W październiku dzieci z grupy WESOŁE MISIE uczestniczyły i wspólnie tworzyły projekt edukacyjny „Jabłko”. Zapraszamy na fotorelację z bardzo ciekawego i smacznego tygodnia.

Na początku stworzyliśmy siatkę tematyczną: co wiemy o jabłku i siatkę pytań: czego chcemy się o nim dowiedzieć. Następnie urządziliśmy w kąciku przyrodniczym „Kącik jabłka” z produktami spożywczymi oraz chemicznymi (świeca zapachowa) wykonanymi z jabłka, książeczkami oraz kolorowymi plakatami tematycznymi.

Dzieci poznały również cykl rozwojowy jabłka oglądając film pt „Od kwiatuszka do jabłuszka”, a także z filmu pt.”Tajemnicza kuchnia” dowiedziały się co można zrobić jeszcze z jabłek.

Bawiliśmy się jabłkami, jednocześnie zdobywając nowe wiadomości: segregowaliśmy jabłka wg cech np. kolor, wielkość, kształt. Badaliśmy przez dotyk rodzaj skórek na jabłkach, a także przekrojone jabłko na pół, by dokładniej je obejrzeć. Próbowaliśmy zdrowych chipsów jabłkowych.

Gościliśmy również mamę Maksia U., która z ogromną radością przeczytała nam książeczkę pt. „Samochodzik Franek-Ogrodnik”, E. Wójcik,

Dzieci również przygotowały pyszności z jabłek, a mianowicie- uśmiechnięte ciasteczka z jabłkiem, które po upieczeniu ze smakiem zjadły. Poniżej krótki filmik z poszczególnych etapów przygotowań.

Przedszkolaki wykonały również piękną pracę plastyczną- zdrowe jabłuszko, a także poznały piosenkę pt. „Małe czerwone jabłuszko” podczas której radośnie tańczyli.

Na koniec projektu stworzyliśmy wspólnie beczkę słów, czyli podsumowaliśmy nowo poznane, trudne słowa oraz ich znaczenie. Natomiast punktem kulminacyjnym projektu „JABŁKO” było wspólne przygotowanie soku jabłkowego wraz z rodzicami po zakończonej uroczystości „Pasowania na przedszkolaka”oraz jego degustacja.

Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom i ekspertom którzy pomogli nam zrealizować projekt edukacyjny „JABŁKO” Mam nadzieję, że wiedza zdobyta poprzez działanie, obserwowanie i eksperymentowanie na długo zostanie w naszej pamięci. To był bardzo ciekawy i smaczny tydzień 🙂