W grudniu „Misiaki” skoncentrują się na odkrywaniu tajemnic i magii zbliżających się świąt. Przygotowania i celebrowanie tego magicznego czasu głównie pochłonie nasz czas. Skoncentrujemy się na najważniejszych aspektach takich jak: czerpanie przyjemności z obdarowywania prezentami oraz ich tworzenia, nazywaniu swoich emocji i budowania świadomości rozpoznawania emocji innych, będziemy kultywować zwyczaj spotkań rodzinnych oraz zwrócimy uwagę na to, że wspólny czas jest jedną z najcenniejszych rzeczy jakie możemy mieć. Poznamy historię stajenki i szopki bożonarodzeniowej, poznamy kolędy i świąteczne piosenki, będziemy rozpoznawać cechy Mikołaja oraz połączymy je z konkretnymi atrybutami, ozdobimy choinkę, będziemy oczekiwać na prezenty.

Zapoznamy się również z atrybutami zimy, stworzymy zimowe drzewo jako celebrację nadchodzącej pory roku, dowiemy się jak dbać i troszczyć się o zwierzęta zimą, poznamy właściwości wody (stany skupienia)- wszystkim tym zajmiemy się doświadczając, próbując, dotykając, wąchając, słuchając i poszukując.

Nie zabraknie korzystania z instrumentów, głównie perkusyjnych, które swoją drogą nasze dzieci uwielbiają. Czeka nas niezwykle pracowity miesiąc, natomiast jesteśmy pewne, że nasze dzieci jak zawsze świetnie sobie poradzą ze wszystkimi wyzwaniami.

Tematy kompleksowe w tym miesiącu to:

I tydzień-  Coraz zimniej

II tydzień-  Nadchodzi zima

III tydzień-  Świąteczne przygotowania

IV tydzień-  Wesołych Świąt