• “Czytanie na dywanie”.
  W piątek w ramach naszego projektu “Czytanie na dywanie” odwiedziła nas mama Lilki, pani Marta. Dzieci tym razem wysłuchały bajki z serii “Kicia kocia mówi dzień dobry”. Dowiedziały się przy tym jak proste słowo może komuś sprawić wiele radości:) Dziękujemy pani Marto🥰
 • Dzień Kropki
  W środę 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci ubrane w stroje z elementami kropek ozdobiły naszą sale w różnokolorowe kropki. Celem święta jest rozwijanie kreatywności, pomysłowości oraz uświadomienie dzieciom, że każdy posiada jakiś talent, który trzeba w sobie odkryć i go zaprezentować. Tego dnia w naszej grupie były zabawy z wykorzystaniem kropek. Dzieci wysłuchały […]
 • Wesołe Misie sprzątają świat
  W czwartek, 16 września, po raz kolejny nasze przedszkole dołączyło do Akcji Sprzątanie Świata. Wesołe Misie, zaopatrzone w rękawiczki jednorazowe oraz worki, wyruszyły posprzątać okolicę w pobliżu przedszkola.
 • Międzynarodowy Dzień Kropki
  W środę, 15 września, Wesołe Misie świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Przedszkolaki poznały historię małej Vashti, która dzięki kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w siebie. Były kropkowe zabawy, zajęcia plastyczne oraz fotobudka.
 • Serdeczne Misie i bezpieczeństwo.
  Drodzy Rodzice- w tym tygodniu rozmawialiśmy sobie o bezpieczeństwie, głównie na drodze. Wspominaliśmy również o innych zagrożeniach, jakie mogą na nas czekać że strony nieznajomych oraz tych, płynących z internetu. Dzieci przypominały sobie zasady ruchu drogowego, które stosowały w praktyce. Dzieliły znaki na nakazu, zakazu, informacyjne i ostrzegawcze. Zapoznały się również z pracą policjanta i […]
 • “Tęczowe Misie” i zabawy ruchowe
  Drodzy Rodzice, Tęczowe Misie dobrze wiedzą, że ruch to zdrowie, dlatego też w piątek podczas zajęć uczestniczyły w zabawach ruchowych z wykorzystaniem szarf oraz woreczków gimnastycznych. Ćwiczenia sprawiają naszym Dzieciom wiele radości!
 • Serdeczne Misie na tropie litery O,o.
  Serdeczne Misie poznały już kolejną literę z naszego alfabetu, a mianowicie literę O, o. Najpierw wyszukiwaliśmy podobieństwa i różnice między O, o pisanymi, a drukowanymi. wskazywaliśmy przedmioty z otoczenia , które mają podobne kształty. Układaliśmy nasze usta na kształt litery O. Wyszukiwaliśmy litery o w swoich imionach i innych nazwach. Wysłuchiwaliśmy litery o na początku […]
 • Serdeczne Misie sprzątają świat.
  Dnia 16 września nasza grupa włączyła się w coroczną akcję,, Sprzątanie Świata,,. Najpierw uświadomiliśmy sobie jak ważne jest dbanie o czystość naszej planety oraz przypomnieliśmy sobie zasady segregacji odpadów. Dzieci zaopatrzone w worki i jednorazowe rękawiczki ochoczo zabrały się do robienia porządków w naszej najbliższej okolicy.
 • Dzień Kropki w grupie Serdeczne Misie.
  15 września nasze przedszkole obchodziło Międzynarodowy Dzień Kropki- święto wiary we własne możliwości, talentu, odwagi. Całe przedszkole w tym dniu było usłane kropkami. Również dzieci poprzychodziły bardzo Kropkowe. Serdeczne Misie zapoznały się z historią Vashti- głównej bohaterki książki K.Reynoldsa ,, The doth,,. Dziewczynka uwierzyła w swoje możliwości dopiero dzięki mądrej nauczycielce, która oprawiła jej kropkę […]
 • “Tęczowe Misie” i zajęcia sportowe
  Szanowni Rodzice, oto nasze Tęczowe Misie podczas zajęć sportowych, na których dzieci przede wszystkim ćwiczyły swoje stopy.
 • Podziękowanie!!
  Serdeczne podziękowania kieruję dla Pani Anny Grześkowiak, mamy Nataniela za doszycie ogona do naszej “Kryśki”:)
 • Sprzątanie świata.
  W dniu dzisiejszym dzieci z naszej grupy poraz pierwszy wzięły udział w akcji edukacyjnej “Sprzątanie świata”. Na początku odbyliśmy krótką pogadankę, a następnie zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci wyruszyliśmy na plac wokół przedszkola w celu zbierania śmieci.
 • “Tęczowe Misie” i Akcja Sprzątanie Świata
  Szanowni Rodzice, 16 września nasze Przedszkolaki wzięły aktywny udział w Akcji Sprzątanie Świata. Dzieci zaopatrzone w rękawiczki jednorazowe oraz worki udały się na spacer w okolicy przedszkola, aby uporządkować jego najbliższy teren.
 • Międzynarodowy Dzień Kropki.
  Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia. Tego dnia poznaliśmy historię małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta podkreśliła to, że każdy z nas jest ważny, wyjątkowy oraz każdy z nas ma ukryty talent.
 • Kredą malowane w grupie Serdeczne Misie.
  Słoneczko na naszym przedszkolnym tarasie sprzyjało nam do powstania pięknych , kredą malowanych dzieł. Zawierały one samą kwintesencję lata zamkniętą w kolorowym , kredowym obrazie. Dzieła piękne, a radość dzieci bezcenna.
 • Co się u nas dzieje…
  Pierwszy dzień tygodnia był bardzo intensywny. Najpierw zajęcia z rytmiki. Następnie ogłoszono próbny alarm przeciwpożarowy i szybciutko musieliśmy opuścić przedszkole i udać się na miejsce zbiórki. Jak już wiedzieliśmy, że jesteśmy bezpieczni udaliśmy się do naszego ogródka, gdzie dowiedzieliśmy się co potrzeba roślinom do życia, a na koniec każdy podlał nasz ogródek.
 • Imieniny Maji w grupie Serdeczne Misie.
  W naszej grupie święto za świętem. Dziś swoje imieniny obchodziła z nami nasza Majeczka. Wszystkiego co najlepsze kochana- spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń.
 • Założenia dydaktyczno- wychowawcze w grupie,,Serdeczne Misie,,w miesiącu wrześniu.
  Tematy kompleksowe w m-cu wrześniu: TYDZIEŃ I: W PRZEDSZKOLU (1.09- 3.09.2021r.) TYDZIEŃ II: NASZE PRZEDSZKOLE (6.09- 10.09.2021r.) TYDZIEŃ III: JESTEM BEZPIECZNY (13.09- 17.09.2021r.) TYDZIEŃ IV: POMOCNA DŁOŃ (20.09- 24.09.2021r.) TYDZIEŃ V: IDZIE JESIEŃ PRZEZ ŚWIAT ( 27.09_- 1.10.2021r.) TYDZIEŃ I: W PRZEDSZKOLU CELE OGÓLNE: – zapoznanie dzieci z salą i przedszkolem – poznawanie sposobów pomocy […]
 • Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie “Tęczowe Misie”
  Szanowni Rodzice, 15 września Tęczowe Misie świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci wysłuchały opowiadania, brały udział w zabawach muzycznych oraz ruchowych. Nie zabrakło również pięknych prac plastycznych pt. “Kropka” techniką stemplowania.
 • Tęczowe Misie i zabawy w ogrodzie przedszkolnym
  Drodzy Rodzice, pogoda w ostatnie dni lata wyjątkowo nas rozpieszcza, dlatego też staramy się jak najwięcej czasu spędzać na powietrzu, a Tęczowe Misie wprost przepadają za zabawą na przedszkolnym placu zabaw.
 • Projekt edukacyjny “Mały Miś w świecie wielkiej literatury”
  W poniedziałek, 13 września, Wesołe Misie rozpoczęły przygodę z literaturą, w której towarzyszyć nam będzie Mały Miś. “Mały Miś w świecie wielkiej literatury” to projekt czytelniczy, który podbił serca wielu przedszkolaków w naszym kraju. Pierwszy moduł projektu nosi tytuł “Czytamy z Małym Misiem”.
 • Nasz ogródek
  “Przyjazne Misie” nadal dbają o swój przedszkolny ogródek. Dbanie o ogródek sprawia dzieciom wiele radości, szczególnie gdy można się pochwalić dorodną cebulą i pięknie kwitnącymi astrami.
 • Zajęcia z piłką
  Dzieci z naszej grupy uczestniczyły w pierwszych w tym roku szkolnym “Zajęciach ogólnorozwojowych z piłką”
 • Co będziemy robić we wrześniu
  W tym miesiącu dzieci będą realizowały takie tematy jak: „W przedszkolu”, „Nasze przedszkole”, „Jestem bezpieczny”, „Pomocna dłoń”. Podczas realizowania tematów będziemy omawiać poszczególne wartości. W miesiącu wrześniu będą to: „Dobre maniery” i „Odwaga”. W naszej grupie będziemy obchodzić: 15 września „Dzień kropki” 16 września „Sprzątanie świata” 20 września „Dzień Przedszkolaka” 30 września „Dzień Chłopca” Podczas […]
 • Rytmika Wesołych Misiów
  W każdy poniedziałek Wesołe Misie będą uczestniczyły w zajęciach z rytmiki. Dzisiaj dzieci poznawały sposób muzycznego powitania oraz pożegnania się przy pianinie. Utrwalały piosenkę pt.: “Idzie Jaś, idzie Staś” oraz brały udział w wesołych zabawach muzyczno-ruchowych.
 • Wrześniowe plany w grupie “Tęczowe Misie”
  Drodzy Rodzice, we wrześniu grupa “Tęczowe Misie” realizować będzie następujące tematy kompleksowe: I tydzień – “Jestem przedszkolakiem”, II tydzień – “W przedszkolu”, III tydzień – “Jestem ostrożny na drodze”, IV tydzień – “Pomocna dłoń”, V tydzień – “W gospodarstwie”. Nadchodzące święta i uroczystości: 15 września “Dzień Kropki”, 16 września “Sprzątanie Świata”, 20 września “Dzień Przedszkolaka”, […]
 • Rytmika w grupie “Tęczowe Misie”
  Drodzy Rodzice. Oto Tęczowe Misie podczas poniedziałkowych zajęć z rytmiki. Dzieci poznały nową piosenkę pt. “Wietrzyk i chmurka”, brały udział w ćwiczeniach oddechowych oraz ruchowych. Zwieńczeniem zajęć były zabawy relaksacyjne.
 • Wrześniowe plany
  We wrześniu będziemy realizować następujące tematy kompleksowe: -I Tydzień –  –„ Witamy przedszkole”- UPRZEJMOŚĆ, -II Tydzień „ W przedszkolu”- UPRZEJMOŚĆ, -III Tydzień – „Jestem bezpieczny”- ODPOWIEDZIALNOŚĆ, -IV Tydzień – „Wiejska zagroda”-  ODKRYWANIE, -V Tydzień- „Pomocna dłoń”- ODWAGA, Wrześniowe święta: -15 września: Dzień Kropki- prosimy, by dzieci ubrane były w kropkowe stroje (mogą być naklejone kropki, […]
 • Serdeczne Misie dbają o grupowy ogródek.
  W ubiegłym roku szkolnym zostały założone przedszkolne, grupowe ogródki. Po wakacjach postanowiliśmy sprawdzić, co stało się z naszymi roślinami. Okazało się, że krzaczki mięty i melisy należało przyciąć, grządki wypielić, a wszystko solidnie podlać. Dosadziliśmy również cebulki tulipanów aby na wiosnę cieszyć się ich pełnym rozkwitem. Serdeczne Misie to wprawni ogrodnicy.
 • Serdeczne Misie na spacerze w arboretum.
  Serdeczne Misie korzystając z iście pięknej, słonecznej pogody postanowiły wybrać się do pobliskiego arboretum. Celem naszej wycieczki była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie pod koniec lata. Park przywitał nas mnóstwem zapachów, dźwięków i żywych , nasyconych barw traw, liści, kwiatów. Czekały nas również pierwsze owocowe niespodzianki w postaci kasztanów oraz pełzających , włochatych gąsiennic. Wycieczkę […]
 • Urodziny Adasia, imieniny Anielki w grupie Serdeczne Misie.
  Przedszkolaki bardzo lubią świętować swoje imieniny i urodziny w gronie rówieśników. Tak było i tym razem, a na tronie zasiedli razem Anielka i Adaś. Po odśpiewaniu tradycyjnego sto lat i osobistych życzeniach od każdego dziecka Adaś i Anielka poczęstowali swoich rówieśników oczywiście słodkościami.
 • “Czytanie na dywanie.
  W piątek w ramach naszego projektu “Czytanie na dywanie” odwiedziła nas mama Madzi, pani Bogumiła. Celem naszych spotkań jest wprowadzenie dzieci w świat literatury, kształtowanie nawyku słuchania i opowiadania, wzbogacenie słownictwa dzieci. W tym dniu nasze dzieci wysłuchały m.in. wierszaJ. Brzechwy “Żaba”, miały również możliwość zapoznania się z książkami Magdy, które pani Bogumiła przyniosła do […]
 • Serdeczne Misie poznają litery A, a.
  Drodzy Rodzice- pora rozpocząć przygodę z literkami. Będziemy je poznawać metodą odimienną Ireny Majchrzak. Dziś swój dzień miała literka A, a. Dzieci wskazywały podobieństwa i różnice między literami pisanymi i drukowanymi. Wyszukiwały w swoich imionach literek A, a. Szukały również wśród obrazków tematycznych- tych, które zaczynają się literką a. Wysłuchiwały pierwszej I ostatniej głoski w […]
 • Urodziny Szymka w grupie Serdeczne Misie.
  Drodzy Państwo- swoje urodzinki obchodził nasz Szymuś. Nie obyło się oczywiście bez tronu, tradycyjnego sto lat i słodkiego poczęstunku. Wszystkiego co najlepsze Szymku. Samych radosnych, w zdrowiu dni.
 • Serdeczne Misie i wesołe zabawy na przedszkolnym placu.
  Pogoda na początku września jest dla nas bardzo łaskawa. Korzystając z ostatnich promyków letniego słoneczka często i chętnie korzystamy z urządzeń sportowych, piaskownic, dostępnych na naszym placu. Sami Państwo zobaczcie- jak wesoło mija czas na wspólnych zabawach na świeżym powietrzu.
 • Serdeczne Misie poznają przedszkolne kąciki i liczą zabawki.
  Po spisaniu kodeksu grupy poświęciliśmy czas na zapoznanie się z naszymi przedszkolnymi kącikami i przedmiotami, jakie się w nich znajdują. Dzieliliśmy nazwy zabawek na sylaby. Wysłuchiwaliśmy pierwszej i ostatniej głoski w wyrazie. Odszyfrowywaliśmy zakodowane, matematyczne informacje od psotnego chochlika i według jego wskazówek robiliśmy porządki na ,,półkach,, przeliczając w dostępnym dla siebie zakresie. Podawaliśmy również […]
 • Serdeczne Misie rozwijają swoje talenty.
  Drodzy Rodzice- dzień zaczęliśmy jak zawsze od gimnastyki porannej- tym razem z użyciem szarf. Następnie wyjaśniliśmy sobie słowo ,, talent,, na podstawie wiersza Anny Urszuli Kamińskiej,, Przedszkolaki rozwijają talenty.,,- bo przecież w naszej grupie talentów wiele 🙂 Wymienialiśmy również własne talenty i przenosiliśmy je na papier. Okazało się, że jedni mają talent do gotowania, inni […]
 • Serdeczne Misie I kodeks grupowy.
  Wszyscy dobrze wiemy, że aby nam się dobrze żyło i współpracowało w swojej grupie, należy wypracować na początku pewne zasady wspólnego funkcjonowania. Zawsze co roku, na zasadzie ,,burzy mózgów,,, czyli pomysłów dzieci zapisywanych na kartce jest tworzony tak zwany,, kodeks grupy,,, czyli zbiór norm i zasad obowiązujących w naszej grupie, do którego często wracamy i […]
 • Serdeczne Misie i piankowy tor przeszkód w auli przedszkolnej.
  Drodzy Rodzice- nasze przedszkolaki dbają o tężyznę fizyczną i chętnie ćwiczą. Tym razem aby kształtować i rozwijać swoje sprawności sięgnęliśmy po pianki, dostępne w naszej auli przedszkolnej. Tor przeszkód z nich ułożony wywołał prawdziwe szaleństwo i ogromną radość.
 • Urodziny Wiktorii z grupy Tęczowe Misie
  Szanowni Rodzice, w minionym czasie swoje 4 urodziny obchodziła Wiktoria. Nie obyło się bez tradycyjnego tronu, pięknych życzeń oraz słodkiego poczęstunku. Wszystkiego najlepszego dla Wiktorii!
 • Wyjście do parku
  Korzystając z ładnej pogody “Przyjazne Misie” udały się do parku, by tam wszystkimi zmysłami podziwiać piękno otaczającej nas przyrody.
 • Tęczowe Misie i bezpieczeństwo
  Szanowni Rodzice, podczas piątkowych zajęć Tęczowe Misie rozmawiały na temat bezpieczeństwa oraz tego, jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Dzieci poznały podstawowe znaki ewakuacyjne oraz zasady zachowania w przypadku niebezpieczeństwa. Zwieńczeniem zajęć był spacer po przedszkolu w poszukiwaniu znaków ewakuacyjnych oraz gaśnic.
 • Urodziny Kuby z grupy Tęczowe Misie
  Szanowni Rodzice, w minionym czasie swoje urodzinowe przyjęcie obchodził nasz Kuba. Był tron, uroczyste “Sto lat” oraz piękne życzenia od koleżanek i kolegów z grupy. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Wszystkiego najlepszego dla Kubusia!
 • Tęczowe Misie na placu zabaw
  Drodzy Rodzice, pogoda nas ostatnio rozpieszcza, więc każdą wolną chwilę staramy się spędzać na wesołych zabawach na placu zabaw.
 • Tęczowe Misie pielęgnują przedszkolny ogródek
  Drodzy Państwo, w czwartek tuż po zajęciach Tęczowe Misie wybrały się do ogródka przedszkolnego, aby doglądać i pielęgnować rośliny. Jak zwykle sprawiło nam to wiele radości!
 • Zajęcia matematyczne u Tęczowych Misiów
  Drodzy Rodzice, w czwartek podczas zajęć Tęczowe Misie przypominały sobie części ciała i orientację w jego schemacie. Oto fotorelacja.
 • Zajęcia sportowe Wesołych Misiów
  Pierwsze “Zajęcia ogólnorozwojowe z piłką” upłynęły dzieciom radośnie i intensywnie. Przedszkolaki min. zamieniły się w wiewiórki zbierające orzeszki do dziupli, także w psotne liski. Ruch poprzez zabawę jest czymś, coś co dzieci bardzo lubią i chętnie uczestniczą w takich zajęciach.
 • Wesołe Misie dbają o ogródek
  Maluchy poznają przedszkole oraz otoczenie, w tym grupowy ogródek. Dzieci dowiedziały się gdzie trzymamy narzędzia, skąd bierze się woda do podlewania ogródka, jakie roślinki rosną na grządkach. Pierwszy raz miały okazję dbać o nasz grupowy ogródek.
 • Pierwsze chwile w przedszkolu 🙂
 • Zabawy ruchowe u Tęczowych Misiów
  Drodzy Rodzice, przedstawiamy efekty dzisiejszych zabaw przy muzyce. Ćwiczyliśmy spostrzegawczość, koordynację słuchowo-ruchową i przy tym świetnie się bawiliśmy. Na wszystkich twarzach widzimy ogromne skupienie, by na końcu móc się zrelaksować na dywanie.
 • Spacer Tęczowych Misiów na promenadę
  Szanowni Rodzice, dziś tuż po zajęciach udaliśmy się na spacer na kórnicką promenadę, gdzie mieliśmy okazję obserwować piękno okolicznej przyrody.
 • Tęczowe Misie poznają przedszkolne zasady
  Drodzy Rodzice, dziś podczas zajęć Tęczowe Misie poznały zasady panujące w przedszkolu oraz wśród rozmaitych zawodów. Dzieci wiedzą już, że należy sprzątać po zabawie, czekać na swoją kolej, dzielić się zabawkami oraz używać “magicznych słów”. Narysowaliśmy także kontur super przedszkolaka oraz sprawdzaliśmy, czy do niego pasujemy. Na koniec wspólnie stworzyliśmy kodeks grupy, którego będziemy wspólnie […]
 • Urodziny Franka z grupy Tęczowe Misie
  Drodzy Rodzice. W minionym czasie swoje 4 urodziny obchodził nasz Franek. Był tradycyjny tron, odśpiewaliśmy uroczyste “Sto lat”, nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Wszystkiego najlepszego Franku!
 • Nasze pierwsze dni w przedszkolu.
 • Witamy w przedszkolu:)
  Witam ciepło wszystkie nasze maluszki, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola. Życzę, aby ten rok szkolny przyniósł nam ze sobą wiele nowych przygód i przedszkolnych przyjaźni, beztroskiej zabawy, radości z nauki i uśmiechu od ucha do ucha.
 • Witamy Leśne Misie po przerwie
  Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice! Cieszymy się bardzo, że możemy się z Wami znowu spotkać w naszym przedszkolu! Czekają na nas nowe zabawki, nowe przygody. Będziemy razem się bawić, eksperymentować i poznawać świat!
 • Witamy “Wesołe Misie”
  Drogie Przedszkolaki, Szanowni Rodzice! Witamy serdecznie w progach naszego przedszkola. Życzymy dzieciom samych radosnych chwil, wspaniałych przygód z nowymi kolegami oraz wielu ciekawych wyzwań. Rodzicom życzymy zadowolenia oraz poczucia bezpieczeństwa i spokoju o powierzone nam dzieci. Pozdrawiamy serdecznie: Joanna Wszelaki i Agnieszka Talarska
 • Informacje dla rodziców
  Szanowni Rodzice Zapraszam na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 15 września 2021 o godzinie 17.00 w auli przedszkolnej. Na zebraniu omówię bieżące sprawy dotyczące nowego roku szkolnego 2021- 2022. 2. Dla dzieci zostały zakupione ćwiczenia: – „Pisanie i czytanie” – w cenie 25 zł – „Liczenie” – w cenie 25 zł – „Kodowanie”- w cenie […]
 • Zajęcia z rytmiki w grupie “Tęczowe Misie”
  Szanowni Rodzice, dziś nasze Tęczowe Misie uczestniczyły w pierwszych w tym roku szkolnym zajęciach z rytmiki. Dzieci uczyły się piosenki pt. “Sen o jabłuszku”, poznawały dźwięki i uczyły się reagować odpowiednio do muzyki. Wszystkim Tęczowym Misiom zajęcia z rytmiki bardzo się podobały.
 • Serdeczne Misie i poranna zaprawa.
  Serdeczne Misie dbają o tężyznę fizyczną i prawidłową postawę ciała, dlatego codziennie rano ćwiczą z użyciem różnych przyborów, a także bawią się w wesołe zabawy integracyjne.
 • Serdeczne Misie czytają globalnie.
  Drodzy Rodzice – po wakacjach przypomnieliśmy sobie nasze adresy oraz wyszukiwaliśmy swoje imiona oraz imiona kolegów i koleżanek z deszczu wizytówek.
 • ,,Serdeczne Misie,, wspominają wakacje.
  Minęły wakacje, nadszedł nowy rok szkolny, ale wakacyjne wspomnienia pozostały. Serdeczne Misie ochoczo opowiadały gdzie spędziły wakacje na podstawie przyniesionych pamiątek. Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w ich dostarczeniu. Pamiątek było naprawdę dużo, różnorodnych- od muszelek , magnesików po zabawki. Odszukiwaliśmy niektóre wakacyjne miejsca na mapie Polski. Wskazywaliśmy góry, morze oraz wyszukiwaliśmy podobieństwa i różnice […]
 • Urodziny Michaliny z grupy “Tęczowe Misie”
  Drodzy Rodzice, w minionym czasie swoje 4 urodziny obchodziła Michalinka. Zgodnie z tradycją odśpiewaliśmy “Sto lat”, były także życzenia oraz słodki poczęstunek. Wszystkiego najlepszego dla Michalinki!
 • “Tęczowe Misie” na spacerze w parku
  Szanowni Rodzice, w piątek tuż po zajęciach udaliśmy się do kórnickiego parku, gdzie mieliśmy okazję podziwiać piękno naszej okolicznej przyrody. Oto fotorelacja.
 • Urodziny Danusi z grupy “Tęczowe Misie”
  Drodzy Rodzice! W minionym czasie swoje 4 urodziny obchodziła nasza Danusia. Nie obyło się bez tradycyjnego tronu, poczęstunku, uroczystego “Sto lat”, a także uroczych życzeń. Wszystkiego najlepszego dla Danusi!
 • Witamy “Tęczowe Misie” w nowym roku szkolnym
  Kochane Przedszkolaki! Drodzy Rodzice! Serdecznie witamy Was w nowym roku szkolnym po wakacyjnej przerwie. Niech ten rok będzie dla Was czasem wspaniałej zabawy i radości! Niech obfituje w ciekawe wydarzenia, zajęcia i uroczystości, a każdy dzień spędzony w naszym przedszkolu sprawi, że będziecie wracać do nas z uśmiechem każdego dnia. Tego Wam serdecznie życzymy, Nina […]
 • Ubezpieczenie dzieci
  Szanowni Państwo, w porozumieniu z Radą Rodziców naszego przedszkola, w kwestii ubezpieczenia dzieci przedszkolnych, wybrane zostało towarzystwo InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group oraz opcja ubezpieczenia, której kwota wynosi 37 zł. Ubezpieczenie dziecka nie jest obowiązkowe. Pozostaje to w kwestii rodziców. Proszę jednak pamiętać o tym, że proponowane ubezpieczenie obejmuje zarówno pobyt dziecka w przedszkolu, […]
 • Organizacja roku szkolnego 2021/2022
  Szanowni Państwo, poniżej znajdują się nazwy grup wraz z nazwiskami wychowawców, które będą obowiązywały od 1 września. Obok nazwy grupy podam Państwu termin pierwszego zebrania z rodzicami. Ze względu na zachowanie bezpieczeństwa związanego z pandemią, zebrania będą odbywały się wg ustalonego harmonogramu (każda grupa będzie miała zebranie innego dnia). Wszystkie zebrania rozpoczynają się o godz. […]
 • Uwaga, wszawica.
  Ze względu na potwierdzony przypadek wszawicy w jednej z grup przebywających na dyżurze wakacyjnym, bardzo proszę o profilaktyczne sprawdzanie stanu głów swoich dzieci. Pozdrawiam serdecznie, Beata Krakowska
 • Wakacyjne życzenia
  Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci, w imieniu własnym oraz całej naszej przedszkolnej kadry, życzę Wam przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Wakacji pełnych beztroski, słońca i uśmiechu. Niech będzie to czas wytchnienia, radości i zbierania energii na nowy rok szkolny! Dziękuję za rok szkolny, który mija. Dziękuję za zrozumienie, cierpliwość, uśmiechy i wsparcie, które motywują nas do jeszcze […]
 • Warsztaty kulinarne dla rodziców
  Szanowni Państwo, we współpracy z Polskim Związkiem Łowieckim- Zarząd Okręgowy w Poznaniu oraz Restauracją “Lizawka” i Ogólnopolską Ambasadą Dziczyzny, zapraszam Państwa na spotkanie- warsztaty kulinarne związane z przygotowywaniem i podawaniem dziczyzny. Spotkanie będzie miało miejsce w auli przedszkolnej w czwartek, 24 czerwca o godz. 18.00. Potrwa ok. 1,5 h. Warsztaty są bezpłatne. Będzie można dowiedzieć […]
 • Festiwal Piosenki On-line “Rodzinne piosenki”
  Na przełomie maja i czerwca, wychodząc na przeciw zaistniałej, covidowej sytuacji, nasze przedszkole zorganizowało Festiwal Piosenki On-line “Rodzinne piosenki”. Wzięły w nim udział cztery przedszkola publiczne z gminy Kórnik: Przedszkole Kolorowy Świat w Szczodrzykowie, Przedszkole nr 2 “Cztery Pory Roku” w Kórniku-Bninie, Przedszkole w Kamionkach oraz Przedszkole nr 1 im. Misia Uszatka w Kórniku, łącznie […]
 • Uwaga, przypadek owsicy
  Szanowni Państwo, w związku z tym, że w jednej z grup potwierdzony został przypadek owsicy, bardzo proszę o obserwowanie swoich dzieci i ewentualne powiadomienie nas, gdyby pojawiła się ona u Państwa dziecka. Owsiki są to ludzkie pasożyty, atakujące wyłącznie człowieka. Bytują głównie w jelicie grubym. Owsica to przypadłość dotykająca głównie dzieci w wieku przedszkolnym, chociaż […]
 • ZAKOŃCZENIE EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ DLA 6- LATKÓW
  Szanowni Państwo, uroczystość zakończenia edukacji przedszkolnej naszych 6- latków odbędzie się: dla grupy V- Serdeczne Misie- 23 czerwca (środa), o godz. 12.30 a dla grupy VI- Pracowite Misie- 24 czerwca (czwartek), o godz. 12.30. W związku z dzisiejszym komunikatem Ministra Zdrowia dotyczącym luzowania obostrzeń, podczas uroczystości możliwa będzie obecność obojga rodziców/opiekunów prawnych. Ponieważ uroczystości odbywać […]
 • Ogólnopolski Program Edukacyjny “Zabawa sztuką”
 • Rozstrzygnięcie konkursu “Region Czysty na 6”
  Szanowni Państwo, jest mi niezmiernie miło poinformować, iż Zarząd Spółki Gospodarowania Odpadami z siedzibą w Jarocinie – organizator konkursu “Region Czysty na 6” wyróżnił nasze przedszkole oraz przyznał nagrodę finansową na zakup dowolnego sprzętu elektronicznego do dyspozycji placówki. Nasze przedszkole zebrało największą ilość surowców w Gminie Kórnik. Serdecznie dziękuję Państwu za zaangażowanie podczas trwania konkursu. […]
 • Atrakcje z okazji Dnia Dziecka
  Szanowni Państwo, w przyszłym tygodniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Ponieważ dla naszych dzieci nie może to być zwykły dzień, w porozumieniu z Radą Rodziców, przygotowaliśmy moc atrakcji, rozłożonych na dwa dni… Już w poniedziałek, 31 maja, w naszym przedszkolnym ogrodzie będą czekały na dzieci aż 3 duże “dmuchańce”. Oprócz szaleństw z ich wykorzystaniem, prowadzone będą […]
 • Komunikat dla Rodziców!!!
  Informuję, że Dzień Mamy i Taty w naszej grupie odbędzie się 27 maja w czwartek o godz. 9.00 w auli przedszkolnej. Informacja o obostrzeniach dotycząca występu znajduje się na stronie głównej. Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na występ Agnieszka Borowczyk
 • Dzień Mamy i Taty
  Szanowni Państwo, w związku ze zbliżającymi się świętami : Dniem Mamy i Dniem Taty, informuję Państwa, że w tym roku, z wiadomych przyczyn, uroczystości te będą wyglądały nieco inaczej, niż w latach poprzednich. Bardzo proszę, aby do jednego dziecka, na uroczystość przybył jeden z rodziców. Proszę o zachowywanie bezpiecznej odległości między sobą oraz o przebywanie […]
 • X Ogólnopolskie Święto Optymizmu
  Szanowni Państwo, 10 maja w przedszkolu obchodzić będziemy X Ogólnopolskie Święto Optymizmu. Tego dnia wspólnie z innymi Optymistycznymi Przedszkolami zrealizujemy optymistyczne działania. Uprzejmie prosimy, aby tego dnia Przedszkolaki ubrane były w kolorowe stroje. Przy wejściu głównym oraz przy administracji specjalnie dla Państwa zostanie ustawione “optymistyczne krzesło” przygotowane przez najstarsze grupy przedszkolne, na którym można usiąść, […]
 • Zakończenie konkursu “Region Czysty na 6”
  Szanowni Państwo, w maju zakończony został II etap zbiórki w ramach konkursu “Region Czysty na 6”. Celem organizowanego konkursu jest rozpowszechnienie wśród dzieci postaw ekologicznych poprzez zachęcenie ich do odzysku surowców wtórnych, jak również rozwijanie świadomości ekologicznej wśród dzieci. Przedszkolaki wraz z Rodzicami zbierały nakrętki, puszki oraz baterie. Konkurs podzielony został na dwa etapy. Podsumowując […]
 • POTRZEBNA KREW
  Szanowni Państwo, zwracam się do Państwa z prośbą o oddawanie krwi dla siostry naszej Pani Madzi. Krew (każdą grupę) można oddawać na ul Marcelińskiej w Poznaniu lub w każdym punkcie poboru krwi. Należy wskazać, że oddajemy krew dla Pani Pauliny Koszuty, która leczona jest w Szpitalu Przemienienia Pańskiego na ul. Szamarzewskiego w Poznaniu. Pani Madzia […]
 • Uwaga, rodzice dzieci 6- letnich.
  Szanowni Państwo, rodzice dzieci 6- letnich, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2019 r., w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków (Dz. U. z 2019 r., poz. 1700, z późn. zm.), do końca kwietnia zostaną Państwu wydane informacje o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej. Informacje będą wydawane […]
 • X Jubileuszowe Święto Optymizmu
  Szanowni Państwo! Nasze przedszkole dołączyło do udziału w programie “Optymistyczne Przedszkole” autorstwa Ireny Dzierzgowskiej i Mireli Nawrot. Głównym celem programu jest uczenie życzliwości, przyjaźni i empatii. Dnia 10 maja o godzinie 10.00 świętować będziemy X Jubileuszowe Święto Optymizmu wraz z innymi Optymistycznymi Przedszkolami z całej Polski jednocząc się w realizacji wspólnych zadań.
 • 27.04.2021 – 6-latki
  Food – revision Przywitajmy się piosenką “Hello Cheeky”. Przypomnijmy sobie nazwy wszystkich poznanych produktów spożywczych:– banana (banan),– apple (jabłko),– tomatoe (pomidor),– sandwich (kanapka),– sausage (kiełbasa),– egg (jajko),– cake (ciasto),– ice-cream (lody),– milkshake (koktajl mleczny). Pobawcie się w “The fishing game”. Narysujcie na karteczkach poznane przez nas produkty spożywcze, osobno przygotujcie karty przedstawiające kolory:– red (czerwony),– […]
 • 27.04.2021 – 5-latki
  I’m hungry – story time Przywitajmy się piosenką “Hi!”. Przypomnijcie sobie nazwy poznanych produktów spożywczych:– banana (banan),– apple (jabłko),– sandwich (kanapka),– cake (ciasto),– biscuit (ciasteczko),– ice-cream (lody). Odegrajcie rymowankę “Cheeky’s jungle gym” Zagrajcie w “Pictionary” – jedna osoba rysuje produkt spożywczy, druga odgaduje. Nazywajcie ubrania po angielsku. Obejrzyjcie matę (mail). Jak myślicie: Where’s Cheeky going […]
 • 27.04.2021 – 4-latki
  I’m hungry – story time Przywitajmy się piosenką “Hi!”. Przypomnijcie sobie nazwy poznanych produktów spożywczych:– banana (banan),– apple (jabłko),– cake (ciasto),– biscuit (ciasteczko),– ice-cream (lody). Odegrajcie rymowankę “Cheeky’s jungle gym” Zagrajcie w “Pictionary” – jedna osoba rysuje produkt spożywczy, druga odgaduje. Nazywajcie ubrania po angielsku. Obejrzyjcie matę (mail). Jak myślicie: Where’s Cheeky going today? – […]
 • 27.04.2021 – 3-latki
  Let’s dress up – story time Przywitajmy się piosenką “Hello”. Przypomnijmy sobie nazwy ubrań: dress, shoes, hat. Zaśpiewaj i zatańcz do piosenki “It’s party time!”. It’s party time!It’s party time!Put your dress on.Put your dress on. It’s party time!It’s party time!Put your shoes on.Put your shoes on. It’s party time!It’s party time!Put your hat on.Put […]
 • Podziękowanie
  Szanowni Rodzice! Serdecznie dziękujemy Państwu za tak liczny udział w zbiórce surowców w ramach konkursu “Region Czysty na 6” organizowanym przez ZGO Jarocin w roku szkolnym 2020/2021. Z wyrazami szacunku koordynator konkursu, Nina Badurska
 • (brak tytułu)
 • Zbiórka surowców
  Szanowni Państwo, 26 kwietnia odbędzie się kolejna, ostatnia już zbiórka surowców w ramach konkursu “Region Czysty na 6”. Przypominam, aby dostarczone surowce były zważone i opisane (waga, imię dziecka oraz nazwa grupy).
 • Praca zdalna- gr.III Tęczowe Misie
  Ćwiczenia artykulacyjne usprawniające wargi, język i podniebienie miękkie oraz utrwalanie poprawnej artykulacji głoski “k”– usprawnianie słuchu fonematycznego.
 • Praca zdalna- gr.IV Leśne Misie
  Ćwiczenia usprawniające słuch fonematyczny- głoski szeregu szumiącego oraz różnicowanie głosek szumiących i syczących “sz-s”.
 • Praca zdalna- gr.V Serdeczne Misie
  Automatyzacja poprawnej wymowy głosek szeregu szumiącego “sz, ż, cz, dż”– swobodne wypowiedzi oraz utrwalanie poprawnej wymowy głoski “sz”– gra memory.
 • Praca zdalna- gr.II Wesołe Misie
  Ćwiczenia artykulacyjne usprawniające wargi oraz utrwalenie poprawnej wymowy głoski “f” w zdaniach.
 • Praca zdalna- Gr.V Serdeczne Misie
  Ćwiczenia stymulujące rozwój mowy, używanie pojęć “nad, pod, za, obok” oraz różnicowanie głosek szumiących i syczących “sz-s”– układanki.
 • Praca zdalna- gr.VII Przyjazne Misie
  Ćwiczenia w usprawnianiu słuchu fonematycznego, samodzielne tworzenie dialogu, swobodne wypowiedzi oraz utrwalanie poprawnej wymowy głosek szeregu szumiącego “sz, ż, cz, dż”.
 • Praca zdalna- gr.VI Pracowite Misie
  Utrwalanie poprawnej wymowy głosek szumiących “sz, ż, cz, dż” oraz różnicowanie głosek szumiących i syczących “sz-s”.
 • Praca zdalna- gr.III Tęczowe Misie
  Rozumienie mowy- samodzielne tworzenie dialogu, dostrzeganie związków przyczynowo- skutkowych oraz utrwalanie poprawnej wymowy głoski syczącej “s” w wyrazach.
 • Praca zdalna- gr.II Wesołe Misie
  Opozycja głosek “k-t, g-d” – wyliczanka oraz utrwalanie poprawnej wymowy głoski wargowo- zębowej “w” w zdaniach.