22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest szczególne  święto – “Międzynarodowy Dzień Ziemi”. Serdeczne Misie doskonale wiedzą, że o naszą Ziemię powinien dbać każdy z nas i nie tylko w ten jeden symboliczny dzień. W tym dniu każdy człowiek na ziemi, choć przez chwilę powinien pomyśleć o planecie i o otaczającej nas przyrodzie.

Nasze przedszkolaki wiedzą, że przyroda jest nieodłącznym elementem naszego życia, więc dbanie jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich postawę ekologiczną.

Zwieńczeniem dzisiejszego święta było uroczyste otwarcie Ogródków Grupowych i założenie hodowli roślin. Serdeczne Misie  z ogromną radością i zapałem sadziły roślinki i wysiewały nasiona. W naszym ogródku dzieci sadziły truskawki, cebulę, fasolę, kwiaty oraz sadzonkę dębu. Wysiewały także nasiona rzodkiewki, jarmużu i bazylii. Podczas zakładania hodowli dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy np. jak przygotować glebę, jakich narzędzi używać i jak pielęgnować roślinki podczas upraw, aby zapewnić im szybki wzrost. Radość naszych przedszkolaków była ogromna! 🙂