• Konkurs Region Czysty na 6!
  Szanowni Państwo! W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole bierze udział w konkursie pt. “Region Czysty na 6”, którego organizatorem jest Zakład Gospodarowania Odpadami w Jarocinie. Zbieramy: puszki aluminiowe, nakrętki oraz zużyte baterie. Zbiórki odbywać się będą jeden raz w miesiącu, termin najbliższej zbiórki, to 18 listopada. Prosimy, aby kolejne surowce, które Państwo przyniesiecie były już […]
 • “Leśne Misie” poznają grzyby
  W październiku w grupie “Leśne Misie” odbyły się zajęcia wprowadzające dzieci w ” świat grzybów”. Nasze przedszkolaki poznały budowę grzyba oraz grzyby jadalne i trujące. Przyswoiły sobie nazwy wybranych grzybów: borowik, maślak, muchomor, kurka, rydz. Na koniec wykonały samodzielnie pracę plastyczną – wycinały, naklejały, stemplowały i kolorowały. Efekty można podziwiać w naszej galerii.
 • Leśne Misie i jesienna cza cza
  ” Kolorowa jesień już chodzi po lesie, w kasztankową grę dzisiaj zagra wiatr. Wietrzyk gwiżdże cza- czę w jesiennym bukiecie, a dzieci śpiewają cza, cza , cza. W jesiennych nastrojach “Leśne Misie” śpiewają i bawią się przy dźwiękach piosenki “Jesienna cza cza “.
 • KONKURS PLASTYCZNY “Pozdrowienia z mojego przedszkola”
  Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Przedszkole w Kamionkach. Konkurs polega na wykonaniu pocztówki na temat “Pozdrowienia z mojego przedszkola”. Prace należy przygotować w formie pocztówki o wymiarach 16 cm x 23 cm (format A5). Format pracy-płaska, technika dowolna np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp. […]
 • Sok owocowy
  W ostatnich dniach Misiaczki miały okazję zaobserwować proces powstawania soku jabłkowego z owoców zaprzyjaźnionego z przedszkolem sadownika. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się całemu procesowi, a na koniec każde dziecko mogło delektować się smacznym i zdrowym sokiem. Na zdrowie!
 • Jesienny spacer
  Jesienne spacery to doskonała okazja do obserwacji zmian w przyrodzie. Misiaczki w towarzystwie gąsienicy Krysi wybrały się na pierwszy jesienny spacer w okolicy przedszkola.
 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
  Dnia 17 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Były konkurencje sportowe, zabawa w rytmie dziecięcych przebojów, a na każde dziecko czekała niespodzianka. Radości dzieci nie było końca!
 • Soki warzywno- owocowe.
  Po szeregu zajęć o owocach przyszła pora na pyszne i zdrowe soki warzywno- owocowe. Wytwarzanie tych soczków sprawiło dzieciom ogromną radość, co widać na zamieszczonych zdjęciach. Przedszkolaki zapoznały się z działaniem sokowirówki i zasadami bezpieczeństwa podczas wyciskania soku. Na koniec same ochoczo próbowały tych pysznych soczków.
 • Kodujemy z Misiem Uszatkiem.
  16 października w ramach code week w naszej grupie odbyły się zajęcia z jesiennego kodowania. Tęczowym Misiom bardzo spodobała się ta forma pracy i sprawnie wykonywały wszystkie polecenia.
 • Dzień Drzewa
  10 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Drzewa. W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka i zwierząt a także wykonały jesienne drzewo z papieru.
 • Spotkanie z dietetykiem
  “Przyjazne Misie” w ramach cyklu “Spotkania z ekspertem” gościły panią Anię, która jest dietetykiem. w trakcie tego spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmuje się dietetyk, jak ważne jest jedzenie warzyw i owoców oraz jakie witaminy one zawierają. Dziękujemy Pani Ani za przybycie.
 • Dzień Chłopaka
  Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy przedszkola. Również ważne święto obchodziliśmy 30 września – Dzień Chłopaka. Z tej okazji były upominki, dużo życzeń i zabawa.
 • DZIEŃ NAUCZYCIELA w grupie Tęczowe Misie.
  Dziś był szczególny dzień dla Wszystkich Nauczycieli. Również i o Nas pamiętały nasze Tęczowe Misie❤ Oprócz upominków od całej grupy otrzymaliśmy to co najcenniejsze, a więc prace dziecięce i szczery uśmiech🙂 Były to rysowane prezenciki od każdego dziecka.Nie zabrakło wśród nich i pięknych kwiatków, motylków, tęczy, kotków, torcików, a nawet żabki i basenu🙂 Dziecięca wyobraźnia […]
 • Podziękowania
  W IMIENIU WŁASNYM ORAZ WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW NASZEGO PRZEDSZKOLA Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘ RADZIE RODZICÓW ZA OSŁODZENIE NAM DZISIEJSZEGO ŚWIĘTA PYSZNYM CIASTEM, POSZCZEGÓLNYM RODZICOM ZA WSZELKIE FORMY DOCENIENIA NAS I PODZIĘKOWANIA ZA NASZĄ PRACĘ. JEST TO PRZEMIŁE I MOTYWUJĄCE. Beata Krakowska
 • DZIEŃ DRZEWA w grupie ,,Tęczowe Misie,,
  9 października w Tęczowe Misie obchodziły Dzień Drzewa. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki o tematyce leśnej, zastanawialiśmy się do czego służy drzewo (schronienie dla zwierząt i ptaków, źródło tlenu, opał, papier, owoce) Dzieliliśmy drzewa na iglaste i liściaste, malowaliśmy drzewo w 4 porach roku. Na zakończenie dnia złożyliśmy uroczystą przysięgę, w której między innymi obiecaliśmy, że nie […]
 • Zimowe mieszkania zwierząt.
  8 października Tęczowe Misie po południu słuchały opowiadania Heleny Bechlerowej pt: ,,Kolczatek,, ilustrowanego obrazkami tematycznymi oraz wykonywały ćwiczenia grafomotoryczne ,,Jeż,,
 • Sałatka owocowa.
  8 października zgodnie z obietnicą powstała pyszna i zdrowa sałatka owocowa. Każdy z Nas miał w niej swój udział. Dzieci przeliczały owoce, poznawały je za pomocą zmysłu smaku i dotyku. To był naprawdę cudowny dzień.
 • Wycieczka do sadu.
  7 października nasze dzieci wyruszyły na pieszą wycieczkę do pobliskiego sadu. Okazało się, że Tęczowe Misie są znakomitymi piechurami. Zaprzyjaźniony sadownik- pan Maciej Jańczyk pokazał nam różne odmiany jabłoni- od najmniejszych , ozdobnych do tych największych, smacznych; czerwonych, żółtych, zielonych. Na koniec zwiedzania pan Maciej zaprowadził nas do sortowni i chłodni, gdzie jabłka są przechowywane. […]
 • Jesień w sadzie.
  Początek października poświęciliśmy jesieni w sadzie. Rozpoczęliśmy zajęcia w dniu 6 października opowiadaniem Lucyny Krzemienieckiej pt: ,,Jak Koszałek Obałek oczarował sad.,, Dzieci nazywały przyniesione przez siebie owoce, dzieliły je na krajowe i zagraniczne, układały od najmniejszego do największego, tworzyły zbiory ze względu na kolor, przeliczały owoce w zbiorach. Na koniec zajęć pomalowały farbami piękne, dorodne […]
 • Konkurs plastyczny,,Wspomnienia z wakacji,,
  Dnia 6 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla wszystkich grup wiekowych pt:,,Wspomnienia z wakacji,,. Brawa dla Witka i Kubusia z naszej grupy za wzięcie udziału w tym konkursie i piękne prace. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani dyplomami i drobnymi upominkami
 • Dzień Drzewa w grupie Tęczowe Misie.
  W piątek dnia 9 października nasza grupa obchodziła Dzień Drzewa.
 • Dzień Drzewa w grupie Tęczowe Misie
  W piątek 9.10.2020r.nasza grupa obchodziła Dzień Drzewa. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki o tematyce leśnej, zastanawialiśmy się do czego służy nam drzewo, poznaliśmy podział na drzewa iglaste i liściaste. Całość przeplatana zabawami muzyczno- ruchowymi oraz grupową pracą plastyczną,,Drzewo w 4 porach roku,,.
 • DZIEŃ DRZEWA w grupie Tęczowe Misie.
  W piątek, dn. 9.10.2020r. przedszkolaki obchodziły Dzień Drzewa. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki o tematyce leśnej, zastanawialiśmy się do czego służy nam drzewo, poznaliśmy podział na drzewa liściaste i iglaste. Dzieci z naszej grupy wykonały również pracę plastyczną,,Drzewo w 4 porach roku,,. Na końcu Tęczowe Misie złożyły przysięgę dla drzewa, w której między innymi obiecały, że nie […]
 • test
 • Informacja od Rady Rodziców
  Szanowni Państwo, decyzją Rady Rodziców naszego przedszkola, ustalona składka na Radę Rodziców na ten rok szkolny wynosi po 50 zł. na każde półrocze. I ratę (50 zł.) należy wpłacić do końca października na konta skarbników poszczególnych grup. Przypominam jednocześnie, że ta właśnie pierwsza składka w całości przeznaczona jest na zakup świątecznych prezentów i mikołajkowych upominków […]
 • Wesołe Misie zostały dumnymi przedszkolakami
  W czwartek, 8 października, w naszym przedszkolu odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka! Starsze dzieci przywitały swoich nowych kolegów piosenką oraz przygotowały dyplomy.
 • Zimowe mieszkania.
  W czwartek 8.10 .2020r. dzieci poznały niektóre zimowe mieszkania roślin i zwierząt na przykładzie opowiadania Heleny Bechlerowej ,,Kolczatek,, Układały do opowiadania obrazki tematyczne zgodnie z biegiem wydarzeń oraz wykonały ćwiczenie grafomotoryczne ,,Jeż,,.
 • Sałatka owocowa.
  Dziś (8.10.2020r.) Z przyniesionych przez dzieci różnych owoców powstała pyszna i zdrowa sałatka owocowa. Ale było radości podczas jej przygotowania. Każdy miał w niej swój udział. Wcześniej natomiast rozpoznawaliśmy zgromadzone owoce za pomocą zmysłów smaku i dotyku, przeliczaliśmy, tworzyliśmy rytmy, zbiory. To był naprawdę bardzo udany dzień.
 • Wycieczka do sadu.
  Pierwsza nasza wycieczka do sadu wywołała w Tęczowych Misiach wiele radości. Okazało się, że nasza grupa to wspaniali piechurzy. Nasz pan sadownik pokazał nam różne odmiany jabłek oraz opowiadał o sposobie ich pielęgnacji. Na koniec zaprowadził nas do chłodni, gdzie jabłka leżakują oraz sortowni. Piękny jest nasz sad jesienią.
 • Jesień w sadzie.
  Ten tydzień poświęciliśmy jesieni w sadzie. Rozpoczęliśmy go opowiadaniem Lucyny Krzemienieckiej ,,Jak Koszałek Obałek oczarował sad,,. Dzieci nazywały przyniesione przez siebie owoce, dzieliły je na krajowe i zagraniczne,układały od najmniejszego do największego, tworzyły zbiory ze względu na kolor, przeliczały owoce w zbiorach. Pomalowały piękne jabłka farbami.
 • (brak tytułu)
  Konkurs plastyczny:,,Wspomnienia z wakacji,, 8.10. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt:,,Wspomnienia z wakacji,, Brawa dla Witka i Kubusia za wzięcie udziału w tym konkursie i piękne prace. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani dyplomami oraz drobnymi upominkami.
 • Dzień Głośnego Czytania
  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to okazja, by zachęcić dorosłych do czytania dzieciom. W tym dniu naszym gościem była Pani Dyrektor, która czytała przedszkolakom wiersze. Czytanie na głos ma ogromne znaczenie na rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć oraz pomaga w budowaniu więzi.
 • Pedagog przedszkolny
  Szanowni Państwo, od tego tygodnia został zatrudniony w naszym przedszkolu pedagog przedszkolny. Jest nim Pani Natasza Noskowiak. Pani Natasza jest wsparciem dla dzieci, dla nauczycieli a także dla Państwa. Jeśli mają Państwo potrzebę kontaktu z naszą Panią pedagog w celu uzyskania fachowej porady w przypadku np. zauważonych u swojego dziecka problemów wychowawczych, mogą Państwo umówić […]
 • Wesołe Misie – Pasowanie na Przedszkolaka
  Drodzy Rodzice. W czwartek, 8.10.2020 r., o godzinie 9.30 odbędzie się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Prosimy o odświętny strój w tym dniu oraz strój na zmianę.
 • Dzień Chłopca w grupie Tęczowe Misie.
  Dzień Chłopca i Dzień Kobiet zawsze są obchodzone szczególnie w naszej grupie. Także i teraz chłopcy obdarowani zostali drobnymi upominkami oraz dyplomami super chłopaka. Nie zabrakło i również małego prezenciku dla dziewczynek oraz słodkiego poczęstunku w postaci cukierków. Wszystkiego co najlepsze panowie.
 • Pracowite Misie – Wizyta ekspertów
  W piątek, 02 października, odwiedzili nas goście z Instytutu Dendrologii PAN z Pracowni Biologii Nasion- babcia Radka wraz z kolegą z pracy. Pokazali i opowiedzieli nam wiele ciekawostek o nasionach… Założyli z dziećmi hodowlę sadzonek dębu. Serdeczne podziękowania dla naszych wspaniałych ekspertów:)
 • Dzień Uśmiechu w grupie Tęczowe Misie.
  Nie ma nic cenniejszego w świecie niż uśmiech dziecka. Nasza grupa postanowiła uczcić to święto poprzez różne konkurencje sportowe pt:,,Podaj uśmiech,, oraz zabawy taneczne i wykonanie pracy plastycznej pt:,,Order uśmiechu,, Odchodząc do domu nasze przedszkolaki mogły zabrać ze sobą po jednym ,, uśmiechu,, i przekazać go swoim bliskim. Tęczowe Misie postanowiły obdarować orderami uśmiechu także […]
 • Dzień Chłopca w grupie Tęczowe Misie.
  W naszej grupie zawsze pamiętamy zarówno o naszych chłopcach jak i dziewczynkach. W Dniu Chłopca nasi chłopcy otrzymali upominki w postaci klocków zmieniających się w autka, latawce oraz dyplomy super chłopaka. Dziewczynki natomiast obdarowane zostały kolorowymi gumkami do włosów. Całą grupę czekał słodki poczęstunek w postaci cukierków.
 • Zabawy matematyczne z materiałem przyrodniczym.
  Tęczowe Misie doskonale dodają i odejmują na konkretach, kierowane opowiadaniem nauczyciela,, Goście u wiewiórki Basi,, Przedszkolaki poznały również obraz graficzny cyfry 2. Wyklejały kontury cyfry wydzieranką z kolorowego papieru.
 • Pracowite Misie – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
  29 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Naszym gościem była mama Jasia, która przygotowała dla nas kilka niespodzianek:) Czytała książkę pt.: “Wilczek Leon odwaga i uważność”, o tym, że każdy się czegoś boi oraz sposobach radzenia sobie ze strachem. Pani Natalka przyniosła pudełko, do którego można było “wrzucić swoje lęki i strachy”. Pani Natalii serdecznie […]
 • Zebranie Rady Rodziców
  Zapraszam serdecznie na zebranie Rady Rodziców w środę, 7 października, o godz. 17.00. Zebranie odbędzie się w przedszkolnej auli. Proszę o zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa (osłona nosa i ust, dystans społeczny i dezynfekcja rąk po wejściu do przedszkola).
 • Serdeczne Misie – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania- naszym gościem była Pani Dyrektor Beata Krakowska.
 • Tęczowe Misie – Dzień Głośnego Czytania
  W ramach Dnia Głośnego czytania pani wicedyrektor Joanna Kasprzak przeczytała nam w auli naszego przedszkola dwa wiersze Brzechwy- ,,Katar ,,oraz,, Kaczka dziwaczka,,.Dzieci naśladowały ruchem i głosem kaczkę i zająca oraz ,, kichały,, przy wersach drugiego wiersza.
 • Tęczowe Misie – Szukamy oznak jesieni.
  Tęczowe Misie wybrały się do Arboretum szukając oznak jesieni.Pogoda nam dopisywała- zebraliśmy do naszego kącika kasztany, liście, szyszki.Udało nam się zobaczyć także wiewiórkę.Jak prawdziwi tropiciele posługiwaliśmy się podczas obserwacji lupami i lornetkami.
 • Pracowite Misie na drodze!
  Pracowite Misie odświeżyły wiedzę na temat zasad panujących na drodze: ćwiczyliśmy, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz przypominaliśmy sobie wygląd i znaczenie znaków drogowych.
 • Przygoda z globalnym czytaniem.
  Tęczowe Misie uczą się rozpoznawać swoje imiona.W związku z tym stworzyliśmy swoistą listę obecności.Dziecko po przyjściu do przedszkola wyszukuje i przywiesza karteczę ze swoim imieniem.Odchodząc do domu odwiesza ją z powrotem do koszyczka
 • Akademia Reisa
  Bardzo ważne w przedszkolu jest kształtowanie tężyzny fizycznej.Oprócz pań- zajęcia ogólnorozwojowe, a w tym wiele zabaw z piłką prowadzi raz w tygodniu pan Patryk.
 • Wesoło w grupie bawię się
  Tęczowe Misie są bardzo konstruktywne i twórcze.Nie brakuje im pomysłów na ciekawe zabawy.
 • Angielski w zabawie
  Dużym zainteresowaniem w naszej grupie cieszy się język angielski.Ostatnio dzieci poznawały nazwy części ciała
 • Sprzątanie Świata
  Tęczowe Misie również przyłączyły się do akcji.Rano zaopatrzeni w rękawice i foliowe worki poszliśmy sprzątać okolicę przedszkola.Dzień zakończyło wykonanie plakatów w dwóch grupach Ì grupa- ,, Świat bez ingerencji człowieka,,II grupa-,, Świat zanieczyszczony,,oraz mini konkurs wiedzy o ekologii.
 • Dzień Przedszkolaka(17.09.2020r.)
  W tym dniu dzieci brały udział w różnych zabawach muzyczno- ruchowych w auli przedszkolnej.Imprezę zakończyło ozdabianie kolorowych balonów oraz słodki poczęstunek.
 • Bezpiecznie przechodzimy przez jezdnię
  Tęczowe Misie uczyły się prawidłowego przejścia przez jezdnię
 • Bezpieczeństwo na drodze.
  W ramach zajęć dzieci poznały także akcesoria pracy policjanta, a także wykonywały znaki STOP potrzebne do dalszych zabaw tematycznych
 • Bezpieczeństwo na drodze(16.09.2020r.)
  Kolejny tydzień w naszej grupie poświęciliśmy bezpieczeństwu na drodze.Dzieci w ramach zajęć poznały wybrane znaki nakazu, zakazu, ostrzegawcze, informacyjne, numery alarmowe.Poznały także pracę pana policjanta i chętnie wcielały się w jego role.
 • Dzień Kropki- dyplomy
  Każdy Tęczowy Miś otrzymał dyplom za aktywny udział w ,, Dniu Kropki,,
 • Dzień Kropki (15.09.2020r.)
  W związku z Światowym Dniem Kropki przybliżyłam dzieciom historię małej Vashti z książki P.H. Reynoldsa.Nie obyło się również bez konkurencji sportowych z udziałem kropek, zabaw muzyczno- ruchowych przy piosenkach,, Piłka Oli,, oraz ,, Biedroneczki są w kropeczki,,Do gustu przypadły Tęczowym Misiom zabawy matematyczne tj:ułóż taki sam rytm z kolorowych kropek , uszereguj kropki od najmniejszej […]
 • Edukacja matematyczna w grupie Tęczowe Misie.
  W ramach edukacji matematycznej nasza grupa poznała cyfrę O, wypełniając jej kształt plasteliną
 • Tęczowe Misie – Wartość ,,Przyjaźń,,
  W ramach pierwszej poznanej wartości,, Przyjaźni,, nasza grupa wykonała serduszka dla przyjaciela oraz ,, rośliny wartości,,które będziemy uzupełniać poznając inne wartości.
 • Tęczowe Misie – Omawiamy wartość ,,Przyjaźń”
  Przez cały rok szkolny nasze Tęczowe Misie będą zapoznawały się z kolejnymi wartościami.Pierwszą z nich jest PRZYJAŹŃ.Poznaliśmy ją na przykładzie wiersza M.Szeląg,, Urodziny kaczki Lusi,,Dodatkową atrakcją była możliwość wcielania się w role głównych bohaterów.
 • Poznajemy przedszkole i jego pracowników- grupa III,, Tęczowe Misie,,
  Początek września jest okresem, gdzie zapoznajemy się z przedszkolem, jego pomieszczeniami, kącikami.Jednym z tematów naszych zajęć byli pracownicy przedszkola.Tworzyliśmy zbiory narzędzi pracy dla wybranych zawodów oraz przeliczaliśmy ich liczebność w każdym zbiorze.
 • Przyjazne Misie – Sprzątanie świata
  Dzieci włączyły się w akcję “Sprzątania świata”, która jest aktywną formą edukacji ekologicznej. Uczestnicy otrzymali worki na śmieci, ochronne rękawiczki i rozpoczęły sprzątanie od swojej okolicy.
 • Przyjazne Misie – Dzień przedszkolaka
  Przedszkolaki, jak co roku obchodziły swoje święto Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci uczestniczyły w licznych konkursach i zabawach z balonami. Było wesoło i kolorowo. Wszystkim dzieciom życzymy dużo uśmiechu i radości.
 • Misiaczki – Język angielski
  Szanowni Rodzice! W każdy wtorek o godzinie 14.45 w naszej grupie odbywa się nauka języka angielskiego z Panią Grażynką. Każde zajęcia urozmaica małpka “Cheeky” oraz jej wesołe przygody. Dzieci wraz z małpką uczą się m.in. poszczególnych części ciała. Z przyjemnością czekamy na kolejne zajęcia!
 • Misiaczki – Jesteśmy samodzielni!
  Drodzy Rodzice! Oto jak Misiaczki radzą sobie przy stole…
 • Misiaczki – Pierwsze dni w przedszkolu…
  Drodzy Rodzice!Pierwsze dni w przedszkolu już za nami! Dla maluszków to dopiero początek wielkiej przygody!Nowe otoczenie, zabawki, wspólne zabawy integracyjne oraz serdeczne rozmowy niewątpliwie miały wpływ na łagodną adaptację naszych “Misiaczków”. Poniżej pierwsze zabawy na tarasie przedszkolnym.
 • Pracowite Misie – Eksperymenty.
  Dzisiaj robiliśmy to co uwielbiamy najbardziej, czyli eksperymenty!!!
 • Pracowite Misie – Wycieczka do parku.
  Spacer do parku. Korzystamy z ostatnich słonecznych dni;)
 • Pracowite Misie – Sprzątanie świata
  Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątanie świata. Nasze Pracowite Misie zaopatrzone w rękawice i worki również zaangażowały się w tę akcję. Dzieci chętnie sprzątały w pobliżu przedszkola. Dzięki temu wokół naszego przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie.
 • Serdeczne Misie – Jesień
  Serdeczne Misie w poszukiwaniu oznak jesieni. Pięknie się prezentujemy??? 
 • Dzień Przedszkolaka
  W piątek 18.09.2020 – świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Czekało na Nas wiele atrakcji i wspaniałej zabawy! Bawiliśmy się przy wspaniałej muzyce,  braliśmy udział w różnych  konkurencjach i ciekawych zabawach.
 • Sprzątanie świata
  W dniu 18.09.2020 Serdeczne Misie brały udział w akcji ” Sprzątanie Świata “. Nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki chętnie pomagały w sprzątaniu terenu w pobliżu przedszkola.Dzięki temu wokół przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie. 
 • Dzień Kropki u Pracowitych Misiów
  Dzień Kropki u Pracowitych Misiów minął w radosnym, twórczym nastroju. Dzieci poznały historię małej Vashti oraz osobę i twórczość Georgesa Seura. Próbowały odnaleźć własne talenty i umiejętności w trakcie powstawania “kropkowego plakatu”. Były tańce i kropkowe wyzwania, np. wykonanie własnych obrazów z wykorzystaniem techniki malarskiej zwanej puentylizmem, których wystawę można podziwiać na naszej tablicy. Przedszkolaki […]
 • Wesołe Misie obchodziły Dzień Kropki
  Kiedy dzieci weszły we wtorek do przedszkola, od razu zauważyły, że coś się zmieniło. Na przedszkolnym korytarzu pojawiło się mnóstwo kolorowych kropek!To dlatego, że 15 września obchodzony jest Dzień Kropki, który ma na celu pobudzić kreatywność, pomysłowość dzieci, pomóc w odkryciu w sobie talentu. Z jednej małej kropki mogą powstać wspaniałe dzieła! W tym dniu […]
 • Leśne Misie i spacer do Kórnickiego Arboretum.
  Leśne Misie wybrały się do Kórnickiego Arboretum ponieważ jest to wyjątkowe miejsce na spacery o każdej porze roku, mnóstwo tu ciekawych roślin: drzew i krzewów.Spacer alejkami arboretum i szlakami edukacyjnymi był dla dzieci niezwykle atrakcyjny i intersujący, ponieważ na prawie każdym wybranym przez nas szlaku dzieci zdobywały ciekawe informacje oraz pieczątki np. z rysunkiem rośliny, […]
 • Wesołe Misie – Pierwsze dni w przedszkolu już za nami.
  Pierwsze dni w przedszkolu już za nami. Dzieci poznały swoje Panie, zapoznały się ze swoją salą i zabawkami, powstały pierwsze prace plastyczne. Jednak to dopiero początek wielkiej przygody jaką jest przedszkole. Mamy nadzieję, że będziecie ją miło wspominać.  
 • KONKURS PLASTYCZNY „Moje wspomnienia z wakacji”
  Zatrzymajmy LATO! Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w naszym przedszkolnym konkursie plastycznym : „Moje wspomnienia z wakacji”. Technika i forma pracy jest dowolna, mile widziane wszystkie ciekawe i oryginalne pomysły. Grunt to dobra zabawa i kreatywne działanie! Na prace czekamy do: 25 września 2020r. Do pracy należy dołączyć metryczkę: imię, nazwisko, wiek oraz nazwę […]
 • WYNIKI ZBIÓRKI!!!
  Szanowni Państwo, z wielką radością informuję Państwa o powodzeniu naszej wspólnej akcji przeprowadzonej w miniony piątek, mającej na celu zebranie środków pieniężnych na leczenie Olka. Zebraliśmy kwotę 1984,32 zł. Pieniądze zostaną wpłacone na konto fundacji wspierającej rodziców Olka. Bardzo dziękuję Państwu za zaangażowanie i ofiarność!!! Pozdrawiam serdecznie, Beata Krakowska
 • Serdeczne Misie – Spacer po Parku Kórnickim
  Spacer przyrodniczy po Parku Kórnickim, szukanie pierwszych oznak zbliżającej się jesieni – obserwacje przyrodnicze.
 • POMÓŻMY OLUSIOWI!!!
  Szanowni Państwo, dziś otrzymałam informację o ciężkiej chorobie Olusia- braciszka jednego z naszych przedszkolaków. Jako mamie, trudno mi jest sobie wyobrazić, co czują rodzice w momencie pojawienia się u swojego dziecka tak strasznej diagnozy. Myślę, że jako społeczność przedszkolna, która niejednokrotnie już pokazała swoją empatię i nieobojętność na cierpienie innych, ofiarnie włączymy się w akcję […]
 • 25 V aktualności
  Szanowni Państwo, Na pewno zauważyliście, że do zabaw językowych (głównie z małymi dziećmi), często przydają się obrazki; obrazki można wykonywać samodzielnie – jako dodatkowe zadanie dla dziecka. Jeśli jednak Wasze dziecko szybko nudzi się rysowaniem i kolorowaniem, a Wam nie zawsze starcza czasu i determinacji, to najprostszym sposobem jest kupić taki zestaw obrazków. Jeśli zdecydujecie […]