W dniu 7 stycznia 2021 r. w Przedszkolu nr 1 im. Misia Uszatka w Kórniku przeprowadzona została ewakuacja 38 dzieci, 4 nauczycielek, 4 pomocy nauczyciela, 2 pracowników kuchni, 1 pracownika administracji. Na miejscu, zgodnie z rekomendacją funkcjonariusza Policji, pozostał dyrektor oraz pracownik gospodarczy.

Ewakuacja została zarządzona przez dyrektora Przedszkola nr 1 im. Misia Uszatka, po odczytaniu ok. godz. 8.00 e- maila o następującej treści: „Małe dziecko ma pod ubraniem kamizelkę z ładunkami wybuchami o 10.30 wybuchnie to będzie wasz koniec”, oraz po dokonaniu zgłoszenia zdarzenia pod nr alarmowy 112. Dzieci wraz z pracownikami ewakuowano do pobliskiej strażnicy.

Na miejsce zdarzenia przybył funkcjonariusz Policji, funkcjonariusz Straży Miejskiej oraz Komendant OSP w Kórniku.

Po dokonaniu sprawdzenia budynku przez funkcjonariusza Policji, o godz. 11.00, dyrektor przedszkola pokwitował odbiór obiektu z informacją o braku uwag. Ponieważ wg e- maila, wybuch miał nastąpić o godz. 10.30, o godz. 11.00, funkcjonariusz Policji zdecydował, że budynek jest bezpieczny. Dyrektor przedszkola powiadomił pracowników o zakończeniu ewakuacji. Pracownicy wraz z dziećmi bezpiecznie wrócili do placówki.

Z pozdrowieniami i serdecznymi, najlepszymi Noworocznymi życzeniami, Beata Krakowska