Jak pachnie choinka? Jaka jest w dotyku? Jaki ma kolor? Jaki ma kształt?- tym wszystkim dziś się zajmiemy.

Najpierw jednak zajrzymy do magicznego worka Gwiazdora. Chciałabym, aby w nim wasi Rodzice umieścili kilka przedmiotów, które kojarzą im się ze świętami. Waszym zadaniem będzie dotykanie tego co się tam znajduje i za pomocą zmysłu dotyku odgadnięcie, co to są za przedmioty (mogą to być: pomarańcze, jabłka, gałązki choinki, plastikowe bombki, łańcuch choinkowy). Następnie możecie odwrócić role, wy chowacie przedmioty- wasi Rodzice zgadują. Ile przedmiotów udało wam się rozpoznać?

Kolejne zadanie mogą wykonać Ci, którzy w swoich domach mają już żywe choinki. W miarę możliwości poproście Rodziców o odcięcie fragmentu gałązki. A wy dotknijcie, powąchajcie i popatrzcie. Jaki ma kolor i kształt? Jak pachnie? Podoba wam się? Jaka jest w dotyku? Ostra? Miękka? Gładka? Szorstka?

Skoro już wiemy, że choinka (świerk) to jeden z symboli świąt, to czas abyście mogli stworzyć taką, którą możecie się podzielić.

Potrzebne nam będą: sztywna kartka w ulubionym kolorze, czarny pisak, farby w różnych odcieniach zieleni oraz farba w kolorze żółtym, troszkę miejsca na stole, dużo ręczników, do tego wszystkiego jeszcze kilka waszych paluszków i mamy wszystko czego potrzebujemy do stworzenia kartki świątecznej.

Złóżcie kartkę na pół. Poproście Rodziców, aby zgodnie ze wzorem narysowali na waszych kartkach linie (czyli nasze gałązki). Waszym zadaniem będzie odbijanie na liniach śladów waszych palców w kolorze zielonym. Pamiętajcie, im niżej tworzycie pieczątki tym więcej ich musi być, aby powstał ślad waszej choinki. Poczekajcie aż wyschnie. W środku możecie wypisać życzenia i podarować ją każdemu, komu chcecie 🙂

Przyjemnej pracy 🙂