Drodzy Rodzice!

    Nasza grupa rozpoczyna właśnie nowy projekt edukacyjny pt. Człowiek (Odkrywamy tajemnice zdrowia). Przez trzy tygodnie będziemy badaczami, poznamy niezwykle interesujące fakty dotyczące naszego zdrowa. Odkryjemy m.in., że zarazki, które wywołują choroby, są wszędzie, choć ich na co dzień nie widać. Można je dostrzec, używając mikroskopu. Dowiemy się także, jak można chronić siebie i innych przed zarazkami oraz jak dbać o swoje zdrowie. Poznamy wartość zdrowego jedzenia, częstego ruchu i odpoczynku dostosowanego do wieku. Nie zabraknie także informacji o tym, jak powinniśmy się ubierać. 

    W związku z tym chcielibyśmy gościć specjalistów, którzy przybliżyliby nam charakter swojej pracy. Dowiedzielibyśmy się, co należy zrobić, gdy jesteśmy świadkami wypadku i gdzie należy zgłosić się po pomoc. Może ktoś z Was jest lekarzem/ratownikiem medycznym/pielęgniarką i chciałby nam o tym opowiedzieć?

      Zachęcamy Was nie tylko do tego, abyście w domu podejmowali próby zaciekawienia dziecka zagadnieniami związanymi ze zdrowiem, ale także, abyście wspólnie z dziećmi uprawiali sport oraz przygotowywali zdrowe potrawy. Niech Wasza aktywność będzie dla dzieci dobrym przykładem! Jeśli z Waszej strony pojawią się jakieś pytania lub pomysły związane z tematem, podzielcie się nimi z nami.