Szanowni Państwo!

Dodatkowy oddział w naszym przedszkolu utworzony został w porozumieniu z naszym organem prowadzącym- Miastem i Gminą Kórnik w związku z faktem, że podczas rekrutacji okazało się, że w naszej gminie brakuje miejsc w przedszkolach (i tych, dla których organem prowadzącym jest gmina i tych, gdzie organem prowadzącym są osoby prywatne) dla 22 dzieci.

Ponieważ dysponujemy przedszkolną aulą, która w pierwszym założeniu miała stać się salą do zajęć, właśnie taka opcja była brana pod uwagę.

Ponieważ z 22 rodziców dzieci, dla których zabrakło miejsca w istniejących przedszkolach, wolę uczęszczania do naszej placówki potwierdziło 16 z nich, zapadła decyzja o utworzeniu oddziału z dwóch pomieszczeń (pokój nauczycielski i sala zajęć indywidualnych), a pozostawieniu, a raczej ocaleniu naszej auli. Dobrze Państwo wiecie, że korzystają z niej nasze wszystkie przedszkolaki i wszystkim nam (również rodzicom!!!) zależało na tym, aby aula pozostała w stanie nienaruszonym.

Uważam, że najlepszą decyzją była ta, którą razem z p. Joanną Kasprzak podjęłyśmy. Utworzona sala dla grupy VIII jest przygotowana bardzo dobrze. Dzieci mają zapewnione wszystko, czego Im potrzeba. Na gimnastykę, zajęcia ruchowe i inne, które wymagają więcej miejsca, dzieci będą chodziły do auli. Poza tym, kilka lat temu, oddział VIII także funkcjonował. Dokładnie w tym samym miejscu.

Może nie warto nastawiać się negatywnie do zaistniałej sytuacji. Może warto docenić fakt, że mniejsza ilość dzieci w grupie to efektywniejsza praca dydaktyczno- opiekuńczo- wychowawcza. To znacznie lepsza indywidualizacja.

Proszę mi wierzyć, Szanowni Państwo, że podczas różnych szkoleń, spotkań z dyrektorami, itp., widziałam różne placówki. My naprawdę powinniśmy być zadowoleni z naszej. I jako pracownicy, i jako rodzice. Nasz organ prowadzący wspomaga nasze działania w sposób, o jakim dyrektorzy w innych miastach mogą tylko pomarzyć. A cała kadra przedszkolna daje z siebie wszystko, żeby naszym dzieciom było u nas jak najlepiej.

Może naprawdę warto to docenić…

Z życzeniami zdrowia dla wszystkich,

Beata Krakowska