Nowy rok rozpoczęliśmy od odkrywania tajemnic świata teatru. Poznaliśmy zawód aktora oraz dowiedzieliśmy się, że istnieją różne rodzaje teatrów: teatr cieni, kukiełkowy, lalek czy pantomima. Zorganizowaliśmy kącik teatralny, który pozwolił nam inscenizować przeróżne postacie z naszych baśni (czyli takich, które sami tworzyliśmy). Zabawa była wyśmienita!

W kolejnych tygodniach poznaliśmy bliżej środki społecznego komunikowania o szerokim zasięgu czyli mass media.  Dyskutowaliśmy na temat internetu: czy jest potrzebny i czy jest bezpieczny, wymyśliliśmy nowe nazwy dla sprzętu komputerowego i stworzyliśmy grafikę do własnej gry komputerowej. Określaliśmy do czego służą radio, telewizja i gazeta. Odwiedził nas też tata Tosi, który opowiedział nam o falach radiowych.

Styczeń to  miesiąc, w którym szczególnie dużo rozmawialiśmy o Dziadkach. Dlatego szukaliśmy określeń przymiotnikowych opisujących wygląd i cechy charakteru babci i dziadka, demonstrowaliśmy ruchem i gestem, jaki prezent chcielibyśmy podarować dziadkom. Poznaliśmy znaczenie drzewa genealogicznego.