• ZIMOWE DRZEWO
  Ostatnio Misiaczki rozmawiały o tym jak zmienia się drzewo w trakcie pór roku. Wspólnymi siłami wykonały pracę plastyczną przedstawiającą Zimowe Drzewo.
 • Portery Babci i Dziadka
  A tak Misiaczkowymi oczami wyglądają nasi Dziadkowie 🙂
 • Ćwiczenia w oparciu o Metodę Ruchu Rozwijającego.
  Ćwiczenia w oparciu o Metodę Ruchu Rozwijającego – zabawa z kocem. Super zabawa wspomagająca integrację sensoryczną.
 • Guziczkowe wyrazy miłości
  Z zebranych guzików postanowiliśmy zrobić coś wyjątkowego i tak oto przyszedł pomysł na serca z guzików- prezenty dla naszych Babć i Dziadków. Podczas tworzenia nie tylko chcieliśmy obdarować naszych bliskim czymś własnoręcznie zrobionym ale i ćwiczyliśmy nasze palce przygotowując je do pisania w przyszłości.
 • Czytanie na dywanie
  W tym miesiącu odwiedziły nas: mama Mai oraz mama Antosia. Zaprezentowały nam Kicie Kocie oraz Psi Patrol. Dzieci jak zawsze zaczarowane. Gratulujemy odwagi i bardzo dziękujemy, to nie lada wyzwanie występować przed taką publicznością.
 • Balik.
  Bal Karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było i tym razem:)
 • Zaproszenia z okazji Dnia Babci i Dziadka
  Styczeń był dla Misiaczków wyjątkowym miesiącem, nie tylko pracowity ale przede wszystkim poświęcony najbliższym. Przedstawiamy proces tworzenia zaproszeń, stworzonych z całego serca i pachnących kawą 🙂
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
  Jak co roku nasze Przedszkole włączyło się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieci tego dnia obejrzały prezentacje dotyczącą akcji, a następnie wykonały serca, które ozdobiły naszą tablicę. Na koniec dzieci wrzuciły swoje przyniesione pieniądze do puszki. Dziękujemy i pamiętajmy, że dobro zawsze powraca!!!!
 • Urodziny Oli:)
  Zdrowia, szczęścia i słodyczyTego Tobie Tęczowe Misie życzą!
 • BALIK KARNAWAŁOWY I URODZINY KAROLA
  W piątek w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Ten wyjątkowy dzień dostarczył wszystkim niesamowitych przeżyć i wiele radości. Również w tym dniu, swoje urodziny obchodził Karol, któremu oczywiście życzymy dużo radości i samych szczęśliwych dni.
 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA
  Dnia 24.01. 2023 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W pięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed najbliższymi, recytowały wiersze i śpiewały piosenki, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały również dla swoich ukochanych dziadków drobny upominek. Po występie […]
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w grupie „Leśne Misie”.
  W tym roku nasze przedszkole i nasza grupa włączyły się w akcję dla WOŚP. Z tej okazji zrobiliśmy duże serce i wrzuciliśmy pieniądze do puszki. Dziękujemy wszystkim, którzy zasilili naszą puszkę.
 • Co robiły Leśne Misie w styczniu?
  Nowy rok rozpoczęliśmy od odkrywania tajemnic świata teatru. Poznaliśmy zawód aktora oraz dowiedzieliśmy się, że istnieją różne rodzaje teatrów: teatr cieni, kukiełkowy, lalek czy pantomima. Zorganizowaliśmy kącik teatralny, który pozwolił nam inscenizować przeróżne postacie z naszych baśni (czyli takich, które sami tworzyliśmy). Zabawa była wyśmienita! W kolejnych tygodniach poznaliśmy bliżej środki społecznego komunikowania o szerokim […]
 • Bajki, bajeczki, opowiadania, wiersze…
  Od początku roku do naszej grupy przyszło wielu rodziców, którzy czytali dzieciom książki. Bardzo się cieszymy, że tak chętnie odwiedzacie nasze przedszkole i mamy nadzieję, że po feriach również będziemy Państwa u nas gościć. Dziekujemy siostrze Mai, mamie i tacie Tosi, Babci Ignasia, siostrze Maurycego oraz mamie Oliwki.
 • Serdeczne Misie i balik karnawałowy
  Karnawal to czas zabaw i balów. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój, skoczna muzyka – tak wyglądał bal karnawałowy w naszym przedszkolu. Serdeczne Misie z dumą prezentowały bajeczne stroje, z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach.
 • Dzień Babci i Dziadka w grupie Serdecznie Misie
  Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Z tej okazji Serdeczne Misie wraz z wychowawcami przygotowały występ artystyczny: inscenizację ” Kocie łakocie”, recytowały też wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, grały na instrumentach oraz składały życzenia. Były to wyjątkowe chwile pełne radości i uśmiechu. Po występie Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki […]
 • Urodziny Gabrysi w grupie Pracowite Misie.
  Dziś swoje urodziny w jakże pięknym dniu miała nasza Gabrysia. Dziś oprócz życzeń i cukierków wszyscy bawiliśmy się na pięknym balu. Wszystkiego najlepszego Gabrysiu. Spełnienia marzeń.
 • Balik w grupie Pracowite Misie- część II.
 • Bal karnawałowy w grupie Pracowite Misie.
  W karnawale same bale.Jak sama nazwa mówi- dziś ten długo oczekiwany bal był u nas w auli naszego przedszkola. Od rana zaroiło się od księżniczek, kotów, policjantów, Spidermanów, Batmanów i innych postaci bajkowych i telewizyjnych. Zabawę w auli prowadzili artyści z Filharmonii Pomysłów, zachęcając nas do tańców i różnych konkurencji. Było oczywiście magicznie, bajkowo i […]
 • Balik cz. II
 • Balik karnawałowy
  Jak karnawał musi być i bal. Ten w naszym przedszkolu był wyjątkowo radosny, kolorowy i muzyczny.
 • Pracowite Misie I zabawy konstrukcyjne.
  Pracowite Misie bardzo lubią zabawy klockami lego. Potrafią stworzyć naprawdę ciekawe konstrukcje, naprawdę warte uchwycenia. Tym razem praca zbiorowa chłopców- most zwodzony z armatami i całym wyposażeniem dziedzińca.
 • Pracowite Misie ćwiczą dodawanie i odejmowanie na konkretach.
  W tym tygodniu dzieci słuchały opowiadania pani i ilustrowały na swoich dywanikach treść zadania i rozwiązanie. Zastosowaliśmy znaki + i – oraz =, które ułożyliśmy z patyczków logopedycznych. Wynik działania natomiast zapisywaliśmy na kartce liczbą. Dzieci bardzo ładnie radziły sobie z tego typu zadaniami.
 • Pracowite Misie i zajęcia z logorytmiki.
  Pracowite Misie uwielbiają zajęcia z panią Joanną Antkowiak Mizera i lalą Alą. W poniedziałek dopasowywały puzzle, zawierające fragmenty obrazków do odpowiednich kolorów- np. bakłażan do koloru fioletowego. Zajęcia te pozwalały nam ćwiczyć koncentrację uwagi, pamięć oraz wyobraźnię.
 • Pracowite Misie poznają literę N elementami Metody Dobrego Startu.
  Pracowite Misie poznały kolejną literę N, n elementami Metody Dobrego Startu. Odtwarzaĺy jej obraz graficznie I niegraficznie. Przechodziły stopa za stopą po schemacie litery N. Rozwiązywały zagadki słowne. Porównywały litery pisane i drukowane. Wyszukiwały wyrazów na literę N, n. Dzieliły wyrazy na sylaby i głoski. Wysłuchiwały pierwszej i ostatniej głoski w wyrazie. Układały wyrazy z […]
 • Pracowite Misie poznają literę N,n elementami Metody Dobrego Startu.
  Pracowite Misie poznają kolejne litery alfabetu odtwarzając je graficznie i niegraficznie. Pokonują tor przeszkód z litery N,n. Porównują kształty liter, wyszukują wyrazów na daną literę w najbliższym otoczeniu. Rozwiązują zagadki słowne. Wysłuchują pierwszej i ostatniej głoski w wyrazie. Dzielą wyrazy na głoski i sylaby. Układają wyrazy z rozsypanki literowej. Układają kształt litery z dostępnych materiałów. […]
 • Dzień Babci i Dzień Dziadka w grupie Leśne Misie.
  19 stycznia do naszego przedszkola przybyli bardzo wyjątkowi goście – Babcie i Dziadkowie. Dzień ten był bardzo uroczysty. Dzieci przygotowały z tej okazji jasełka, a po zakończonym występie był słodki poczęstunek i kawa. Drogie Babcie i Dziadkowie, życzymy Wam dużo czasu wolnego, samych przyjemności,jak najmniej kłopotów i wiele radości! Dziękujemy, że byliście z nami. Rodzicom […]
 • Warcaby to świetna gra.
  Nasze przedszkole odwiiedza Pan Jakub aby uczyć dzieci gry w szachy. Jednak tym razem mieliśmy niespodziankę. Graliśmy w warcaby w wymiarze XXL! Pan Jakub wraz ze swoim synem, absolwentem naszego przedszkola, przypomniał nam zasady gry w warcaby. Było dużo emocji i świetnej zabawy.
 • Balik karnawałowy
  Szanowni Państwo, tegoroczny balik karnawałowy odbędzie się w najbliższy piątek, 27 stycznia, w godz. 9.00-10.00 dla dzieci starszych (gr. IV, V, VI i VII) i 10.15-11.15 dla dzieci młodszych (gr. I, II, III). Zabawę poprowadzą artyści z Filharmonii Pomysłów. BARDZO PROSZĘ O PRZYPROWADZANIE NA BALIK WYŁĄCZNIE ZDROWYCH DZIECI. Pozdrawiam serdecznie, Beata Krakowska
 • Ciasteczka.
  Wspólne pieczenie ciasteczek było przyjemną zabawą. Wszystkie dzieci ochoczo i z wielkim zaangażowaniem dla swoich Babć i Dziadków rozgniatały i wałkowały ciasto, a na koniec lukrowały.
 • Projekt CZŁOWIEK.
  Dzięki projektowi „Człowiek” mieliśmy okazje dowiedzieć się, co to są zarazki, bakterie i jak należy się przed nimi chronić. Wiemy już, że gdy chorujemy to zgłaszamy się o pomoc do lekarza, znamy również numer alarmowy na pogotowie ratunkowe oraz aby być zdrowym musimy jeść zdrowe jedzenie, dużo się ruszać, odpoczywać i właściwie się ubierać. Dzięki […]
 • KONCERT
  W piątek, 20 stycznia, odbył koncert zespołu „Pro Sinfonika” pt. „Przeboje przedszkolaka” Maluchy mogły posłuchać swoich ulubionych dziecięcych utworów z filmów, np. z bajki Pocahontas, Zwierzogród oraz innych przebojów… Był karnawałowy nastrój oraz dużo zabawy.
 • Koncert.
  W piątek mieliśmy przyjemność brać udział w koncercie Prosynfoniki pt. „Śpiewać, każdy może, czyli przeboje przedszkolaka”.
 • NA ZIMĘ, CZY NA LATO ?
  W tym tygodniu rozmawialiśmy na temat zimy. Dzieci poznawały fakturę różnych  tkanin, zastanawiały się czy jest odpowiednia na ubrania letnie czy zimowe, przeliczały oraz dobierały takie same fragmenty tkanin.
 • URODZINY MARTY
  W tym miesiącu obchodziliśmy również urodziny Marty. Jak zwykle nie zabrakło tradycyjnego 100 lat, życzeń oraz słodkiej niespodzianki. Martusi jeszcze raz życzymy samych szczęśliwych dni oraz spełnienia wszystkich marzeń.
 • Serdeczne Misie i koncert muzyczny
  Serdeczne Misie w piątek miały okazję posłuchać koncertu w wykonaniu grupy Prosynfonika pt. „Śpiewać, każdy może czyli przeboje przedszkolaka”.
 • Serdeczne Misie poznają zawód lekarza
  W minionym tygodniu Serdeczne Misie zapoznały się z zawodem lekarza i pielęgniarki. Z tej okazji odwiedziła nas mama Wojtka Miary, która jest pielęgniarką i opowiedziała dzieciom o swojej pracy -prezentując swój strój i sprzęt medyczny. Dzieci mogły posłuchać bicia swojego serca, wykonać opatrunek. Na zakończenie otrzymały odznakę dzielnego pacjenta, akcesoria medyczne, które urozmaiciły nasz kącik […]
 • Urodziny Oliwiera w grupie Pracowite Misie.
  Dziś w naszej grupie wielka uroczystość- urodziny naszego kolegi Oliwierka, który powiększył grono siedmiolatków. Jak zwykle nie zabrakło tradycyjnego sto lat, osobistych życzeń oraz słodkiego poczęstunku. Wszystkiego najlepszego jubilacie- samych pogodnych dni i spełnienia marzeń.
 • Pracowite Misie układają kalendarze, w których są: dni i noce, dni tygodnia, pory roku oraz miesiące w roku.
  Celem dzisiejszych zajęć, miało być dostrzeżenie rytmu i stałego następstwa dni i nocy, pór roku, dni tygodnia i miesięcy w roku oraz układanie kalendarzy ( kodowanie i odczytywanie uwzględnionych tam regularności ( dekodowanie) Uświadomienie dzieciom, że słowo ,,tydzień” ma dwa znaczenia: nazwy kolejnych dni poczynając od poniedziałku lub okres siedmiu dni liczony od dowolnego dnia. […]
 • Koncert zespołu Pro Sinfonika pt: ,,Śpiewać każdy może, czyli przeboje przedszkolaka” w grupie Pracowite Misie.
  Dnia 20 stycznia w auli naszego przedszkola odbył się kolejny z cyklicznych koncertów zespołu Pro Sinfonika działającego przy poznańskiej Filharmonii. Dzieci miały okazję posłuchać i nawet zatańczyć do znanych dziecięcych przebojów z filmu Pocahontas, Zwierzogród oraz do utworu Sanah ,,Ale jazz!” Dzieci poznały również dwa nowe instrumenty- pianino elektryczne oraz gitarę elektryczną. Takie wesołe, przedszkolne […]
 • Dzień Babci i Dziadka w grupie Pracowite Misie.
  Dnia 18 stycznia mieliśmy zaszczyt zaprosić nasze najukochańsze Babcie oraz wspaniałych Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Nie zabrakło wzruszających wierszy, piosenek, a także jasełek z udziałem naszych małych aktorów. Na zakończenie uroczystości wręczyliśmy dziadkom własnoręcznie zrobione upominki oraz zaprosiliśmy ich na słodki poczęstunek. To był dzień pełen wzruszeń i niezapomnianych wrażeń. Naszym drogim […]
 • Zmiana w odpłatności za miesiąc styczeń
  Szanowni Państwo, odpłatność za pobyt dziecka w przedszkolu w styczniu będzie naliczona do dnia 24 stycznia. Za resztę styczniowych dni zapłacą Państwo w lutym. Wyjątkowa zmiana spowodowana jest nieobecnością pracownika zajmującego się kwestią odpłatności. Pozdrawiam serdecznie, Beata Krakowska
 • Serdeczne Misie i warcaby
  W czwartek dzieci miały okazję poznać zasady gry w warcaby, z którymi zapoznał nas tata Maksa.
 • Serdeczne Misie i gimnastyka
  Piątkowa gimnastyka sprawiła dzieciom dużo radości. Tym razem był to zestaw ćwiczeń gimnastycznych z wykorzystaniem szarf. Nie zabrakło też zabaw ruchowych, które dla dzieci są bardzo atrakcyjne. Serdeczne Misie nie mogą się doczekać kolejnych zajęć.
 • Serdeczne Misie i karnawał
  W ostatnim czasie rozmawialiśmy o tradycjach karnawałowych. Zajęcia odbywały się z wykorzystaniem tablicy multimedialnej i karnawałowych rekwizytów. Przy okazji ćwiczyliśmy analizę i syntezę głoskową wyrazów związanych z karnawałem. Wykonaliśmy maski karnawałowe, które zdobią naszą galerię oraz bawiliśmy się wesoło w karnawałowych rytmach.
 • Przerwa wakacyjna w przedszkolu
  Szanowni Państwo, w tym roku nasze przedszkole wakacyjną przerwę będzie miało od dn. 31 lipca do dn. 25 sierpnia. W tym czasie będą mogli Państwo korzystać z opieki dla dzieci w Przedszkolu Porannej Rosy 2 w Kamionkach. Pozdrawiam serdecznie, Beata Krakowska
 • Warcaby
  W przedszkolu prócz szachów poznajemy też warcaby. Zachęcamy, by ćwiczyć z dziećmi w domu, gdyż niedługo będzie walka o Puchar przedszkola.
 • Pracowite Misie w Bibliotece Publicznej.
  Pracowite Misie jak co miesiąc, udały się dziś do biblioteki publicznej na tak zwaną lekcję biblioteczną . Tym razem poświęcona ona była poezji Jana Brzechwy. A więc wspólnie recytowaliśmy Samochwałę, Kaczkę dziwaczkę, Ptasie Radio, a nawet razem śpiewaliśmy i graliśmy ,,Na wyspach Bergamutach…” Wyszukiwaliśmy głównych bohaterów tego wiersza w kolorowanjach oraz rozwiązywaliśmy krzyżówkę polegają na […]
 • POZNAJEMY ZAPIS SWOJEGO IMIENIA
  „Wesołe Misie” zapoznają się z zapisem swojego imienia według metody I. Majchrzak – „Odimienna metoda nauki czytania”  i wkraczają w świat liter. Dziecko poprzez własne imię, z którym się utożsamia, rozbudza swoje zainteresowanie pisaniem i czytaniem. Zabawy są wspólne dla wszystkich, jednak każdy działa na własnej wizytówce. W pierwszym etapie dzieci rozpoznają zapis własnego imienia […]
 • URODZINY W GRUPIE WESOŁE MISIE
  W tym tygodniu obchodziliśmy w naszej grupie urodziny Jagny i Kuby. Było tradycyjne 100 lat, składanie życzeń, słodka niespodzianka oraz wspaniała zabawa.
 • DZIEŃ i NOC
  Dzieci z naszej grupy poznawały przemienność dnia i nocy. Aby dostrzec rytmiczne następstwo dnia i nocy układały kalendarze kołowe oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych.
 • Założenia dydaktyczno – wychowawcze na miesiąc styczeń w grupie Przyjazne Misie
  Cele ogólne:
 • Urodziny Natalki w grupie Pracowite Misie.
  Dziś swoje siódme urodzinki świętowała z nami nasza Natalia. Rośnij nam zdrowo Natalko i bądź szczęśliwa🙂🎁🎂🎉🎈
 • Pracowite Misie poznają litery B, b elementami Metody Dobrego Startu.
  Dziś Pracowite Misie poznawały litery b, B elementami Metody Dobrego Startu na przykładzie wyrazu babcia. Przedszkolaki opowiadały o swoich najukochańszych babciach. Uczyły się pisać litery b, B w powietrzu, na kaszce mannie, w liniaturze. Układały również poznane litery z kryształków, sznurków, drucików kreatywnych. Wyszukiwały wyrazów na poznane litery w najbliższym otoczeniu. Wysłuchiwały pierwszej i ostatniej […]
 • Czytanie na dywanie
  Kontynuujemy realizację projektu Czytanie na dywanie! W poprzednim miesiącu zawitał do nas tata Łucji, który przedstawił nam historię i Jadzi Pętelce oraz mama Olka, która opowiedziała nam zimowy wierszyk i przedstawiła ulubioną książkę Olka. Serdecznie dziękujemy za wsparcie! Dzieci jak zwykle zaczarowane. Uwielbiamy kiedy odwiedzają nas rodzice i możemy podzielić się tym, co się u […]
 • Święta u Misiaczków
  Drodzy Państwo, w zwiazku z tym, że święta już za nami, wszystkie niespodzianki trafiły do konkretnych odbiorców możemy pokazać co działo się za kulisami, czyli w Misiaczkowej sali. Grudzień wypełnił naszą sale ozdobami świątecznymi oraz zapachami: pomarańczy, pierników, goździków i czekolady. Był to okres bardzo pracowity! Wszystkie prezenty wykonaliśmy własnoręcznie by sprawić radość naszym bliskim […]
 • Założenia dydaktyczno- wychowawcze na miesiąc styczeń w grupie Wesołe Misie.
  TEMATY KOMPLEKSOWE: I Tydzień – „Płynie czas” ( wartość- PUNKTUALNOŚĆ)  II Tydzień : „Młodzi  i starsi” ( wartość- SZACUNEK) III Tydzień  –  „Sport to zdrowie” ( wartość- ZDROWIE) IV Tydzień  –  „Dbam o zdrowie” ( wartość- ZDROWIE) Cele ogólne:
 • Założenia dydaktyczno- wychowawcze na miesiąc styczeń w grupie Pracowite Misie.
  Tematy kompleksowe przerabiane w miesiącu styczniu to: Tydzień I: Płynie czas, Tydzień II: Młodsi i starsi, Tydzień III: Sport to zdrowie, Tydzień IV: Dbam o zdrowie. Utrwalane wartości: pomoc i uczciwość. Poznane litery: z Z, b B, n N, s S Cele ogólne: -rozwijanie umiejętności uważnego słuchania tekstów literackich, wyciągania wniosków na podstawie ich treści, […]
 • Założenia dydaktyczno- wychowawcze na m- c styczeń.
  Wprowadzenie pojęcia czas, dostrzeganie przemian związanych ze zmianą pór roku, poznanie zasad bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie, kształtowanie zdolności do świadomego wybierania bezpiecznych miejsc zabaw, rozwijanie wyobraźni: próby przewidywania skutków określonych zachowań, kształtowanie odpowiedniej postawy w sytuacji, kiedy zdarzy się wypadek, wdrażanie dbałości o zdrowie, rozwijanie umiejętności budowania dłuższych wypowiedzi na określony temat, zachęcanie […]
 • Urodzinki Nataniela oraz Tihrana.
  Naszym solenizantom jeszcze raz chcielibyśmy życzyć spełnienia wszystkich marzeń, uśmiechu na twarzy, wspaniałych przyjaciół!
 • Matematyka
  Uczymy się rytmów wg matematyki E. Gruszczyk – Kolczyńskiej i E. Zielińskiej.
 • Grudzień- czas magiczny!
  Chodź grudzień już za nami powspominajmy jeszcze ten jakże magiczny i świąteczny czas…
 • Poznajemy literę Z i różnego rodzaju zegary w grupie Pracowite Misie.
  W ubiegłym tygodniu Pracowite Misie zapoznały się z nową literką elementami Metody Dobrego Startu. Układaliśmy wyrazy z literą ,,z „.Dzieliliśmy wyrazy na sylaby, głoski. Wysłuchiwaliśmy pierwszej i ostatniej głoski w wyrazach… Zapoznaliśmy się również z różnego rodzaju zegarami, służącymi na przestrzeni dziejów do pomiaru czasu.
 • Założenia dydaktyczno – wychowawcze na styczeń
  Tematy kompleksowe: I tydzień : Mijają dni, miesiące II tydzień: Nasz karnawał III tydzień: Poznajemy zawód lekarza IV tydzień: Moi dziadkowie Cele ogólne:
 • Pracowite Misie witają Nowy 2023 Rok.
  Dzieci z grupy Pracowite Misie weszły w nowy rok z różnymi planami, marzeniami, celami do zrealizowania, którymi dzieliły się podczas zajęć. Pierwsze kroki w Nowym Roku zaczęliśmy od wesołych zabaw z chustą animacyjną , pozwalających nam utrwalić sobie pory roku, miesiące, dni tygodnia. Poznaliśmy różnego rodzaju kalendarze, które odliczają nam kolejne dni. Wymienialiśmy również cechy […]
 • Witamy w Nowym Roku
  Wszystkim rodzicom, dziadkom i tym, którzy lubią Przyjazne Misie, życzymy szczęścia w Nowym Roku i szykujemy już prezenty na dzień Babci i Dziadka. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie EKOMIKOŁAJ. Dzięki nim dostaliśmy do grupy grę Rybki.
 • Życzenia Noworoczne w grupie Pracowite Misie.
  Zbliżający się Nowy Rok 2023 niesie wszystkim nadzieję na uspokojenie, życzliwość, spełnienie marzeń. W te piękne i jedyne w roku chwile chcemy złożyć najlepsze życzenia pogodnych , zdrowych i radosnych dni. Wychowawczynie: Pani Grażyna, Justyna i Ania.
 • Rozstrzygnięcie konkursu ,, Eko Mikołaj” w grupie Pracowite Misie.
  Przed świętami również nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na Mikołaja eko czyli zrobionego z recyklingu. Jak zawsze pomysłowości dzieci i rodziców nie zabrakło. Od kartonowych po butelkowe, a nawet z Mikołaje z wydmuszek. Brawa dla wszystkich twórców za pomysłowość. U nas nagrodzeni zostali: Wiktoria Błaszak, Wincenty Walentynowicz, Adam Kaczmarek, Tymoteusz Gajowczyk oraz Staś Pawłowski.
 • Wigilia w grupie ,,Pracowite Misie”.
  Dnia 22 grudnia dzieci z grupy Pracowite Misie odświętnie ubrane oczekiwały od rana na Gwiazdora. Po obejrzeniu przedstawienia teatralnego pt:” Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu nauczycielek z naszego przedszkola i oficjalnej wizycie Gwiazdora w auli przedszkolnej – na nasze Pracowite Misie prezenty czekały pod choinką. Radość dzieci – ogromna. Ale to nie koniec atrakcji tego […]
 • Pracowite Misie na spotkaniu z magikiem Piotrem Szumnym.
  Dnia 21 grudnia w auli naszego przedszkola przedświątecznie czarował dla nas magik- Piotr Szumny. Dla naszych dzieci było to o tyle ciekawe, że same stawały się bohaterami jego czarów. Najwięcej sensacji wzbudził wśród naszych najmłodszych stolik unoszący się nad ziemią i magicznie pokolorowana przez wszystkich książka.
 • Jasełka w wykonaniu dzieci z grupy ,,Pracowite Misie”.
  Dnia 20 grudnia dzieci z naszej grupy wystąpiły z jasełkami dla wszystkich grup przedszkolnych i rodziców naszych aktorów. Jasełka przedstawiały całą historię narodzenia Pana Jezusa i przeplatane były znanymi kolędami i piosenkami świeckimi, w które zaangażowana była całą społeczność przedszkolna oraz goście. Brawa dla naszych małych artystów, a dla Rodziców podziękowania za tak cudowne przygotowanie […]
 • Pracowite Misie na spektaklu ,, Bombka z gwiazdką”.
  Dnia 19 listopada grupy Pracowite i Leśne Misie wybrały się na spektakl teatralny pt:,, Bombka z gwiazdką.” do Teatru Animacji w Poznaniu. Akcja przedstawienia toczyła się w ,,pociągu”, którym aktorzy ,,jechali” na święta do swoich bliskich, lub uciekali od tego świątecznego zgiełku. Razem z nimi w przedziale jechał również Mikołaj. Ludzie siedzący w przedziałach byli […]
 • Życzenia Świąteczne
  Wesołych, pogodnych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia. Dużo zdrowia i radości na Boże Narodzenie i cały Rok! życzy: p.Agnieszka, p.Irenka i p.Marta
 • Przyjazne Misie w teatrze
  Wizyta w Teatrze Animacji na przedstawieniu Bombka z Gwiazdką była dla dzieci prawdziwym przeżyciem. Mamy nadzieję, że wspominają ten czas z przyjemnością.
 • W świątecznym nastroju
  Zapach pierników, Gwiazdor, prezenty, choinka… A do tego dzielenie się, bycie ze sobą to istota świąt Bożego Narodzenia. Życzymy wszystkim pięknego, rodzinnego czasu
 • Świąteczne życzenia
  Na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia oraz nadchodzący Nowy Rok, życzę wszystkim tego, co najważniejsze. Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Życzę spełnienia marzeń. Tych świątecznych i tych bardziej codziennych. Życzę uśmiechu i radości z każdej przeżywanej chwili. Niech wszystkie pełne będą ciepła, miłości i bliskości tych, których kochamy… Z serdecznymi pozdrowieniami dla wszystkich, Beata Krakowska
 • Serdeczne Misie i konkurs EkoMikołaj
  Dzieci z naszej grupy: Emilka, Antosia oraz Franek Zimniak brały udział w konkursie EkoMikołaj, wykonały piękne prace i otrzymały dyplomy i nagrody. Gratulacje 🙂
 • Serdeczne Misie świąteczne
  Serdecznym Misiom okres przedświąteczny upłynął w radosnej i magicznej atmosferze, ponieważ był to czas samych niespodzianek. We wtorek grupa 6 latków przygotowała Jasełka, na które zaprosiła wszystkie dzieci, podczas jasełek śpiewaliśmy także kolędy. W środę oglądaliśmy niezwykły i niezapomniany pokaz magii. W czwartek natomiast dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie w wykonaniu nauczycieli „Dziewczynka z zapałkami”. […]
 • Świąteczny czas…
  Ostatni tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia, to bardzo intensywny czas. Działo się wiele – we wtorek najstarsza grupa przygotowała przedstawienie jasełkowe dla całego przedszkola W środę swój wspaniały, radosny pokaz dał pan Iluzjonista oraz nastąpiło rozwiązanie konkursu „EKOMIKOŁAJ”. Natomiast w czwartek panie nauczycielki wystąpiły w świątecznym spektaklu pt.: „Dziewczynka z zapałkami”. Następnie odwiedził nas długo […]
 • Spektakl pt.: „Dziewczynka z zapałkami” oraz wizyta Gwiazdora
  W czwartek, 22 grudnia, na nasze przedszkolaki czekało wiele niespodzianek. Panie nauczycielki przygotowały dla dzieci świąteczny spektakl pt. : „Dziewczynka z zapałkami”. Pełen ciepła, ze świątecznym przekazem, by w tym zabieganym, pięknym czasie otworzyć się na drugiego człowieka, na miłość i dobro. Po przedstawieniu odwiedził nas wyjątkowy gość, na którego dzieci czekały cały rok. Spędził […]
 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „EKOMIKOŁAJ”
  W piątek, 16 grudnia, rozstrzygnięty został konkurs „EMIKOŁAJ”, nagrody oraz gratulacje dla małych twórców zostały przekazane w środę, 21 grudnia. Wszystkie prace były piękne, różnorodne i ciekawe. Wyróżnione zostały trzy osoby: Jagna Kapała, Emilia Kurosińska oraz Zosia Kaptur. Mali artyści otrzymali upominki, dyplomy, a także grę dla swojej grupy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy. […]
 • Prośba do Rodziców
  Szanowni Państwo, w związku z tym, że w tym tygodniu sporo dzieci nie przychodzi do przedszkola z powodu choroby, bardzo proszę mieć to na względzie w dniu jutrzejszym. PROSZĘ O NIEPRZYPROWADZANIE DZIECI CHORYCH. Rozumiem, że spotkanie z Gwiazdorem czy wspólny świąteczny obiad jest dla dzieci czymś wyjątkowym, ale okazji do świętowania będzie jeszcze sporo. Pamiętajmy, […]
 • WESOŁE MISIE I PIERNIKOWE WYPIEKI
  W poniedziałek, 12 grudnia, zgodnie z miłą i lubianą przez dzieci tradycją, Wesołe Misie piekły pierniczki. Mikołaje, piernikowe ludziki, gwiazdki, choineczki, bałwanki….. foremek było od koloru do wyboru. Każdy mógł znaleźć swój ulubiony kształt. Maluchy przypomniały sobie zapach przyprawy piernikowej, zapach kojarzący się z wyjątkowym, świątecznym czasem…
 • Piątkowe spotkanie z logopedią
  Jeśli piątek, to, u Wesołych Misiów, zabawy z logopedią podczas realizacji programu pt. : „Oddycham nosem cały rok”. W miniony piąte, 18 grudnia, dzieci ponownie miały okazję w ciekawy sposób poćwiczyć aparat mowy oraz motorykę rąk i paluszków.
 • Serdeczne Misie w Teatrze Animacji
  W piątek Serdecznie Misie wybrały się do Teatru Animacji na przedstawienie”Bombka z Gwiazdką”. Tematyka spektaklu była świąteczna – bohaterowie spotykają się w pociągu w Wigilię Bożego Narodzenia. Każdy z nich ma własną historię, ale wszyscy marzą o tym samym – dotrzeć do celu. Tymczasem w wigilię nawet w zwykłych miejscach dzieją się niezwykle rzeczy…W spektaklu […]
 • Serdeczne Misie i świąteczny koncert
  W zeszłym tygodniu Serdeczne Misie słuchały koncertu grupy Prosynfonika pt. „Świąteczny czas”, świąteczna tematyka i świąteczne dźwięki wprowadziły dzieci w radosny nastrój.
 • Serdeczne Misie ubierają choinkę
  W zeszłym tygodniu Serdeczne Misie przygotowały papierowe ozdoby świąteczne (choinka z trójkąta i łańcuchy ), każde dziecko zawiesiło swoją ozdobę na naszej choince. Dzieci z radością wykonywały wszystkie aktywności dekoracyjne.
 • Pracowite Misie na koncercie zespołu Pro- Sinfonika.
  16 grudnia w auli naszego przedszkola odbył się koncert zespołu z poznańskiej Filharmonii ,, Pro- Sinfonika” pt: ,,Anielskie głosy”. Tym razem artyści- muzycy przebrani byli za anioły. A świerszcz, który zawsze wesoło nas witał nosił Mikołajkową czapkę. Zaśpiewano dla nas piękne świąteczne piosenki, które brzmiały jak anielskie trele. My sami również pomagaliśmy artystom śpiewając razem […]
 • Pracowite Misie i świąteczne zabawy z literami.
  Pracowite Misie coraz lepiej radzą sobie z rozpoznawaniem liter, a nawet układaniem z nich wyrazów. Tym razem każdy z nich układał z dostępnych liter wyraz związany ze Świętami Bożego Narodzenia tj: gwiazda, prezent, opłatek, anioł itp. Następnie dzieci odczytywały krótkie wyrazy i wykonywały do nich ilustracje. Pracowite Misie- brawo👏
 • Świąteczne niespodzianki
  Szanowni Państwo, w przyszłym tygodniu na nasze dzieci czekać będzie mnóstwo niespodzianek. Oprócz świątecznego klimatu, panującego w salach, we wtorek dla wszystkich przedszkolaków swoje jasełkowe przedstawienie zaprezentuje grupa 6- latków. W środę odbędzie się świąteczny pokaz iluzji. Przed dziećmi wystąpi specjalista w dziedzinie magii- p. Piotr Szumny. W czwartek natomiast dla przedszkolaków swoje artystyczne zdolności […]
 • Pomarańczowe bombki
  Celebrując zbliżające się Święta postanowiliśmy stworzyć własne bombki z wysuszonych wcześniej plastrów pomarańczy! Było to zadanie niezwykle… błyszczące 🙂 Tego dnia, odwiedziła nas również mama Macieja na naszym Czytaniu na dywanie. Zaczarowała nas Tupciem Chrupciem i jak to mamy w zwyczaju pożegnaliśmy ją ogromnym przytulasem. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas 😉 Maciuś, od samego rana […]
 • Święty Mikołaj w przedszkolu
  6 grudnia, to dzień wyjątkowy. Z samego rana sprawdziliśmy nasze buty, jak tradycja mówi- wszystkie były wyczyszczone. A następnie po cichutku usiedliśmy na dywanie i nasłuchiwaliśmy: kroków, dzwonków lub może fragmentu czerwone stroju. Aż nagle- JEST! Najpierw usłyszeliśmy dzwonki, podbiegliśmy do okna i pojawił się Mikołaj we własnej osobie! Zaśpiewaliśmy mu piosenkę, pomachaliśmy i z […]
 • Misiaki i hydrożel
  Początek grudnia rozpoczęliśmy doświadczeniami z hydrożelem. Stymulowaliśmy zmysł dotyku przede wszystkim ale również wzroku. Nie wszyscy początkowo chętnie brali udział w zajęciach, natomiast po zapoznaniu się z kulkami hydrożelowymi mieliśmy dużo frajdy.
 • Łączenie grup
  Szanowni Państwo, ze względu na dużą absencję nauczycieli w celu zagwarantowania ciągłości funkcjonowania naszego przedszkola, możliwe jest łączenie poszczególnych grup a także pełnienie przez różnych nauczycieli (również specjalistów) doraźnych zastępstw. Z góry dziękuję za Państwa wyrozumiałość. Pozdrawiam serdecznie, Beata Krakowska
 • Świąteczne wypieki w grupie Pracowite Misie.
  W piątek Pracowite Misie wraz z paniami zarobiły ciasto na pierniczki po to, aby w poniedziałek oddać się satysfakcjonującej pracy – wałkowaniu ciasta i wykrawaniu pożądanych przez siebie kształtów. Najwięcej amatorów było na choinki 🌲 i piernikowe ludki . Potem już tylko czekaliśmy, aż się nasze smakowitości upieką. Przed nami teraz najciekawszy etap – zdobienie […]
 • Pracowite Misie potrafią dodawać po kilka i odejmować po kilka.
  Celem naszych zajęć matematycznych było kształtowanie umiejętności dodawania po kilka, np: Cztery i cztery, i cztery albo trzy i trzy i trzy( po każdym dodaniu dzieci ustalają ile jest). Kształtowanie umiejętności odejmowania po kilka. Na przykład jest dwanaście odjąć trzy, odjąć trzy, odjąć trzy( po każdym odejmowaniu dzieci ustalają, ile zostało. Wdrażanie dzieci do uważnego […]
 • Pracowite Misie i zimowe spotkania z poezją.
  W ubiegłym tygodniu w czwartek tj 8 grudnia nasze przedszkolaki wzięły udział w Zimowym spotkaniu z poezją, które miało miejsce w auli naszego przedszkola. Pracowite Misie zaprezentowały zimową piosenkę pt: Pada śnieg przedstawiając krótki układ choreograficzny i grając na instrumentach. Zimowego uroku piosence dodawał fakt iż nasze tancerki w białych spódnicach wyglądały jak prawdziwe śnieżynki.
 • Konsultacje dla rodziców.
  W tym tygodniu konsultacje dla rodziców odbędą się we wtorek (13.12.2022r.) w godz. 12.30-13.30. P. Dudek.
 • Zimowe show!
  Z okazji zbliżających się świąt oraz nadchodzącej zimy, dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały swoje talenty i umiejętności na dużej scenie. Każda grupa wystąpiła przed kolegami i koleżankami oraz zaproszonymi rodzicami. Leśne Misie zaprezentowały się w piosence „Ding dong spadł już śnieg.”
 • WESOŁE MSIE WYSYŁAJĄ KARTKI
  W tym tygodniu przedszkolaki poznawały pracę listonosza, sposoby przekazywania sobie informacji oraz uczyły się jak wysłać kartkę lub list. Wiedząc już jak, wysłać kartkę  „Wesołe Misie”  przyłączyły się do akcji „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Celem tej akcji jest kultywowanie tradycji podtrzymywania więzi rodzinnych, koleżeńskich poprzez pisanie i wysyłanie kartek świątecznych, […]