzyce i oczywiście smaczny tort.
 • Malowanie kasztanami
  “Przyjazne Misie” poznawały kolory podstawowe, które mieszały ze sobą i obserwowały jak powstają kolory pochodne. Następnie poznały nową technikę plastyczną “malowanie kasztanami” .Pomalowane w ten sposób kartki wykorzystamy w kolejnej pracy plastycznej, do wykonania papierowego misia.
 • Zabawy badawcze z wodą
  Czy można zrobić chmurę w plastikowej butelce?, które przedmioty w wodzie toną a które wypływają? oraz czy da się malować na mokrej kartce? Na te pytania dzieci szukały odpowiedzi poprzez zabawy badawcze i eksperymenty.
 • Światowy Dzień Pluszowego Misia w grupie Tęczowe Misie
  Obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zabawy, tańce, jedzenie tortu to naprawdę ciężka praca i koniecznie trzeba było każdego uczestnika nagrodzić dyplomem.
 • Światowy Dzień Pluszowego Misia
  Jak co roku 25 listopada świętujemy “Dzień Misia”, w tym dniu wszystkie Misie na całym świecie obchodzą swoje święto. W naszym przedszkolu ten dzień był wyjątkowy! Uroczysty dzień rozpoczął się od rysowania miśków i nadawania im imion, następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej krainy misiowej zabawy. Były tańce, piosenki, zabawy ruchowe, zdjęcia w foto-budce, zabawa […]
 • Certyfikat
  Szanowni Rodzice, miło mi poinformować Państwa, że nasza grupa otrzymała certyfikat za zrealizowanie pierwszej części projektu czytelniczego “Mały Miś w świecie wielkiej literatury – emocje” pod patronatem wydawnictwa MAC oraz czasopisma Bliżej Przedszkola.
 • Wesołe Misie i ich zabawy
  W ostatnim tygodniu dzieci świetnie się bawiły. Poznawały właściwości piasku kinetycznego, rysowały w mące, bawiły się gazetami. To wszystko to nie tylko ciekawa zabawa, ale również ćwiczenia usprawniające między innymi sprawność manualną, rozwijające kreatywność.
 • Wesołe Misie
  Czesław Janczarski “Barwy ojczyste” Powiewa flaga,gdy wiatr się zerwie.A na tej fladzebiel jest i czerwień.Czerwień to miłość,biel – serce czyste.Piękne są naszebarwy ojczyste.
 • Ewakuacja
  Szanowni Państwo, w dniu 20 listopada, o godzinie 7.45, po odczytaniu maila zawierającego informację o tym, że “dziecko wniosło w plecaku ładunek wybuchowy i wszystko wybuchnie o godz. 9.30, to nie żarty, wszyscy zginiecie”, po skontaktowaniu się z Komendą Miejską Policji w Kórniku, podjęłam decyzję o ewakuacji dzieci oraz pracowników przedszkola. Ponieważ nie było wiadomo, […]
 • Mali artyści.
  Nie ma bardziej wdzięcznego tematu pracy- niż ten związany z domowym ulubieńcem. Tęczowe Misie miały za zadanie wykonać kotka według określonego wzoru. Interpretacja była różna, a dzieci miały okazję poćwiczyć wycinanie po śladzie. Oto efekty naszej pracy. Prawda, że śliczne są te nasze kocury?🙂😀
 • Czytamy globalnie.
  Tęczowe Misie kontynuując tematy związane z ulubionymi zwierzętami domowymi, dopasowywały nazwy do sylwet zwierząt. Układały odpowiednie litery pod każdym podpisem. Dzieliły nazwy zwierząt domowych na sylaby. Czytały globalnie poszczególne nazwy. Najsympatyczniejsze jednak były zajęcia na świeżym powietrzu, gdzie dzieci naśladowały głosem i ruchem poszczególne zwierzątka. Wypowiadały się na temat skojarzeń związanych z domowymi ulubieńcami.
 • Spektakl online
  Dzieci z naszej grupy wraz z grupą “Leśne Misie” obejrzały spektakl online pt. “O rogalach świętomarcińskich”. Przeniosły się w odległe czasy na ulicę Święty Marcin, aby dowiedzieć się kim był Marcin i co miał wspólnego z pewnym piekarzem, który postanowił zrobić coś wyjątkowego dla innych ludzi.
 • Domowi ulubieńcy.
  Po tematach związanych z naszą ojczyzną przyszła pora na nasze hobby, a konkretnie zwierzęta domowe. Wielu z Nas ma jakiegoś domowego pieszczocha: psa, kota, chomika, królika, świnkę morską, rybki… Najważniejszą jednak rzeczą jest uświadomienie sobie faktu, że posiadanie zwierzątka, to nie tylko przyjemność, a przede wszystkim obowiązek. A więc rozmawialiśmy o swoich ulubieńcach, opiece nad […]
 • Upominki dla uczestników konkursu
  Dzieci, które brały udział w konkursie plastycznym pt. “Moja Ojczyzna” otrzymały “Dyplom Patrioty” oraz upominki. Gratuluję i zachęcam do brania udziału w następnych konkursach.
 • Święto Niepodległości
  10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ubrane na “galowo” i uroczyście świętowały ten dzień. Grupa “Pracowite Misie” wystąpiła z programem artystycznym. Przyjmując postawę “na baczność” wszyscy odśpiewali hymn. Podczas występu dzieci recytowały patriotyczne wiersze i śpiewały piosenki. Celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju […]
 • D – jak dom
  Kolejnym tematem w naszej grupie był “Mój dom”. Dzieci zwróciły uwagę na to, że dom oznacza nie tylko budynek, ale przede wszystkim rodzinę. Poznały literę “D, d” a z rozsypanki literowej układały wyrazy: dom, mama, tata. Tworzyły również budynki z kartonowych pudełek, które później wykorzystały podczas wspólnej zabawy.
 • Słoik spokoju
  Drodzy Rodzice, w minionym czasie rozmawialiśmy o emocjach- o tych dobrych, jak i tych złych. Misiaczki już wiedzą jak sobie radzić ze smutkiem, czy złością. Stworzyliśmy kuferek emocji, jak również słoik spokoju. Każdy miał wkład w tworzenie słoika – dzieci wrzucały do niego brokaty, koraliki, sznurki itp. A kiedy jesteśmy źli lub mamy zły nastrój […]
 • Realizacja projektu “Mały Miś w w świecie wielkiej literatury”
  Drodzy Rodzice, w ramach realizacji projektu czytelniczego “Mały Miś w świecie wielkiej literatury” Misiaczki wykonały własnego misia “Tedy” według własnego pomysłu – dobierając kolory oraz ozdabiając. Jak zwykle praca plastyczna sprawiła dzieciom dużą radość.
 • Ogólnopolski projekt czytelniczy pt. “Mały Miś w świecie wielkiej literatury”
  Szanowni Rodzice, nasza grupa realizuje ogólnopolski projekt czytelniczy pt. “Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Projekt ma na celu rozwój czytelnictwa. W realizacji projektu towarzyszy nam miś Tedy – imię wymyśliły dzieci. W ostatnich dniach rozmawialiśmy na temat emocji tych dobrych i tych złych oraz o tym, w jaki sposób sobie z nimi radzić. Stworzyliśmy […]
 • Jesienne porządki
  Piękna kolorowa jesień za oknami, mnóstwo spadających kolorowych liści, a nasze przedszkolaki gotowe do pracy. 18 listopada Serdeczne Misie z wielką radością i zapałem porządkowały plac zabaw grabiąc liście. Pogoda nam dopisywała, a kolorowe liście zachęcały do zabawy. Dzieci były zachwycone i bardzo dumne!
 • Podziękowanie
  Szanowni Rodzice, serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i tak liczne włączenie się w zbiórkę surowców w ramach konkursu “Region Czysty na 6”. Kolejna zbiórka odbędzie się w grudniu – dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie.
 • Logorytmika
  Drodzy Rodzice, w każdy poniedziałek Misiaczki mają zajęcia z logorytmiki. Czym natomiast zajmuje się ta dziedzina? Otóż logorytmika łączy w sobie terapię logopedyczną oraz rytmikę. Takie zestawienie ma na celu zaktywizowanie sfery ruchowej oraz słuchowej. Nasze zajęcia opierają się na ćwiczeniach ruchowych, słuchowych, oddechowych, słownych i muzycznych, co pozwala wspierać rozwój mowy u dzieci. A […]
 • Wesołe Misie lubią witaminki
  Jesienią, kiedy z drzew spadają liście, w ogrodzie i sadzie zbieramy plony. Warzywa i owoce są nie tylko zdrowe ale i pyszne. Wesołe Misie mogły się o tym przekonać robiąc sok warzywno-owocowy oraz szaszłyki z owoców. Uczestniczyły również w spotkaniu z Panią Komisarczyk, która zachęcała dzieci do zdrowego odżywiania się. Pracowały również na tablicy multimedialnej […]
 • Pracowite Misie dla Polski !
  We wtorek, 10 listopada, nasza grupa wystawiła przedstawienie dla Ojczyzny z okazji Święta Niepodległości. Mieliśmy przyjemność pokazać kolegom z przedszkola co to jest patriotyzm i miłość do Polski. Po przedstawieniu odbyło się rozwiązanie konkursu plastycznego pt. : “Moja Ojczyzna”- wszyscy, którzy wzięli w nim udział otrzymali “Dyplom Patrioty” oraz ciekawe upominki. Naszym wspaniałym aktorom oraz […]
 • Dzielni eksperci
  Jakiś czas temu zostaliśmy zaproszeni, przez tatusiów ekspertów- strażaków, do niesamowitej przygody, jaką było poznawanie zawodu strażaka. Mogliśmy min. dokładnie obejrzeć wozy strażackie, posłuchać syreny oraz zobaczyć szatnię dzielnych strażaków i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy…. Tatusiom: Marysi i Maksia serdecznie dziękujemy!
 • Zbiórka surowców
  Szanowni Rodzice, przypominamy o kolejnym terminie zbiórki surowców – 18 listopada. Przypominamy także, że surowce powinny być zważone i opisane – nazwa grupy dziecka oraz waga.
 • JESIENNE LIŚCIE
  “Serdeczne Misie” bardzo lubią prace plastyczne i chętnie w nich uczestniczą. Kreatywność i wyobraźnia jak widać nie zna granic 🙂 Po raz kolejny przedszkolaki wyczarowały wspaniałe obrazy z których były bardzo dumne a przy tym świetnie się bawiły. Podczas zajęć rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie, rozwiązywaliśmy zagadki związane z jesienią a także słuchaliśmy muzyki […]
 • 11 LISTOPADA – DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
  W dniu 10.11.2020r. pielęgnując tradycje polskie w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dzieci z grupy “Pracowite Misie” przygotowały wspaniałe przedstawienie, którego celem było kształtowanie miłości do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji a także poznanie symboli narodowych. Bardzo wzniosłym momentem było wspólne odśpiewanie “Mazurka Dąbrowskiego”. Ten uroczysty dzień, przeżyty dumnie z […]
 • Leśne Misie i jesienne inspiracje
  Jesień to doskonała pora roku do pobudzania dziecięcej aktywności twórczej. Bogactwo barw i smaków inspiruje do działania. Dzieci rozpoznają kształty, rozróżniają kolory, nazywają dary jesieni. Leśne Misie utrwaliły swoją wiedzę o lesie i zwierzętach leśnych z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Wykonały jesiennego liska techniką origami oraz zabawiły się w jesiennego fryzjera również malowały akwarelami.
 • Leśne Misie i zabawy matematyczne z kasztanami
  W związku z nadejściem jesieni Leśne Misie utrwaliły umiejętności matematyczne wykorzystując do tego kasztany. Z zebranych kasztanów tworzyły zbiory, przeliczały i dodawały poszczególne elementy, a także określały ich położenie na kartce papieru. Dzieci miały również okazję rozwijać swoją inwencję twórczą poprzez układanie z kasztanów dowolnych wzorów.
 • Leśne Misie pamiętają…
  Początek listopada to czas dla nas bardzo szczególny. Wspominamy tych, których już z nami nie ma. Poprzez odwiedziny na cmentarzu uczymy dzieci szacunku dla zamarłych i właściwego zachowania w tym szczególnym miejscu.
 • Język angielski u Misiaczków
  Szanowni Rodzice, w każdy wtorek o godzinie 14.45 Misiaczki mają zajęcia z języka angielskiego z Panią Grażynką. Podczas ostatnich zajęć Misiaczki utrwaliły poznane wcześniej piosenki oraz poznały kolor żółty – w języku angielskim. Zadaniem Misiaczków było m.in. odszukanie koloru żółtego w sali. Podczas zajęć tradycyjnie dzieciom towarzyszyła małpka “Cheeky”. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne zajęcia.
 • Dzień Jeża u Misiaczków
  Drodzy Rodzice, we wtorek obchodziliśmy w grupie Dzień Jeża. Był wiersz o Jeżyku, do którego ilustrowania użyliśmy zwykłej kartki, co bardzo spodobało się Misiaczkom. Poznaliśmy ciekawostki z życia jeżyka oraz jego zwyczaje. Wysłuchaliśmy też piosenkę o Jeżyku, były zabawy ruchowe, a na koniec każdy wykonał własnego jeżyka. A efekty naszej wspólnej zabawy w fotorelacji.
 • Polska – Moja Ojczyzna
  Szanowni Rodzice, podczas poniedziałkowych zajęć Misiaczki poznały dwa symbole narodowe – flagę oraz godło, a zainspirował nas do tego wiersz pt. “Barwy Ojczyste”. Próbowaliśmy również rozkodować flagę Polski, szukaliśmy flagi Polski spośród innych, wykonaliśmy patriotyczne serca metodą stemplowania, a zwieńczeniem zajęć było rozdanie medali Małego Patrioty.
 • Zabawy z jeżem- ciąg dalszy.
 • ,,Dzień jeża,,w grupie Tęczowe Misie.
  ,,Jeżyk, jeż to przemiły, mały zwierz…,, To dziś obchodził swoje święto w naszej grupie kolczasty bohater. Dzień zaczęliśmy zagadką o jeżyku, słuchaliśmy wierszyków pod tym samym tytułem,,Jeż,, Jana Brzechwy i Hanny Zdzitowieckiej. Poznaliśmy budowę, tryb życia, sposób odżywiania jeżyka oraz inne ciekawostki z jego życia. Wiemy, że jeże są pod ochroną i nie należy im […]
 • Poznajemy cyfrę 4.
  Tęczowe Misie bardzo lubią zajęcia matematyczne i manipulowanie na konkretach. Dziś poznawaliśmy cyfrę 4 . Wyszukiwaliśmy po 4 elementy i układaliśmy na kolorowych podkładkach. Wypełnialiśmy kontury cyfry wydzieranką z kolorowego papieru.
 • Zabawa matematyczna.
 • “Literowy tor przeszkód”.
  Na przedstawionych zajęciach była rywalizacja i dobra zabawa, czyli to co dzieci lubią najbardziej, a przy okazji odkrywaliśmy literki i szukaliśmy nowych słów na daną głoskę!!!
 • Zabawa matematyczna
  Doskonalenia przeliczania, ćwiczenia w dodawaniu oraz odejmowaniu.
 • Poznajemy stroje regionalne naszego kraju.
  Tęczowe Misie poznały również polskie stroje regionalne. Najbardziej podobał im się strój krakowski , łowicki i góralski . Chętne dziewczynki miały okazję założyć oryginalny strój, który był charakterystyczny dla Krakowa.
 • Podsumowujemy wiadomości o Polsce.
  Tęczowe Misie wiedzą, że kraj, w którym żyją, uczą się, rozwijają- nazywa się Polska Nasze godło to orzeł biały w koronie na czerwonym tle. Flaga nasza ma barwy biało- czerwone. Najważniejszą pieśnią w naszym kraju jest Mazurek Dąbrowskiego zwany hymnem, który śpiewa się z szacunkiem w pozycji na baczność. Niektórzy z nas wskazali również prezydenta […]
 • “Przedszkole pamięta”
  W minionym tygodniu, włączając się do akcji “Szkoła pamięta”, odwiedziliśmy cmentarz i oddaliśmy hołd zasłużonym Kórniczanom, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.
 • Warszawa stolicą Polski.
  W ramach tematyki o naszej ojczyźnie Tęczowe Misie poznały bliżej stolicę Polski- Warszawę, legendę o Warsie i Sawie oraz herb Warszawy. Dowiedziały się, kto rządzi naszym krajem, gdzie mieszka i jak ma na imię. Na obrazkach tematycznych, w albumach dzieci rozpoznawały zabytki charakterystyczne dla stolicy: Zamek Królewski, Belweder, Palac Kultury i Nauki, Grób Nieznanego Żołnierza. […]
 • ,,Dzień dyni w grupie Tęczowe Misie,,(30.10.2020r)
  Tęczowe Misie obchodziły uroczyście,,⁷ Dzień Dyni,, Nie byłby on taki wspaniały, gdyby nie ogromne zaangażowanie rodziców. Dziękuję bardzo za piękne, dyniowe stroje, pyszne, dyniowe babeczki, ciasteczka, mus dyniowy , lizaki, a przede wszystkim piękne dynie- te małe, i te duźe, bez których nie było by tak atrakcyjnych zawodów sportowych. A więc dziś rozwiązywaliśmy zagadki o […]
 • Przedszkole jako ośrodek zrównoważonego rozwoju
  Szanowni Rodzice, w bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole bierze udział w przedsięwzięciu edukacyjnym pt. “Przedszkole jako środek zrównoważonego rozwoju”. Celem przedsięwzięcia jest wzbogacenie wiedzy o tematyce przyrodniczej, jak również uwrażliwienie dzieci i rodziców na współczesne problemy świata i środowiska lokalnego. Program realizować będziemy m.in. poprzez: ustalenie zasad zachowania wobec przyrody, poznanie ekosystemów w różnych porach […]
 • Jesienne spacery Misiaczków
  Drodzy Rodzice, jesień sprzyja spacerom, które Misiaczki uwielbiają! Mamy wtedy wiele okazji do prowadzenia obserwacji jesiennej przyrody oraz pogody. A oto fotorelacja z jednego z naszych codziennych spacerów.
 • Spotkanie z dietetykiem
  Drodzy Rodzice, w minionym czasie odwiedziła nas pani dietetyk – Anna Komisarczyk. Dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat zdrowego żywienia, tego, co należy jeść, aby dostarczać witamin, a także czego unikać. Dziękujemy Pani Annie za poświęcony czas.
 • Dzień Jeża
  Szanowni Rodzice, informuję, że 10 listopada będziemy obchodzić w grupie Dzień Jeża. Proszę, aby tego dnia dzieci były ubrane – w miarę możliwości na brązowo.
 • Urodziny u Misiaczków
  Drodzy Rodzice, w minionym czasie Misiaczki świętowały urodziny swoich kolegów i koleżanek. Był “tron”, odśpiewaliśmy uroczyste “Sto lat”, a na koniec słodki poczęstunek. Wszystkiego najlepszego!
 • Jesienne drzewo
  Kreatywność naszych dzieci nie zna granic! 🙂 Przedszkolaki na podsumowanie zajęć dydaktycznych dotyczących jesieni ułożyły “kasztanowe drzewo” z zebranych podczas spaceru darów jesieni. Wszyscy działali z wielkim zapałem i radością, a efekt był zachwycający 🙂
 • Pamiętamy – zapalamy!
  Serdeczne Misie w dniu 3.XI.2020 r.udały się pod tablicę upamiętniającą zbrodnie hitlerowskie rozstrzelanych Polaków podczas II wojny światowej. Zapaliły znicze i chwilą ciszy uczciły pamięć ofiar hitleryzmu.
 • Przedstawienie z okazji Dnia Niepodległości.
  UWAGA!!! W dniu 10.11.2020r. (wtorek) odbędzie się przedstawienie z okazji Dnia Niepodległości. Proszę, aby dzieci były ubrane następująco: DZIEWCZYNKI: Oliwia, Natalia, Judyta, Sara, Marysia, Nina, Marianna, Gabrysia, Milana, Asia- STRÓJ GALOWY (biała bluzka, ciemna spódniczka) CHŁOPCY: Samir, Marcin, Radek, Kuba Z., Mateusz- STRÓJ GALOWY (biała koszula, ciemne spodnie) BABCIA: Lilka- może być długa kolorowa spódnica, […]
 • Akcje charytatywne
  Drodzy Państwo, podobnie, jak miało to miejsce w ubiegłych latach, również w tym roku szkolnym w naszym przedszkolu przeprowadzamy różnego rodzaju akcje charytatywne, mające na celu uczenie empatii oraz postaw prospołecznych (niesienie pomocy potrzebującym). Już w tym tygodniu rozpoczynamy akcję “Pełna miska dla schroniska”, podczas której dzieci mogą przynosić karmę dla psów i kotów (karma […]
 • Zajęcia sportowe z wykorzystaniem piłki
  Szanowni Rodzice, informuję, iż od dnia 3 listopada Misiaczki będą uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem piłki prowadzonych przez trenera p. Patryka. Zajęcia będą odbywały w każdy wtorek od 11.00 do 11:30 w auli przedszkolnej.
 • Dzień Dyni
  Poniedziałek u Misiaczków był Świętem Dyni. Dzieci miały okazję wzbogacić wiedzę na temat tego warzywa, brać udział w zabawach muzyczno – ruchowych, nauczyliśmy się także rymowanki o dyni. Zwieńczeniem świętowania była wspólna praca plastyczna oraz rozdanie medali.  
 • Akcja charytatywna “Kup Pan szczotkę”
  Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji charytatywnej organizowanej w naszym przedszkolu pod hasłem „Kup Pan szczotkę.” Zbieramy szczoteczki i pasty do zębów dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. Za pośrednictwem Fundacji Redemptoris Missio wolontariusze pracujący i wyjeżdżający na misje zabiorą je ze sobą.
 • Król i królowa literki B
  Leśnie Misie poznały kolejną literkę alfabetu – literkę B, b. Naszym królem został Boguś.
 • Spotkanie z dietetykiem
  W październiku Leśne Misie odwiedziła pani Anna Komisarczyk, która jest dietetykiem. Rozmawiała z dziećmi o zdrowym żywieniu i wpływie jedzenia na zdrowie.
 • Poznajemy domowe urządzenia elektryczne.
  Cały tydzień rozmawialiśmy o rodzajach domów, układzie i nazwach domowych pomieszczeń. Dziś zajęliśmy się urządzeniami elektrycznymi, bez których nie moglibyśmy właściwie funkcjonować . Dzieci odgadywały zagadki,których rozwiązaniem były nazwy domowych urządzeń elektrycznych, wypowiadały się na temat urządzeń, jakie same posiadają w domu i do czego one służą. Zwracaliśmy również uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania […]
 • Rozstrzygnięcie konkursu,,Pozdrowienia z mojego przedszkola,,.
  Dwójka dzieci z naszej grupy wzięła udział w konkursie plastycznym z Kamionek pt:,,Pozdrowienia z mojego przedszkola.,, Oliwierek i Witek wykonali piękne pocztówki otrzymując dyplomy i drobne nagrody. Gratulacje dla nich i zachęcamy do dalszego udziału w naszych konkursach.
 • Spotkanie z panią dietetyk.
  Tęczowe Misie w auli naszego przedszkola miały spotkanie z panią dietetyk- Anną Komisarczyk, na którym dowiedziały się o prawidłowym odżywianiu. Pani Ania powiedziała nam jakie owoce i warzywa wpływają na poszczególne narządy. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały pani Ani. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i cenną wiedzę nam przekazaną.
 • Działalność plastyczna Misiaczków
  Drodzy Rodzice, nasze maluszki uwielbiają poznawać nowe techniki plastyczne. Tym razem wykonały pracę na temat “Jesienne liście” techniką frottage. Polega ona na odciśnięciu faktury dowolnego przedmiotu na kartce poprzez pocieranie np. kredką. Do naszej pracy użyliśmy jesiennych liści zebranych podczas naszych licznych spacerów w okolicy przedszkola. Misiaczkom prace plastyczne sprawiają wiele radości!
 • Wesołe Misie kodują z Misiem Uszatkiem
  Kodowanie to nie tylko świetna zabawa, ale również nauka logicznego myślenia i umiejętności matematycznych. W ramach Code Week 2020, dzieci układały rytmy z darów jesieni oraz kolorowych kubków.
 • Zakończenie konkursu “Pozdrowienia z mojego przedszkola”
  Szanowni Rodzice, W dniu dzisiejszym nastąpiło zakończenie konkursu “Pozdrowienia z mojego przedszkola” organizowanego przez Przedszkole w Kamionkach. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie oraz zaangażowanie. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem oraz upominkiem. Kartki, które zostały wykonane będą w najbliższym czasie wysyłane wraz z pozdrowieniami do sąsiednich przedszkoli w naszej gminie. Z pozdrowieniami, koordynator konkursu: […]
 • Wesołe Misie spacerują
  Ostatnie dni były bardzo słoneczne i ciepłe. Piękna pogoda zachęcała do spacerów i łapania promieni słonecznych.Dzieci z grupy Wesołe Misie wychodząc na spacer zabierały ze sobą lupy, aby z bliska obejrzeć liście czy biedronkę, która również korzystała z przyjemnej pogody. Podczas spacerów dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami na temat zmian jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, poznawaliśmy […]
 • Odwiedziny eksperta.
  Kolejny gość, który pojawił się w naszej grupie, to był Pan Marek Kaczmarek, były pracownik Straży Miejskiej w Kórniku. Pan Marek mówił dzieciom jak bezpiecznie należy poruszać się po drodze. Na koniec sprawdził wiedzę naszych dzieci i muszę przyznać, że zdały egzamin na sześć!!! Dziękujemy oczywiście Panu Markowi za kolejną lekcję o bezpieczeństwie !!!
 • Odwiedziny Pani dietetyk.
 • ,,Mój dom, moja okolica,,
  Po typowo jesiennej tematyce przyszła pora na zagadnienia związane z naszym krajem,domem rodzinnym, okolicą… Dziś rozmawialiśmy o naszych rodzinnych domach, utrwalaliśmy sobie adres, a także poznawaliśmy domy mieszkańców innych krajów: iglo, tipi, jurtę, murzyńską chatkę… Wykonaliśmy prace plastyczne- ,,Dom moich marzeń,, oraz ,,Polska – moja ojczyzna,,. W pierwszej pracy dzieci układały z dostępnych figur geometrycznych […]
 • Sok owocowo-warzywny
  W miniony piątek w naszej sali było pracowicie, pysznie oraz zdrowo…. Przygotowywaliśmy pyszny sok owocowo-warzywny.
 • Tworzymy własne gry planszowe
  W minionym tygodniu nasze dzieci samodzielnie tworzyły własne gry planszowe, a potem rozgrywały pojedynki.
 • Zabawy z rytmami
  Pracowite Misie uczyły się dostrzegać regularność i rytm.
 • Owocowo-warzywna sztuka
  W minionym tygodniu nasza grupa poznawała dzieła niemalowane inspirowane sztuką Giuseppe Arcimboldo i podobnie, jak ten artysta tworzyliśmy postać z owoców i warzyw…
 • KONKURS PLASTYCZNY “MOJA OJCZYZNA”
  Kochane Dzieci, drodzy Rodzice zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie  plastycznym: „MOJA OJCZYZNA” Celem konkursu jest rozbudzenie postaw patriotycznych, poprzez rozwijanie wyobraźni plastycznej. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A3 lub A4. Technika i wykonanie: dowolne. Pracę należy dostarczyć do dnia 05.11.2020r. do grupy VI, podpisane (imię, nazwisko, wiek dziecka, grupa). […]
 • Spacer do sadu.
  Dzięki uprzejmości właściciela sadu w piękny październikowy dzień, dzieci mogły zobaczyć drzewa pełne rumianych jabłek. Na terenie zakładu sadowniczego dzieci poznały sposób przechowywania owoców. Wszyscy uczestnicy wycieczki zostali obdarowani pachnącymi i soczystymi jabłkami. Panu Jańczykowi dziękujemy za poświęcony nam czas:)
 • Jesienne obrazy
  Podsumowując cykl zajęć o tematyce jesieni “Przyjazne Misie” zamieniły się w artystów i tworzyły “jesienne obrazy”. Zebrane w parku liście i gałązki wykorzystały do swojej pracy. Łącząc różne materiały przyrodnicze dzieci miały okazję do rozwijania kreatywności, wyobraźni, sprawności manualnej oraz współpracy w grupie.
 • Rozpoznawanie warzyw i owoców tylko za pomocą jednego zmysłu.
  Zdjęcia przedstawiają jedne z październikowych zajęć, gdzie dzieci miały okazję przekonać się, że rozpoznawanie owoców i warzyw za pomocą tylko jednego zmysłu nie jest wcale takie łatwe. Więcej zdjęć oczywiście na naszej stronie FB.
 • Wycieczka do parku
  Celem naszej wycieczki było utrwalenie i poszerzenie wiadomości na temat przyrody. W parku na dzieci czekał już ekspert – pracownik arboretum Pan Damian, który przekazał nam dużo różnych ciekawostek dotyczących drzew znajdujących się w naszym parku. Dzieci podziwiały jesienne barwy, słuchały odgłosów przyrody, przyglądały się korze drzew. Podążając alejami parku zbierały ciekawe okazy przyrodnicze: kasztany, […]
 • Sok warzywno – owocowy
  Wycieczka do sadu zachęciła nas do samodzielnego przygotowania soku z jabłek i marchewki. Dzieci z naszej grupy doskonale już wiedza, że aby być zdrowym, należy się prawidłowo odżywiać czyli zjadać warzywa i owoce. Zanim przystąpiliśmy do pracy dzieci zapoznały się ze sposobem robienia świeżego soku oraz z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas używania wyciskarki do soków. […]
 • Wycieczka do sadu
  W piękny , słoneczny, październikowy dzień “Przyjazne Misie” wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sadu. Dzięki uprzejmości właściciela, dzieci mogły zobaczyć drzewa pełne dorodnych jabłek , jak również zapoznać się z różnymi odmianami jabłoni . Poznały także sposoby segregowania i przechowywania jabłek. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pachnącymi owocami. Mamy nadzieję, że zachęci to dzieci do […]
 • Bezpieczeństwo – ważna sprawa
  W celu utrwalenia wiedzy na temat bezpieczeństwa, “Przyjazne Misie” spotkały się z Panem Markiem. Na spotkaniu tym, dzieci przypomniały sobie jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, którą stroną należy się poruszać gdy nie na chodnika, oraz które znaki informują o zagrożeniach jakie mogą wystąpić na drodze. Przypomniały sobie również numery alarmowe